Nositel nobelovy ceny Joseph Stiglitz - lobbyisté ovládají Obamu, Kongres a FED.

26. ledna 2010 v 12:43 |  NWO, Illuminati, Bilderberg
Jedny z nejvýznamnějších ekonomických subjektů této planety varuji nyní svět před novou, velmi zdrcující krizí. Jedná se specialisty ve svých oborech, kteří pracovali dlouhé roky v bankovnictví, ekonomice a na burze a vy máte možnost si přečíst, jaký mají názor na nynější ekonomickou situaci. Doporučuji.......

1. Faber: Amerika je již za svým vrcholem

Marc Faber, švýcarský specialista na asijské trhy, říká: " Průměrná doba existence největších světových civilizací byla 200 let. Když se společnost stane úspěšnou, stane se arogantní, příliš sebevědomá, zkorumpovaná a morálně zkažená. Také příliš utrácí, přibývá drahých válek, zvyšují se sociální rozdíly a nepokoje, až se společnost dostane do úpadku."

2. Grantham: Nikdo se nepoučil, minulost se bude opakovat a ještě ve větším rozsahu

Peněžní správce Jeremy Grantham varuje, že se náš iracionální horor bude ještě opakovat: "Před rokem jsme se dostali blízko k druhé velké depresi, ale bohužel jsme se nepoučili. To nás odsuzuje k další finanční krizi v nedaleké budoucnosti." Zažili jsme rally na medvědím trhu. Investiční cykly a iracionální chování investorů zaručují další a ještě větší propad. "Z ničeho jsme se nepoučili."

3. Stiglitz: Krátký oddech před dalším propadem

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii, Joseph Stiglitz, nedávno varoval: "Pokud nebude systém odměn dramaticky reformován, finanční systém se bude snažit obejít veškeré nové regulace. Čeká nás jen krátký oddech před další krizí. Nic se nezměnilo, je to ještě horší - lobbyisté ovládají Obamu, Kongres a FED.

4. Johnson: Utíká čas před druhou velkou depresí

"Jen ztrácíme čas, než abychom zabránili skutečné depresi," varuje bývalý předseda Mezinárodního měnového fondu Simon Johnson. "Finanční systém efektivně ovládl naše vlády a brání důležitým reformám. Pokud se nedostaneme do pevnosti na Wall Street, nebudeme schopni zabránit další velké depresi."

5. Ferguson: Levné peníze z FEDu vytváří nové bubliny

Finanční historik Niall Ferguson říká: "Ve čtyřsetleté historii akciových trhů bylo několik finančních bublin. Kdo je viníkem? FED. Bez levných peněz nemůže skutečná bublina vzniknout. Proto má tolik bublin původ v chybách centrálních bank.
Další bublina (a její splasknutí) jsou naprosto jisté díky nárůstu 23,7 bilionům dolarů vládního dluhu, podpoře FEDu do bankovního systému a lobbyistům, kteří se na Wall Street stali extrémně bohatí.

6. Taleb: Fed vystrašený duchem Greenspanovy Reaganomiky

Když Obama znovu zvolil Bernandkeho, Nassim Taleb, profesor risk managementu, varoval před novým nebezpečím. "Svět nebyl nikdy tak křehký jako nyní. A Obama znovu zvolí do čela FEDu ekonoma, který ani neví, jak věci fungují." A důkaz?

Minulý týden na American Economic Association svaloval vinu na jiné: "Nejlepší reakce na nemovitostní bublinu by byla regulace, nikoliv monetární politika." To je ale špatně - zrovna se mu hodilo zapomenout, že předtím radil Bushovi, aby nic nedělal. Nyní se Obama stará o následovníka Greenspama, jehož ideologie se zaměřuje jen na záchranu bankovního systému zaplavováním světa nově natištěnými znehodnocenými dolary. To povede k dalšímu přehřátí ekonomiky.

7. Soros: Konec dolaru jako rezervní měny

Investor a miliardář George Soros vidí nové paradigma: "Americký superboom trvající 25 let vedl k masivní deregulaci. Slepé následování teorie volných trhů vedlo k velké chamtivosti, která pomohla vytvořit internetovou bublinu, kreditní krizi a šedý bankovní systém s deriváty." Celý systém je porouchaný. Současná krize značí konec éry dolaru, jako hlavní rezervní měny. Jsme v období, kdy majetek ztrácí na hodnotě. Za takových okolností bude velmi těžké uchovat své bohatství.

8. Správci hedge fondů vydělávají shortováním miliony

Soros není jediný. Mnoho správců hedgových fondů vydělalo miliony, sázením na špatnou americkou politiku se systémem levných peněz od FEDu. Magazín Alpha informoval, že čtyři přední správci hedgových fondů vydělali každý více než 1 miliardu za rok 2008. Nejlepších 25 manažerů vydělalo loňský rok v průměru 464 milionů dolarů, a to je slušná suma, zvláště v roce globální recese, když lidé přichází o majetek.

9. Schiller: Internetová bublina, problémy s hypotékami a přijdou "nové epizody"

Je ekonom Robert Shiller "doktor zkáza"? Před deseti lety varoval před iracionálním veselím. Dnes dodává: "Investiční bubliny jsou především sociálním jevem. Dokud neporozumíme a nevyhneme se psychologii, která je vytváří, bude k bublinám neustále docházet. Zažili jsme dvě období přílišného optimismu a blížíme se k dalšímu, které jen vyústí v pesimismus a nedůvěru."

10. Kaufman: Iracionální chování nahradilo uvažování, vědu a techniku

Henry Kaufman byl jedním z hlavních ekonomů u banky Salomon Brothers a dalším celých 24 let je dalším "doktorem zkázou". "Proč jsme tak špatní v řízení ekonomických institucí, když jsme toho za poslední léta dokázali tolik v medicíně, inženýrství a telekomunikacích? Proč dokážeme s dokonalou přesností přistát na měsíci, když neumíme zabránit, aby ekonomika narazila na dno? I výpočetní technika funguje výborně, ale ne tehdy, když má řídit deriváty u hedgových fondů."

11. Biggs: Vše prodejte, nakupte zbraně, jídlo a jděte do hor

Barton Biggs, bývalý výzkumný guru z Morgan Stanley, píše ve svém bestseleru "Wealth, War and Wisdom" (Majetek, válka a moudrost) jak se má člověk připravit na rozpad civilizace: "Vaše zázemí musí být dostatečně soběstačné a umožňovat pěstování některé z potravin. Mělo by mít dostatek semínek, hnojiv, konzervovaného jídla, vína, léků a oblečení. Pár střel nad hlavami přijíždějících banditů je jistě přesvědčí, že je snazší vyloupit nějakou jinou farmu." Biggles má v tomto ohledu názory jako anarchistický milicionář.

12. Diamond: Národy ignorují zjevná varování, až je příliš pozdě, pak kolabují

Konec přijde rychle. V dnešní době krátkodobého konzumu a rychlého uspokojení poslouchá málokdo varování vývojového biologa Jareda Diamonda. Civilizace upadají, protože nejsou připraveny řešit problémy, až je pak příliš pozdě: " Úpadek civilizací bývá prudká křivka. Zánik civilizace může přijít i jedno nebo dvě desetiletí po dosažení vrcholu v počtu populace, majetku i moci."
V roce 2008 byla všude varování, ale šéfové FEDu Greenspan, Bernanke a dřívější ministr financí Henry Paulson je ignorovali. To stejné se stane podle Diamonda s prezidentem Obamou. V budoucnu se investiční bubliny stanou příliš velkými a přinesou zdrcující krachy.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama