Leden 2010

Ministryně vládě navrhne nechat povinně očkovat 200 000 lidí

31. ledna 2010 v 16:24 Pandémia chrípky, očkovanie
Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková předloží na pondělním jednání vlády návrh nechat proti prasečí chřipce povinně naočkovat 200 000 lidí. Očkování by se v případě vyhlášení pandemie mělo týkat především policistů, hasičů, zdravotníků, ale i členů bezpečnostní rady státu včetně prezidenta. Návrh sepsal hlavní hygienik Michael Vít a schválila jej bezpečnostní rada státu. Jurásková to v neděli řekla v České televizi.Prezident Klaus v pátek oznámil, že se očkovat nenechá. Pandemie prasečí chřipky je podle něj jen bublina.
Nápad kritizoval v neděli i stínový ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) Podle něho je prasečí chřipka lehkým onemocněním a hysterie není na místě.
Jurásková řekla, že kvůli negativní kampani se proti nemoci ve světě nechává očkovat pouze 30 procent těch, kteří by měli vakcínu dostat, a pak zbytečně umírají lidé. Podle ní nejsou žádné důkazy, že je látka nebezpečná.
Prezident Václav Klaus v týdnu kritizoval rozhodnutí armády očkovat 16 000 vojáků a civilních zaměstnanců ministerstva obrany. Resort se nakonec rozhodl očkovat povinně pouze polovinu lidí z původního počtu. [celá zpráva]

Rath chce poplatky znovu u Ústavního soudu

Rath se také přel s ministryní zdravotnictví Danou Juráskovou a jejím náměstkem Markem Šnajdrem (ODS) o stavu a budoucnosti českého zdravotnictví. Poslanec a středočeský hejtman spolu s poslankyní Soňou Markovou (KSČM) obhajoval v ČT zrušení zdravotnických regulačních poplatků a oznámil, že se znovu obrátí na Ústavní soud.

Ministryně řekla, že v případě, že Sněmovnou projde zrušení regulačního poplatku za položku na recept, přijde resort zhruba o miliardu korun. Ministryně zároveň varovala před likvidací celého systému poplatků, kterým by resort přišel o 5 miliard korun.

Poslanec a středočeský hejtman David Rath
Poslanec a středočeský hejtman David Rath

Rath avizoval, že se znovu obrátí na Ústavní soud, neboť se podle jeho názoru nepotvrdil jejich regulační efekt, kvůli němuž je ÚS odmítl zrušit.
Rath by se chtěl na ÚS obrátit do konce příštího týdne. Šest krajů, v nichž se proplácejí či jinak kompenzují zdravotnické poplatky, by mělo do konce ledna dle rozhodnutí ministerstva vnitra situaci napravit. Pokud tak neučiní, zahájí s nimi resort správní řízení.

Jurásková je prý jen loutkou

Resort v čele s ministryní Juráskovou neplánuje do květnových voleb žádné zásadní změny. Hodlá pouze schválit dvojici norem, které harmonizují český právní řád s evropskými normami a určí standardy péče i potřebného personálu.
Poslanec Rath dlouhodobě tvrdí, že ministerstvo neřídí Jurásková, ale její stranický náměstek Šnajdr. Jurásková odmítla roli "loutky", kterou jí poslanec přisoudil a zopakovala, že stojí za všemi kroky svého resortu.

Ředitel VZP odmítl Rathovo tvrzení o vydírání

Středočeský hejtman a poslanec ČSSD David Rath obvinil Šnajdra, že vydírá šéfa Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Šnajdr takovéto tvrzení odmítl a uvedl, že se poslanec snaží o diskreditaci ministerstva.
Telefonicky vstoupil do pořadu i šéf VZP Pavel Horák a proti Rathovu tvrzení se ohradil. Připustil, že se VZP dostává do sporů s ministerstvem, ale o vydírání nemůže být řeč. "Ohrazuju se proti všemu, co tam řekl pan Rath, prostě to není pravda," řekl Horák.
Následně se debata stočila na financování zdravotnictví. Zatímco ministryně i náměstek Šnajdr vyzdvihovali, že zdravotnictví není zadlužené a celý systém je v plusu. To nepopírají ani levicoví zákonodárci, nicméně tvrdí přebytek je možný pouze díky podfinancování celého systému.


Směřujeme ke světovládě. Havel tleská, Klaus varuje

29. ledna 2010 v 18:23 | Adam B. Bartoš |  NWO, Illuminati, Bilderberg
Nedávno uběhnuvší dvacetileté výročí sametové revoluce bylo příležitostí pro oba naše žijící prezidenty a věčné to názorové souputníky, aby veřejnosti opět představili svůj světonázor a obhájili dosavadní politické kroky. A jak už to tak při rekapitulacích bývá, oba zároveň pohlédli do budoucnosti.

To, co tam každý z nich vidí, je až podivuhodně podobné. Liší se jen v tom, že jeden to vítá a druhý se toho hrozí. Dva Václavové, dva prezidenti, ale - kdyby bylo po nich - dvě naprosto odlišné vize budoucnosti.

Ve svém zamyšlení vycházím z knihy, kterou k výročí listopadových událostí napsal prezident Václav Klaus. Jmenuje se Kde začíná zítřek a krom toho, že z valné většiny hodnotí uplynulá dvě desetiletí, dává v poslední závěrečné kapitole nahlédnout i do budoucnosti, jak si ji současná hlava státu představuje.

Havel pronesl podobně signifikantní řeč na půdě Evropského parlamentu dne 11. listopadu, která byla široce citována českými médii. Ta si sice povšimla toho, jak rozdílná byla poselství obou prezidentů před europoslaneckým plénem (když srovnávala to současné Havlovo s únorovým projevem Václava Klause na témže místě), nešla ale příliš do hloubky a zůstala jen u běžných citací.

Texty obou mužů nejsou nijak revoluční. Svým způsobem rozvíjejí to, co oba politici říkají po celou dobu své politické kariéry a co bychom od nich i čekali. Srdce havlisty zaplesá nad myšlenkami, které zněly bruselskou budovou europarlamentu. Klausovec zase pokývá hlavou nad tím, jak trefně popsal budoucnost jeho oblíbenec. S přibývajícími roky, zkušenostmi a měnící se světovou situací se ale přesto rétorika obou mužů stupňuje. Boj se přiostřuje.

Svět podle Havla / Klause

Pro další řádky bude důležité, když stručně shrneme poselství obou politiků. Václav Havel se raduje z toho, jak se Evropa stále utužuje a sjednocuje. Vyžaduje si to prý současná globalizace, Evropa by ale neměla být jen soustátím, které spojuje společný obchod, ale rád by ji viděl i jako blok se stejnými hodnotami a mravními základy. Taková Evropa by pak mohla být vzorem a poučením pro ostatní svět, tak aby se podobné nadnárodní celky utvořily i na jiných kontinentech. Optimální politický řád nadcházejících desítiletí vidí Havel právě ve spolupráci nadnárodních a kontinentálních entit, kdežto národy jsou podle něj domovem nacionalistických běsů.

Václav Klaus si všímá náznaků, indicií a trendů současného světa a na základě toho vyslovuje svoji představu příštích let. Budoucnost je totiž podle něj často mnohem bližší úvahám těch spisovatelů, kteří pouze domýšlejí společenské trendy, které vidí ve své době (Huxley, Zamjatin, Orwel), než fantastů, kteří popisují své scifi představy založené povětšinou na technických vymoženostech. Ve shodě s touto tezí pak Klaus naznačuje, že nás čeká budoucnost, kdy budou do důsledků dotaženy jevy, které už dnes vidíme kolem sebe a které Klaus vždy hodnotil negativně - soudcokracie, multikulturalismus, diktát nevládních organizací (NGOs), křivení klasického kapitalismu. To vše povede k destrukci národních států a k dalšímu oslabování parlamentního systému zastupitelské, nepřímé demokracie. To vše zároveň vytvoří předpoklady pro světovou vládu.

Havel i Klaus nám ukazují, jak bude podle nich vypadat náš zítřek. Nastiňují, co by si přáli a čeho se naopak bojí, co podle nich bude určovat příští dekády. A čemu chce jeden i druhý sloužit a napomáhat a čemu naopak bránit. Svým způsobem se zde Havel i Klaus obnažili. Odkryli své karty a hrají už mnohem otevřeněji, než kdy dříve.

New World Order. Výzva pro obrozenou pravici

Proč si to myslím? Klaus ještě nikdy takto otevřeně nepopsal nebezpečí, které představuje světová vláda. Samotný pojem zní trochu neurčitě a příliš fantasticky pro toho, kdo se problémem nezabývá. Kdo se ale jednou začetl do textů, které varují před novým světovým řádem, pro toho jsou Klausova slova jasným vzkazem.

Klaus to vzhledem ke své funkci ani nemohl říci jasněji. Na prezidenta, který je svázán určitým bontonem, etiketou a zodpovědností za své výroky, je to naopak až příliš odvážné tvrzení. Málokdo, a skoro bych si troufl říci, že nikdo z politiků, nemluví tak otevřeně o světové vládě, jako právě on. Nepočítáme-li v to ty, kteří si světovou vládu - jako Havel - naopak přejí a tento trend se mluvením o ní snaží urychlit.

Právě Havel a jeho slova sama tak jsou nejlepším důkazem toho, že Klausovo varování není pouhou smyšlenkou, ale varuje-li Klaus před světovládou, varuje před konkrétním plánem konkrétních lidí. Havel je jedním z nich, jakkoli ne strůjce, ale spíše užitečná loutka, maňásek, nebo spíše maskot, kterého světové elity v tomto snažení využívají.

Svým duchem připomíná navíc poslední Klausova kapitola knihu jeho spolupracovníka, vicekancléře Petra Hájka. Třebaže Klaus o Smrti ve středu mluví sám ve své knize spíše diplomaticky (vypořádává se s ní větou, ve které oznamuje, že na Hájkovu nadsázku nepřistupuje plně, zároveň ji ale označuje za inspirativní), na Hájka tak navazuje. Média až příliš okatě Hájkovu knihu rozcupovala, ale unikl jim její celek. Hájek skutečně varuje před něčím podobným, i když tomu nedal tak jasné označení a popsal spíše doprovodné projevy. Klaus nyní doplňuje - je to globální vláda, čeho se máme obávat.

Hájkova Smrt ve středu, jakkoli se zabývá hlavně rolí médií, tak byla předzvěstí toho, že myšlení Hradu je zase o krok dále, ve srovnání s bezobsažnou politikou současných parlamentních stran. A nejnovější Klausova kniha je toho potvrzením. Na Hradě se hledá nový obsah pro pravicovou politiku, vyprázdněnou tím, jak se pravice celosvětově přesunula do středu. To bylo vždy devízou Klause a těch, kterými se obklopoval - udávat směr, vidět o několik kroků dopředu.

Do budoucna tak bude obsahem skutečně pravicové politiky mimo jiné boj za národní stát a proti novému světovému řádu, prorokuje Klaus spolu s Hájkem a dalšími poradci. Zde se bude odehrávat budoucí střet mezi zastánci svobody a novodobého otroctví a Klaus už to tuší a zbrojí. Jeho boj proti panice z globálního oteplování je přesně z toho soudku. Není to snaha provokovat, jak mu někteří komentátoři podsouvají. Klaus ví, o co v onom velkém podvodu jde a čeho je tato propaganda součástí.

Čeká nás nová totalita?

"Sloganem dneška stále více začíná být ´global governance´. Zítra to bude skutečností, předpovídá prezident. A dodává, že se takového vývoje velmi bojí. Jako příklady "global governance" uvádí integraci Evropské unie a rychle rostoucí moc OSN a podobných světových organizací.

Klaus nekritizuje globalizaci (jako Havel), kterou považuje pouze za "zdola a spontánně se šířící internacionalizaci lidských aktivit všeho druhu na základě nových informačních a dopravních aktivit". Kritizuje naopak "vědomě konstruované rušení národního státu ve prospěch subkontinentálního, kontinentálního či dokonce globálního vládnutí"
Klaus otevřeně mluví o "rodící se světové vládě". Ta podle něj povede k "nějaké nové formě nedemokracie, ne-li totality." To jsou vážná slova. Hned nás napadnou přirovnání euroskeptiků, kteří varují před Lisabonskou smlouvou a připodobňují EU k Sovětskému svazu. Ale zde jsme ještě o stupínek výše. EU je jen součástí něčeho mnohem většího. Něčeho, pro co slovo "totalita" bude možná už nevyhovujícím termínem. Dosud se totiž ještě nikomu nepodařilo ustavit vládu nad celou planetou…

V tomto světle je trochu nepochopitelné, proč Klaus nakonec Lisabonskou smlouvu podepsal, když tak měl téměř historickou možnost nasypat písek do soukolí rodící se světovládné mašinérie a tak celý proces trochu zbrzdit. Nyní bude moci jen vršit své kritické výroky, které sice mohou světové politické špičky štvát, ale v jejich plánech je už nezastaví. Je otázka, zda Klaus bude mít ještě další příležitost, jak proroky světového řádu ještě jednou skutečně dostat na lopatky, jako je před podpisem Lisabonu několik měsíců měl. Na druhou stranu, Klaus mohl tušit, že integrací Evropy to nekončí a čekají nás ještě další bitvy. A možná chce v těchto bitvách stát, což se mu bude z pozice prezidenta dělat lépe, než jako pouhému řadovému občanovi. Ale to by bylo spíše na jiné zamyšlení.

Havel: Pozor na osídování země

Naproti tomu Havel v projevu před Evropským parlamentem předvedl přímo ukázkové podlézání evropským mocnostem. Za svou zemi se omlouval, před těmi západními se hrbil, Lisabonskou smlouvu hájil, Evropskou unii glorifikoval a oddychl si, že se rozšířila i do střední Evropy, jinak by se z tohoto kusu kontinentu stalo rejdiště nacionalistů, populistů a jejich ozbrojených milicí. Evropská policie stejně jako Obamovy milice přihlouplých a nudících se černých Američanů mu zřejmě nevadí.

Co je ale horší, Havlovi nestačí současná podoba sešněrované Evropy. On by rád tento model rozšířil na zbytek planety. Nejen evropský integrační proces podle něj musí pokračovat. "Je to totiž v bytostném, ba přímo existenčním zájmu nejen Evropanů, ale všech," říká poněkud tajemně. V současném světě budou podle něj hrát "stále významnější roli různá nadnárodní či nadstátní či kontinentální společenství."

Havel oslavuje Evropu posledních desetiletí jako "nejpevnější nadnárodní svazek, jaký dnes můžeme na světě pozorovat". Ten má být pro ostatní svět výzvou. "Optimální politický řád nadcházejících desítiletí vidím v tvořivé partnerské spolupráci těchto větších nadnárodních či kontinentálních entit," řekl Havel v projevu.

Havel se ale nespokojí jen se spoluprácí národů v ekonomické sféře, což by snad bylo ještě pochopitelné a obhájitelné. Havlova vize příštího světa jsou nadnárodní celky, které budou mít i společný hodnotový systém. Aby nás nenechal na pochybách, co tím myslí, Havel pokračuje: "Mám tím na mysli odklon od kultu zisku (…) jakož i odklon od nebezpečně nekoncepčního osídlování Země a bezhlavého drancování planety neohlížejícího se na životní prostředí a zájmy budoucích generací. Mám tím samozřejmě na mysli i důmyslné šetření energií, kdy se úspěch státu neměří růstem její spotřeby, ale naopak jejím klesáním."

Ano, Havlovi vadí nejen drancování planety, ale její osídlování. Promluvil v něm představitel nového světového řádu, kterému je proti mysli, jak se lidé na zemi množí a že jich je přemíru. Škoda, že svou myšlenku více nerozvedl, abychom se dozvěděli, jak chce proti osídlování planety bojovat. Možná bychom se ještě podivili.

Havel chce společné hodnotové základy pro tyto nadnárodní bloky. "Jde přece o bezprecedentní pokus vybudovat velkou a originální nadnárodní pospolitost na základě úcty k lidským svobodám, k lidské důstojnosti." Kdo ale bude určovat to, jaké ony hodnoty budou? Konzervativci to určitě nebudou. V případě Evropy se často mluví o antických, židovských a křesťanských kořenech. Havel k nim přidává i islám a osvícenství. Aspoň nyní víme, na co chtějí věrozvěstové nových řádů skutečně navazovat.

Exprezident také volá po jedné lidské tváři, která by reprezentovala Evropu. "Cítím, že kdesi nejvýš by měla být jedna jediná lidská tvář, která by celé to komplikované soustrojí reprezentovala a dík které by tomu všemu bylo lépe rozumět," říká kdysi bojovník proti komplikovanému soustrojí komunistického režimu. Když jeho myšlenky domyslíme, zřejmě by viděl takovou tvář rád i v Africe, Asii, Americe. Pak už je jen krůček k tomu, aby se objevila tvář, která bude zastupovat zmíněné tváře Evropy, Afriky, Ameriky a Asie. A jeden světový vládce je na světě. Opravdu toto Havel chce? Chce a ani se tím netají.

Co je větší nebezpečí? Multikina nebo multikulturalismus?

Až komických rysů nabírá pak rozdílný pohled obou prezidentů na to, čeho ze Západu se nejvíce obávají. Oba se sice shodli na tom, že se česká společnost po pádu komunistického režimu upínala k Západu jako ke svému vzoru, aby poté rychle vystřízlivěla, rozcházet se ale začínají ve chvíli, kdy mají říci, co představuje ono nebezpečí, které se ze Západu šíří. Obojí má předponu multi-. Zatímco Havel vidí největší zlo v multifunkčních obchodních komplexech, Klaus se obává multikulturalismu.

"Naše země se postupně mění v jednu gigantickou a nevzhlednou aglomeraci plnou skladišť, parkovacích ploch a super-hyper multifunkčních paláců konzumu rozcapených pyšně na kilometrech čtverečních naší vlasti. Zbývá snad už jenom to, aby byla všechna divadla a všechna kina sestěhována do jednoho gigantického megakomplexu vyzývajícího nanejvýš k tomu, aby se tam člověk oběsil na multiprovazu," stěžoval si Havel ve svém textu pro MF DNES ze 14. listopadu.

Pro Havla je tím nejhorším zlem, který nám Západ importoval (a my se mu dostatečně nebránili), rozvoj multifunkčních center. Jakoby prvním ze všech nepřátel společnosti byl rozvíjející se obchod, lidské podnikání, ekonomická globalizace. Globalizace politická mu ale nevadí. V tom spatřuji velké Havlovo pokrytectví.

Klaus se naopak vždy těchto lidských aktivit zastával. Pro něj je ale nebezpečím postzápadní civilizace multikulturní ideologie, neboli globalizace kultury, globalizace politiky, globalizace lidského myšlení a chování. Ten multikulturalismus, který naopak Havel podporuje a v tichosti mimo pozornost médií a společnosti také pomáhá budovat (viz jeho angažmá v projektu Aliance civilizací).

"Současná ideologie multikulturalismu, která si implicitně klade za cíl setřít přirozené, staletým vývojem vzniklé rozdíly a odlišnosti mezi národy, státy, etniky, celými kontinenty a kulturními a civilizačními okruhy. To vše ve jménu jednoho ´globálního´ univerzálního lidstva, řízeného jedinou ´planetární´ vládou, která nahradí demokratický kapitalistický systém," - to je podle Klause něco, čeho bychom se měli obávat.

Moralizující Havel ale může těžko varovat před něčím, co sám propaguje, a tak si nachází zástupné nepřátele, které vidí v multikinech a supermarketech. Že to je směšné, mu asi uniká. Multikulturalismus přece ohrožuje naši zemi více, než cokoli jiného. To, že evropské země přichází o svou jedinečnou kulturu, ale Havla ani trochu netrápí. Vadí mu totiž spíše utrpení jakési Matky země, sténající pod nápory aut, středisek, center a budov, než utrpení člověka, který se pomalu začíná cítit cizincem ve vlastní zemi.

Asi je to proto, že pro Havla je a vždy byla nejvyšší hodnotou země, příroda, planeta, nebo spíše Země, Příroda a Planeta. Pro Klause ale naopak svoboda lidského jedince. Havel má navíc panickou hrůzu nejen z aut, továren a nákupních center, ale z lidí samotných. Těch je na planetě příliš, vyčerpávají přírodní zdroje a planetě ubližují. Proto je také Havel členem Římského klubu, který se od svého vzniku netají tím, že jeho hlavní vizí je zmenšit počet obyvatel na planetě zemi, jedno, zda katastrofami, nemocemi, antikoncepcí či jinými metodami. Tento nikým nezpochybněný skutečný záměr se jen umně skrývá za dnes líbivě znějícími slovy o trvale udržitelném rozvoji. Trochu zvláštní a cynické od člověka, který měl vždy plná ústa humanismu a lidskosti. Možná proto se k čestnému členství v tomto povedeném elitářském klubu na svých stránkách nehlásí, přestože tam vyjmenovává desítky jiných členství a ocenění. Webové stránky Římského klubu ho ale usvědčují jasně.

Závěr

Ze srovnání obou textů vyplývá, že oba prezidenti předpovídají, že svět ke globální vládě směřuje. Zatímco prezident minulý to vítá, prezident současný v tom vidí hlavní nebezpečí, kterému bude lidstvo v budoucnu čelit. Klaus se Havlových vizí děsí, stejně jako se Havel zase děsí vlastenectví a úcty k národu, které dnes Klaus jako jeden z mála evropských státníků reprezentuje. Podle Havla jde ale už jen o přežitek minulosti, který nemůže ohrozit báječný nový svět, který nás čeká.

Dění, které vidíme kolem sebe, skutečně napovídá tomu, že se více může obávat Klaus než Havel. Je totiž reálnější ten scénář, předpokládající existenci nějakého nového Obamy, prezidenta už nejen amerického, ale světového, než varování Havla před nacionálními běsy. Prezident Klaus je ale optimista a tak končí i svoji knihu. "Optimismus je povinností. Snažím se podle toho řídit. A něco dělat," píše.

Nikde totiž není řečeno, že utopické vize vyvolávačů a konstruktérů nového světové řádu vyjdou. Jejich plán je totiž proti lidské přirozenosti, a tak boj zdaleka není rozhodnut. Bitevní pole se teprve kolíkuje, ale už to je pro nový světový řád nepříjemností. On se totiž nejraději uskutečňuje právě plíživě a nenápadně. Nemá rád, když na něj někteří poukazují.HAARP - zemetrasenia a hurikány (EN)

29. ledna 2010 v 15:02 HAARP
- HAARP - zemetrasenia a hurikány

HAARP, Earthquakes, and Hurricanes

Can HAARP manipulate storms, hurricanes, and earthquakes? There is definitely a correlation between these and when HAARP is active. This article will give some examples of that correlation. And while that alone does not prove a direct causal relationship, the physics of HAARP and the political agenda behind the program suggest that weather and earthquake manipulation is both possible and likely.

Background

I assume everyone reading this knows of HAARP. Less known is that HAARP is only one of several such facilities - and not the most powerful one either. There are others, here are five:
1) Mu Radar - 1 megawatt facility in Japan (34°51'14.80"N 136° 6'19.45"E).
2) Arecibo Observatory - 2 megawatt facility in Puerto Rico (18°20'38.97"N 66°45'9.77"W).
3) HIPAS - 70 megawatt facility east of Fairbanks, Alaska (64°52'21.18"N 146°50'18.78"W).
4) Sura - 190 megawatt facility in central Russia (56° 7'10.32"N 46° 2'4.41"E).
5) EISCAT - 1 gigawatt facility in Tromsø, Northern Norway (69°35'1.06"N 19°12'57.11"E).
(you can copy and paste the coordinates into google maps)
By comparison, HAARP (near Gakona, Alaska - 62°23'33.73"N 145° 9'2.61"W) is claimed to be a mere 3.6 megawatt facility - and that's after being upgraded in 2006. It has 278 times less maximum power than the ionospheric heater in Norway.
Nevertheless, HAARP is far from useless. According to the DARPA:
Key to the current effort was the expansion of the experimental research facility that includes a 3.6 MW high-frequency transmitter and a variety of diagnostic instruments, to conduct investigations to characterize the physical processes that can be initiated and controlled in the ionosphere and space, via interactions with high power radio waves. Among these were: (1) the generation of extremely low frequency/very low frequency radio waves for submarine and other subsurface communication, and the reduction of charged particle populations in the radiation belts to ensure safe spacecraft systems operations; (2) the control of electron density gradients and the refractive properties in selected regions of the ionosphere to create radio wave propagation channels; and (3) the generation of optical and infrared emissions in space to calibrate space sensors.
A study completed by an Air Force/Navy Panel also pointed to additional high-value functions that can potentially be accomplished with the a 3.6 MW capability, in particular, the exploration and refinement of scientific principles that could lead to the development and deployment of a system to provide protection for spacebased assets from emergent asymmetric threats. (source)
HAARP alone has many applications, primarily military, and those listed above are just a small "safe to reveal" set of examples. If 3.6 MW can accomplish these, imagine what 1000 MW might do!
There is an interesting anecdotal account by Dan Eden of HAARP being used for surreptitious purposes. Furthermore, he claimed that there was a second, secret, more powerful installation in Alaska. Now in 2008, a decade later, the existence of that facility is no longer secret and its name is HIPAS, which is indeed almost twenty times as powerful as HAARP.

Physics of HAARP

What makes these ionospheric heaters so useful is that they consist of phased arrays. A phased array is a grid of antennas whose phases (timing) and amplitudes are individually adjustable. This means a great variety of different combinations can be tried out, synthesizing new and complex total wave forms. Phasing allows the output to be pointed in different directions without having to move the antennas themselves.
For anyone familiar with the works of Tom Bearden, phased arrays also allow for partial phase conjugation or canceling of the emitted electromagnetic waves. When EM waves have either (or both) of their electric and magnetic components cancelled, the contained energy takes the form of a longitudinal / potential / scalar / gravitational / temporal wave instead.
Ionospheric heaters can also "control electron density gradients and the refractive properties in selected regions of the ionosphere" meaning it can modulate ionospheric electron density. That is another powerful method of generating longitudinal waves, using the sky itself as a giant longitudinal antenna.
And so phased arrays can be used to generate an entirely different type of radiation, one that cannot be detected with standard EM-measuring instruments. Depending on their frequency and type, these waves can theoretically affect human emotion and biology, influence the weather, alter tectonic dynamics, and even manipulate our surrounding hyper-dimensional environment to allow for controlled invisibility and interdimensional maneuvering of military personnel and vehicles. In essence, everything that regular electromagnetic waves cannot really do.
This much I find plausible, that HAARP-like technologies are active on a level superseding those of regular electromagnetism, and that this is what HAARP and its sister facilities are really being used for. It is nothing the public knows about or can comprehend because this technology uses an expanded kind of physics of which only a small and sterilized subset comprises mainstream college textbooks. But it can be figured out if you have a physics background and study the implications and applications of force-free potential fields.

Weather Manipulation

Now let's look at some potential correlations between notable weather events and when HAARP was active. Its activity can be read from the waterfall chart published on the HAARP website. According to the site:
This chart is a waterfall plot of the readings taken by the Spectrum Monitor for the last 36 hours. The vertical axis is the frequency, ranging from 1 - 30 Mhz and the horizontal axis is the UTC time. Spectrum samples are taken every few minutes. The color indicates intensity of received signal at each frequency, ranging from deep blue for the weakest signals to red, yellow and white for the strongest signals.
HAARP activity is indicated by sharply defined patterns on the waterfall chart, like the slots on a piano roll or stripes on a spectrograph. There is also background noise in the charts, but those are more diffuse. What matters is the sharp patterns, their presence, sequence, when they start and stop.

Hurricane Katrina - August 23-30, 2005

HAARP was highly active in the weeks before Katrina, during, and a short time after. The correlation is therefore not complete. If HAARP were inactive during that time, then it could be proven that it had absolutely nothing to do with Katrina, but since it was indeed active, a possible link still remains.
August 22 - Remnants of Tropical Depression Ten move into position.
August 23 - Remnants form into Tropical Depression Twelve.
August 24 - Depression strengthens and is renamed Tropical Storm Katrina.
August 25 - Katrina strengthens and becomes Category 1 hurricane and strikes southeast Florida.
August 26 - Katrina weakens to tropical storm, exits on the west side of Florida into warm waters, then re-intensifies into a Category 1 hurricane. It rapidly gains strength.
August 27 - Katrina reaches the central Gulf and becomes a large and well-organized Category 3 hurricane.
August 28 - Katrina comes within a few hundred miles off the coast and grows to Category 4 early in the day, then to Category 5 by midday.
August 29 - Katrina makes landfall with 155 mph winds.
August 30 - Katrina weakens to a heavy storm affecting Tennessee and surrounding areas.

Hurricane Ophelia - September 8-16, 2005

Hurricane Ophelia never got past Category 1. But it had a highly erratic, meandering pathway including a clockwise loop halfway through (September 10-12).
Forecasters had a tough time predicting its path and behavior. The hurricane formed on September 8, slipping in and out of hurricane status several times before fizzling out on September 16 and moving into the North Atlantic.
This chart compares HAARP activity with Ophelia's wind speed:
If HAARP had anything to do with this, it would more likely have been for testing hurricane steering.

2006 and 2007

The two years following Katrina had very quiet hurricane seasons compared to what was predicted.
2006 Hurricane Forecast a Flop
MIAMI (AP - Dec 2006) - The mild 2006 Atlantic hurricane season draws to a close Thursday without a single hurricane striking the United States - a stark contrast to the record-breaking 2005 season that killed more than 1,500 people and left thousands homeless along the Gulf Coast.
Nine named storms and five hurricanes formed this season, and just two of the hurricanes were considered major. […]
In May, scientists predicted 13 to 16 named storms and eight to 10 hurricanes, with four to six of them major. […]
Bell urged people not to become complacent about the next season (2007), which starts June 1. Forecasters say the Atlantic is still in an active hurricane period that began in 1995 and could last another decade or more. (source)
Very Active 2007 Hurricane Season Predicted
ScienceDaily (Apr. 3, 2007) - The U.S. Atlantic basin will likely experience a very active hurricane season, the Colorado State University forecast team announced today, increasing its earlier prediction for the 2007 hurricane season.
The team's forecast now anticipates 17 named storms forming in the Atlantic basin between June 1 and Nov. 30. Nine of the 17 storms are predicted to become hurricanes, and of those nine, five are expected to develop into intense or major hurricanes (Saffir/Simpson category 3-4-5) with sustained winds of 111 mph or greater. (source)
2007 Hurricane Season Ending Raises Forecast Concerns
National Geographic (November 30, 2007) - The 2007 Atlantic hurricane season, which officially ends today, has-like last year-failed to live up to the predictions of forecasters.
Now some experts fear the second year of inaccurate preseason predictions will shake the public's faith in all hurricane forecasts-even when a storm is bearing down upon them. (source)
Compared to a prediction of 17 storms, 9 of those hurricanes, and 5 major hurricanes, 2007 instead ended with 15 storms, 6 hurricanes, and 2 major ones. So compared to forecasts, 2007 and 2006 were surprisingly calm.

Hurricane Bertha

Recently the first hurricane of the 2008 season formed.
Big Bertha: A Bad Omen?
Washington Post (July 8, 2008) - After explosive development yesterday, Hurricane Bertha is struggling today. Its maximum winds have dropped from 120 mph last night to 105 mph as of 11 a.m. and it has been downgraded to a category two storm. […]
While it remains to be seen whether Bertha will affect any land areas, it will go down in history as a record-breaking storm and may be a harbinger of a very active hurricane season. […] Bertha easily broke the record for becoming the furthest east named storm prior to August 1. (source)
Hurricane Bertha "One for the Record Books"
The Daily Green (July 9, 2008) - From the start, there was something pretty odd about Hurricane Bertha.
The storm formed just before Independence Day last week, and immediately showed plenty of it. Bertha developed from a tropical wave almost immediately as the disturbance came off the coast of Africa, and so became the most easterly forming July tropical storm known to us, as well as the most easterly forming Atlantic tropical storm period. […]
As Bertha moved steadily westward, she intensified, first becoming a hurricane and then exploding into a powerful Category 3 major hurricane Monday with 120 mile per hour winds - and possibly, for a brief while, a Category 4. It's the earliest we've seen such an intense Atlantic hurricane since the year 2005, when hurricanes Dennis and Emily were Category 4 and 5 storms, respectively, in July. Dennis reached Category 4 strength on July 7 of that year … the same day on which Bertha exploded three years later.
That's a particularly worrisome precedent because in 2005, the hurricane year only got worse after Dennis - featuring Category 5s Katrina, Rita, and Wilma.
But perhaps even more worrisome is this recent appearance of very intense hurricanes in July, a month that traditionally has not featured many of them. Says Holland: "It is notable that we have had a remarkable run of July storms, which over the past decade have been running more than 50% above the previous average." Technically, given her origins so close to the African coast, Bertha is categorized as a Cape Verde-type hurricane, and those tend to be the most powerful and destructive of them all. But they don't generally form until later in the hurricane season … or, at least, that's how it used to be. (source)
The most important feature of this hurricane was how rapidly it grew on July 7 before weakening just as quickly. At sunrise it was Category 1, and within twelve short hours Bertha had grown into a Category 3 (possibly 4) hurricane. Something unusual happened just on that afternoon. Here are the HAARP charts before, during, and after this event:
Notice that the only significant activity occurs during a short window of time. The July 7 chart shows HAARP was active between 16:25 and 17:25 UTC - between 12:25 PM and 1:25 PM Eastern Time - on that same Monday afternoon when Bertha suddenly became Category 3.
HAARP was not active before or after that event, and likewise Bertha was not as strong before or after. Bertha faded out afterwards. The correlation there is complete.
If HAARP was responsible for manipulating Hurricane Bertha, then the fact that it happened so quickly and nothing destructive ultimately came of it indicates a test or practice run. And with news of Bertha being a record-breaking hurricane foreshadowing an ominous hurricane season, the stage is set for an orchestrated hurricane disaster this fall. An opportune target, considering current political and economic conditions, would be the gasoline refineries surrounding Houston, Texas.
Update - July 15: HAARP went active July 14-15, coinciding once again with Bertha (just a strong storm now) strengthening suddenly.
Sunday July 13 - no activity.
Monday July 14 - HAARP goes active between 10:00 - 22:30 UTC (6 AM - 6:30 PM Eastern).
"After looking rather anemic early Monday morning …Bertha's 'convection' erupted during the day along with the storm also getting more symmetrically and solidly organized by late afternoon. […]"
"From the southwest edge of the eye, near the radar site, to the northeast edge, was just a hair under 150 kilometers (the rings are spaced every 50 km), or about 90 miles. I don't know if there's an official "record" for eye diameter, but I can't offhand remember ever seeing any that have been bigger than that." (source)
Tuesday July 15 - "From the National Hurricane Center: BERTHA IS NOW THE LONGEST-LIVED JULY TROPICAL STORM IN ATLANTIC" (source)
Bertha had been weakening for days leading up to July 14, while HAARP had been quiet for that same period of time. Then HAARP turned on, and Bertha rapidly gained strength. Further, it gained strength at precisely the right moment to hit Bermuda the hardest. Together with the July 7 charts, this makes a very strong case that Bertha's sudden strength gains are linked to HAARP.

Myanmar Cyclone and China's 2008 Earthquake

Both the cyclone that hit Burma and the earthquake that struck China tightly coincided with the same HAARP activity period.
Cyclone Nargis was the worst natural disaster to hit Burma in recorded history, killing at least 85,000 people. The China earthquake led to the deaths of at least 80,000 people.
HAARP activity began at 5:45 UTC on April 27, 2008.
"In the last week of April 2008, an area of deep convection persisted near a low-level circulation in the Bay of Bengal about 1150 km (715 mi) east-southeast of Chennai, India."
"On April 28 Nargis became nearly stationary while located between ridges to its northwest and southeast. That day the JTWC upgraded the storm to cyclone status, the equivalent of a minimal hurricane on the Saffir-Simpson hurricane scale."
"Early on April 29, the JTWC estimated Nargis reached winds of 160 km/h (100 mph), and at the same time the IMD classified the system as a very severe cyclonic storm. […] By late on April 29, convection had begun to rebuild, though immediate restrengthening was prevented by increased wind shear"
"On May 1, after turning nearly due eastward, Cyclone Nargis began rapidly intensifying, due to greatly improved outflow in association with an approaching upper-level trough. Strengthening continued as it developed a well-defined eye with a diameter of 19 km (12 mi), and early on May 2 the JTWC estimated the cyclone reached peak winds of 215 km/h (135 mph) as it approached the coast of Burma, making it a category 4 storm."
"Around 1200 UTC on May 2, Cyclone Nargis made landfall in the Ayeyarwady Division of Burma at peak strength. The storm gradually weakened as it procceded east over Burma, with its proximity to the Andaman Sea preventing rapid weakening. Its track turned to the northeast due to the approach of a mid-latitude trough to its northwest, passing just north of Yangon with winds of 130 km/h (80 mph)."
"Early on May 3 the IMD issued its final advisory on the storm. It quickly weakened after turning to the northeast toward the rugged terrain near the Burma-Thailand border, and after deteriorating to minimal tropical storm status, the JTWC issued its last advisory on Nargis." (source)
After Nargis, HAARP continued operating for another week:
HAARP ceased activity at 22 UTC on May 11, 2008. The China earthquake struck a little more than eight hours later at 6:28 UTC on May 12. In the days and minutes before the quake, there were reports of strange phenomena including bizarre toad behavior and iridescent clouds. Earthquakes are typically "in the works" days or weeks before going off, and animals, sensitive people, and scalar detectors can sense the nonphysical precursors to these quakes.
One has to wonder, if earthquakes generate and are preceded by scalar waves, could scalar waves likewise trigger earthquakes? If so, the phased array of various ionospheric heaters around the world may be capable of doing this for political and military purposes. The quake was certainly convenient for western military factions:
Earthquake Destroyed China's Largest Military Armory, Says Source
A high-level Chinese military source secretly disclosed last week that the recent earthquake in Sichuan Province caused a chain-reaction of explosions in the Sichuan mountain areas. The explosions destroyed Chinese army's largest armory, new weapon test bases and part of nuclear facilities including several nuclear warheads. This information is considered China's top military secret. […]
After carefully analyzing seismic data, military experts in southeast Asia confirmed a non-geological shock had occurred at the earthquake epicenter. The energy released was equivalent to that of an underground nuclear explosion. (source)
There is not enough actual energy being outputted by ionospheric heaters to directly power an earthquake, but they don't need that much power if they merely act as nonlinear imbalancers, triggers, or redirectors of existing large natural energy flows.
Was the earthquake just a random natural event? Or was it strategically and intentionally created? Consider this:
  • The official death toll was 80,000.
  • HAARP shut off ~8 hours before the quake struck.
  • Earthquake was of magnitude 8.0.
  • It happened on May 12th (5/12 = 5 + 1 + 2 = 8).
  • The earthquake occurred exactly 88 days before the Beijing Olympics.
  • The Olympics will begin on 8/8/08 at 8:08 PM.
Coincidence?

Zdroj: montalk.netHAARP ohrozuje Zem

29. ledna 2010 v 14:51 HAARP
- HAARP ohrozuje Zem
Svetovému spoločenstvu je program HAARP prezentovaný iba ako vedecký výskumný projekt, ktorého cieľom je údajne hľadanie spôsobov ako zlepšiť rádiové spojenie. Ale program obsahuje vojenskú zložku, a tá je najdôležitejšia. USA si stanovili za cieľ v priebehu týchto prác vytvoriť geofyzickú zbraň. Priestor v okolí Zeme - atmosféra, ionosféra a magnetosféra môže byť modifikovaný, teda zmenený.

Bolo vytvorených a funguje päť vysielačov rozličnej kapacity za účelom cieleného pôsobenia na životné prostredie ľudí s pomocou rádiových vĺn vysokej frekvencie. Tri vysielače sa nachádzajú na Škandinávskom polostrove v Tromse. V roku 1997 na Aljaške sprevádzkovali rádioelektronickú stanicu s výkonnosťou 3 a pol milióna wattov. Na poli o rozlohe 13 hektárov nainštalovali 180 antén. Približne pred dvomi rokmi bol spustený ešte jeden vysielač na ostrove Grónsko. Je trikrát výkonnejší ako aliašský.

Vysielače HAARP - to je kvalitatívne nová úroveň technológie. Ich výkonnosť je ťažké si predstaviť. Keď ich zapínajú, rovnováha prostredia okolo Zeme sa narušuje. Ohrieva sa ionosféra. Američanom sa už darí vytvárať kilometer dlhé umelé plazmové útvary- obrazne povedané, sú to obrovské guľové blesky. V priebehu experimentov Američania docielili vzájomné pôsobenie umelých plazmových útvarov a magnetosféry Zeme. A to už umožňuje hovoriť o možnosti vytvorenia integrálnych systémov geofyzických zbraní.
Úplne opísať efekt použitia geofyzickej zbrane v plnom rozsahu nie je nijako možné. Čo sa stane s prostredím okolo Zeme, ak by bolo zapnutých na plný výkon päť vysielačov HAARP, si moderná fyzika netrúfa povedať. Integrálne systémy geofyzických zbraní sú práve preto hrozivé, že atmosféra, ionosféra a magnetosféra Zeme sa stávajú nielen objektmi pôsobenia vysielačov, ale aj súčasťou týchto systémov zbraní.

Prostredníctvom použitia HAARP môže byť vo vybranom regióne úplne prerušená námorná a vzdušná navigácia. Blokované rádiové spojenie a rádiolokácia. Znefunkčnená elektronická aparatúra kozmických prístrojov, rakiet, lietadiel a pozemských systémov. Vo vybranej oblasti môže byť zastavené používanie všetkých druhov zbraní a techniky. Integrálne systémy geofyzických zbraní môžu vyvolať rozsiahle havárie v akýchkoľvek elektrických sieťach, na ropovodoch alebo plynovodoch.

Ďalšou úrovňou je negatívne pôsobenie na biosféru, vrátane psychického stavu a zdravia obyvateľstva celých krajín. Zladená práca piatich vysielačov môže priviesť ku geofyzickým, geologickým a biologickým kataklizmám celoplanetárneho rozsahu. Vrátane katastrôf nezvratného charakteru. Inak povedané, bude zmenené životné prostredie ľudí.

Fungujúci systém HAARP pokrýva severnú pologuľu od pólu do 45° severnej šírky (južné pobrežie polostrova Krym). Od roku 2002 sa v Európe a Ázii dajú pozorovať katastrofické povodne a suchá, hurikány na spôsob Katrina pri pobreží Severnej Ameriky, obrovské tornádo pri pobreží Talianska, kde sa odjakživa nevyskytovali - všetko to umožňuje hovoriť o tom, že všetky tieto javy súvisia s testovaním systému HAARP. A čo sa stane, ak Američania vytvoria takýto systém aj v južnej pologuli Zeme?
V roku 2002 ľavicoví poslanci Štátnej dumy Ruska poslali výzvu adresovanú vládam všetkých členských štátov OSN o hrozbe, ktorá visí nad ľudstvom. Odpoveďou na to im bolo mlčanie. Je treba podotknúť, že Zem je živý organizmus. A reaguje na ožarovanie HAARP-om a teraz, dokonca aj keď je vypnutý, katastrofické suchá a povodne a hurikány typu Katrina pri pobreží Severnej Ameriky sa budú opakovať.

Existuje aparatúra, s pomocou ktorej by sa dalo odolávať systému HAARP? Áno, ale jej použitie vyvolá zničenie polí antén a rádiovej aparatúry. Za podmienok jednopólového sveta nikto nebude riskovať túto možnosť použiť. Dokonca aj spojenci USA v Európe - Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Portugalsko a iní nebudú riskovať protestovať. A protestovať treba - kým nie je neskoro.

Doteraz sa prírodné zdroje energie považovali za najmocnejšie na našej planéte. Aký ľudský výtvor je svojou silou porovnateľný s vlnou cunami? Alebo s veľkosťou uvoľnenej termonukleárnej energie v slnečných protuberanciách?

Teraz sa však situácia zmenila. Prinajmenšom na dvoch miestach na Zemi: na Aljaške a v Grónsku. Vyžarovanie americkej HAARP na Aljaške prevyšuje intenzitu prirodzeného vyžarovania slnka v rozsahu 10 MHz o sto tisíc až milión krát.

V súčasnosti americké vysielače HAARP predstavujú závažný problém pre pozemskú civilizáciu. USA de facto ohrozujú celé ľudstvo.

S pomocou svojho mimoriadne silného žiarenia HAARP pôsobí predovšetkým na ionosféru Zeme. To je taký priestor v okolí Zeme, ktorý je zaplnený aktívnymi ionizovanými atómmi. Vyžarovanie, pôsobiac na atómy, im poskytuje dodatočnú energiu a ich elektrónové obaly sa zväčšujú približne 150 krát v porovnaním s bežným stavom. Takýto proces sa nazýva "napumpovanie". V dôsledku neho vznikajú plazmoidy. Je ich dobre vidieť s pomocou radarov. Umelo vytvorený plazmoid môže byť využitý pre mierové aj vojenské ciele. V prípade maximálneho "napumpovania" môže prerušiť akékoľvek rádiové spojenie. Ak sa však vytvoria podmienky, v ktorých ionizovaný atóm "zhodí" dodatočne vytvorenú energiu, bude to pôsobiť ako laserový lúč. Takýmto spôsobom sa rieši úloha funkčného ochromenia elektronických systémov protivníka.

Za určitých podmienok "napumpovania" superveľké atómy zhadzujú impulzy vĺn takého typu a takej úrovne, že môžu pôsobiť na psychiku človeka. A práve toto sa nazýva geofyzická zbraň.

Okrem toho, ďalšie práce v programe HAARP poskytnú Američanom reálnu a rýchlu možnosť získať do svojich rúk nielen geofyzické a klimatické, ale aj psychotrónne zbrane. V prípade ich použitia ľudia ani nedokážu pochopiť, že ich myšlienky, želania, vkusy, ich voľba jedla a oblečenia, nálady a politická orientácia sú ovplyvňované operátormi zariadenia na spôsob HAARP.

Ak medzinárodné spoločenstvo nebude chcieť vziať americký program HAARP pod svoju kontrolu, Rusko musí byť pripravené na adekvátnu odpoveď - má na to všetky možnosti.
Ako vidíme, geofyzické zbrane pôsobia na podnebie Zeme. Okrem toho, príroda, ako živý organizmus, reaguje na ožarovanie touto zbraňou, a to tiež ovplyvňuje podnebie Zeme.

Na zmenu podnebia našej planéty taktiež pôsobí skleníkový efekt, spôsobený výrobnou činnosťou ľudstva; medziľadové obdobie oteplenia, ktoré bude trvať mnohé tisícročia; obdobie slnečnej aktivity o dĺžke 1850 rokov, vrchol oteplenia v súlade s ktorým nastane v 24. storočí.

Tri faktory z piatich závisia od človeka a svetové spoločenstvo, kým nie je neskoro, musí zjednotiť svoje úsilia v zápase s týmto zlom.

Môžeme na jednom príklade ukázať, aké nešťastie očakáva New York, ak sa nič nezmení. Riaditeľ Národného centra pre hurikány USA Max Mayfield vyhlásil, že mocný hurikán sa zrúti na New York a to bude mať za následok príšerné škody a úplne paralyzuje život megapolisu. "Je len otázka času, kedy sa to stane," - vyhlásil Mayfield.
Vo svojom vystúpení pred senátorskou komisiou Mayfield oznámil, že hurikán tretej kategórie, ktorý sa zrúti na mesto, privedie k tomu, že hladina vody sa v niektorých štvrtiach New Yorku zdvihne o 8 - 10 metrov. Prirodzene to privedie k zatopeniu liniek metra a spôsobí závažné škody v infraštruktúre mesta.

"Našťastie, pre záchranné služby New Yorku to nie je žiadna novinka, - povedal Mayfield. - Už 20 rokov nepretržite pracujú spolu s Národným riaditeľstvom pre výskumy oceánu a atmosféry, aby vypracovali akčný plán pre prípad takejto živelnej pohromy."

Podľa Mayfieldovej mienky, netreba pochybovať o tom, že hurikán skôr, či neskôr príde do mesta, je to len otázka času: "Výborne vedia, že sa to udeje. Je možné, že sa to stane v tomto roku, možno v budúcom a možno o 100 rokov, ale určite sa to stane a pripravujú sa na to."

Mayfield pripomenul, že v New Yorku sa už diali závažné katastrofy v roku 1938, 1985 a 1991. V roku 1938, keď hurikán sa zrútil na Long Island východne od Manhattanu, mesto bolo zatopené - hladina vody stúpla o 3-4 metre. Zahynulo vtedy 600 ľudí a štvrte, ktoré sa nachádzajú pri pobreží, utŕžili závažné škody. Podľa hodnotení historikov, ak by sa hurikán takejto sily konal v roku 1998, škoda, ktorú by spôsobil mestu, by predstavovala 19 miliárd dolárov.

V súlade s výskumom, ktorý uskutočnil v roku 1990 Inžiniersky útvar pozemných vojsk USA, New York sa nachádza na štvrtom mieste v zozname najzraniteľnejších pre hurikín miest USA, ale mestská samospráva ujisťuje, že robí všetko možné, aby sa pripravila na príchod živlu.

Hoci je dosť ťažké si predstaviť, aké efektívne opatrenia sa bude dať prijať, ak Kennedyho medzinárodné letisko - hlavné letisko New Yorku, sa ocitne pod päťmetrovou vrstvou vody - a práve to sa stane, ak New York bude vystavený hurikánu štvrtej kategórie.

V tejto sezóne sa na východnom pobreží očakáva príchod 8 až 10 hurikánov, z ktorých polovica bude dosť silná. Avšak robiť prognózy, obzvlášť teraz, keď USA prežívajú 10-ročný cyklus zvýšenej aktivity uragánov, - je veľmi nevďačná činnosť. V roku 2005 meteorológovia predpovedali 15 hurikánov, ale nikto neočakával, že budú také silné.
Na týchto skutočnostiach je vidieť, ako šéfovia Pentagónu "majú radi" nielen celé ľudstvo, ale aj svojich občanov. Je nevyhnutné, aby svetové spoločenstvo pochopilo, aká hrozba visí nad súčasnou civilizáciou, už ani nehovoriac vírusových a biogenetických zbraniach.

Zdroj: psiterror.ru

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.


zdroj


Obamu zvrhli z piedestálu

29. ledna 2010 v 14:47 Barack Obama
- Obamu zvrhli z piedestálu
Prvá správa Baracka Obamu v Kongrese, v ktorej oboznámil verejnosť o stave únie, amerických novinárov nijako nenadchla. Podľa ich názoru, Obama už nie je tým energickým politikom, akým sa zdal pred rokom. Predvolebný slogan Potrebujeme zmenu, viedol iba k jednej zmene - prezident už nemá predošlé ambície.

Barack Obama 27. januára vystúpil so svojou správou v Kongrese O stave únie - prvou, odkedy nastúpil do funkcie amerického prezidenta. V svojom prejave sa dotkol azda všetkých problémov, ktorým americká administratíva musí čeliť- počínajúc nezamestnanosťou, až po rozdelenie moci medzi republikánmi a demokratmi. Americká tlač však tvrdí, že to nebolo postačujúce.

Keď Obama hovoril o zákonodarných iniciatívach, nenavrhol ani jeden konkrétny plán činnosti, nestanovil nijaké termíny a nedal ani jednu inštrukciu, ktorá by sa týkala toho, ako on sám vidí konečný stav reforiem. Nebolo to však nič neočakávané. Napriek tomu, že kongresmani upozorňovali na to, že od Obamu čakajú presne sformulované inštrukcie, zástupcovia Bieleho domu vopred oznámili, že konkrétne návrhy Obama v svojej správe, zrejme nepredloží.

Amerika sa zmien nedočkala


Prednesená Správa bola možno poslednou možnosťou Obamu oživiť demokratov. Pripomeňme, že demokrati pred týždňom stratili kvalifikovanú väčšinu v senáte, keď voľby do senátu v štáte Massachusetts vyhral republikán Scott Brown.

Podľa Associated Press Brownovo víťazstvo poukazuje na nevyhnutnosť zmeny kurzu Obamovej politiky. Mimochodom, zmeny v prezidentových pozíciách sú už evidentné. Pred rokom trval na progresívnych reformách v štýle Roosevelta. Teraz pred Kongresom vystúpil politik "porazený protivníkmi", píše Los Angeles Times. V niektorých momentoch Obama pôsobil dojmom prezidenta "zahnaného do kúta, ktorému sa nedostáva porozumenia" , ktorý sa zo všetkých síl usiluje doniesť ľuďom svoj názor.
"Nečakaný tón pre mladého lídra, ktorý pred rokom stál na piedestáli a kúpal sa v popularite", uvádza sa v Los Angeles Times.

S týmto názorom sa stotožňujú aj niektorí experti. "Nepovedal by som, že sa udiali nejaké zmeny v ekonomike, - hovorí ekonóm Centra ekonomického a politického výskumu Dean Baker. "Čo sa zmenilo, to sú ambície. Veľkých ambícií viac niet."
Obama to aj sám priznáva. Vo svojej reči pripomenul slogan svojej predvolebnej kampane - Potrebujeme zmeny a dodal: "Viem, že mnohí Američania už neveria, že sa môžeme zmeniť, alebo, že ja to môžem dosiahnuť." Obama priznal, že sám je sklamaný, poprosil však, aby predsa len dostal viac času: "Zmeny sa neudejú tak rýchlo".

"Zapamätajte si, nikdy som nepovedal, že zmeny sa udejú ľahko, že ich dokážem urobiť sám," povedal prezident.

Národ bez jednoty. Rok po svojej inaugurácii Obama s trpkosťou priznal, že sa mu za tento čas nepodarilo zjednotiť americký národ a že atmosféra národnej jednoty, ktorá vznikla po jeho zvolení, sa vytratila.

Republikáni pochybujú o Obamovom kurze

Republikánska strana vo svojej odpovedi na Obamovu správu vyjadrila pochybnosti o perspektívach súčasnej americkej politiky. Ako sa uvádza v novinách Politico, odpoveď vyslovil republikán Bob McDonnell, ktorý sa začiatkom januára stal gubernátorom štátu Virginia. Zdôraznil, že koncom roku 2008 vláda žiadala vydeliť značné prostriedky z rozpočtu a sľubovala ich vložiť do vytvárania nových pracovných miest. Problém nezamestnanosti sa ale ani tak nevyriešil.

"V minulom roku viac ako tri milióny ľudí zostali bez práce a demokrati v Kongrese pokračujú v míňaní deficitného rozpočtu, používajú byrokratické prieťahy a zvyšujú národný dlh, ktorý raz doľahne na plecia našich detí a vnukov," vyhlásil McDonell.

Podľa jeho slov, Obamova administratíva sa snaží objať to, čo sa objať nedá, kým republikáni navrhujú riešenia, ktoré "nie sú predstavené v zákonodarných projektoch, ktoré nikto nečíta a ktoré sa skúmajú za zavretými dverami s prihliadnutím na osobné záujmy.
"Okolnosti našej doby si žiadajú, aby sme prehodnotili a obnovili obmedzenú úlohu vlády na každej úrovni. Bez reformy nadmerná činnosť vlády ohrozuje našu slobodu a prosperitu," konštatoval republikán.


Zdroj: gazeta ru

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.Obama: Oklamaný prezident, který ztratil rok

28. ledna 2010 v 21:59 Barack Obama
Takřka po roce působení Baracka Obamy v Bílém domě jsou výsledky administrativy jejími příznivci široce kritizovány coby ukázka neočekávané neschopnosti a politické nekompetence, která ostře kontrastuje s předvídavostí, inovativností a schopností předvedenou během prezidentské kampaně. Fatální samolibost Obamova Bílého domu a vedení Demokratické strany ve vztahu k výsledkům senátorských voleb v Massachusetts, spolu s únavou z průtahů kolem reformy zdravotnictví, vyvolaly drama, v němž prezident vůbec nehraje aktivní úlohu. Vypadá to, jako by snad nikdy sám nevěděl, o jaké reformy vlastně usiloval, a přenechal Kongresu a lobbyistům, aby si bez jakéhokoliv vedení vybojovali legislativu podle vlastní chuti, napsal William Pfaff pro Truthdig.

Pokud jde o zahraniční politiku, prezident nedávno sdělil magazínu Time, že "přecenil naši schopnost přesvědčit (Izraelce a Palestince, aby souhlasili se 'smysluplným jednáním'), když se jejich politika pohybuje v opačném směru." Toto ohromující tvrzení prezidenta Spojených států po téměř 40 letech marných snah přesvědčit Izraelce a Palestince - od dob Henryho Kissingera až po zbytečné loňské mise George Mitchella - samo o sobě Obamu coby tvůrce americké politiky na Středním Východě jednoduše diskvalifikuje.

Když se Obama ujímal úřadu, sotva v administrativě existoval někdo, kdo by nechápal, že Spojené státy musejí buď říci Palestincům, že se mají vzdát dvoustátního uspořádání (a připravit se na emigraci a apartheid), nebo informovat Netanjahua, že je konec s budováním osad, a pokud chce být i nadále nejlepším přítelem USA, musí podepsat dlouho projednávanou dohodu o dvoustátním řešení.

Selhání Obamy udivilo mezinárodní veřejnost a zklamalo Američany, kteři sotva mohou uvěřit, že byl celý rok jednoduše nezodpovědně vyplýtván. Nyní neexistuje téměř žádná naděje na oživení slibu ohledně národní i mezinárodní reformy, který ještě před rokem fascinoval západní společnosti, který přesvědčil komisi udělující Nobelovu cenu za mír, aby Obamu vyznamenala, zatímco eskaloval ty nejneúspěšnější americké války v Asii, na Středním Východě a v Latinské Americe.

V rozhovoru zveřejněném v pondělí dva američtí velitelé, Stanley McChrystal a David Petraeus, naznačili možnost mírových jednání s Talibánem v perspektivě jednoho roku. Jejich prognóza obsahovala skrytý předpoklad, že do té doby americký vojenský tlak přivede protivníka k jednacímu stolu. Kromě toho se počítá i s permanentní americkou vojenskou přítomností v regionu, mj. kvůli kontrole pákistánských jaderných zbraní. Chatrnost těchto předpokladů podrývá důsledky, které z nich jsou vyvozovány.

Podle běžného odhadu mají USA nyní v aktivní službě 1,25 milionu příslušníků a příslušnic ozbrojených sil, 700 000 civilních zaměstnanců a "outsourcovaných" příslušníků bezpečnostních agentur, některé z nich u bojových jednotek, a také neznámý počet soukromých a zahraničních žoldnéřů. Všechny tyto síly provozují po celém světě 800 - 1 000 základen. K čemu je to dobré? Barack Obama by řekl, že k udržení bezpečnosti Spojených států. Byl prostě oklamán.
Ohroženými Američany jsou především ti, kdo jsou rozmístěni po světě, aby intervenovali do politických záležitostí jiných společností. Ve skutečnosti bojují za zájmy některé z místních frakcí nebo skupin proti jiné frakci či skupině, nikoliv za americké zájmy. Navíc se pokoušejí porazit povstání a radikální skupiny převážně v minulosti inspirované samotnou americkou intervencionistickou politikou.


Už ani to zlato není co bejvávalo

28. ledna 2010 v 19:00 FED, peňažné otroctvo

falesny-zlato

V poslední době už se jsme byli svědky toho, že se mnoho na první pohled neuvěřitelných zpráv ukázalo býti skutečností. Proto publikujeme informaci ohledně falešných amerických zlatých rezerv. Dopředu připouštím, že je to možná celé až příliš konspirační, ale pokud náhodou ne, tak...

Mainstreamová média dokázala potlačit zjištění z října 2009, o němž se ale členové kasty "velkých peněz" baví zcela otevřeně. Týkalo se zlata v americkém Fort Knox - miliony zlatých cihel, které tam jsou uloženy a představují bohatství amerického státu, jsou prý falešné.

V říjnu 2009 Číňané dostali zásilku amerických zlatých cihel coby součást splátky amerického dluhu. Většina zlata určeného k těmto obchodům je uložena pod dohledem speciální organizace v Londýně zvané London Bullion Market Association (LBMA). Jakmile zásilka dorazila, čínská vláda nechala provést kontrolu čistoty a hmotnosti zlatých cihel. V jeho rámci se běžně do cihly vyvrtají čtyři malé sondy, které jsou pak analyzovány. Výsledkem analýzy ale bylo zjištění, že jsou cihly falešné - byly z wolframu a zlatem byly jen potažené. Cihly přitom ale nesly sériová čísla, podle nichž pocházely z USA a roky byly skladovány ve Fort Knoxu. V zásilce bylo 5600 až 5700 cihel, každá o váze 400 uncí.

Číňané zahájili šetření a zjistili, že zhruba před 15 lety -- během vlády Billa Clintona, kdy americké finance spravovali Alan Greenspan, Robert Rubin a Lawrence Summers (ten nyní radí Baracku Obamovi) - bylo vyrobeno asi 1,3 až 1,5 milionu čtyřsetuncových wolframových výlisků, 640 tisíc z nich pak bylo potaženo zlatem a odesláno do státní pokladnice ve Fort Knoxu, kde by měly být dodnes. Podle Číňanů byly další cihly rovněž potaženy zlatem a prodány na mezinárodním trhu, který je tak zřejmě zahlcen falešným zlatem v hodnotě asi 600 miliard dolarů.

Obskurní článek, který se objevil v New York Post v únoru 2004, tak najednou začíná dávat smysl. Pojednával o razii na Newyorské obchodní burze NYMEX, kde úřad státního návladního hledal záznamy o sériových číslech zlatých cihel. Po razii si viceprezident burzy Stuart Smith vzal "úřední volno" a zmizel.

Smysl začíná dávat i podivná zpráva z dubna 2004, v níž agentura Reuter´s oznámila, že se londýnská pobočka banky Rotschild and Sons stahuje z obchodu s komoditami, včetně zlata...
Senátor Ron Paul vyzval Federální úřad rezerv k větší transparentnosti a předložení svých záznamů, byl však opakovaně odmítnut...

Celý text (a tím i podklad pro další veselé spiklenecké úvahy) třeba z Pakistan Daily je zde


Konec globálního oteplování a IPCC je na dohled!

28. ledna 2010 v 15:24 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails

Globálně oteplovací klam kolabuje uprostřed podvodů a skandálů.
Dokonce i zpravodajské agentury vehementně zastávající oteplování připouštějí, že pro IPCC hra skončila.

Paul Josef Watson
Překlad: orgonet


Podvod s globálním oteplováním v hodnotě mnoha miliard dolarů se začíná již skutečně hroutit, a dokonce i takoví obhájci změny klimatu jako BBC uznávají, že důvěryhodnost IPCC (Intergovernmental Panel for Climate Change - Mezinárodní komise OSN pro změny klimatu) dostala pořádný zásah.

"Všichni bloggeři se pustili do zprávy IPCC z r. 2007, bible globálního oteplování, která předpovídala všechny možné katastrofální následky pro naši planetu, pokud nazastavíme vzrůstající teploty - a zdá se, že zpráva kolabuje v několika velmi významných oblastech," píše zpravodaj BBC Andrew Neil v článku "Přehrada praská" http://www.bbc.co.uk/blogs/dailypolitics/andrewneil/2010/01/the_dam_is_cracking.html.

Aféra Climategate byla pouhou počáteční salvou v sérii zřejmě nekonečných skandálů, které zachvátily Komisi OSN pro změny klimatu (IPCC) v posledních týdnech.

První velký šok přišel, když komise IPCC musela přiznat, že jejich předpověď z roku 2007, že himalajské ledovce do r. 2035 zmizí, byla naprosto chybná. Absurdní prohlášení bylo poprvé učiněno málo známým indickým vědcem v interview pro internetový časopis, na něj se odvolal Světový fond přírody (World Wildlife Fond), a poté bylo zkopírováno do zprávy IPCC z r. 2007, aniž byla zkoumána jeho správnost.

Ve skutečnosti, i kdyby se předpoklady IPCC ohledně globálního oteplování ukázaly jako správné, což je velmi pochybné ve světle zprávy o nedávném sledování ledovců, tyto ledovce tu budou alespoň o pár stovek let déle.

"Ve skutečnosti zpráva IPCC cituje dokumenty Světového fondu přírody jako "důkazy" nejméně ještě v 15 případech," píše Andrew Bolt. http://www.heraldsun.com.au/opinion/the-billion-dollar-hoax/story-e6frfhqf-1225823736564
"Na jiných místech cituje nevědecký, nerecenzovaný článek od jiné aktivistické organizace, Mezinárodního institutu pro udržitelný vývoj, jako jediný důkaz, že globální oteplování poškodí africké zemědělství."
Pak se vynořilo, že vědec, který poprvé učinil toto prohlášení, Syed Hasnain, je nyní zaměstnán Institutem pro výzkum energie (TERI), který je řízen předsedou IPCC, jímž je Rajendra Pachauri. Před pouhými dvěma týdny získal institut 500 000 liber z Carnegieho korporace na studium Hasnainova falešného prohlášení.

Pachauri, vykreslovaný některými jako vědecká autorita, i když je ve skutečnosti železničním inženýrem, učinil o sobě špatný dojem tím, že od počátku napadal skeptiky klimatického oteplování jako "arogantní" a věřící ve "vědecké voodoo", když byl upozorněn na problém ledovců. Pachauri musel později stáhnout své výroky, ale stále odmítá se omluvit. Pachauriho reputace je na cáry a je pod neustálým tlakem, aby resignoval.

Důvěryhodnost IPCC byla dále zničena, když bylo odhaleno http://timesofindia.indiatimes.com/home/environment/global-warming/Now-IPCC-claims-on-Amazon-fall-flat/articleshow/5502902.cms, že jejich předpovědi ohledně amazonského deštného pralesa byly také hromadně vybrány z propagandy Světového fondu přírody bez jakéhokoliv nezávislého ověření.

Uprostřed tohoto skandálu se vynořily nové recenzované studie, aby potvrdily to, co bylo zřejmé: svět měl aktivitu doby ledové, i když úrovně skleníkových plynů byly čtyřikrát vyšší než úroveň naší preindustriální doby.

Globální oteplování směřuje na stejné smetiště dějin jako počítačový problém roku 2000, nemoc SARS a prasečí chřipka - další lidmi vyrobené hrozby roznášené jako drby s primárním účelem rozsáhlých výdělků pro zkorumpované elity na úkor široké veřejnosti. Celý podvod se nyní rozpadá pod vahou svých vlastních lží, protože nová odhalení o klamání a předpojatosti IPCC se vynořují téměř denně díky poctivé práci klimaskeptiků, kteří prokazují správnost svého přesvědčení.


Indonésané požadují stržení Obamovy sochy v Jakartě

28. ledna 2010 v 14:56 Barack Obama
najezený a uvolněný malý barry hledí vstříc světlé (sic!) budoucnosti...

Indonéské úřady v pondělí prohlásily, že zvažují žádost o stržení sochy amerického prezidenta Baracka Obamy, zobrazující ho jako desetiletého chlapce, jen měsíc po jejím odhalení v indonéském hlavním městě Jakartě.
Socha "Malého Barryho" - jak byl Obama přezdíván na konci šedesátých let, když v Jakartě žil - stojí v centrálním městském parku Menteng, jen kousek o prezidentovy bývalé základní školy.
Kritikové prohlašují, že socha by měla být na počest Indonésana a stávající socha že by měla být odstraněna. Ke skupině, která za tímto účelem vznikla na Facebooku se již připojilo 55 tisíc lidí.

"Diskutovali jsme poslední dva týdny o tom, co se sochou udělat, jestli ji máme sundat, přesunout jinam anebo nechat na místě. Hledáme nejlepší řešení," prohlásil Dwi Bintarto z městské správy veřejných parků.

Obama, který se narodil na Havaji, žil v dětství po roce 1967 čtyři roky v Indonésii, poté co jeho rozvedená matka se vdala za Indonésana.

Bronzová socha byla navržena indonéským umělcem a představuje Obamu jako chlapce oblečeného v kraťasech a tričku, s motýlem usazeným na jeho dlani.
"Ta socha je Obama jako dítě, a ne jako americký prezident. Jeho příbuzní a přátelé, kteří ji vztyčili říkají, že ji mínili jako motivaci pro děti, aby se tvrdě učili a měli velké sny," uvedl Bintarto.
Členové skupiny na Facebooku nazvané "Pryč se sochou Baracka Obamy v parku Menteng" říkají, že pro Indonésii neudělal nic.

"Barack Obama má ještě významně přispět indonéskému národu. Můžeme jen říct, že Obama v Mentengu pouze jedl a sral. Následující dny svého života pak strávil jako Američan," uvádí text skupiny.

"Aby byla zachována důstojnost suverénního národa, musí být socha Baracka Obamy v parku Menteng okamžitě odstraněna."

Jeho dětství a znalost několika indonéských slov ho ve většinově muslimské zemi, čítající 234 miliónů lidí, učinilo populárním. Obama v listopadu prohlásil, že by tento rok mohl Indonésii navštívit, společně se svojí ženou Michelle a dcerami.Klaus uspěl, armáda přehodnotí rozhodnutí o plošném očkování

27. ledna 2010 v 18:01 Pandémia chrípky, očkovanie
Proti preventivním opatřením vůči H1N1 jde už i hlava státu. Prezident a zároveň vrchní velitel ozbrojených sil Václav Klaus se ohradil proti nařízení, v jehož rámci měl každý příslušník armády podstoupit očkování proti prasečí chřipce. Vojáci nejsou žádné vzorky, uvedl ve středu v tiskovém prohlášení Klaus. Armáda nakonec své rozhodnutí přehodnotí.

Vrchní velitel ozbrojených sil, prezident Václav Klaus s Hradní stráží


"Vojáci nemohou být považováni za pokusný vzorek, na němž se bude - bez jejich souhlasu - vakcína v praxi zkoušet," zdůvodnil v prohlášení Klaus.
Podle Klause je vakcinace vojáků a státních zaměstnanců obecně mimořádně sporná, dokonce i nepřijatelná. Jeho "občanský názor navíc zesilují nevyjasněná zdravotní rizika tohoto očkování, o kterém se vede veřejný spor mezi našimi zdravotníky". Oprávněné by to bylo pouze v případě epidemie, ale ta momentálně nehrozí, domnívá se Klaus.

Požádal proto ministra obrany Martina Bartáka a náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka, aby rozhodnutí o povinné vakcinaci ještě zvážili a případně zmírnili tak, aby se mohl každý voják za sebe rozhodnout.
Přehodnocení rozhodnutí nakonec odpoledne potvrdil Právu ministr Barták. "S panem prezidentem jsem o tom hovořil, nebylo to nic kontroverzního, v současné době pandemie neprobíhá, shodli jsme se na generálním štábu, zdali se jeho nařízení bude nějakým způsobem měnit a zda se nezúží počet očkovaných vojáků a civilních zaměstnanců z těch uvažovaných 16 tisíc," řekl Barták.

Prezident zjevně narážel na dohady, které se v poslední době kolem hrozby pandemie zákeřného viru točí. Spekuluje se o tom, že rizika jsou přemrštěná a záměrně se nafukovala. Těžit z toho měly farmaceutické společnosti, které vyvíjely vakcínu proti H1N1.
Kvůli tomu prošetřila i Světová zdravotnická organizace (WHO) své analýzy, na jejichž základě varovala před výjimečnou situací. Auditoři však dospěli k závěru, že o rizicích spojených s neudržitelným rozšířením viru WHO nepřeháněla.
Své výhrady měli i čeští zdravotníci, z nichž mnozí vakcínu odmítli s tím, že si nejsou jisti možnými vedlejšími účinky.


Zatkněte Tonyho Blaira jako válečného zločince!

27. ledna 2010 v 15:04 Vojna v Iraku a Afganistane

Právě probíhající londýnské Chilcotovo vyšetřování útoku na Irák se vyhýbá zásadní otázce: Byla ta válka protizákonná? píše v deníku Guardian George Monbiot. Problém je, že v Británii vyšetřování zahajuje vláda a ta také určuje, čím se vyšetřování má zabývat. Je to, jako kdyby měl mít obžalovaný právo rozhodnout, kdo ho má soudit a kdo bude v porotě.

Avšak jiní se touto otázkou zabývali. Před čtrnácti dny konstatovalo vyšetřování v Holandsku, že útok proti Iráku "neměl podle mezinárodního práva spolehlivý mandát". Minulý měsíc řekl Lord Steyn, bývalý law lord, odvolací právník ve Sněmovně lordů, že válka proti Iráku byla "protizákonná" vzhledem k tomu, že neexistovala druhá rezoluce OSN schvalující invazi. V listopadu 2009 zdůraznil lord Bingham, také soudce, že bez požehnání OSN byla válka proti Iráku "vážným porušením mezinárodního práva a zákonnosti".

Podle Charty OSN musejí být splněny dvě podmínky, má-li dojít k válce. Obě strany v konfliktu musejí "usilovat o řešení vyjednáváním" (článek 33). Mohou zaútočit vojensky bez explicitního mandátu OSN pouze "pokud došlo k ozbrojenému útoku proti nim" (článek 51). Ani jedna z těchto dvou podmínek nebyla splněna. Britská a americká vláda odmítly pokusy Iráku vyjednávat. V jeden okamžik dokonce uvedlo americké ministerstvo zahraničí, že pokusy Iráku obnovit rozhovory o zbrojních inspekcích prostě zhatí. Irák vojensky nezaútočil proti žádné zemi.

Také víme, že britská vláda si byla vědoma skutečnosti, že válka proti Iráku bude protizákonná. V březnu 2002 vysvětlil úřad britské vlády, že "bude zapotřebí právního ospravedlnění útoku na Irák. Podle informací právních expertů takové ospravedlnění v současnosti neexistuje." V červenci 2002 sdělil britský generální prokurátor Lord Goldsmith premiérovi, že existují jen tři možné právní důvody pro vyhlášení války - "sebeobrana, humanitární intervence či schválení od Rady bezpečnosti OSN. Ani první, ani druhé v tomnto případě neplatí." Bush a Blair pak souhlas od Rady bezpečnosti OSN nezískali.

Jak vysvětluje rezignační dopis Elizabeth Wilmshurstové, tehdejší právní poradkyně britského ministerstva zahraničí, ta "opakovaně" varovala, že bez nové rezoluce OSN bude invaze do Iráku protiprávní. Vysvětlila, že "protiprávní použití síly v takovém měřítku se rovná zločinu agrese". Wilmshurstová i její bývalý šéf Sir Michael Wood budou svědčit u Chilcotova slyšení v úterý. Očekávajte skandál.

Bez právního ospravedlnění byla válka v Iráku masovým vražděním: ti, kteří zemřeli, byli protizákonně usmrceni osobami, které válku vedly. Zločin agrese definují zásady z norimberských procesů jako "plánování, příápravu zahájení či vedení agresivní války či války, která porušuje mezinárodní dohody". Tyto zákony jsou uznávány jako součást mezinárodního práva od r. 1945. Římský statut ustavil Mezinárodní trestní soudní dvůr, který ratifikovala Blairova vláda r. 2001. Tato ratifikace dává tomuto soudu jurisdikci nad "zločinem agrese", až soud určí, jak by měl být tento zločin definován a stíhán.

Existují dva problémy. Prvním je to, že ani britská vláda ani opozice nemají zájem na stíhání těchto zločinů, protože by se tím samy vystavily trestnímu stíhání za tytéž zločiny. Druhým problémem je, že potřebné právní mechanismy dosud neexistují. Vlády, které ratifikovaly Římský statut, věc drsně odkládají. Uplynulo už osm let, ale potřebná ustanovení k stíhání těchto trestných činů stále ještě nebyla schválena.

Některé země, hlavně ve východní Evropě a v centrální Asii, začlenily zločin agrese do svých vlastních zákonů, ale není jasné, které z nich by bylo ochotny trestně stíhat zahraničního občana za zločiny spáchané v zahraničí. Ve Velké Británii, kde je i nadále protizákonné vzít si na sebe urážlivé tričko, nemůže být občan trestní stíhán za hromadné vraždění, spáchané v zahraničí.
Jsem přesvědčen, píše dále George Monbiot, že Britové, občané státu, který znovu zvolil vládu, která zahájila protizákonnou válku, mají povinnost učinit více než jen požadovat, aby vlády umožnily mezinárodnímu trestnímu soudnímu dvoru začít stíhat zločin agrese. Musíme ukázat, že nejsme ochotni dovolit, aby Blairův zločin zůstal nepotrestán, či dovolit, aby si budoucí politikové mysleli, že jim projde něco podobného.

Ale jak? Jak jsem zjistil, píše Monbiot, když jsem se pokusil zatknout Johna Boltona, jednoho z architektů války proti Iráku ve vládě George Bushe, a jak zjistil i Peter Tatchell, který se pokusil zatknout Roberta Mugabeho, nic nesoustředí pozornost médií na tyto otázky víc, než když se občan pokusí provést občanské zatčení viníka.
V říjnu jsem zveřejnil návrh, že by se měla vyplatit cena každému občanovi, který se pokusí zatknout Tonyho Blaira, pokud bude jmenován prezidentem Evropské unie. Reakce veřejnosti byla drtivě pozitivní.

Proto jsem zprovoznil internetové stránky www.arrestblair.org, jehož účelem je sebrat peníze jako odměnu pro lidi, kteří se pokusí o pokojné zatčení Tonyho Blaira. Věnoval jsem prvních 100 liber a doporučuju vám, abyste učinili totéž. Každý, kdo se pokusí zatknout Tonyho Blaira, dostane čtvrtinu sebraných peněz. Budeme to dělat tak dlouho, dokud Blair neskončí před soudem. Čím vyšší bude odměna, tím více lidí se o zatčení pokusí.

V této etapě budou pokusy Blaira zatknout mít pouze symbolický význam, ale budou mít obrovský politický dopad. Doufám ale, že tlak bude sílit a soudy dostanou pravomoc soudit zločin agrese. Lidé, kteří spáchali vojenskou agresi, nesmějí mít právo soudům uniknout. Žádná civilizovaná země by neměla dovolit masovým vrahům, aby na své zločiny zapomněli.


Americká geofyzická zbraň – HAARP

27. ledna 2010 v 14:57 HAARP

- Americká geofyzická zbraň – HAARP
Svetovému spoločenstvu je program HAARP prezentovaný iba ako vedecký výskumný projekt, ktorého cieľom je údajne hľadanie spôsobov ako zlepšiť rádiové spojenie. Ale program obsahuje vojenskú zložku, a tá je najdôležitejšia. USA si stanovili za cieľ v priebehu týchto prác vytvoriť geofyzickú zbraň. Priestor v okolí Zeme - atmosféra, ionosféra a magnetosféra môže byť modifikovaný, teda zmenený.

Bolo vytvorených a funguje päť vysielačov rozličnej kapacity za účelom cieleného pôsobenia na životné prostredie ľudí s pomocou rádiových vĺn vysokej frekvencie. Tri vysielače sa nachádzajú na Škandinávskom polostrove v Tromse. V roku 1997 na Aljaške sprevádzkovali rádioelektronickú stanicu s výkonnosťou 3 a pol milióna wattov. Na poli o rozlohe 13 hektárov nainštalovali 180 antén. Približne pred dvomi rokmi bol spustený ešte jeden vysielač na ostrove Grónsko. Je trikrát výkonnejší ako aliašský.

Vysielače HAARP - to je kvalitatívne nová úroveň technológie. Ich výkonnosť je ťažké si predstaviť. Keď ich zapínajú, rovnováha prostredia okolo Zeme sa narušuje. Ohrieva sa ionosféra. Američanom sa už darí vytvárať kilometer dlhé umelé plazmové útvary- obrazne povedané, sú to obrovské guľové blesky. V priebehu experimentov Američania docielili vzájomné pôsobenie umelých plazmových útvarov a magnetosféry Zeme. A to už umožňuje hovoriť o možnosti vytvorenia integrálnych systémov geofyzických zbraní.
Úplne opísať efekt použitia geofyzickej zbrane v plnom rozsahu nie je nijako možné. Čo sa stane s prostredím okolo Zeme, ak by bolo zapnutých na plný výkon päť vysielačov HAARP, si moderná fyzika netrúfa povedať. Integrálne systémy geofyzických zbraní sú práve preto hrozivé, že atmosféra, ionosféra a magnetosféra Zeme sa stávajú nielen objektmi pôsobenia vysielačov, ale aj súčasťou týchto systémov zbraní.

Prostredníctvom použitia HAARP môže byť vo vybranom regióne úplne prerušená námorná a vzdušná navigácia. Blokované rádiové spojenie a rádiolokácia. Znefunkčnená elektronická aparatúra kozmických prístrojov, rakiet, lietadiel a pozemských systémov. Vo vybranej oblasti môže byť zastavené používanie všetkých druhov zbraní a techniky. Integrálne systémy geofyzických zbraní môžu vyvolať rozsiahle havárie v akýchkoľvek elektrických sieťach, na ropovodoch alebo plynovodoch.

Ďalšou úrovňou je negatívne pôsobenie na biosféru, vrátane psychického stavu a zdravia obyvateľstva celých krajín. Zladená práca piatich vysielačov môže priviesť ku geofyzickým, geologickým a biologickým kataklizmám celoplanetárneho rozsahu. Vrátane katastrôf nezvratného charakteru. Inak povedané, bude zmenené životné prostredie ľudí.

Fungujúci systém HAARP pokrýva severnú pologuľu od pólu do 45° severnej šírky (južné pobrežie polostrova Krym). Od roku 2002 sa v Európe a Ázii dajú pozorovať katastrofické povodne a suchá, hurikány na spôsob Katrina pri pobreží Severnej Ameriky, obrovské tornádo pri pobreží Talianska, kde sa odjakživa nevyskytovali - všetko to umožňuje hovoriť o tom, že všetky tieto javy súvisia s testovaním systému HAARP. A čo sa stane, ak Američania vytvoria takýto systém aj v južnej pologuli Zeme?
V roku 2002 ľavicoví poslanci Štátnej dumy Ruska poslali výzvu adresovanú vládam všetkých členských štátov OSN o hrozbe, ktorá visí nad ľudstvom. Odpoveďou na to im bolo mlčanie. Je treba podotknúť, že Zem je živý organizmus. A reaguje na ožarovanie HAARP-om a teraz, dokonca aj keď je vypnutý, katastrofické suchá a povodne a hurikány typu Katrina pri pobreží Severnej Ameriky sa budú opakovať.

Existuje aparatúra, s pomocou ktorej by sa dalo odolávať systému HAARP? Áno, ale jej použitie vyvolá zničenie polí antén a rádiovej aparatúry. Za podmienok jednopólového sveta nikto nebude riskovať túto možnosť použiť. Dokonca aj spojenci USA v Európe - Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Portugalsko a iní nebudú riskovať protestovať. A protestovať treba - kým nie je neskoro.

Doteraz sa prírodné zdroje energie považovali za najmocnejšie na našej planéte. Aký ľudský výtvor je svojou silou porovnateľný s vlnou cunami? Alebo s veľkosťou uvoľnenej termonukleárnej energie v slnečných protuberanciách?

Teraz sa však situácia zmenila. Prinajmenšom na dvoch miestach na Zemi: na Aljaške a v Grónsku. Vyžarovanie americkej HAARP na Aljaške prevyšuje intenzitu prirodzeného vyžarovania slnka v rozsahu 10 MHz o sto tisíc až milión krát.

V súčasnosti americké vysielače HAARP predstavujú závažný problém pre pozemskú civilizáciu. USA de facto ohrozujú celé ľudstvo.

S pomocou svojho mimoriadne silného žiarenia HAARP pôsobí predovšetkým na ionosféru Zeme. To je taký priestor v okolí Zeme, ktorý je zaplnený aktívnymi ionizovanými atómmi. Vyžarovanie, pôsobiac na atómy, im poskytuje dodatočnú energiu a ich elektrónové obaly sa zväčšujú približne 150 krát v porovnaním s bežným stavom. Takýto proces sa nazýva "napumpovanie". V dôsledku neho vznikajú plazmoidy. Je ich dobre vidieť s pomocou radarov. Umelo vytvorený plazmoid môže byť využitý pre mierové aj vojenské ciele. V prípade maximálneho "napumpovania" môže prerušiť akékoľvek rádiové spojenie. Ak sa však vytvoria podmienky, v ktorých ionizovaný atóm "zhodí" dodatočne vytvorenú energiu, bude to pôsobiť ako laserový lúč. Takýmto spôsobom sa rieši úloha funkčného ochromenia elektronických systémov protivníka.

Za určitých podmienok "napumpovania" superveľké atómy zhadzujú impulzy vĺn takého typu a takej úrovne, že môžu pôsobiť na psychiku človeka. A práve toto sa nazýva geofyzická zbraň.

Okrem toho, ďalšie práce v programe HAARP poskytnú Američanom reálnu a rýchlu možnosť získať do svojich rúk nielen geofyzické a klimatické, ale aj psychotrónne zbrane. V prípade ich použitia ľudia ani nedokážu pochopiť, že ich myšlienky, želania, vkusy, ich voľba jedla a oblečenia, nálady a politická orientácia sú ovplyvňované operátormi zariadenia na spôsob HAARP.

Ak medzinárodné spoločenstvo nebude chcieť vziať americký program HAARP pod svoju kontrolu, Rusko musí byť pripravené na adekvátnu odpoveď - má na to všetky možnosti.
Ako vidíme, geofyzické zbrane pôsobia na podnebie Zeme. Okrem toho, príroda, ako živý organizmus, reaguje na ožarovanie touto zbraňou, a to tiež ovplyvňuje podnebie Zeme.

Na zmenu podnebia našej planéty taktiež pôsobí skleníkový efekt, spôsobený výrobnou činnosťou ľudstva; medziľadové obdobie oteplenia, ktoré bude trvať mnohé tisícročia; obdobie slnečnej aktivity o dĺžke 1850 rokov, vrchol oteplenia v súlade s ktorým nastane v 24. storočí.

Tri faktory z piatich závisia od človeka a svetové spoločenstvo, kým nie je neskoro, musí zjednotiť svoje úsilia v zápase s týmto zlom.

Môžeme na jednom príklade ukázať, aké nešťastie očakáva New York, ak sa nič nezmení. Riaditeľ Národného centra pre hurikány USA Max Mayfield vyhlásil, že mocný hurikán sa zrúti na New York a to bude mať za následok príšerné škody a úplne paralyzuje život megapolisu. "Je len otázka času, kedy sa to stane," - vyhlásil Mayfield.
Vo svojom vystúpení pred senátorskou komisiou Mayfield oznámil, že hurikán tretej kategórie, ktorý sa zrúti na mesto, privedie k tomu, že hladina vody sa v niektorých štvrtiach New Yorku zdvihne o 8 - 10 metrov. Prirodzene to privedie k zatopeniu liniek metra a spôsobí závažné škody v infraštruktúre mesta.

"Našťastie, pre záchranné služby New Yorku to nie je žiadna novinka, - povedal Mayfield. - Už 20 rokov nepretržite pracujú spolu s Národným riaditeľstvom pre výskumy oceánu a atmosféry, aby vypracovali akčný plán pre prípad takejto živelnej pohromy."

Podľa Mayfieldovej mienky, netreba pochybovať o tom, že hurikán skôr, či neskôr príde do mesta, je to len otázka času: "Výborne vedia, že sa to udeje. Je možné, že sa to stane v tomto roku, možno v budúcom a možno o 100 rokov, ale určite sa to stane a pripravujú sa na to."

Mayfield pripomenul, že v New Yorku sa už diali závažné katastrofy v roku 1938, 1985 a 1991. V roku 1938, keď hurikán sa zrútil na Long Island východne od Manhattanu, mesto bolo zatopené - hladina vody stúpla o 3-4 metre. Zahynulo vtedy 600 ľudí a štvrte, ktoré sa nachádzajú pri pobreží, utŕžili závažné škody. Podľa hodnotení historikov, ak by sa hurikán takejto sily konal v roku 1998, škoda, ktorú by spôsobil mestu, by predstavovala 19 miliárd dolárov.

V súlade s výskumom, ktorý uskutočnil v roku 1990 Inžiniersky útvar pozemných vojsk USA, New York sa nachádza na štvrtom mieste v zozname najzraniteľnejších pre hurikín miest USA, ale mestská samospráva ujisťuje, že robí všetko možné, aby sa pripravila na príchod živlu.

Hoci je dosť ťažké si predstaviť, aké efektívne opatrenia sa bude dať prijať, ak Kennedyho medzinárodné letisko - hlavné letisko New Yorku, sa ocitne pod päťmetrovou vrstvou vody - a práve to sa stane, ak New York bude vystavený hurikánu štvrtej kategórie.

V tejto sezóne sa na východnom pobreží očakáva príchod 8 až 10 hurikánov, z ktorých polovica bude dosť silná. Avšak robiť prognózy, obzvlášť teraz, keď USA prežívajú 10-ročný cyklus zvýšenej aktivity uragánov, - je veľmi nevďačná činnosť. V roku 2005 meteorológovia predpovedali 15 hurikánov, ale nikto neočakával, že budú také silné.
Na týchto skutočnostiach je vidieť, ako šéfovia Pentagónu "majú radi" nielen celé ľudstvo, ale aj svojich občanov. Je nevyhnutné, aby svetové spoločenstvo pochopilo, aká hrozba visí nad súčasnou civilizáciou, už ani nehovoriac vírusových a biogenetických zbraniach.

Zdroj: psiterror.ru

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.
Svět se otřásá, protože USA připravují nový test zemětřesení

27. ledna 2010 v 14:37 HAARP
Ponurá zpráva od Ruských vesmírných sil (VKS) http://www.globalsecurity.org/space/world/russia/vks.htm monitorujících americký HAARP http://www.haarp.alaska.edu/ dnes varuje, že Američané připravují další potenciálně devastační test zemětřesení v měřítku srovnatelném s tím, které zničilo karibský ostrovní národ Haiti a o kterém jsme již psali 14. ledna ve zprávě Americký test zemětřesení... zanechal na Haiti 500.000 mrtvých.

Důvodem pro tento nový americký test je, jak říká zpráva, "katastrofální neúspěch" jejich předchozích testů, které tak destabilizovaly naši vnitřní zemskou magnetosféru, že v minulých 30 dnech http://www.iris.edu/seismon/last30days.phtml bylo oznámeno více zemětřesení než v prvních 90 dnech roku 2009 http://www.infoplease.com/ipa/A0197840.html (včetně více než 600 zemětřesení v potenciálně katastrofickém yelowstonském vulkanickém kotli, a tato zemětřesení způsobila větší ztráty na životech než všechna zemětřesení v minulých 5 letech dohromady.

Pokud jde o záměr Američanů s těmito velmi nebezpečnými testy zemětřesení, pokračují tyto zprávy, je jím použití těchto zbraní proti perskému národu, který podle závěru armády Spojených států může být zničen pouze 'vážným narušením' jejich společnosti, způsobeným intenzívním zemětřesením, které znemožní Íráncům odvetný úder proti Západu.

Venezuelský prezident Hugo Chávez je posud jediných světovým představitelem, který vyzval Spojené státy k okamžitému zastavení testů těchto katastrofických zemětřesných zbraní a obvinil Američany, že si "hrají na Boha", jak můžeme číst dle zprávy agentury Russia Today.

"Chávez obviňuje USA z toho, že způsobily zemětřesení o síle 7,0 stupně jako součást testování "tektonické zbraně", která může způsobit ekologické katastrofy." http://www.digitaljournal.com/article/286145
Chávez řekl, že tyto "zemětřesné zbraně" by mohly být použity proti Íránu, aby mohl být obsazen americkou armádou.
Chávez říká, že tyto zbraně mohou za použití elektromagnetického vlnění měnit klima a na dálku rozpoutat zemětřesení a výbuchy sopek.


Je důležité si povšimnout, že toto Chávezovo varování před americkými testy zemětřesných zbraní bylo rychle veřejně odsouzeno západní propagandou, včetně španělské agentury SDP, která šla tak daleko, že obvinila http://sdpnoticias.com/sdp/columna/victor-hernandez/2010/01/20/569357 venezuelského představitele z toho, že jeho informace se zakládají na původní zprávě od Sorcha Fall. Naprosto ignorovala fakt, že Chávez měl přístup ke stejným ruským zprávám, kterých jsme použili pro svou zprávu my.

Převážná většina Američanů neví o tom, že vývoj a užívání zemětřesných zbraní jsou už dlouho známy, jak dokazuje tisková zpráva amerického ministerstva obrany z 28. dubna 1997, http://www.defense.gov/transcripts/transcript.aspx?transcriptid=674 kde hovořil tajemník pro obranu William Cohen o nebezpečích budoucí války a překvapil reportéry tím, že tyto zbraně zmínil. Jak můžeme číst:

"Alvin Toeffler píše o vědcích, kteří ve svých laboratořích zkoušejí vyvinout jisté typy patogenů, které by byly etnicky specifické, takže by mohly vyhubit jisté etnické skupiny a rasy. Jiní dělají inženýrské pokusy o vytvoření hmyzu, který ničí specifické plodiny. A další se zabývají dokonce terorismem ekologického typu, kterým mohou měnit klima, vyvolávat zemětřesení a výbuchy sopek na dálku použitím elektromagnetických vln."
Používání těchto nových geofyzikálních zbraní HAARP způsobilo, že Rusko vydalo varování, že mohou vést ke globální katastrofě, a jak můžeme číst dále:
"Mnoho specialistů a vědců se domnívá, že nepředvídatelné přírodní katastrofy a četné lidmi způsobená neštěstí, která postihla Evropu a Asii v létě r. 2002, mohla mít určité globální důvody, které je způsobily. Především a zejména se jedná o možné testování tajné geofyzikální zbraně. Tyto testy byly buď tajné, nebo nepovolené.


Ruská federální státní duma věnovala téměř rok hodnocení globální hrozby programu HAARP. Nakonec připravila dvě výzvy: jednu presidentu Putinovi a jednu mezinárodním organizacím, parlamentům a vládám všech zemí, komunitě vědců celého světa a sdělovacím prostředkům.
Ruský parlament navrhoval globální zákaz testů HAARP. V září 2002 státní ruská duma diskutovala o této otázce a hlasovala o zaslání zmíněných výzev odpovídajícím adresátům. 188 poslanců hlasovalo pro výzvu presidentu Putinovi, výzva pro OSN dostala 220 hlasů. To dokazuje, že ruští poslanci brali otázku vývoje a možného použití geofyzikálních zbraní vážně."

Všimněte si rovněž, že i když jsme v našem předchozím článku řekli, že představitelé Severní flotily se nedomnívají, že USA zamýšlely svým testem úplné zničení Haiti, nové informace ukazují, že se na to Američané připravovali, a jak můžeme číst:
"Scénář pomoci při katastrofě na Haiti byl předem připraven v hlavním stanu Jižního vojska v Miami (SOUTHCOM) jeden den před zemětřesením. http://www.opednews.com/articles/A-Haiti-Disaster-Relief-Sc-by-Michel-Ch... Konaly se simulace vztahující se k účinku hurikánu na Haiti. Bylo to 11. ledna."
Další západní zprávy tvrdí, že britská lodní flotila byla dva dny před zemětřesením stažena z vod kolem Haiti, což je první pauza v jinak stálé britské přítomnosti v Karibiku od r. 1700. http://mikeruppert.blogspot.com/2010/01/i-really-really-do-not-like-this...


Přijde též vlna spravedlnosti?

27. ledna 2010 v 14:29 | Radomil Hradil |  Pandémia chrípky, očkovanie
Že celá pandemie byla od samého začátku podvod, chápe čím dál více lidí. Všechna média jako by náhle prozřela a uveřejňují zprávy a rozhovory s Wolfgangem Wodargem, který v Radě Evropy inicioval vyšetřování celé záležitosti.

Za této situace, kdy se vlády snaží zbavit milionů zbytečně nakoupených vakcín a nad původci fámy a osnovateli miliardových podvodných obchodů se začínají stahovat mraky žalob a soudů, se naše ninistryně zdravotnictví Dana Jurásková nechala demonstrativně naočkovat proti prasečí chřipce. (viz např.: http://domaci.ihned.cz/c1-40080400-nebojte-se-vzkazala-lidem-juraskova-a-nechala-se-ockovat-proti-chripce).

Nová, silná vlna prasečí chřipky, kterou nám hlavní hygienik M. Vít sliboval na začátek ledna, až začnou děti chodit do školy, se jaksi neráčila dostavit, a jeho zoufalá naděje, stejně jako naděje Juráskové, Šnajdra, ale i Prymuly nebo Berana, že bude hodně nakažených a případně i mrtvých, aby se tak ospravedlnil jejich nákup pochybných vakcín a šíření poplašných zpráv, se v současných mrazech rozplývá jako jarní sníh.

Je pomalu čas začít se ptát: Kdo z toho všeho profitoval? Co za to kdo dostal? Proč nám Vít, Šnajdr a Jurásková i jejich přisluhovači soustavně lhali? Proč bezostyšně lhala a strašila média? Jaké jsou vazby mezi lobbisty a vládou, mezi lobbisty a médii? Kteří novináři se chovali jako prostitutky, které napíšou všechno, co se jim řekne? Jak to, že selhaly všechny pojistné mechanismy a miliony zdravých lidí byly zcela zbytečně naočkovány neotestovanou, možná nebezpečnou vakcínou. Kdo za to všechno nese odpovědnost? Lidé odpovědní za tento nesmírně nebezpečný lapsus by tentokrát neměli uniknout spravedlnosti!


V armádě začalo očkování proti prasečí chřipce, vojáci nesouhlasí

27. ledna 2010 v 14:26 Pandémia chrípky, očkovanie
Vlastimil Picek
Vlastimil Picek

Praha - V české armádě začalo plošné očkování proti prasečí chřipce. Náčelník Generálního štábu AČR Vlastimil Picek vydal rozkaz, podle kterého se musí nechat 16 tisíc vojáků a civilních zaměstnanců povinně očkovat. Za neuposlechnutí může následovat trest včetně snížení platu. Požadavek se vojákům nelíbí, tvrdí totiž, že se tak stanou pokusnými králíky. Informovala o tom Mladá fronta Dnes.

Nejsme pokusní králíci. Ať to nechají na naší volbě, jestli chceme být očkováni, či ne," citoval server jednoho z vojáků. Podle mluvčí generálního štábu Jany Růžičkové se bude očkování v rámci resortu obrany týkat přibližně 16 tisíc osob. Česká vláda v reakci na možnou pandemii prasečí chřipky rozhodla už loni o očkování osob nezbytných pro zajištění chodu státu. Očkováni jsou ale především lidé s nemocemi, které by chřipka mohla výrazně zkomplikovat. V lednu pak vláda okruh očkovaných osob rozšířila.

Vakcína proti prasečí chřipce
Vakcína proti prasečí chřipce

Česká veřejnost není očkování příliš nakloněna. Zatím se podle ministerstva zdravotnictví nechalo očkovat asi 30 procent lidí vybraných k očkování. "Já si sám rozkazy nevymýšlím, pouze jsem respektoval usnesení vlády, které bylo přijato v listopadu minulého roku. Tehdy vláda schválila určitý počet subjektů, kterým poskytne tuto vakcínu. Bylo to provedeno v rámci preventivních opatření na ochranu zdraví vojáků a zaměstnanců," podotkl náčelník Generálního štábu AČR Vlastimil Picek

Picek: Očkování v resortu ministerstva obrany je povinné

Dle slov Picka je na rozdíl od civilní populace očkování v resortu ministerstva obrany povinné. V zákonu o ochraně veřejného zdraví je totiž jasně zakotvena povinnost osob se mimořádnému opatření podřídit, včetně mimořádného očkování. "Pro vojáky z povolání je to dále upřesněno v zákoně číslo 221, paragraf 94, odstavec 1, takže já pouze plním zákon," dodal.

Ministerstvo obrany
Ministerstvo obrany

"V resortu ministerstva obrany o zahájení či vhodnosti daného očkování rozhoduje náš hlavní hygienik, který mně tyto záležitosti připravil, a já tento rozkaz pak vydal," řekl Picek. Na shromáždění velitelského sboru minulý týden hlavní hygienik ministerstva obrany vysvětlil veškeré záležitosti očkování. "V případě, že voják i přes všechny informace, které od lékařů obdrží, odmítne očkování, je upozorněn na porušení mého nařízení, porušil by tím také plnění základní povinnosti vojáka," vysvětlil náčelník.


Demonstrace „Irák na prodej“ !!!

26. ledna 2010 v 17:48 Spolupráca / podpora / akce
Ahoj přátelé,
rádi bychom Vás upozornili na bližící se demonstraci "Irák na prodej" .

Sedm let od vpádu spojeneckých vojsk a korporací s vykonstruovanou záminkou o iráckém vlastnictví zbraní hromadného ničení. Zároveň bych Vás chtěl požádat o umístění banneru na Vaše webové stránky....

Budeme rádi za každou pomoc při šíření tohoto banneru a každému také velký dík kdo přijde podpořit bezpráví, které je pácháno na iráckém lidu, kde bylo více než 650 000 iráckých civilistů vyvražděno....namísto "imaginárních" teroristů.

Víme,že i v naší republice je víc než dost starostí, ale veřte, že i tyto věci s námi souvisí. Posílání našich vojsk na podílení se okupování této země,které jsme platili ze svých daní tzn. souhlas s okupací a tyranií v Iráku. USA přislíbilo budování infrastruktury "českým korporacím" namísto vybombardovaných a zpustošených iráckých měst a vesnic, kde obyčejní iráčané brání své rodiny a obydlí proti vpádu cizích vojsk (vyvražďování, věznění v táborech)

Ložiska ropy přetékají a cena ropy je velmi nízká, pouze za lidské životy!!!! Přiživují se zde i dalši USA firmy vlastnící žoldáky, kteří nespadající pod vojska žádné země, tudíž se nemusejí ze svých činů nikomu zodpovídat.

Mockrát děkujeme všem svobodně smýšlejícím lidem kteří nás přijdou podpořit přímo na akci, nebo prostřednictvím bannerů na svých web stránkách a vyjádří tímto svůj nesouhlas..

"Irák na prodej"- 15.3.2010 Palacké náměstí 17:00

NWOO
- více informací o okupaci Iráku
<a target="_blank" href="http://www.nwoo.org/"><img src="http://nd03.jxs.cz/347/890/b5897578a8_60952597_o2.jpg" title="true-lies" width="200" border="0" height="80" /></a>

<a target="_blank" href="http://www.nwoo.org/"><img src="http://nd03.jxs.cz/377/740/5f4f3a29e8_60953133_o2.jpg" title="true-lies" width="180" border="0" height="100" /></a>

Nositel nobelovy ceny Joseph Stiglitz - lobbyisté ovládají Obamu, Kongres a FED.

26. ledna 2010 v 12:43 NWO, Illuminati, Bilderberg
Jedny z nejvýznamnějších ekonomických subjektů této planety varuji nyní svět před novou, velmi zdrcující krizí. Jedná se specialisty ve svých oborech, kteří pracovali dlouhé roky v bankovnictví, ekonomice a na burze a vy máte možnost si přečíst, jaký mají názor na nynější ekonomickou situaci. Doporučuji.......

1. Faber: Amerika je již za svým vrcholem

Marc Faber, švýcarský specialista na asijské trhy, říká: " Průměrná doba existence největších světových civilizací byla 200 let. Když se společnost stane úspěšnou, stane se arogantní, příliš sebevědomá, zkorumpovaná a morálně zkažená. Také příliš utrácí, přibývá drahých válek, zvyšují se sociální rozdíly a nepokoje, až se společnost dostane do úpadku."

2. Grantham: Nikdo se nepoučil, minulost se bude opakovat a ještě ve větším rozsahu

Peněžní správce Jeremy Grantham varuje, že se náš iracionální horor bude ještě opakovat: "Před rokem jsme se dostali blízko k druhé velké depresi, ale bohužel jsme se nepoučili. To nás odsuzuje k další finanční krizi v nedaleké budoucnosti." Zažili jsme rally na medvědím trhu. Investiční cykly a iracionální chování investorů zaručují další a ještě větší propad. "Z ničeho jsme se nepoučili."

3. Stiglitz: Krátký oddech před dalším propadem

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii, Joseph Stiglitz, nedávno varoval: "Pokud nebude systém odměn dramaticky reformován, finanční systém se bude snažit obejít veškeré nové regulace. Čeká nás jen krátký oddech před další krizí. Nic se nezměnilo, je to ještě horší - lobbyisté ovládají Obamu, Kongres a FED.

4. Johnson: Utíká čas před druhou velkou depresí

"Jen ztrácíme čas, než abychom zabránili skutečné depresi," varuje bývalý předseda Mezinárodního měnového fondu Simon Johnson. "Finanční systém efektivně ovládl naše vlády a brání důležitým reformám. Pokud se nedostaneme do pevnosti na Wall Street, nebudeme schopni zabránit další velké depresi."

5. Ferguson: Levné peníze z FEDu vytváří nové bubliny

Finanční historik Niall Ferguson říká: "Ve čtyřsetleté historii akciových trhů bylo několik finančních bublin. Kdo je viníkem? FED. Bez levných peněz nemůže skutečná bublina vzniknout. Proto má tolik bublin původ v chybách centrálních bank.
Další bublina (a její splasknutí) jsou naprosto jisté díky nárůstu 23,7 bilionům dolarů vládního dluhu, podpoře FEDu do bankovního systému a lobbyistům, kteří se na Wall Street stali extrémně bohatí.

6. Taleb: Fed vystrašený duchem Greenspanovy Reaganomiky

Když Obama znovu zvolil Bernandkeho, Nassim Taleb, profesor risk managementu, varoval před novým nebezpečím. "Svět nebyl nikdy tak křehký jako nyní. A Obama znovu zvolí do čela FEDu ekonoma, který ani neví, jak věci fungují." A důkaz?

Minulý týden na American Economic Association svaloval vinu na jiné: "Nejlepší reakce na nemovitostní bublinu by byla regulace, nikoliv monetární politika." To je ale špatně - zrovna se mu hodilo zapomenout, že předtím radil Bushovi, aby nic nedělal. Nyní se Obama stará o následovníka Greenspama, jehož ideologie se zaměřuje jen na záchranu bankovního systému zaplavováním světa nově natištěnými znehodnocenými dolary. To povede k dalšímu přehřátí ekonomiky.

7. Soros: Konec dolaru jako rezervní měny

Investor a miliardář George Soros vidí nové paradigma: "Americký superboom trvající 25 let vedl k masivní deregulaci. Slepé následování teorie volných trhů vedlo k velké chamtivosti, která pomohla vytvořit internetovou bublinu, kreditní krizi a šedý bankovní systém s deriváty." Celý systém je porouchaný. Současná krize značí konec éry dolaru, jako hlavní rezervní měny. Jsme v období, kdy majetek ztrácí na hodnotě. Za takových okolností bude velmi těžké uchovat své bohatství.

8. Správci hedge fondů vydělávají shortováním miliony

Soros není jediný. Mnoho správců hedgových fondů vydělalo miliony, sázením na špatnou americkou politiku se systémem levných peněz od FEDu. Magazín Alpha informoval, že čtyři přední správci hedgových fondů vydělali každý více než 1 miliardu za rok 2008. Nejlepších 25 manažerů vydělalo loňský rok v průměru 464 milionů dolarů, a to je slušná suma, zvláště v roce globální recese, když lidé přichází o majetek.

9. Schiller: Internetová bublina, problémy s hypotékami a přijdou "nové epizody"

Je ekonom Robert Shiller "doktor zkáza"? Před deseti lety varoval před iracionálním veselím. Dnes dodává: "Investiční bubliny jsou především sociálním jevem. Dokud neporozumíme a nevyhneme se psychologii, která je vytváří, bude k bublinám neustále docházet. Zažili jsme dvě období přílišného optimismu a blížíme se k dalšímu, které jen vyústí v pesimismus a nedůvěru."

10. Kaufman: Iracionální chování nahradilo uvažování, vědu a techniku

Henry Kaufman byl jedním z hlavních ekonomů u banky Salomon Brothers a dalším celých 24 let je dalším "doktorem zkázou". "Proč jsme tak špatní v řízení ekonomických institucí, když jsme toho za poslední léta dokázali tolik v medicíně, inženýrství a telekomunikacích? Proč dokážeme s dokonalou přesností přistát na měsíci, když neumíme zabránit, aby ekonomika narazila na dno? I výpočetní technika funguje výborně, ale ne tehdy, když má řídit deriváty u hedgových fondů."

11. Biggs: Vše prodejte, nakupte zbraně, jídlo a jděte do hor

Barton Biggs, bývalý výzkumný guru z Morgan Stanley, píše ve svém bestseleru "Wealth, War and Wisdom" (Majetek, válka a moudrost) jak se má člověk připravit na rozpad civilizace: "Vaše zázemí musí být dostatečně soběstačné a umožňovat pěstování některé z potravin. Mělo by mít dostatek semínek, hnojiv, konzervovaného jídla, vína, léků a oblečení. Pár střel nad hlavami přijíždějících banditů je jistě přesvědčí, že je snazší vyloupit nějakou jinou farmu." Biggles má v tomto ohledu názory jako anarchistický milicionář.

12. Diamond: Národy ignorují zjevná varování, až je příliš pozdě, pak kolabují

Konec přijde rychle. V dnešní době krátkodobého konzumu a rychlého uspokojení poslouchá málokdo varování vývojového biologa Jareda Diamonda. Civilizace upadají, protože nejsou připraveny řešit problémy, až je pak příliš pozdě: " Úpadek civilizací bývá prudká křivka. Zánik civilizace může přijít i jedno nebo dvě desetiletí po dosažení vrcholu v počtu populace, majetku i moci."
V roce 2008 byla všude varování, ale šéfové FEDu Greenspan, Bernanke a dřívější ministr financí Henry Paulson je ignorovali. To stejné se stane podle Diamonda s prezidentem Obamou. V budoucnu se investiční bubliny stanou příliš velkými a přinesou zdrcující krachy.Ako to je so štátnymi dlhmi?

26. ledna 2010 v 12:39 FED, peňažné otroctvoSTANISLAV PÁNIS

dlh zväzuje
Žijeme v dobe, v ktorej sa nevyspytateľne chová v oblasti úverovania vysoké percento obyvateľstva. To, že kolotoč zadlžovania so svojou špirálou vedie až k abnormálnym stavom u jednotlivcov, sa dá pri určitom uhle pohľadu pochopiť. Absencia pevnej vôle v súlade s okamžitým naplnením svojich pôžitkov bez obozretnosti vie narobiť svoje. Pri priam agresívnej ponuke rôznych úverových mechanizmov v obchodných transakciách, nepostrehne veľké množstvo obetí skrytú nástrahu. Táto síce vytvorí v danom okamihu čaro radosti, v konečnom dôsledku sa však pre obeť stáva utrpením.

Snaha etablovať svetový trend žitia na dlh, prichádzajúci z USA, je však v mojom videní diabolským plánom. Ľudia si ešte neuvedomujú ako ich tento spôsob pohlcuje a následne ničí. Žiť s pocitom existenčnej hrozby v prípade akéhokoľvek narušenia možnosti splácania dlhov, je následne zaručená cesta k psychickým poruchám. Keďže sa často zamýšľam nad súčasným stavom vecí, ako ľudia podliehajú tomuto falošnému omamu, moje myslenie následne prirodzene vyúsťuje k otázke, ako je to so zadlžovaním v rámci štátov. Zatiaľ nám nikto nevysvetlil - keď jednotlivé vlády už vopred plánujú deficitné rozpočty - odkiaľ a kto im na ich krytie požičiava?! Kto má toľko peňazí, že sú mu všetky štáty tohto sveta dlžné? Ako je možné, že si môžu jednotlivé štáty donekonečna požičiavať a ich dlh neustále rastie?

Zamyslel sa už na svete niekto nad tým, kto sú menovite tí, ktorí tie zapožičané peniaze vlastnia? V imaginárnej rovine sa hovorí o Medzinárodnom menovom fonde či Svetovej banke. Komu vlastne patria tieto inštitúcie, alebo lepšie povedané, komu patria ich peniaze? Kto má pôžitok z úrokov pri miliardových úveroch? Nedávno médiami prešla správa, že Nemecko je už zadlžené v astronomickej sume pomaly takmer bilión eur! Nechcel som veriť vlastným ušiam. Komu ich tento vraj ekonomický ťahúň EÚ dlhuje? Nie sú tieto všetky dlhy imaginárne a umelo vytvárané len preto, aby ktosi mohol politicky ovplyvňovať a zasahovať do diania jednotlivých štátov?

Môžeme vymodelovať situáciu v nejakom štáte, kde sa obyvateľstvo pri voľbách vymkne súčasnému globalizujúcemu trendu liberalizácie sveta a chcelo by si zachovať štátoprávne usporiadanie na národnom princípe. Odpoveďou na tento vývoj je tlak voči tomu-ktorému štátu v podobe požiadaviek, ktoré by doslova začali ničiť akúkoľvek koncepciu vlády vzídenú z volieb. Je hrôza čo i len pomyslieť, čo by sa dialo s ktorýmkoľvek štátom v situácii nátlaku na návrat financií pri doterajšom neustálom zadlžovaní. Ako príklad možno uviesť situáciu mnohých slovenských rodín, ktoré sa pri nepremyslenom podľahnutí úverovej politike dostali do rúk exekútorov.

Tento stav potvrdzuje neustále narastajúci počet bezdomovcov. Ako sa hovorí, nechcem maľovať čerta na stenu, ani písať katastrofický scenár, ale nemám najpríjemnejšie pocity, čo bude s naším štátom, vlasťou a predovšetkým s národom, keby sme si na Slovensku po šafárení všetkých doterajších ponovembrových vlád, postavili politický program tak, aby definitívne zastavil plánovanie deficitných rozpočtov a teda, urobil koniec zadlžovaniu. Živo si viem predstaviť všetky prekážky, ktoré by kládli svetové finančné kruhy voči nášmu štátu. Zvíťaziť nad nimi by sa však dalo. V zjednotení národa, v dôvere voči svojim predstaviteľom, ktorým by ozaj úprimne záležalo na dosiahnutí blaha pre všetkých obyvateľov.

Táto predstava, pri znalosti politického spektra v našom štáte a jeho predstaviteľov, je iba utópiou. Ostáva mi už iba veriť, že ak národy majú ostať národmi, tak ako ich stvoril Boh, že i náš národ nájde v sebe silu na regeneráciu. Či už v blízkej, alebo ďalekej budúcnosti.
NATO omezuje noční zátahy poté, co při nich byli zabiti další afghánští civilisté, včetně dětí

26. ledna 2010 v 12:31 NATO
místní obyvatelé však shledávají více

Velitelé sil NATO a americké armády vydají nová pravidla, která silně omezí počet nočních zátahů které provádí v Afghánistánu poté, co další usmrcení civilistů vyvolalo protesty v provincii Ghazní.
Mluvčí sil NATO v Afghánistánu kontradmirál Gregory Smith prohlásil, že nová pravidla budou zaměřeny na "problém pravděpodobně společensky nejvíce iritativní záležitosti, který [v Afghánistánu] děláme a tím je vnikání do domů lidí v noci."

Místní obyvatelé však shledávají více "iritující" střelbu, spíše než vnikání do sooukromých domů. Lidé z malé vesnice v provincii Ghazní demonstrovali v provinčním hlavním městě a nesli těla čtyř lidí, kteří byli zabiti při posledním zátahu. Dvě z nich byly těla chlapců ve věku 11 a 15 let.

Oficiální popis zátahu ze strany NATO je jako obvykle úplně odlišný. Tvrdí že všichni čtyři zabití lidé, včetně 15-ti letého chlapce, patřili mezi povstalce. Jeho jedenáctiletého bratra nezmiňují, ale dále prohlašují že "během operace bylo 11 žen a 24 dětí ochráněno."

Rodinní příslušníci zabitých poznamenávají, že nejen že nepatřili k "povstalcům," ale že ani nevlastnili zbraň a v jejich domech, které NATO označilo jako "výcvikový tábor," nebyl nalezen ani jediný náboj. Prohlášení NATO je také více než výrazně zpochybněno usilovnou veřejnou snahou změnit pravidla, o kterých by si člověk mohl myslet, že by je neměnili, pokud by (tak jak tvrdí prohlášení) při nočním zátahu šlo všechno tak hladce.Zaútočily USA na Haiti prostřednictvím “tektonické zbraně”?

26. ledna 2010 v 12:27 HAARP

prostředek pro studium ionosféry nebo zbraň?
Venezuelský prezident Hugo Chávez ve středu obvinil Spojené státy ze zavinění katastrofy na Haiti a to v důsledku testování "tektonické zbraně". Tento test měl způsobit katastrofální zemětřesení, které zasáhlo zemi minulý týden.

Zveřejnění těchto faktů následovalo jen několik dnů poté, co Chávez osočil Spojené státy z využití zemětřesení jako omluvy pro "invazi a vojenskou okupaci Haiti".
Tiskovou konferenci prezidenta Cháveze odvysílala venezuelská státní televize ViVe 18. ledna tohoto roku. Chávez na ní citoval údajnou zprávu ruské Severní flotily, která uvádí že otřesy na Haiti o síle 7 stupňů Richterovy stupnice byly způsobeny americkým testem experimentálního systému pro vytváření "nárazových vln," který je rovněž schopen vyvolat "změny počasí způsobujících povodně, sucha a hurikány."

Dále údajná ruská zpráva uvádí, že Američané si byli "plně vědomi" možných katastrofických následků zemětřesení na Haiti a učinili potřebné přípravy předem, aby mohli dohlížet a kontrolovat případnou pomoc Haiti.

Velcí bratři se sledují
Ruská Severní flotila podle Cháveze monitoruje aktivity amerického námořnictva v Karibiku od roku 2008, kdy Američané oznámili záměr obnovit Čtvrtou flotilu, která byla rozpuštěna v roce 1950. Na toto oznámení Rusové reagovali vojenským cvičením v karibské oblasti, prvním od konce studené války, kterého se účastnil i atomový křižník Petr Veliký.
Zdroj ze štábu Severní flotily v prohlášení pro ruskou tiskovou agenturu Interfax existenci této zprávy popřel se slovy, že "taková tvrzení spadají do oblasti sci-fi a nemají nic společného se Severní flotilou."

"Lodě Severní flotily v severním Atlantiku mají jiné úkoly a nevedou výzkumy v oblasti přírodních katastrof anebo testování zbraní jakoukoli jinou zemí."

Vlastní Rusko zbraň na řízené vyvolávání zemětřesení?
Otázkou je, proč by Rusko mělo přiznávat výzkum nebo existenci tohoto typu zbraní, když existuje podezření, že i ono údajně disponuje podobnou zbraní. V roce 2006 vydal Americký svaz pro geofyziku práci kolektivu ruských vědců nazvanou High-Power Electromagnetic Impact on the Earth Crust for Prevention of Catastrophic Earthquakes (Vysoce výkonný elektromagnetický impulz do zemské kůry jako prostředek zabránění katastrofickým zemětřesením). V abstraktu článku se můžeme dočíst:

"Byl studován účinek vysoce výkonných impulzů magneto-hydrodynamických (MHD) generátorů na seismický systém oblastí severního Ťan-šanu a Pamíru. Bylo zjištěno, že po opakovaných impulzech MHD generátorů docházelo k častějšímu výskytu lokálních zemětřesení než před nimi. Zvýšená úroveň seismické aktivity byla zaznamenána během 3 až 6 dnů po impulzech. Došlo se k závěru, že elektromagnetické impulzy měly za následek uvolnění energie akumulované v zemské kůře v důsledku deformačních procesů tektonických desek. Energie se uvolnila ve formě série relativně malých zemětřesení, namísto jedné katastrofální události. [...] Všechny výsledky, získané statistickou analýzou, ukazují na možnost použití vysoce výkonných elektromagnetických impulzů pro kontrolu zemětřesení prostřednictvím regulace seismických pohybů a uvolnění nashromážděné energie v zemské kůře ve formě bezpečných seismických událostí."

Od teorie k praxi? Jak uvádí reportáž televizního kanálu Russia Today, šéf gruzínské Strany zelených obvinil Rusko, že stálo v pozadí zemětřesení v Gruzii v roce 2002.


Zemětřesení a vojenská přítomnost USA na Haiti - náhodný souběh událostí?
Za zmínku stojí fakt, že v době, kdy došlo na Haiti k zemětřesení provádělo Jižní velitelství (United States Southern Command - USSOUTHCOM) zkoušku nového bezpečnostního systému. Jak uvádí článek Boba Brewina na stránkách Nextgov.com:

"Zatímco zaměstnanci stovek vládních a nevládních organizací z celého světa spěchali na pomoc Haiti zničenému zemětřesením, Agentura pro obranné informační systémy (Defense Information Systems Agency - DISA) zprovoznila webový portál s různými službami sociálních sítí (social networking), které mají být nápomocny při koordinaci jejich úsilí.

Shodou okolností byl v pondělí Jean Demay, technický manažer DISA pro Mezinárodní kooperační projekt sdílení informací (Transnational Information Sharing Cooperation project) přítomen v sídle Jižního velitelství v Miami, kdy připravoval test systému ve scénáři, který obsahoval poskytnutí materiální podpory Haiti bezprostředně po hurikánu. Demay řekl, že poté co v úterý Haiti zasáhlo zemětřesení, se SOUTHCOM rozhodlo spustit systém naostro. Ve středu spustila DISA v rámci TISC další svůj projekt nazvaný Všeobecná sdílecí síť (All Partners Access Network), pro všechny organizace poskytující pomoc Haiti."

Argumentačně poněkud slabší reakci B. Brewina na citaci jeho článku v souvislosti se zemětřesením na Haiti najdete zde.

A zase ten HAARP
Ačkoli Chávez výslovně nezmínil projekt zvaný HAARP, španělské noviny ABC i venezuelská televize ViVe na svých stránkách Chávezův výrok o "zbrani schopné vyvolat zemětřesení a změny počasí" do souvislosti s tímto projektem daly.
Stránky televize Vive také uvedly, že v rámci projektu HAARP (středisko, zkoumající chování ionosféry a procesů v ní probíhajících včetně polárních září) byla tato zbraň minulý týden testována dvakrát - první test měl vyvolat zemětřesení v kalifornském městě Eureka, druhý zemětřesení na Haiti. HAARP může být podle ViVe i v pozadí zemětřesení v Číně v roce 2008, které zabilo více než 60 tisíc lidí.

Írán - další na řadě?
Stránky televize ViVe dále uvádí, že ničivé zemětřesení na Haiti bylo pouze předehrou pro mnohem větší hru: zničení Íránu prostřednictvím série zemětřesení, které mají způsobit svržení současného islámského režimu.

Venezuelská televize mezitím článek "Terremoto experimental" de Estados Unidos devastó Haití" ze svých stránek stáhla, dostupný je však stále zde.

Španělské noviny ABC rovněž uvedly výrok prezidenta Cháveze, že si Spojené státy "hrají na Boha" když testují taková zařízení, které jsou schopny vyvolat ekologické katastrofy.
Jsou zbraně na změny počasí a vyvolávání zemětřesení reálné?
Bývalý ministr obrany USA William Cohen vyjádřil v roce 1997 obavy ohledně zemí zapojených do "terorismu ekologického typu, kterým mohou ovlivňovat počasí, inciovat zemětřesení nebo výbuchy sopek a to na dálku prostřednictvím elektromagnetických vln."

Na základě jakých informací William Cohen toto riziko "ekologického terorismu" zmiňoval? Pokud se jedná pouze o konspirační teorie bez jakékoli váhy, co vedlo ministra obrany Spojených států, aby tyto fakt uvedl v rámci Konference o terorismu, pořádané senátorem Samem Nunnem na University of Georgia?

Oficiální odpověď na tuto otázku nemáme, nicméně začíná být stále více zřejmější, že určité výzkumy v této oblasti proběhly. Nakolik byly tyto výsledky výzkumů uplatněny v praxi, o tom nám (alespoň zatím) nezbývá než hádat.

S využitím španělských, ruských a anglických zdrojů napsal Petr Dvořák. Pokud máte zájem pomoci s překlady, nebo stylistickou a gramatickou úpravou článků na Altermedia ČR, kontaktujte nás na redakčním e-mailu.