Byly znalosti o podvodu s wolframem důvodem, proč Rothschild vycouval v r. 2004 z trhu se zlatem?Velké množství falešných cihel zřejmě vlastní americký FED

4. prosince 2009 v 19:51 |  FED, peňažné otroctvo
14. dubna 2004 Reuters oznámil, že NM Rothschild & Sons Ltd. - v Londýně sídlící část investiční banky Rothschild - oznámila, že se v Londýně stáhne z obchodu s komoditami, včetně zlata.
Bylo to opravdu překvapením, protože rodina Rothschildů udávala krok globálního trhu se zlatem po staletí.
Ve světle stávajícího skandálu s wolframem "pančovaným" zlatem lze tento krok nyní pochopit, protože to vypadá, že Rothschildové odešli dříve, "než hovno narazilo na větrák".
Zajímavé také je, že GLD začala obchodovat 12. listopadu 2004 - ve stejném roce, kdy Rothschildové odešli.
S největší pravděpodobností byla GLD založena účelově, aby odčerpala dolary z regulérních obchodů se zlatem a aby se vytvořil skrytý úplatkářský fond a místo pro mnohé z těchto wolframových cihel.
Tyto cihly - a jejich umístění - byly navíc dokonale odstíněné před zákonem a podezřívavými jedinci, jak se můžete dočíst v prospektu GLD na straně 11 (rizikové faktory, druhý odstavec)
Zlaté cihly přidělené Trustu ve spojitosti s vytvořením koše nemusí splňovat Londýnské standardy dobrých dodávek, a pokud je koš emitován proti takovémuto zlatu, může Trust utrpět ztrátu.
Ani pověřenec, ani custodian nezávisle nepotvrzují čistotu zlatých cihel umístěných v Trustu ve spojitosti s vytvořením koše. Zlaté cihly vložené do Trustu custodianem(správcem majetku - p.p.) se mohou lišit od udávané čistoty nebo váhy požadované standardy LBMA pro zlaté cihly dodávané v rámci vypořádání obchodů se zlatem, nebo od Londýnských standardů dobrých dodávek, standardů požadovaných Trustem. Nicméně pokud pověřenec emituje koš proti takovému zlatu a pokud custodian nesplní své závazky úvěrovat Trust jakoukoliv chybějící částkou, může Trust utrpět ztrátu.
Protože ani pověřenec, ani custodian nedohlíží nebo nemonitoruje aktivity subcustodianů, kteří mohou dočasně držet zlaté cihly Trustu, než budou dopraveny do londýnského trezoru custodiana, selhání subcustodianů v důsledku nevěnování dostatečné péče při úschově zlatých cihel Trustu mohou vyústit do ztráty Trustu.
Podle Dohody o účtech umístěného zlata popsané ve výroční zprávě Trustu ve formuláři 10-K, zde začleněné kvůli odkazu, custodian souhlasil, že bude držet všechny zlaté cihly Trustu ve svém vlastním londýnském trezoru, s výjimkou, kdy zlaté cihly byly umístěny v jiném trezorovém zařízení, než v londýnském trezoru custodiana, a v takových případech custodian souhlasil, že použije komerčně rozumné úsilí, aby urychleně přepravil zlaté cihly do londýnského trezoru custodiana, na náklady a riziko custodiana. Nicméně budou existovat časová období, kdy jisté části zlatých cihel Trustu budou drženy jedním či více subcustodiany, jmenovanými custodianem nebo subcustodianem takového subcustodiana.
Subcustodiany, které custodian v současné době používá, jsou Bank of England, Brinks Ltd., Via Mat International a tvůrci trhu LBMA, kteří poskytují skladování zlata v trezorech a vypořádací služby třetím stranám. Custodin má podle Dohody o účtech umístěného zlata povinnost vykonávat rozumnou péči při jmenování svých subcustodianů, ale jinak nemá ve vztahu k jím jmenovaným subcustodianům žádné povinnosti. Tito subcustodiani mohou pak dále jmenovat další subcustodiany, ale custodian neprovádí monitorování činnosti subcustodianů ohledně jejich funkcí kustody nebo jejich výběrů dalších subcustodianů. Pověřenec nemonitoruje činnost jakéhokoliv subcustodiana. Navíc nemá pověřenec žádné právo navštěvovat skladovací zařízení jakéhokoliv subcustodiana a ověřovat tam zlaté cihly Trustu nebo jakékoliv záznamy udržované subcustodianem, a žádný subcustodian není povinen spolupracovat na jakékoliv revizi/vyhodnocení, které si pověřenec může přát provést u zařízení, procedur, záznamů nebo důvěryhodnosti takových subcustodianů…
A zde můžeme vidět "geniální" jednoduchost tohoto možného podvodu, protože buď žádné fyzické zlato "trezor" nikdy neopustí a v různých kontraktech se vyměňují pouhé papíry - ačkoliv vytvářejí nepodložené hodnoty - nebo je fyzické zlato vyměňováno s "důvěryhodnými partnery" - řekněme tedy insidery - kteří nebudou pokladníky. (A tak lze manipulovat cenu zlata zcela libovolně, bez nutnosti nějaké vlastnit, což je důvod, proč se zlato nepohybuje v desetitisících dolarů za unci a dolar již dávno nezkolaboval - p.p.).
Jedním z těchto partnerů mohl být FED - spolu se svými evropskými kopiemi, jak lze vyvodit z požadavku FOIA Anti-trustového akčního výboru pro zlato a z odhalující odpovědi guvernéra Federálních rezerv Kevina M. Warshe, který popíral žádost GATA, a z předsedou FEDu Bena Bernanke připuštěných cizoměnových "swapů" před Výborem pro finanční služby Sněmovny (sláva americkému kongresmanovi Alanu Graysonovi!) letos v červenci, které stále nechávají příjemce v temnotách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama