Příběhy těhotných žen, které potratily po vakcinaci proti H1N1

4. prosince 2009 v 18:40 |  Pandémia chrípky, očkovanie
Těhotné ženy měly být prioritním příjemcem vakcíny proti H1N1. Na následujícím odkazu najdete (v angličtině) množství svědectví těhotných žen, které potratily krátce po očkování, a svěřují své příběhy internetu. Aspoň jeden příklad - EB, Washington:
"Jsem tak zklamaná. Byla jsem tak nadšená ze svého těhotenství, o které jsme se pokoušeli více než rok. Když jsem zjistila, že jsem těhotná, přihlásila jsem se do tohoto klubu nastávajících matek. Měla jsem rodit 25. června. Máme dva zdravé chlapce a žádné potraty v anamnéze. Všechno šlo skvěle. Minulé pondělí jsem dostala vakcínu proti H1N1 s redukovaným thimerosalem (redukovaná rtuť pro těhotné ženy.) V úterý ráno jsem dostala křeče a ve středu jsem začala silně krvácet.
Můj hcg (těhotenský hormon, základ těhotenského testu) byl ve středu 50, byl ještě nízký, protože jsem byla těhotná pouze 6 týdnů. Pořád jsme ještě věřili, že jsem těhotná, ale v pátek byl hcg jenom 22. Jsem emocionální troska. Připadá mi, že jsem měla mít zdravé dítě, a tohle jsem si způsobila tím, že jsem si nechala dát vakcínu proti H1N1. Moji lékaři mě k tomu nutili. Hledala jsem informace na netu a dočetla jsem se, že po této vakcíně bylo již mnoho potratů, ale nemluví se o tom, protože je těžké říci, co způsobilo potrat. Doufám, že jsem si to nezpůsobila sama. Přeju všem hodně štěstí."
Dobrá zpráva: Na stránkách zmíněného klubu nastávajících matek je hlasování, z něhož vyplývá, že 80% těhotných žen se v žádném případě nedá očkovat proti H1N1.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama