Climategate a hokejka: IPCC publikovala poplašné zprávy bez ověření

19. prosince 2009 v 15:24 |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Autor: Vítězslav Kremlík | Publikováno: 18.12.2009 | Rubrika: Ostatní
Ilustrace

Hokejkový graf, na kterém je založena oteplovací hysterie IPCC, nikdy nikdo nekontroloval. Jeho autor odmítl komukoli vydat svá data k ověření správnosti. Copak asi tají?

Toto je česká verze mého anglického blogu v mezinárodní blogovací soutěži o změnách klimatu na http://climatechange.thinkaboutit.eu/think2/blogger/kremlik, kterou zorganizovala Evropská komise a European Journalist Centre před konferencí COP15 v Kodani.

Hádanka: Nikdy jste to neviděl, ale máte zkontrolovat, jestli je to správně. Co je to?
(Odpověď: Zdrojová data Mannova hokejkového grafu)

Proč máme snižovat emise CO2? Protože hokejkový graf říká, že naše oteplování je alarmující. Jenže správnost tohoto grafu si nikdy nikdo nemohl ověřit...

MAGAZÍN NATURE: ODBORNÝ DOZOR SELHAL
Každý vědecký článek by před otištěním měli zkontrolovat ("review") kolegové vědci z oboru ("peer"). Takové kontrole správnosti se říká "peer-review". Něco jako odborná recenze. Bohužel se to tak vždy neděje.
V roce 1998 prestižní vědecký žurnál Nature publikoval Mannův slavný hokejkový graf. Otiskli mu to, aniž by graf a jeho zdrojová data kdokoli zkontroloval. Ani to zkontrolovat nemohli, protože Mann nikomu neukázal svá zdrojová data, z nichž graf vychází. Editorům to nevadilo.

KOMISE IPCC V OSN: ODBORNÝ DOZOR SELHAL
V roce 2001 se hokejkový graf stal vlajkovou lodí třetí zprávy (TAR), kterou vydala IPCC (komise OSN pro klimatické změny). Ani IPCC se neobtěžovala si graf zkontrolovat, jestli je správně. Vedoucí pracovník po Mannovi nechtěl zdrojová data ani použité algoritmy kalkulací. Možná to bude tím, že daným vedoucím pracovníkem byl sám Mann (byl vedoucím autorem). Mann (jako vedoucí) sám sobě (jako autorovi) nedostatky velkoryse odpustil.

TUCTY VĚDECKÝCH MAGAZÍNŮ: ODBORNÝ DOZOR SELHAL
Zásady vědecké slušnosti nakonec museli hájit dva maníci, kteří ani nejsou klimatologové. Ekonom (specializovaný na náklady ekologických opatření) a geolog (geologové mají ke klimatu co říci: zakladatel periodizace paleoklimatologie holocénu byl také geolog - Axel Blytt). McKitrick a McIntyre požádali Manna, aby zveřejnil, z jakých dat hokejka vychází a jakou metodou to počítal. Mann odmítl. Tůdle.
Kdykoli pak Mann či jeho parta někde chtěli něco otisknout, dvojité M (MM) posílalo redaktorům písemné žádosti, aby než Mannův článek přijme k otištění, aby si vyžádal k ověření výchozí data. Marně. Redaktoři vědeckých magazínů na vědu kašlou. Přece by si nedovolili zpochybňovat slavného lídra IPCC!
Mannův kolega z CRU z Východoanglické university, pan Keith Briffa zase 9 let skrýval svá data o letokruzích stromů z poloostrova Jamal. Také je odmítal komukoliv ukázat. Proč asi?
I e-maily, které unikly z CRU (Briffovo pracoviště) na podzim 2009 při aféře Climategate, ukazují, že tito šibalové skrývali svá data před kontrolou.
foia.jpg
"MM pasou po datech z CRU už léta. Pokud se někdy doslechnou, že teď v Británii existuje něco jako zákon o právu na informace, myslím, že ty soubory raději smažu, než bych je někomu poskytnul."... (Píše Phil Jones Michaelu Mannovi)

Když tato data nemohli auditovat Ememka, tak je nemohl zkontrolovat nikdo na celé planetě. Na této neověřené pseudovědě však už stavěla IPCC a mezinárodní ekologická mašinérie.

NÁRODNÍ VĚDECKÁ NADACE: ODBORNÝ DOZOR SELHAL
V interview pro Wall Street Journal, 4. února 2005 Mann otevřeně řekl redaktorovi (Regalado), že se nenechá "zastrašovat "(intimidate) a svá zdrojová data nikomu k ověření prostě nedá a nedá! Že prý je to jeho soukromé duševní vlastnictví.
Šokující na tom, je, že National Science Foundation (Národní vědecká nadace) v tomto nevědeckém chování Manna podpořila! Mann se tím pak hájil: "Nedávno Národní vědecká nadace potvrdila své stanovisko, že můj počítačový kód je mé soukromé vlastnictví... Podle Davida Stonnera z odboru kongresových záležitostí NSF pan McIntyre nadaci kontaktoval vloni a žádal o Mannův počítačový kód. Pan Stonner řekl, že agentura panu mcIntyrovi odvětila, že kód je duševním vlastnictvím pana Manna... To Stonner řekl v interview pro Chronicle of Higher Education (1. červenec, 2005)." (viz: http://www.climateaudit.org/?p=266)

JE TO OFICIÁLNÍ: HOKEJKOVÝ GRAF NIKDY NIKDO NEKONTROLOVAL
Mannovy výroky ve Wall Street Journal pobouřily některé senátory v americkém Kongresu a ti poslali Mannovi dopis, ve kterém požadují, aby předložil svá data k ověření. (Dopis si přečtěte v odkazu 4)
V dopise mimo jiné stálo: "Jednou z našich obav, je zda IPCC při posuzování byla dostatečně nezávislá. Pokud víme, byl jste vedoucím autorem kapitoly IPCC, která hodnotila vaše vlastní studie a dva spoluautoři této studie byli rovněž přispívajícími autory téže kapitoly... Podle Wall Street Journal jste odmítl poskytnout přesný počítačový kód, ze kterého jste získal své výsledky. (a) Je to pravda? (b) Jaké jsou vaše zásady pro zveřejňování svého výzkumu a metod? (c) Na čem jsou tyto vaše zásady založeny? (d) Poskytněte přesný počítačový kód, ze kterého jste dospěl ke svým výsledkům."
Byly zřízeny dva vyšetřovací panely. Jeden vedla Národní akademie věd (National Academy of Sciences). Druhý byl panel statistiků, které vedl šéf oddělení statistiky Národní akademie věd (Edward Wegman). Oba panely dospěly k závěru, že Mannově hokejce se nedá věřit.
  • Zpráva Wegmanova výboru vznesla kritiku, že veškeré články, které "podporují" platnost hokejky, si vlastně napsal Mann sám nebo je psal někdo z jeho kamarádů nebo ty články jsou založeny na Mannových neověřených datech.
  • Národní akademie věd: "Ještě méně spolehlivé jsou původní závěry Mann a kol. (1999), že 90. léta jsou patrně nejteplejším desetiletím a 1998 nejteplejším rokem za posledních tisíc let... Mann a kol. použili metody, které zkreslují tvar křivky při rekonstrukcích teplot... Podle našeho názoru věda vyžaduje, aby byl přístup k datům publikovaných prací a jasné vysvětlení použitých analytických metod je ve vědě zásadní. Vědci musí mít přístup k informacím, které potřebují, aby mohli reprodukovat publikované výsledky."

Pozor na zloděje: Lord Monckton porovnává graf z IPCC zprávy 1990 s grafem z IPCC zprávy 2001. Někdo ukradl středověké teplé období (MWP)!

POŘÁD NEVÍME
  • Mann: Mann pořád ještě dělá obstrukce, aby jeho práce nešla ověřit. Wegmanova zpráva si stěžuje: "Na výzvu senátora Bartona... Dr. Mann konečně na několika webových stránkách zveřejnil rozsáhlé materiály včetně dat a kódu. Tento materiál však není nijak organizovaný a prakticky se v něm nejde vyznat... I slovní popisy jsou tak nesrozumitelné, že osoba z vnějšku může jen hádat, jaké postupy Mann přesně použil."
  • Briffa: Briffa celých devět let skrýval svá data o letokruzích z poloostrova Jamal na Sibiři. I po roce 2005 je skrýval. Teprve na podzim 2009 se k těmto údajům McKitrick dostal (a zjistil, jak jsou mizerná). Hokejka přitom vychází právě z Briffova výzkumu (v roce 1995 publikoval článek s teorií, že středověké teplé období vlastně neexistovalo). Více viz v odkazu 5 dole.

COPAK TO ASI ŠIBALOVÉ SKRÝVAJÍ?
Pokud neprovedli žádné švindly, proč skrývají svá data?
Na podzim 2009 hacker ukradl a zveřejnil e-maily klimatologů z CRU na East Anglia University. Odtud pochází Briffa a řada dalších klíčových kádrů IPCC. CRU je partnerem Hadley Centre, které má v IPCC privilegované postavení. Právě na Briffově práci (publikované 1995) Mann založil svůj hokejkový graf.
V e-mailech nám klimatologové vlastními slovy odhalují, jaké švindly skrývají:
  • NAFOUKLI VELIKOST GLOBÁLNÍHO OTEPLENÍ: "Právě jsem dokončil ten Mikův trik, co použil v Nature... abych zakryl pokles teplot.":
  • ZAKRÝVAJÍ, ŽE TEPLOTY PO ROCE 1998 KLESLY: "Každopádně asi ostřihnu poslední část filtrované křivky... protože trend tam klesá v důsledku posledních chladných let."
  • ZAKRÝVAJÍ EXISTENCI STŘEDOVĚKÉHO TEPLÉHO OBDOBÍ: "Bylo by bezva, kdybychom dokázali nějak "zneškodnit" sporné teplé středověké období, i když ještě nemáme pro toto období rekonstrukci průměrných teplot na této polokouli."
  • ZAKRÝVAJÍ, JAK NESPOLEHLIVÉ JEJICH ZDROJE JSOU: Když se MM po 9 letech utajování konečně dostali k Briffovým datům z poloostrova Jamal, zjistili, že hokejka je výsledkem speciálně vybraných "teplých" stromů. Pokud si vezmete větší (více reprezentativní) vzorek, žádná hokejka se v grafu neobjeví.
  • ZRAZUJÍ ZÁSADY VĚDECKÉ POCTIVOSTI: "Snažil jsem se seč to šlo balancovat mezi požadavky vědy a požadavky IPCC, které jsou často protichůdné."

ZÁVĚR: NENÍ DŮVOD K PANICE KOLEM KLIMATU
1) Neexistují žádné vědecky nezávisle ověřené studie, které by dokazovaly, že oteplování z konce 20. století bylo něčím mimořádné. Nezávislý výzkum naopak potvrzuje, že ve středověku bylo tepleji.
2) IPCC nedodržuje základy vědeckých postupů verifikace informací a měla by být rozpuštěna.
3) Obchodování s emisními povolenkami, snižování emisí CO2, COP, Kjótský protokol a Kodaňská konference by se měly zrušit. Tato politika byla založena na mylné domněnce, že současné teploty jsou alarmující a bezprecedentně vysoké.


Reference:

1) Wegman Report [Retrieved 25 Nov 2009] Available at<http://www.uoguelph.ca/~rmckitri/research/WegmanReport.pdf>
2) Committee on Surface Temperature Reconstructions for the Past 2,000 Years. Surface Temperature Reconstruction for the Past 2000 years. The National Academies Press, Washington, D.C. 2006. [Retrieved 25 Nov 2009] Available at <http://books.nap.edu/openbook.php?record_id=11676&page=R1>
4) Letter from Congress to Dr. Mann dated June 23, 2005 [Retrieved 25 Nov 2009] Available <http://republicans.energycommerce.house.gov/108/Letters/062305_Mann.pdf>
5) McKitrick: Defects in key climate data uncovered. October 1, 2009. [Retrieved 25 Nov 2009] Available at <http://network.nationalpost.com/np/blogs/fpcomment/archive/2009/10/01/ross-mckitrick-defects-in-key-climate-data-are-uncovered.aspx> The history of the Yamal hockeystick.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DanielExada DanielExada | E-mail | Web | 12. června 2017 v 15:08 | Reagovat

?How to Get Help With Your Thesis
Creating a thesis is a single on the last and hardest tasks students really have to accomplish to finish their studies. Before you initiate creating an individual, you require to gather a enormous amount of tips, use primary and secondary resources, analyze them, and make a claim. Then, you ought to analyze even a good deal more knowledge to prove your claim (or your thesis) and persuade your reader into your thesis. This task is difficult on its private, and just think of your fact that you just also ought to handle other assignments, prepare for tests, decide on your long run educational or career path… the conclude of your last course is a single from the most stressful parts with the studying practice, but now you have a assistance where you can easily ask for help with creating a thesis.
Main Problems Encountered When Crafting a Thesis
Size. A thesis is a lot longer than an essay or a research paper. Just about every educational institution has its very own needs, but mainly its duration varies involving 30 and sixty web pages. However, in many instances thesis papers could in fact be so long as 80 webpages if a topic requires profound research.
Rational consequence. This is the problem students encounter even as composing any type of academic paper. Conveying your thoughts in a very rational and coherent way is often hard, basically because we don't do this in everyday speech. Unless that you're a well-trained public speaker, you don't normally state a thesis and then list your arguments with references to will work despite the fact that talking to your friends. So, there's no surprise that students realize they desire help by using a thesis, but often times this happens too late, so they really have to shell out a lot of money for swift tailor made producing. Even if it appears to be that you simply can do everything on your unique, finding a reliable assignment support in advance can save you a lot of nerves.
Gathering sufficient information and facts. This part of thesis composing might also be challenging, since not so lots of answers resources are out there on the web for no charge. You either would need to spend hours surfing the Internet until you look for a short and not-so-related article about your topic, or pay back for reading scientific articles and research facts. Since you would like even more than one particular source, and even greater than ten articles, and they are often price tag $30 or so, creating a thesis paper on your individual appears to be expensive. And even paying for this facts doesn't mean it will fully cover your topic. Maybe it touches within the problem that you're talking about only slightly. So, wouldn't it be a little more effective and less stressful to appear for some thesis producing help?
Searching for Help
Thesis help using the net solutions are becoming extra and even more popular, and it's gaining harder to discover a reliable an individual from the vast variety of webpages that search engines offer you. But should you remember this list of key characteristics below, you will be able to distinguish relating to a smart and bad program immediately.
How does the services organize communication with clients? Most assignment companies use an old process, which involves client managers that act as an intermediary involving you and your chosen author. We at WriteMyEssayOnline.com make use of a model of direct communication, which is faster and far a whole lot more convenient. Once you have chosen an author to do your order, you can easily discuss all the questions that arise in live chat. This product makes ordering 2-3 times faster.
What are the guarantees? Not so quite a few student help companies offer money again guarantees, since the top notch of an essay or a research paper it not easily definable. We at WriteMyEssayOnline.com are absolutely sure about our writers' skills, so we offer a money again guarantee. You may browse through a lot more within the corresponding part for the FAQ web site.
Who will generate your paper? When it comes to academic crafting, having a degree helps, but practical knowledge can be crucial. Even authors who have pursued a Masters' degree or even a PhD frequently are not so outstanding at composing, when you consider that this talent requires a lot of practice. To be sure you will obtain fine quality operate, you are able to ask authors that are interested on your order to jot down a short preview (about 100 words), so you can easily get a picture of their style and technique to operate.
What are the prices? Of course, when students google “help me be able to write my thesis,” they hope to obtain the cheapest provider probable, but often cheap doesn't equal smart. Some products keep lower prices by cutting expenses on security or by allowing unqualified authors generate papers. We at WriteMyEssayOnline.com have found a much better way of keeping prices affordable: a bidding solution. Once you have placed an order, our authors begin the process of suggesting their prices. You’re able to check each individual author's education, qualifications, background, and price suggested, and then make your choice.
How will I pay out? Different companies use different payment units. We at WriteMyEssayOnline.com consider the structure of partial payments to be some of the most convenient and reliable just one. You will be asked to pay out in parts and only after approving them. Before approving, one can ask for any amendments you will need.
What about revisions? If the deadline is near and that you are within a hurry, you will just click for the primary link that has “write my thesis” in it. In order to avoid unpleasant situations, you will have to have a clear understanding from the website's revision policy. Several of them offer only a minimal variety of 100 % free revisions, while you are others will ask you to definitely pay out 0.1$ or even less, however they will consider every changed word a revision. At WriteMyEssayOnline.com, you can actually ask for as a large amount of completely free revisions as you will want for ones paper to succeed in academic perfection.
Now you know not only all the important characteristics of the reputable assignment provider, but also that WriteMyEssayOnline.com is undoubtedly an ground breaking client-oriented internet support with professional authors. Just ask us to “help me be able to write a thesis,” and we will gladly generate it for you.
<a href=http://vidyodaya.edu.in/index.php/facilities/?preview=true>essay writer</a>

2 raybangr raybangr | E-mail | Web | 12. října 2017 v 17:28 | Reagovat

Eκπτώσεις στα γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban Sunglasses</a>. Οι χαμηλότερες τιμές που έγιναν ποτέ στα Rayban. Προλάβετε τα καλύτερα σχέδια πριν εξαντληθούν…
Διάλεξε ανάμεσα σε 367 Γυαλιά Ηλίου Ray Ban Γυναικεία το προϊόν που σου ταιριάζει στην καλύτερη τιμή. Μοντέλα 2017. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a>
Γυαλιά Ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a>, Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, Ανδρικά Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, προσφορές γυαλιά ηλίου, αγορά γυαλιά ηλίου.
Αγοράστε 1.016 <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban ορασεω?</a> Γυαλιά ηλίου σε οικονομικές τιμές από το online κατάστημά μας. Γρήγορη και δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Polaroid - Επώνυμα Γυαλιά Ηλίου στις καλύτερες τιμές της αγοράς. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban 2017</a> Μη χάσετε τις μοναδικές προσφορές μας!
Αγοράστε αυθεντικά γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban 2017</a> , στην καλύτερη τιμή και Δωρεάν ... Ηλίου rayban Ανδρικά | Γυαλιά Ηλίου rayban Γυναικεία | Γυαλιά οράσεως rayban
Η καλύτερη τιμή, ευκαιρίες & προσφορές για <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban Sunglasses</a>. Σύγκριση προϊόντων, τιμών & χαρακτηριστικών. Δες αξιολογήσεις ... Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου.
Carrera, D&G, Gucci, <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban π?ληση</a>, Tommy Hilfiger και πολλά ακόμα επώνυμα γυαλιά στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα.

3 Dannyallog Dannyallog | E-mail | 23. listopadu 2017 v 4:08 | Reagovat

best payday loans <a href=http://cashadvanceloansnearme.org>get cash advance</a> unsecured personal loans <a href=http://installmentloansforbadcreditpro.org>small installment loans with no credit check</a>

4 RufusStita RufusStita | E-mail | 27. listopadu 2017 v 19:07 | Reagovat

Hello.
Best shop!
http://www.1001sexshop.com/
And Bye.

5 Dannyallog Dannyallog | E-mail | 2. prosince 2017 v 12:28 | Reagovat

need fast cash <a href=http://cashloanpro.org>get cash loan now</a> personal loans online <a href=http://installmentloansionline.org>installment loans online</a>

6 Dannyallog Dannyallog | E-mail | 9. prosince 2017 v 4:43 | Reagovat

cash advance near me <a href=http://cashadvanceloansnearme.org>cash advance places near me</a> online installment loans instant approval <a href=http://shorttermpaydayloans.org>short term loan lenders no credit check</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama