Chřipka nepřišla, co s tím!? Neměl by si jít někdo posedět?

17. prosince 2009 v 13:20 |  Pandémia chrípky, očkovanie
Už tu měla být! Vidíte, už tu měla mrška dávno být, lidé měli padat na ulicích mrtví... ale zdá se, že to ZASE nepřišlo. Navzdory tomu, že elity dělaly, co mohly, lidi se onemocnět ve větším měřítku prostě nepodařilo. Při tom všem, co zde jíme, dýcháme a v jakém stresu žijeme, se to rovná sice zázraku, ale je tomu tak.
Nejen, že nepřišla prasečí chřipka, ale letos je zdá se naopak chřipkových onemocnění méně, než obvykle. A tak téma chřipky pomalu a nenápadně opouští hlavní zpravodajské televizní pořady a první stránky novin. Co se to sakra děje? :)
Server Pandemie.cz možná věděl, že to až taková slává nebude, proto přestal zveřejňovat pandemické mapy Evropy už v září. :)
A tak možná dojde na otázky.
Česká republika objednala milión vakcín, naočkovat se nechalo zatím 30.000 lidí a pochybuji, že se jich ještě byť jenom třeba 50% dalších, tedy celkem 45.000 přidá. A kdo se bude ptát, kam zmizí oněch 955.000 vakcín? A ještě lépe, kdo to zaplatí? A ještě lépe, neměl by si jít někdo za defraudaci peněz nás, daňových poplatníků, jít posedět?
Možná bychom se mohli podívat na nějaké 2-3 měsíce staré televizní zprávy a uvidět tam obličeje, které vakcíny nejvíc protlačovali. Nebylo by to tak těžké, myslím.
Kolik přesně ČR za očkovací vakcínu zaplatila, se mi zjistit nepodařilo. Nebude se však zřejmě příliš lišit od ceny normální chřipkové vakcíny, jež činí 200-300 Kč. Takže něco mezi 200 - 300 milionů (spíš víc, když něco kupuje stát, je to vždy 2x tak drahé) korun letělo do kanálu. Je to moc, nebo málo? Jsme i nadále ochotní platit politiky či úředníky, kteří dělají hrubé chyby v úsudku? A pak poslouchat řeči o tom, kolik na jednotku hlavy dlužíme? Kdo dluží, kdo nás zadlužil? K tomu všechna ta balení Tamiflu (cena je přibližně 90 dolarů), atd. atd.
Když udělá manager průšvih, vlastník mu udělá tyty a sebere mu zcela logicky část odměny. Nikdy nepochopím, proč to tak nefunguje u politiků.
Když udělá politik průšvih, je to ok. A ještě jim někteří popřejeme hezké Vánoce.
Opravdu? Jak dlouho ještě! ? Opravdu rádi žijete v zemi, kde jsou skoro všechny věci nejdražší? Máme nejdražší telefonní poplatky, nejdražší bankovní poplatky, nejdražší dálnice, nejdražší oblečení... a kdosi vzadu se směje a kupuje další yachty.
Dnes jsem poslouchal v rádiu žvanění hlavního hygienika Víta. Víte, kdo za to může, že se lidé nenechají očkovat? Fámy a nepodložené informace... výborně. Zatímco ty jejich jsou naprosto podložené. Takže oni udělali pro propagaci co mohli a lidi výrobek stejně nekoupili.Jo, očkovací vakcíny holt nejsou vložky, nebo gumoví medvídci.
A to to mají tak krásně propracované a jdou jim na ruku všechna média. A válka je mír a smrt je život a bombardování Jugoslávie je humanitní a bomby nám dávají svobodu a ... , ano, to nám chtějí vysvětlit, ale nějak stále méně se jim to daří.
Takže si stále více myslím, co jsem si myslel i dřív. Prasečí chřipka byla jen další fáze zvyšování teploty, aby tu žábu uvařili, aniž si toho všimne. Jenže s prasečí chřipkou už to trošku přehnali, spousta lidí se začíná zmateně rozhlížet kolem.
A to je pro ně nesmírně nebezpečné. Očekávejme tedy v napětí jejich další tahy. A čas se jim krátí. Takže vystupňují agresivitu. O co?!
A nakonec to bude jak s tím americkým odsouzencem, kterého nemohli popravit, neboť několikrát selhala poprava.
Jsou lidé nesmrtelní?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama