Indonésané požadují stržení Obamovy sochy v Jakartě

28. ledna 2010 v 14:56 |  Barack Obama
najezený a uvolněný malý barry hledí vstříc světlé (sic!) budoucnosti...

Indonéské úřady v pondělí prohlásily, že zvažují žádost o stržení sochy amerického prezidenta Baracka Obamy, zobrazující ho jako desetiletého chlapce, jen měsíc po jejím odhalení v indonéském hlavním městě Jakartě.
Socha "Malého Barryho" - jak byl Obama přezdíván na konci šedesátých let, když v Jakartě žil - stojí v centrálním městském parku Menteng, jen kousek o prezidentovy bývalé základní školy.
Kritikové prohlašují, že socha by měla být na počest Indonésana a stávající socha že by měla být odstraněna. Ke skupině, která za tímto účelem vznikla na Facebooku se již připojilo 55 tisíc lidí.

"Diskutovali jsme poslední dva týdny o tom, co se sochou udělat, jestli ji máme sundat, přesunout jinam anebo nechat na místě. Hledáme nejlepší řešení," prohlásil Dwi Bintarto z městské správy veřejných parků.

Obama, který se narodil na Havaji, žil v dětství po roce 1967 čtyři roky v Indonésii, poté co jeho rozvedená matka se vdala za Indonésana.

Bronzová socha byla navržena indonéským umělcem a představuje Obamu jako chlapce oblečeného v kraťasech a tričku, s motýlem usazeným na jeho dlani.
"Ta socha je Obama jako dítě, a ne jako americký prezident. Jeho příbuzní a přátelé, kteří ji vztyčili říkají, že ji mínili jako motivaci pro děti, aby se tvrdě učili a měli velké sny," uvedl Bintarto.
Členové skupiny na Facebooku nazvané "Pryč se sochou Baracka Obamy v parku Menteng" říkají, že pro Indonésii neudělal nic.

"Barack Obama má ještě významně přispět indonéskému národu. Můžeme jen říct, že Obama v Mentengu pouze jedl a sral. Následující dny svého života pak strávil jako Američan," uvádí text skupiny.

"Aby byla zachována důstojnost suverénního národa, musí být socha Baracka Obamy v parku Menteng okamžitě odstraněna."

Jeho dětství a znalost několika indonéských slov ho ve většinově muslimské zemi, čítající 234 miliónů lidí, učinilo populárním. Obama v listopadu prohlásil, že by tento rok mohl Indonésii navštívit, společně se svojí ženou Michelle a dcerami.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama