Je záhadná chřipka na Ukrajině jen psychologickou manipulací?

22. listopadu 2009 v 2:46 |  Pandémia chrípky, očkovanie
V září 2009 probíhalo mezinárodní cvičení Interpol, mezinárodní policie, simulující pneumonickou pandémii. Na cvičení se podílela i Ukrajina. V tu samou dobu o pár týdnů později se na Ukrajině objevuje záhadná pneumonická chřipka. Shoda okolností?
O cvičeních se oprávněně říká, že mohou být využita k maskování skutečné zločinnosti, kterou má cvičení jen simulovat.
Když by byl někdo přistižen, že na onom cvičení něco nehraje (použití skutečného viru apod.), maximálně by celá záležitost byla považována za omyl resp. obecně nekompetenci. Nikdo by nepodezíral, že za tím byl záměr nikoliv omyl.
Click to enlarge
Historický precedent souhry cvičení/simulací a skutečných událostí
V ten samý den útoků na WTC v roce 2001 probíhalo cvičení simulující teroristický útok , který byl zcela identický k údálosti probíhající toho dne ve skutečnosti. Zmatek leteckých operátorů je znát i na řadě zvukových nahrávkách, kde se operátor ptá, zda je mu oznamovaná skutečnost nadále součástí cvičení.
Zdroj: Associated Press , 21. 8. 2002
WASHINGTON (AP) --
In what the government describes as a bizarre coincidence, one U.S. intelligence agency was planning an exercise last Sept. 11 in which an errant aircraft would crash into one of its buildings. But the cause wasn't terrorism -- it was to be a simulated accident.
K té samé náhodě došlo při dalším velkém (údajně) teroristickém útoku. A to v britském Londýnu, kde vybuchly bomby v metru. Cvičení probíhalo dokonce v těch samých stanicích londýnské metra, v tu samou chvíli, kdy probíhal "skutečný" údajně muslimský útok, který známe všichni z televize. Další neuvěřitelná náhoda nebo dokonalé maskování cvičením pro případné odhalení?
V tomto výčtu podobných souher simulací a reálných událostí bych mohl pokračovat dále mnoha dalšími příklady. Nejzajímavější je ona dokonalá simultálnost dějů. Projekt Interpolu cvičil na teroristický útok za použitím pneumonického viru. A k tomu samému došlo v realitě (zejména na televizních obrazovkách) o pár dní později. Jak moc je to pravděpodobné? Dokázal by to někdo spočítat?
Ukrajina je země s nestabilním režimem, kde lze možná snadněji nějaký omyl zařídit? A uvnitř samotné Ukrajiny je kauza této chřipky dle analytiků spíše jen zveličováním zneužívána v rámci politického boje před blížícími lednovými volbami.
Ukrajinská chřipka má stejné (pneumonické/plicní) dopady jako ptačí chřipka
Click to enlargeTo, co by se možná stalo, pokud by tehdy v ČR v Biotestu neodhalili kontaminaci vakcín Baxteru ptačí a sezonní chřipkou . Ptačí chřipka má údajně 60% smrtelnost, napadá plíce .....a na Ukrajině se nyní hovoří o plíce napadající chřipce, o černém moru, "hořících plicích".
Ptačí chřipka se obtížně šíří z člověka na člověka, ale má vysokou úmrtnost a uchycuje se v plicích (proto se špatně šíří, protože běžná chřipka i prasečí se uchycuje v krku, a tak se oproti ptačí chřipce snadno vykašlává ven, čímž snadnějí nakazí lidi okolo). Je tedy možné, že by současná vražednější chřipka na Ukrajině byla důsledkem ptačí chřipky a nikoliv obávané mutace H1N1 (prasečí chřipky), o které spekulují masmédia?
Mohla by za tím vším tedy být ptačí chřipka? A kde se tedy na Ukrajině vůbec vzala?
Zdá se mi ale pravděpodobnější, že jde opravdu o ptačí chřipku než, že by tzv. prasečí chřipka nějak záhadně zmutovala a začala napadat plíce.
Masmédiální chřipka řádí na plné obrátky
Celá událost působí jakoby byla cílena na média za hranicemi Ukrajiny. Může být tato událost součástí psychologické manipulace, jak přesvědčit nyní nedůvěřivou veřejnost vrácit se zpět ke strachu?
Česká média například málo upozorňují, že první a zatím jediná česká oběť obávané prasečí chřipky A(H1N1) byla již předtím velmi nemocná žena, která měla i umělou ledvinu . Pro masmédia je asi zajímavé a důležité zmínit první českou oběť, ale stálo by za to v článcích a reportážích důrazně zmínit, že úmrtí této ženy se v ničem neliší od podobných až 2000 úmrtí ročně v ČR na chřipku.
Přesto "ukrajinská tajemná vraždící chřipka" některé lidi z mého okolí přesvědčila se naočkovat proti sezonní chřipce, přestože do té doby obavy z chřipky neměli a měli proti vakcínám dokonce výhrady. Přestože tedy evidentně na Ukrajině nejde o sezonní chřipku ani pravděpodobně o prasečí, tak se v mysli objevil strach a vakcíny začaly, zdá se, působit sympatičtěji - vakcíny obecně jako takové - proti čemukoliv.
Přitom je opravdu teoreticky možné, že události na Ukrajině byly zincenovány během onoho cvičení Interpolu. Nezmáme moc detaily, ale pokud by česká firma Biotest neodhalila kontaminované vakcíny Baxteru, pak se tajemná chřipka nyní probíhající (a zdá se odeznívající) na Ukrajině mohla odehrát i zde v ČR již v dubnu 2009. Vakcíny byly kontaminovány ptačí chřipkou, ale nebyly použity jen díky tomu, že se na to náhodou přišlo. Nevím, zda jsou kontaminované vakcíny příčinou této "tajemné chřipky na Ukrajině" , ale tvrdím, že tento scénář by dokonale vysvětloval ona plicní onemocnění a jak se málem podobný "omyl" odehrál v Evropě kvůli Baxteru.
"Byla to procesní chyba, která se odehrála v naší pobočce, nemohu vám však sdělit podrobnosti. Odhalil bych naše obchodní tajemství. Mohu vás však ujistit, že jsme okamžitě učinili opatření, aby se podobná chyba už nestala," řekl MF DNES mluvčí americké společnosti Baxter Richard Tischler.

Propaganda - aneb zlehčovat důležité a zveličovat nepodstatné
Stručně řečeno - jak lékaři protestují proti vakcínám (včetně šéfa České lékařské komory ) a uklidňují veřejnost, tak jsme znovu strašeni, aby nás strach asi nakonec přemohl a snad i utichl odpor lékařů, protože farmaceutický průmysl prostě chce mít dlouhodobý zájem lidí o vakcíny a neustoupí před ničím?
Pandémie může teoreticky vznikat právě užíváním různých (nejlépe rovnou kontaminovaných) farmaceutických přípravků (vakcín, Tamiflu) , a jevit se tak při "vedlejších účincích" jako opravdu nastupující pandémie chřipky. Vakcíny by tak začarovaně poskytovaly jak příčinu problému tak i jeho "řešení".
V médiích citovaní lékaři často kupodivu málo doporučují hlavně dostatek například a zejména přírodního vitamínu D3, který posiluje imunitu obecně (stejně tak pohyb a dostatek spánku). Na podobnou otázku novinářů někteří lékaři doporučují velmi často jen vakcínu nebo Tamiflu, resp. tyto farmaka uvádí na prvním místě.
Jedinou ochranou před údajně nehrozící povinnou vakcinací je informovaná veřejnost, která by případnou povinnou vakcinaci v dostatečném počtu odmítla. O to tu myslím jde. Ujasnit si priority.
Nemusíme se bát ničeho, kromě strachu samotného. - Franklin Delano Roosevelt

(Tedy přímo z oficiálních stránek Interpolu)
In September 2009, senior law enforcement officials, health care professionals and experts from international organizations joined their forces to confront a chilling crisis - the plague had just been unleashed on their countries by unknown evildoers.
A fictional scenario with a serious aim
Fortunately, this terrifying situation was a scenario under control, and the civilian authorities were all participants in a Tabletop Exercise on Preventing Bioterrorism hosted by INTERPOL. This exercise simulated a global bioterrorism attack and its aftermath. Participants in the Black Death scenario were faced with a fictional, intentional plague attack involving countries from their region, with the exercise designed to assist them in identifying critical co-operation and co-ordination issues which could hinder a quick and successful response to such an attack in real life.
The idea behind this exercise, the third in a series organized by INTERPOL, has been described by the Organization's Secretary General, Ronald K. Noble, as "helping focus our joint understanding of the role and responsibility of each of us - police, health care professionals, experts - in response to a bioterrorism incident, as well as identifying possible gaps or redundancies so that we can draw lessons from them."
Inter-agency co-operation in Central and Eastern Europe
Organized by the INTERPOL Bioterrorism Unit, this third edition of the event took place from 29-30 September in Warsaw, Poland. Participants in the workshop numbered 27 from six Central and Eastern European countries (Belarus, Czech Republic, Finland, Poland, Slovakia, Ukraine), as well as 15 participants from international organizations such as Europol, the UN Office for Disarmament Affairs (UNODA), the World Health Organization (WHO), the European Centre for Disease Control, the European Commission (Directorate General for Health and Consumer Affairs and Directorate General for Justice, Freedom and Security), the Organization for Security and Co-operation in Europe and the Commonwealth of Independent States (CIS).
..
Bacteria used in an aerosol attack could cause cases of pneumonic plague.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama