Svobodu pro Palestinu!

25. ledna 2010 v 12:25 |  Izrael a Palestína
Pohled teenagera na koncentrační tábory, Palestinu a další. Nadějné je, že již i mezi mladými se začínají vynořovat neprofilované osobnosti:
Tento příběh se mi stal nedávno a myslím, že stojí za zveřejnění. Nachystám se na hodinu a vyčkám na příchod učitelky, když vejde do třídy a začne vykládat pomalu všichni zjišťujeme že, s ní není něco v pořádku. Po chvíli váhání se jí jeden ze spolužáků zeptal "co se jí stalo?". Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Paní učitelka nám začne povídat srdcervoucí příběh o jednom pánovi židovského původu jménem Fedor Gál, který nepoznal svého otce, který údajně zemřel, při takzvaném pochodu smrti den před koncem války v takzvaném koncentračním táboře Mauthausen a z celé jeho rodiny přežila válku jen jeho matka. Po válce je začal pronásledovat komunistický režim, ale tuto kapitolu ve svém dojemném vyprávění učitelka zmínila jen okrajově. Po tomto příběhu už její emoce nebrali konce a s brekem odejde rychle do kabinetu nestačila jsi vzít ani věci. Mezi spolužáky se ihned rozvíjí debata o tom jak byli tábory strašné a ve všech vzbudilo vyprávění ohromný soucit a lítost nad utrpením tohoto žida. Ne však ve mě nejen že moji někteří spolužáci nevěděli ani co je to Osvětim nebo koncentrační tábor ale neznají ani podstatu věci. Ihned jsem jim všechny potřebné informace vysvětlil a dodal to, že by neměli věřit všemu co slyšeli a ještě jsem jim řekl, že tolik dříve takzvaně utlačovaný národ dnes páchá to samé co se na nich dříve dopustili možná jiní. Dnes a denně slýcháme ve správách kusé informace o ofenzívě v pásmu Gazy a o tamních obětích od začátku poslední operace tam již zemřelo 1400 palestinských obyvatel převážně žen a dětí. Izraelská armáda ztratila pouze 13 svých vojáků. V Gaze kterou židi zpustošily tak že nefunguje vodovod vybombardovali jedinou elektrárnu , která na území byla nevpouští do pásma humanitární pomoc ani vojáky OSN na území pásma Gazy žije 10 mil. Lidí a toto území je ještě menší než Praha. Izraelci bombardují i školy nemocnice a další civilní cíle.

Když jsem toto řekl svým spolužákům ihned jsembyl označen za neonacistu, popírače holocaustu a extremistu. A spolužáci mi na to odvětili že, situace v Gaze je úplně něco jiného než v koncentračním táboře. Podle mě není jiná v ničem cožpak jen židé mají patent na utrpení? A co hladomor Způsobený stalinistickým terorem v třicátých letech na Ukrajině kde umřelo za tři roky 10 mil. lidí nebo holocaust způsobený v Arménii spáchaný Turky. Cožpak palestinští obyvatelé nejsou také lidé? V čem jsou na tom jinak nemají už nic jen svoje holé životy v Gaze je 60% obyvatel mladších 18ti let povětšinou jsou to ještě děti jejich otce a matky jim pozabíjeli Izraelci při jejich krvelačné touze ovládnou i tento poslední kousek země na Blízkém Východě. Po asi 10 minutách přijde do třídy další vyučující a ve zkratce řekne to samé co předchozí vyučující a bere věci předchozí profesorky. Když zazvoní zvedáme se ze třídy a odcházíme pryč ale ve mně stále dřímá tato tak prostá otázka proč ti kteří se stále odvolávají na jejich obrovské utrpení jsou zároveň největšími agresory na Blízkém východě?

Závěrem bych chtěl říci, že už se těším až nám ve škole film taky pustí a po té v debatě a rozboru filmu upozorním na toto často opomíjené téma Palestinského utrpení kteří páchají ti kteří se odvolávají na holocaust který možná byl a co víc samo dnes páchají to čemu se na nich možná dopustily druzí a podsouvají to dnešní konzumní společnosti jako jedinou možnou pravdu!
SVOBODU PRO PALESTINU!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama