Ropa vyrobená z plastických hmot je sedmkrát levnější, tvrdí nyní Američané.. český vynálezce ing. Alois Vašíček na to přišel už před lety, byl však křivě obviněn a strávil léta v kriminále

1. prosince 2009 v 12:08 |  Prírodné zdroje, životné prostredie
Ropa vyrobená z plastických hmot je sedmkrát levnější, tvrdí nyní Američané.. český vynálezce ing. Alois Vašíček na to přišel už před lety, byl však křivě obviněn a strávil léta v kriminále

Bez většího zájmu médií zahájila minulý týden americká firma Envion provoz prvního generátoru, který proměňuje plastový odpad vyrobený s pomocí ropných derivátů zpět na ropu různé kvality. Generátor EOG je přitom schopný zpracovat za rok 10 000 tun odpadu a vyprodukovat z něj ropu s náklady 10 dolarů za barel, ačkoli cena surové ropy je dnes sedmkrát vyšší.
Nevím, zda ing. Aloise Vašíčka, který na to přišel již před dávnými lety, už pustili z vězení. Český polistopadový režim ho křivě obvinil z podvodu a zavřel. Pokud o něm někdo máte zprávy, dejte mi vědět. (zdroj obrázek) Nedávno se mnozí divili v diskusi pod Dutou Zemí, proč nejsou mnohé vynálezy ještě přístupné lidstvu a vyjadřovali pochybnosti, že neexistují. Faktem je, že existují, akorát jejich autoři a vynálezci (pokud svůj patent a je mi líto, že to musím napsat, "naivně" nabídnou lidstvu nebo Patentovému úřadu) jsou buď mrtví, nebo ve vězení.... jak vidíte, bohužel to stejným způsobem funguje po celém území euro-atlantické civilizace.

Reportáž pořadu Na vlastní oči - vynálezce Alois Vašíček

K tomu píše náš čtenář v diskusi:
Pana Vašíčka znám osobně. Jeho prototyp jsem na vlastní oči viděl a testoval společně s ním před 2 lety. Ono to není úplně jednoduché, existuje řada podobných technologií,ale pan Vašíček objevil a vyvinul a hlavně PATENTOVAL tu "správnou". Zjednodušeně řečeno cokoli co obsahuje uhlík je schopen transformovat do 100% hořlavé hmoty, nemá žádné odpady ve smyslu dioxinů apod. Z této "hmoty" je pak schopen následnou destilací tvořit cokoliv , benzín, naftu, atd. Myšlenka je však taková, že přijdete ke klasické skládce a z komunálů si vyrobíte elektřinu a jako odpad je obrovské teplo. Tzn. každé město resp i dům může mít takovou jednotku v níž beze zbytků zpracuje veškerý odpad. Výměnou je mu elektřina výhřev domu a vody. FUNGUJE TO !!! V současné době je pan Vašíček opět na svobodě po vykonání trestu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama