Írán versus Izrael: Co média chtějí, abyste zapomněli

16. prosince 2009 v 12:09 |  Izrael a Palestína
Korporátní média dostaly za úkol zaměřit se na Írán. Zde je rekapitulace toho, co chtějí, abyste zapomněli…
  1. Na jaře minulého roku požádal Rose Gottemoeller, assistant státního tajemníka a Washingtonský hlavní vyjednavač v otázkách jaderných zbraní Izrael, aby podepsal Dohodu o nešíření jaderných zbraní. Izrael odmítl.
  2. IAEA (International Atomic Energy Agency, mezinárodní agentura pro atomovou energii - pozn. překl.) požádala Izrael, aby podepsal Dohodu o nešíření jaderných zbraní a podrobil se inspekcím. Izrael odmítl.
  3. Írán povoluje IAEA inspekce všech svých zařízení.
  4. Navzdory požadavkům, které by jim dovolovaly zachovat si tvář, se zdá, že Spojené státy a Izrael byly obě zaskočeny oznámením Íránu. Zdůvodnění je prosté. Kdyby USA nebo Izrael oznámil existenci nového zařízení předtím, než by to Írán dal na vědomí mezinárodní agentuře pro atomovou energii, postavilo by to Írán do defenzivy. Tak, jak je tomu teď, se zdá, že USA a Izrael se zřejmě snaží nezůstat pozadu, což vrhá pochybnosti na věrohodnost tvrzení Izraele, že "ví", že Írán je jaderná hrozba.
  5. IAEA a všech 16 rozvědných agentur Spojených států jsou jednomyslně za to, že Írán nebuduje a nevlastní jaderné zbraně.
  6. Izrael konstruoval ta samá obvinění vůči Iráku, která nyní dělá vůči Íránu, což vede k bombový útok Izraele na elektrárnu v Osiriku. Následně po invazi z roku 2003, mezinárodní odborníci prozkoumaly ruiny elektrárny a v sutinách nenašly žádný důkaz továrny tajných zbraní.
  7. Organizace spojených národů právě vydala Goldstonovu zprávu, kritickou zprávu, která obviňuje Izrael ze 37 konkrétních válečných zločinů a zločinů proti lidskosti v Gaze z předchozích měsíců tohoto roku. Izrael tuto zprávu shodil jako "antisemitickou" (přestože soudce Goldstone sám je žid) a Spojené státy budou blokovat tuto zprávu, aby se zmiňovala v hágském tribunálu válečných zločinů, což z vlády Spojených států amerických dělá accessory after-the-fact (anglický výraz pro komplice, který poskytl zločinci podporu po spáchání zločinu - pozn. překl.).
Právě teď se potřebujeme být jako Joe Wilson (republikánský politik, který v září 2009 na Baracka Obamu hlasitě označil za lháře - pozn. překl.). Potřebujeme vstát a zařvat "LHÁŘI!" na každého politika a každého vola z médií, který tlačí na tuto válku v Íránu. A potřebujeme to dělat tak dlouho, dokud jim nedojde, že se již nikdy více nenecháme podvádět.
Izrael chce poslat vaše děti zemřít v Íránu, a TY jsi ten jediný, který je je může zastavit.
(Prosím, přepošlete tento komentář do vašich sociálních sítí)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama