Jsou na Haiti kvůli ropě?

25. ledna 2010 v 9:18 |  Prírodné zdroje, životné prostredie
Už je to něco přes týden, co ničivé zemětřesení udeřilo blízko Port au Prince na Haiti. Od té doby v hrůze pozoruji, jak se haitský lid a jejich společnost rychle ponořila do břečky sociálních nepokojů a politického tribunaření. Jakmile jsem zpozoroval, jak rychlá četa masových vrahů ve složení Obama, Bush a Clinton krouží kolem jako supi a když jsem viděl rychlou militarizaci Port au Prince, včetně okupace presidentského paláce, a slyšel dupání nyní více než 10.000 amerických vojenských bagančat na jejich půdě, začal jsem být podezíravý. Můžete říci, že jsem blázen. Znám smutnou historii Haiti, malého národa otroků, kterému vnucovaly svou moc jedna velmoc po druhé. Právě když jsem chtěl začít oprašovat historii v pozadí událostí v Jemenu, dostávám se k další historii v pozadí, k horkému tématu Nového světového pořádku v tomto týdnu.
(Pozn. Orgonet: Uvedený odkaz je časově omezený, tak tady je lepší - je to celý blog či web odhalující mezinárodní spiknutí k nezákonnému využití nerostného bohatství na Haiti, je tam i článek Mathurinových:http://www.margueritelaurent.com/pressclips/oil_sites.html#oil_GeorgesMichelEnglish)
Článek naznačuje, že, jak jste možná uhodli, na Haiti byly před nedávnem opravdu nalezeny rozsáhlé zásoby ropy. Podle tohoto článku vědci Ginette a Daniel Mathurinovi řekli, že "haitské podzemí je bohaté na ropu a palivo". "Identifikovali jsme 20 nalezišť ropy," řekl Daniel Mathurin, a dodal, že "5 z nich pokládají specialisté a politikové za velmi významná."

"Centrální plošina, včetně kraje Thomonde, pláně Cul-deSac a zátoky Port au Prince jsou plné uhlovodíků," řekl, a dodal, že "zásoby ropy na Haiti jsou významnější než ve Venezuele". "Je to, jako když srovnáte olympijský bazén se sklenicí vody - to ilustruje význam haitské ropy ve srovnání s venezuelskou," vysvětlil.

"Venezuela je největším světovým producentem ropy."

Víme, že na Kubě byly objeveny rozsáhlé zásoby ropy před necelým rokem, jak praví článek v London Guardian, 18. 10. 2008. http://www.guardian.co.uk/world/2008/oct/18/cuban-oil

"Matka příroda, jak se minulý týden ukázalo, zřejmě požehnala ostrov dostatečnými zásobami ropy, aby se zařadil mezi energetické velmoci. Vláda oznámila, že by při pobřeží v kubánské části Mexického zálivu mohlo být více než 20 miliard barelů těžitelné ropy, což je dvakrát více než předchozí odhady.

Pokud se to potvrdí, postaví to Kubu na stejnou úroveň jako USA a do nejlepší světové dvacítky. Vrty má začít příští rok kubánská státní ropná společnost Cubapetroleo nebo Cupet.

"To by změnilo celou rovnici. Vláda by měla více peněz a nebyla by závislá na cizí ropě," řekl Kirby Jones, zakladatel americko-kubánské obchodní asociace se sídlem ve Washingtonu. "Kuba by se mohla připojit ke klubu ropu vyvážejících zemí," napsal Rory Caroll, latinskoamerický korespondent Guardianu.
Když se podíváte na mapu, uvidíte, že Haiti a Kuba jsou od sebe vzdáleny na pouhých asi 50 mil. Odděluje je Winward Passage. Dá se předpokládat, že oba karibské národy by mohly sedět na stejném pásu ropného pole.

A zápletka houstne. Podle článku o haitské ropě "Daniel a Ginette Mathurinovi udávají, že americká vláda v roce 2005 povolila užívání strategických rezerv Spojených států. Toto by mělo otevřít politikům cestu pro zahájení jednání Haiti s americkými společnostmi ohledně využití těchto ložisek."

"Specialisté trvají na tom, že vláda Jeana Clauda Duvaliera ověřila existenci významných ropných ložisek v zátoce Port-au-Prince krátce před svým pádem."


Hmmm, velmi zajímavé. Zdálo by se, jako by zájem Pentagonu o Haiti během této krize mohl sahat trochu dále než jen k jejich obvyklým laskavým a zmateným humanitárním záměrům. Vypadá to, jako bychom to už někde viděli. Pozorujme bedlivě houpající se míček a sledujme, jak se do té oblasti zakrátko nastěhuje Big Oil. Možná to poslouží i jako kousek diplomacie dělového člunu namířené na Kubu, i jako plán v pozadí pro zajištění rezerv na dvoře impéria, než se Obama a jeho válečný stroj připraví chopit se Venezuely. Brzy další odhalení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 modidee modidee | E-mail | Web | 25. ledna 2010 v 9:22 | Reagovat

Ahojky tady Modidee prosím potřebuju znásobit návštěvku jukneš na muj blog a písneš???

P.S: To není reklama ale pozvánka
Máš krásný bloček

S láskou Modidee

2 Malá Ťapinka Malá Ťapinka | E-mail | Web | 14. února 2010 v 18:31 | Reagovat

přesně to mně napadlo - na Haiti mají ropu, nebo něco, po čem Amerika baží. Jak se k tomu dostat? Technologie jsou funkční- pomocí HARRPu uděláme zemětřesení (podívejte se na iris.edu-všechna umělá zemětřesení mají hloubku 10km), zdecimujeme je a pak jim milostivě "nabídneme pomoc" výměnou za cosi, co nazýváme pomoc. Víte co opět rozblikalo můj maják v hlavě? Podle mne je logické, když je někde zemětřesení, co nejrychleji dodat materiální pomoc, vodu, záchranné týmy se speciálně vycvičenými psy, potraviny, stany, deky..A ejhle - peo Haiti to neplatilo - všude bylo slyšet - POSÍLEJTE PENÍZE..A i to málo materiální pomoci mělo velké potíže dostat se k lidem - americká armáda - zachránci - dělali vše co mohli, aby se pomoc k lidem nedostala včas !!! je to hnus..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama