Únor 2010

Přelom: Hyperkorektní panenský "antisemitismus" včera historicky poprvé zjemna ve zpravodajském pořadu ČT

24. února 2010 v 21:01 Ostatné videa a články
Přelom: Hyperkorektní panenský "antisemitismus" včera historicky poprvé zjemna ve zpravodajském pořadu ČT


Tak je to tady. Už ani šéfredaktoři a editoři zpravodajství ČT nechtějí být za kretény. Naše mladá demokracie unese hovory téměř o všem, ale téma židovský a holocaustu bylo až do pondělí, 22. února 2010 tabu. Tedy, abychom si rozuměli. Samozřejmě stálá, oficiální historická linie byla jasná a několikrát týdně divákům či posluchačům nejen veřejnoprávních médií připomínána.
Kdokoliv by se pustil do Izraele, třeba v souvislosti s jeho brutálními útoky na Palestinu, či Libanon, byl velmi zastaven mysteriózním zaklínadlem: "Ale Holocaust!". A většinou obviněním z antisemitismu hned vzápětí. A antisimita přece rovná se fašista. Že jste jen kritizovali válku? Dobrá, kritizovat se může, ale dobře si musíte rozmyslet, koho vlastně chcete kritizovat. To si zapamatujte pro všechny režimy, jakkoliv se budou prohlašovat za svobodné.
To vše se mění. Tedy ne ve světě, tam se to tu a tam přihodí, ale je to zcela něco nového v České republice.

Těžko říci, nakolik vyprovokoval šéfredaktora Událostí, komentářů, k pozvání amerického politologa Finkeltestina fakt, že mu Česká akademie věd zrušila a zakázala domluvené vystoupení. Asi si vzpomenete, když před nějakým časem nenechali vystoupit Davida Duka. Byly toho plné noviny. Chtěl jsem sem dát odkaz na zrušení vystoupení Finkelsteina, bohužel jsem žádný nenašel. Ticho po pěšině. O tom se nesmí mluvit, tedy psst!

Připomeňme, kdo je Finkelstein. Je to Žid, jehož rodiče postihl holocaust, byli věznění v koncentračním táboře. Přežili. A on nyní tvrdí, že se holocaustu zneužívá k obraně jakéhokoliv izraelského, nebo někdy i amerického konání. Napsal o tom několik knih, tou asi nejznámější je Průmysl holocaustu: Úvahy o zneužívání židovského utrpení. Finkelstein ještě ani nebyl v Praze, a některé blogy už ho zvládli pořádně pomočit.
Moderátor se pustil do vedení rozhovoru jako naprostý panic v této otázce. Nevěděl čeho se dotknout a čeho ne, aby to nebolelo. Pečlivě si hlídal každé politologovo slovo a bohužel ho moc rozmluvit nenechal. To se dalo očekávat.
Podívejte se na záznam pořadu, až naskočí na stránkách České televize (22:00, 22.2.2010, ČT24). Jestli tedy vůbec naskočí. V očích ostříleného moderátora Martina Veselovského byl totiž chvílemi znát naprostý panický strach až panika. Věděl, že se pohybuje na tuze tenkém ledě. Editor mu za tím účelem pořídil berličku, naproti nebezpečnému židovskému politologovi seděl český zastánce židovských práv , bývalý pan ředitel Židovské obce v Praze, pan Jelínek. To nikdy nebývá zvykem, pokud je tam zahraniční host, nikdy nemá názorového oponenta. Událostí a komentářů už jsem viděl moc a nikdy se nestalo to, co včera. Všimněte si, jakým způsobem manipulativně vedl moderátor veřejnoprávní, údajně nezávislé České televize, kterou všichni povinně platíme svými příspěvky, debatu. Přesně podle ideologických příruček. Ocejchovat a pak se chvíli kolem toho točit, potvrzovat a vyvracet. Ke cti moderátora k nezávislosti a k zahraničnímu hostovi neslouží ani to, že nechal Jelínka mluvit podle mého hrubého odhadu možná více, jak 50% času.

Finkelstein se držel poměrně statečně, já už bych asi noviáři dál pár facek, s manipulativním vedením rozhovoru mám konec konců své zkušenosti s podoběn nezávislým plátkem, jako je Česká televize - Respektem. A tak jak říká Finkelstein: "Čeho se tady v České republice bojíte, proč se o tom nesmí mluvit?" Ale to už spocený moderátor diskusi raději ukončil. Inu, jiný kraj, jiný mrav. My v ČR musíme být vždy papežštější, než papež. Lidé se i 20 let po tzv. pádu totality bojí stínů. Mají to zaseté hluboko v sobě ještě z dob socialismu. A režim jim dává stále dobře najevo, o čem se nyní smí, a o čem v žádném případě nesmí mluvit. Češi nejsou blbí, jen se bojí. A proto dobře rozumí. Nechtějí mít totiž zbytečné problémy, v Československu si vždy totalitní režimy doslova podávaly ruce a jeden střídal druhý.

Teze o židovské světové nadvládě samozřejmě neplatí, Protokoly sionistických mudrců jsou podvrh starý mnoho desítek let, to, že se některé události skutečně dějí tak, jak je v nich prorokováno, je čirá náhoda a místy i fikce a výplod choré mysli konspiračních teoretiků či praktiků. O to více je mi záhadou, proč se v masmédiích celého světa smí mluvit o Izraeli a holocaustu jediným, společensky přijatelným hyperkorektním způsobem. Je to snad už jediné téma, které zůstává na Zemi totální TABU. Vždy, když se o něčem nesmí nebo nechce mluvit, je zaděláno na obrovské budoucí trable, protože to časem vyhřezne s potlačovanou silou o to více. Doufejme, že se začnou i v této otázce ledy spíše uvolňovat, než dále tuhnout. Doufejme, že budou z vězení propuštěni někteří lidé tázající se po skutečném počtu židovských obětí druhé světové války, anebo budou zbaveni svobody i lidé, kteří zpochybňují počet mrtvých Rusů v druhé světové válce, nebo počet Iráčanů v nedávné agresi na Irák.

Očekávám, že některé židovské organizace budou, tak jak je jejich zvykem, proti Finkelsteinově vystoupení v České televizi hlasitě protestovat. To je ale jedno. Už se stalo. Z České televize včera zaválo (zatím jen) pár minut svobodné diskuse. A připomínám, že Vláďu Stworu vydávajícího Zvědavce za něco podobného před pár měsíci málem čeští prokurátoři zavřeli. Inu, ledy tají rychle. Možná máme krátce před listopadem 89. A možná taky ne. Možná, že se české děti skutečně již brzy začnou učit, že Jan Žižka byl jeden z nejhrůznějších evropských zakladatelů terorismu.


Více o Finkelsteinovi i Britské listy zde.
Aktualizace: 12:13 Aktuálně nejde pořad v archívu ČT přehrát. Zdá se, že má Úřad předsedy vlády, stále populárnějšího nikým nevoleného / dosazeného "rabína" Fischera, který zakázal i přednášku na půdě ČSAV (zdroj), opravdu dlouhé prsty. Předsednictvo vlády znovu rozhoduje, co smíme slyšet, nebo vidět. Píše se únor 2010.
Aktualizace 17:33: Jediný záznam, který v tuto chvíli jede, je TENTO. Je dostupný bohužel pouze divákům s velmi rychlým připojením.


Blbnou vás s prasečí chřipkou, přitom lék na cukrovku Avandia je zodpovědný za více než 83.000 úmrtí a milióny infarktů

24. února 2010 v 20:52 Pandémia chrípky, očkovanie
USA: Lék na cukrovku zodpovědný za více než 83,000 úmrtí.
Americké úřady ručí za to, že GlaxoSmithKline věděla, že Avandia může vyvolat infarkty.


Sara Sanz Pinto
Avandia, lék často předepisovaný pacientům s cukrovkou, mohl způsobit miliony infarktů na celém světě. To je závěr 334 stránkové zprávy předložené americkým senátem v sobotu. Podle amerických úřadů GlaxoSmithKline (GSK), farmaceutická společnost, která lék vyrábí, znala rizika, kterým jsou pacienti vystavováni, ale vždy je před veřejností ukrývala. "Vedení GSK se pokoušelo zastrašit nezávislé výzkumníky, za použití strategie minimalizace nebo zatajování nálezů, že Avandia může zvýšit kardiovaskulární rizika, a ukrývalo studie, které vyvíjeli konkurenční léky se sníženým rizikem," uvádí zpráva.

"Američané mají právo vědět, že existují závažná zdravotní rizika spojená s Avandia, a GlaxoSmithKline má zodpovědnost za to, aby jim to řekla," řekl demokrat Max Baucus, americký senátor a předseda výboru, který studii provedl. "Pacienti se u svého zdraví a života spoléhají na farmaceutické společnosti, a GSK této důvěry zneužila," dodal. Zpráva je také podepsána senátorem Chuckem Grasseley, vůdcem republikánů ve výboru, který chce lék stáhnout z trhu.
Výrobce léku popírá všechna obvinění. "Žádná studie neukazuje statisticky relevantní korelaci mezi Avandia a ischemickou chorobou srdeční (nemocí, která vede ke zúžení koronárních arterií) nebo infarktem myokardu," uvedla mluvčí společnosti, Nancy Pekarek, CNN. "Úřad pro potraviny a léky (FDA) tyto informace pozměnil a došel k závěru, že lék by měl být na trhu."

Také FDA byla ve zprávě kritizována za to, že ignorovala bezpečnostní obavy související s Avandia. "Existují silné důkazy, že rosiglitazon (aktivní složka Avandia) zvyšuje riziko infarktu, v porovnání s pioglitazonem (konkurenčním produktem)," bránili dva představitelé FDA v říjnu 2008. "Pokud by GSK opravdu vzala do úvahy kardiovaskulární rizika Avandia, když byla tato záležitost poprvé přednesena v r. 1999, předešlo by se mnoha úmrtím," uzavírá zpráva.

Ohledně Avandia toho existuje hodně, co vyvolává obavy: v r. 2007 "New England Journal of Medicine" a "Journal of the American Medical Association" zpochybňovaly bezpečnost tohoto léku. Uznávaní vědci a FDA v červnu toho roku uvedli, že lék na cukrovku souvisel s 83,000 infarkty. A senát jde v obviněních dále: "FDA byla s lékem velmi spokojena a byla pravidelně ovládána společnostmi s ekonomickými zájmy, aby podhodnocovala nebo nezkoumala potenciální bezpečnostní rizika."

V Evropě, kde se Avandia prodává také, Výbor pro patentované lékové produkty pro lidské použití Evropské agentury pro léky ujišťuje, že rosiglitazon neustále přísně monitoruje, a neočekává se, že lék bude stažen.
Původní článek vyšel v portugalštině.


O očkovaní

23. února 2010 v 8:59 Pandémia chrípky, očkovanie
Matke ochoreli deti po očkovaní
Viac si pozrite na videu:
Príspevok Reflex #5
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/38680

Viac očkovania, viac autizmu
Dnes trpí v porovnaní s minulosťou omnoho viac detí autizmom - 1:10 000 predtým dnes 1:100. Môj priateľ má (v ordinácii) 35 000 detí, ktoré neboli očkované. Viete koľko z nich dostalo autizmus? Žiadne.
Už 4 roky tvrdím - žiadne očkovanie, žiadny autizmus.
http://www.youtube.com/watch?v=2Ql9LkGf6ok&feature=player_embedded

Mumps sa šíri medzi tými, ktorí boli proti nemu očkovaní
77% tých, ktorí boli proti mumpsu očkovaní, ho dostali. Túto informáciu tlač zcenzorovala, pretože tí, čo vyrábajú tieto vakcíny nás chcú presvedčiť, že tieto vakcíny sú účinné.
Väčšina tých, ktorí boli zaočkovaní chorobu teda dostali - presnú tú, proti ktorej boli očkovaní.
Pravda je taká, že očkovanie nielenže nezníži riziko očkovania, ale naopak - zvýši ho.
Mumps outbreak spreads among people who got vaccinated against mumps
http://www.naturalnews.com/028142_mumps_vaccines.html


Fakty o očkovaní, ktoré by ste mali vedieť

23. února 2010 v 8:58 Pandémia chrípky, očkovanie

Očkovacia taktika a prax v USA a Kanade spôsobuje vyššiu chorobnosť a úmrtnosť ako preventívnu ochranu detí.
Po prvý raz v histórii sú deti v USA a v Kanade viac choré, ako boli deti predchádzajúcich generácii. Nie sú na tom horšie len o trošku. Sú na tom výrazne horšie fyzicky, emočne, edukačne a vývojovo. Štatistiky potvrdzujúce tieto skutočnosti boli uverejnené tak často, že už to je až nudné.

Obezita postihuje takmer pätinu detí, čo je trojnásobok oproti roku 1980. Juvenilný výskyt cukrovky vzrástol oproti roku 1980 až o 104%. Autizmus, ktorý bol kedysi považovaný výlučne za genetickú poruchu, sa zvýšil počas menej ako jednej generácie viac ako 1000-násobne. Výskyt astmy sa zvýšil o takmer 75%. Život ohrozujúce potravinové alergie sa za posledné desaťročie zdvojnásobili. Výskyt alergií sa zvýšil takmer 6-násobne. Skoro každé 10. dieťa spomedzi 4,5 milióna detí má stanovenú diagnózu "nedostatočná schopnosť sústredenia sa".


Objavili sa znovu nedostatky vo výžive detí, ktoré v USA už neboli počas desaťročí, alebo tie, ktoré boli, stále pretrvávajú.
Čo sa stalo? Mnohí tvrdia, že čiastočne to má na svedomí aj rozšírené a agresívne očkovanie. V 80-tych rokoch sa očkovalo viacej v skoršom veku detí ako predtým a taktiež sa používali multivalentné vakcíny, z ktorých mnohé obsahovali ortuť. Ak sú na príčine tieto fakty, potom horlivé očkovanie, na ktorom trvajú školské obvody, federálne zdravotné programy, zdravotné spoločenské infraštruktúry a detskí lekári a ktoré by malo zaistiť, aby boli deti zdravšie, vlastne znamená, že sme zamenili väčšinou benígne a liečiteľné detské choroby za neliečiteľné, celoživotné a extrémne nákladné choroby.

Znamená to, že súčasná očkovacia taktika a prax v USA a Kanade spôsobuje vyššiu chorobnosť a úmrtnosť ako preventívnu ochranu detí. Zdroj: "Why Do Pediatricians Deny The Obvious?" (Prečo detskí lekári popierajú to, čo je zrejmé?"). Autor: Judy Converse, MPH, RD, LD.
VAKCÍNY v KANADE: Kanadské deti môžu byť v súčasnosti očkované od veku dvoch mesiacov až 8 vakcínami naraz. Vo veku 6 rokov môže mať dieťa za sebou až 41 dávok 11 vakcín (viaceré vakcíny sú nové). Injekcie nie sú prispôsobované hmotnosti dieťaťa: dieťa o hmotnosti 5 libier (cca 2,25 kg) dostane rovnakú dávku ako dieťa s hmotnosťou 12 libier (cca 5,5 kg), (1 libra = 453,6 g, poznámka prekladateľa).

Zdroj: "Canadian Immunization Guide" - Kanadský sprievodca očkovaním, 6. edícia:
www.phac-aspc.gc.ca

JE OČKOVANIE BEZPEČNÉ A ÚČINNÉ?
Historické trendy naznačujú, že očkovacie látky majú slabý pozitívny účinok: ukazujú, že úmrtia spôsobené detskými chorobami, poklesli až o 98% ešte predtým, ako sa vôbec začalo s očkovaním. Záznamy ukazujú, že na pokles chorôb mali pozitívny vplyv najmä: dostupnosť čerstvej stravy, zlepšený životný štandard a nie vakcíny. Záznamy tiež ukazujú, že spojenie štatistík za posledných 60 rokov (myslí sa tým spojenie štatistík o chorobách očkovaných a neočkovaných detí, poznámka prekladateľa) spôsobilo, že vplyv očkovania sa javí účinnejší, ako v skutočnosti je.

VAKCÍNY OBSAHUJÚ CUDZIE, ZVIERACIE BIELKOVINY
Očkovacie látky sú kultivované v takých tkanivách, ako sú: obličkové bunky opíc, králičie a psie mozgy, konská krv, fetálna teľacia krv, kuracie embryá a dokonca aj v pľúcnom tkanive ľudských plodov. Za normálnych okolností sa ľudské telo stretáva s cudzími, zvieracími bielkovinami len prostredníctvom zažívacieho traktu; keď sa ale tieto proteíny vstreknú priamo do krvi, môžu spôsobiť v tele očkovaného jedinca ďalekosiahle škody.

OČKOVACIE LÁTKY MÔŽU OBSAHOVAŤ ZVIERACIE VÍRUSY
V použitom zvieracom tkanive je absolútne nemožné úplne oddeliť jeden vírus od druhého. V dôsledku toho predstavujú takéto vakcíny najväčšie riziko krížového prenosu chorôb medzi živočíšnymi druhmi. Dávky očkovacích látok podávané v minulosti obsahovali neželané zvieracie vírusy. Jestvuje dokonca dôkaz, že vírusy HIV sa rozšíril na ľudí z opíc prostredníctvom kontaminovanej vakcíny proti obrne, ktorá bola podaná viac ako 300 000 Afričanom. Odvtedy aj iné vakcíny obsahovali náhodné a záhadné zvieracie vírusy, z ktorých jeden je SV40. Tento spájajú niektorí vedci s non-Hodgikonovským lymfomom a určitými nádormi mozgu istej generácie detí!

VAKCÍNY OBSAHUJÚ NEBEZPEČNÉ KONZERVAČNÉ LÁTKY A PRÍSADY (ADJUVANTY)
Chemikálie pridávané do vakcín ako konzervačné látky a prísady posilňujúce ich účinok, sú nebezpečné: obsahujú formaldehyd, alumínium fosfát, fenol (kyselina karbolová), kamenec, acetón a, áno, niektoré stále obsahujú THIMEROSAL (konzervačná prísada obsahujúca 50% etyl ortuti)! Mnohé z týchto chemikálií sú neurotoxické a vedú k množstvu iných zdravotných problémov. Spájajú ich aj s autizmom, so syndrómom nedostatočnej schopnosti sústredenia sa a inými vývojovými poruchami. Tieto toxíny sa časom zabudovali do systému.

Medicínske spoločnosti vám povedia, že "nejestvuje jednoznačný dôkaz", spájať tieto poruchy s očkovacími látkami, lebo sa odvolávajú na štúdie sponzorované samotnými farmaceutickými firmami. Taktiež odmietajú dlhodobé štúdie, porovnávajúce všeobecný zdravotný úžitok u skupín plne očkovaných s neočkovanými. Všeobecný cit by nám mal povedať, že vstreknutie toxických chemikálií do telíčiek neurologicky nezrelých detí je nebezpečné. (Treba dodať si, že očkovacie látky proti chrípke stále obsahuje ortuť.)

BAKTÉRIE NIE SÚ NEVYHNUTNE NEBEZPEČNÉ
"Očkovacia teória" je založená na "bakteriálnej teórii", ktorá hovorí, že choroba je spôsobená baktériami. Táto teória bola vždy otázna. Každý deň sa stretávame s miliardami baktérií, no neochorieme každý deň. "Terénna teória" predpokladá, že vírusové infekcie nie sú spôsobené baktériami ale toxickými podmienkami v tele, ktoré sa tak stáva priaznivým hostiteľom týchto organizmov. Tieto baktérie majú s naším telom symbolický vzťah, živia sa na ňom a zároveň pomáhajú eliminovať toxíny. Takže kľúčom pre zvládanie infekčných chorôb nie je zabíjanie baktérii, ale vytvorenie takých podmienok, aby bol z nášho tela nepriaznivý hostiteľ: základným predpokladom pre to je zdravo sa stravovať a neotravovať telo jedmi. Očkovaním sa zavádzajú do tela jedy (toxíny), ktoré môžu spôsobiť chorobu. Pozrite práce Clauda BERNARDa alebo Antoine BECHAMPa.

"Očkovanie zahŕňa v sebe atypickú manipuláciu imunitného systému s laboratórne pozmenenými vírusmi a baktériami, ako aj s mnohými potenciálne škodlivými zložkami, počínajúc hliníkom a formaldehydom až po endotoxíny a zbytky DNA so zvieracích a ľudských substrátov. Biologické mechanizmy znefunkčnenia mozgu a imunitného systému spôsobené živými vírusmi alebo zabitými baktériami sú rôzne. Odstránenie ortuti z vakcín zníži ich toxickú záťaž, no neodstráni riziko poškodenia a smrti, vrátane očkovaním vyvolaného autizmu a iných vývojových porúch" Barb FISHER, NVIC: National Vaccination Inform. Center

OČKOVANÍM SA OBCHÁDZA NORMÁLNA IMUNITNÁ OBRANA TELA
V súvislosti s očkovaním, teda vstreknutím patogénov vyvolávajúcich infekčné choroby priamo do krvného riečišťa, jestvuje základný problém: týmto spôsobom sa obchádza prvá línia imunitného systému, ktorý sa označuje ako hladina Th1. Dochádza tak k "prekvapivému útoku" priamo na druhú obrannú líniu nazývanú hladina Th2. Táto skutočnosť je pre telo tak stresujúca, že môže spôsobiť anafylaktický šok. Normálne sa choroby dostávajú do tela prirodzenými cestami, teda nosom, ústami, kožou a pľúcami. Tým sa spúšťa obranná línia obranného systému skôr, ako sa choroba prejaví aj v krvi. Opakované útoky na hladinu Th2, takpovediac "zákerné odzadu", spôsobujú, že sa imunitný systém stáva precitliveným a potom reaguje neadekvátne a na ináč neškodné substancie, ako sú napríklad búrske oriešky. Výsledkom je generácia detí s poškodeným imunitným systémom, ktorá trpí na potravinové a ekologické alergie a s pribúdajúcim vekom je ohrozovaná anafylaktickými poruchami.

POŠKODENIA VAKCÍNAMI NIE SÚ DOSTATOČNE OHLASOVANÉ
Hoci jestvuje vládny systém pre ohlasovanie poškodení spôsobených očkovaním, lekárska komora nepodnecuje tieto hlásenia a voči lekárom, ktorí sa rozhodnú nehlásiť takéto prípady, nie sú vyvodzované žiadne postihy. Lekári, ktorí prirodzené nechcú priznať účasť na praktikách poškodzujúcich deti, často popierajú, alebo ignorujú, aj tie najzrejmejšie spojenia medzi náhlymi zdravotnými problémami a očkovaním. V dôsledku toho sú poškodenia očkovaním veľmi málo ohlasované (odhaduje sa, že v skutočnosti sa hlási menej ako 10% reakcií na očkovanie), takže je nemožné poznať, koľko detí sa poškodí očkovaním každý rok.

Niektorí bádatelia spájajú s očkovaním aj syndróm náhleho úmrtia a odhadujú, že počet úmrtí za rok, súvisiaci s očkovaním, výrazne prevyšuje počet úmrtí spôsobených samotnými detskými chorobami. Váš doktor vám najskôr povie, že "výhody očkovania prevyšujú riziká". Nedajte sa učičíkať takýmito prehláseniami v domnienke, že ohrozené je nejaké iné dieťa a to vaše bude mať z očkovania len úžitok. Len sa opýtajte desiatok tisícov rodičov, žijúcich v realite s "očkovaním poškodeným" dieťaťom.

DETSKÉ CHOROBY NIE SÚ NEVYHNUTNE ZLÉ
Pri zdôvodňovaní očkovania proti chorobám ako osýpky, príušnice a ovčie kiahne sa vychádza z toho, že tieto choroby sú nebezpečné a "zlé". Naopak, iní veria, že detské choroby podporujú imunitný systém a že pre zdravé deti nie sú tieto choroby nebezpečné. V skutočnosti ich prekonanie v detstve zabezpečuje prirodzenú obranu proti nim počas celého života a chráni telo proti nebezpečnejším chorobám v dospelosti. Napríklad pásový opar sa objaví vtedy, keď dospelí, ktorí mávali predtým ovčie kiahne, už nie sú vystavení "zvýšenému výskytu" ovčích kiahní v spoločnosti.

Hromadná imunizácia
IMUNIZÁCIA PREDPOKLADÁ, ŽE TO JE V PORIADKU, KEĎ SA V PROSPECH MNOHÝCH OBETUJE NIEKOĽKO JEDINCOV
Hromadná imunizácia je založená na princípe "mentality stáda" a to dvoma spôsobmi:
1, predpokladá, že každý jedinec je rovnaký a preto každý by mal byť liečený rovnakým spôsobom.
2, vyžaduje si presvedčenie, že je akceptovateľné, obetovať niekoľkých málo jedincov pre
dobro väčšiny. (Tých "niekoľko málo" rodičov detí poškodených, alebo zabitých vakcína-
mi, by s tým určite nesúhlasilo).

VAKCINAČNÁ VEDA PREDPOKLADÁ, ŽE PRÍRODA JE NEDOKONALÁ
Presvedčenie o účinnosti vakcín je založené na myšlienke, že príroda je v zásade nedokonalá a napraviť to môže len veda, teda že bez jej pomoci je imunitný systém človeka neschopný chrániť jeho telo. Na druhej strane, iní sú presvedčení, že takáto vedecká intervencia vážne poškodzuje naše zdravie a že vakcíny a iné kontaminanty ako sú: znečistenie ovzdušia, pesticídy, chemické hasiace prostriedky, chlórovaná a fluorizovaná pitná voda, geneticky modifikované a príliš tepelne spracované potraviny, atď., otravujú naše telá. Tieto toxíny ohrozujú naše zdravie a robia nás náchylnejšími na choroby.

PRIRODZENÁ IMUNITA SA DOSAHUJE ZDRAVÝM SPÔSOBOM ŽIVOTA
Jestvujú dôkazy, že očkovanie nie je ani bezpečné, ani účinné ..., a že imunizácia voči relatívne neškodným detským chorobám môže byť zodpovedná za dramatický nárast autoimunitných ochorení, ako aj chronických chorôb, ako je rakovina. Zopakujme: treba vychádzať zo základného princípu: vyživujte telo zdravými zdrojmi energie a neotravujte ho jedmi a ono sa bude brániť a liečiť samo - bez potreby farmaceutickej intervencie. Niekoľko uskutočnených štúdií ukázalo že neočkované deti sú zdravšie ako očkované.

OČKOVANIE NIE JE V KANADE POVINNÉ
Porovnajte svoje práva: "Na rozdiel od niektorých krajín nie je očkovanie v Kanade povinné. Je tomu tak kvôli kanadskej ústave. Len 3 provincie majú legislatívu alebo vyhlášky, v zmysle ktorých je nutné preukázať zaočkovanie detí pred ich nástupom do školy. Ontário a New Brunswick vyžadujú potvrdenie o zaočkovaní proti záškrtu, tetanu, obrne, osýpkam, mumpsu, a červienke. V Manitobe je požadované len očkovanie proti osýpkam. Treba ale zdôrazniť, že aj v týchto 3 provinciách sú povolené výnimky, a to na medicínskom a náboženskom základe, ako aj na výhrade svedomia. Legislatíva a vyhlášky nesmú byť interpretované ako povinné očkovanie".
Zdroj: "Immunization in Canada - volume 2354, máj 1997", "Canadian National Report on Immunization, 1996", "Health Canada Webside:
http://www.phac-aspc.gc.ca/publicat/ccdr-rmtc/97vol23/23s4/23s4b_e.html
VRAN: Vaccination Risk Awareness Network: www.vran.org
VRAN je nezisková dobrovoľnícka organizácia založená v Kanade. Pracujú v nej takmer výlučne ľudia, ktorí majú deti poškodené očkovaním, alebo ktorých deti zomreli v dôsledku očkovania. Naliehavo vás žiadame, aby ste sa informovali o očkovaní skôr, ako sa uskutoční. Predtým, ako dáte vaše dieťa zaočkovať, zadovážte si dostatok informácii, aby bolo vaše rozhodnutie uvážené, na základe týchto informácii.


Slobodomurári chcú lobovať v EÚ - proti náboženstvu

23. února 2010 v 8:56 NWO, Illuminati, Bilderberg
Slobodomurári uvažujú o zriadení kancelárie v Bruseli s cieľom lobovať v inštitúciách EÚ. Píše o tom EUobserver. Napriek rozporom vo vlastných radoch by mali podporovať sekularizmus a vyjadrovať svoj nesúhlas s konkrétnymi vládnymi alebo európskymi rozhodnutiami, uviedol pre belgické noviny Le Soir predstaviteľ francúzskeho Veľkého Orientu Jean-Michel Quillardet. Pripustil, že názory slobodomurárskych lóží v Európe sú vo vzťahu k pertraktovanému zámeru rozdielne.
Niektoré organizačné zložky si neželajú priťahovať publicitu vytvorením oficiálnej lobistickej štruktúry. Praktické problémy sú však podľa vyjadrenia uvedeného reprezentanta dôležitejšie ako odlišné postoje. Slobodomurárstvo je ťažko definovateľné neverejné združenie, ktoré vzniklo pravdepodobne v 18. storočí a jeho pôvod sa odvodzuje od cechov stredovekých staviteľov chrámov. Príslušníci hnutia sami seba označujú za bratstvo, ktorého členov spája rešpektovanie niektorých etických princípov. Záhadná ustanovizeň je obľúbenou témou konšpiračných teórií. Ustanovenie slobodomurárskej delegácie pri EÚ by oživilo otázku pôvodu a rozsahu finančných zdrojov, ktorými lóže disponujú.Prečo si FED nepomôže (alebo ako vzniká finančná kríza)

23. února 2010 v 8:52 FED, peňažné otroctvo

Poslednú dobu sa objavuje stále viac názorov o tom, že v roku 2009 príde k uzdraveniu svetovej ekonomiky, že vlády a centrálne banky svojou fiškálnou a monetárnou politikou zastavili recesiu, že jednoducho to najhoršie je už za nami. Veľmi radi by sme uverili tomuto scenáru, avšak skúsme sa pozrieť na dôvody prečo vlastne kríza vzniká, čo ju v skutočnosti spôsobuje a či majú centrálne banky a vlády vlastne šancu s krízou niečo spraviť. (Pozn. nasledujúce vysvetlenie je založené na článku Paula Rye "Shark Poop Causes 2008 Financial Crisis")

Nikto z nás nepochybuje o tom, že ekonomika funguje na úveroch. Avšak to, do akej miery úvery ovplyvňujú ekonomiku, si len málokto z nás vie predstaviť. Poďme sa na to pozrieť z blízka. Každá ekonomika obsahuje skutočné peniaze (tie, ktoré nie sú dlhom) a peniaze pochádzajúce z úveru. Povedzme, že ekonomika obsahuje 100,000,000 USD v skutočných peniazoch. Banka požičia dlžníkovi 10 USD. Väčšina ľudí si myslí, že banky dávajú úvery z existujúcich peňazí, opak je však pravdou. Banka dáva úvery, ktoré sú iba z malej časti kryté skutočnými peniazmi. Teraz bude ekonomika obsahovať 10,000,010 USD. S tým ako sa úver splatí, tak objem peňazí v ekonomike opäť poklesne na 10,000,000. Úvery sú poskytované v peniazoch, ktoré sú nerozlíšiteľné od skutočných peňazí, a preto sa hovorí, že banky "vytvárajú peniaze" (na základe multiplikačného efektu, keď stačí aby ako rezervy držali iba malú časť skutočných peňazí).

Problém však nastáva v reálnom svete, keď si uvedomíme, že skutočné peniaze (nezadlžené) tvoria iba veľmi malú časť v porovnaní s úverovými peniazmi. V realite úvery tvoria až 97-99% všetkých peňazí a skutočné peniaze sa podieľajú na skladbe peňazí maximálne 3%. Uveďme si príklad z americkej ekonomiky. Povedzme, že existuje 75 bil. dolárov peňazí, pričom iba 1,5 bil. predstavujú nezadlžené peniaze, zvyšok sú úvery. Problém nám udrie do očí, keď si uvedomíme, že za 73,5 bil dolárov požičaných peňazí sa musia platiť úroky. Ak je priemerná ročná úroková sadzba 5%, potom sa na úrokoch musí zaplatiť až 3,675 bil. USD ročne! Na úrokoch sa musí zaplatiť viac ako je v ekonomike skutočných peňazí (predstavujúcich vyrobený produkt). Toto je možné iba tak, že banky nám dajú ďalší úver, ktorý bude tento krát slúžiť na to, aby sme mohli vôbec splatiť úroky. A takto vzniká pyramídová schéma, pričom sa všetky subjekty v ekonomike postupne viac a viac zadlžujú.

Pridajme teraz do hry infláciu a ekonomický rast. Poznáme dve formy inflácie. Jedna je cenová a druhá je monetárna. Monetárna inflácia znamená, že úver v ekonomike rastie a hodnota skutočných peňazí sa znehodnocuje. Ak rastie množstvo peňazí v ekonomike (peňažná zásoba), tak väčšinou rastú ceny. To však neplatí v prípade, že sa zvyšuje produktivita práce alebo počet obyvateľstva. Vtedy sa peniaze rozšíria medzi väčšiu populáciu a zachová sa cenová rovnováha. To je dôvod, prečo je prioritou vlád ekonomický rast. Ten kompenzuje prísun nových úverových peňazí a trh sa nachádza naďalej v rovnováhe. Nové úvery dokážu vždy na krátky čas stimulovať ekonomiku a preto je úplne typickou politikou vlád pri každej hospodárskej kríze naliať do ekonomiky ďalšie množstvo úverov. Takto sa riešila každá kríza posledných 25 rokov. Problémom je, že na naštartovanie ekonomiky treba vždy nový a väčší kredit. A čím sa objem úverových peňazí zväčšuje, tým väčšia je aj cenová inflácia. To je dôvod prečo od roku 1913 dolár stratil až 95%-97% svojej hodnoty na základe parity kúpnej sily (to, čo sa dá kúpiť za 1 dolár).

Pozrime sa na to, prečo takýto systém hrozí krízou. Ak je peňažná zásoba 10 mld. USD a poskytnutý úver iba 10 USD, potom s tým ako sa spláca úver, nevzniká žiadny problém. Tento úver nepredstavuje skutočné peniaze , zo systému po svojom splatení zmizne, pričom 1 USD v podobe zaplateného úroku zmení majiteľa. Tým sa cyklus uzatvorí. Oveľa horšie je to však v prípade, keď ekonomika disponuje 75 biliónmi úverových peňazí. Povedzme, že nejaká ekonomická bublina (napr. v podobe realitného alebo akciového trhu) sa zastaví, čo sa udeje väčšinou v prípade, že už nie je nikto ďalší, kto by chcel nakupovať. Pár ľudí sa začne strachovať o budúcnosť a začnú si požičiavať menej ak o predtým. Banky tak požičiavajú menej, čím v ekonomike koluje menej peňazí a ceny začínajú klesať. Hlavne klesajú ceny domov a ľudia začnú krachovať, pretože sa im znižuje hodnota zadlženého majetku. Tým banky prichádzajú o úvery a začnú potrebovať vyššie rezervy. Tak požičiavajú menej a množstvo peňazí v ekonomike sa začne znižovať... a situácia sa začína opakovať. Vzniká tak cyklus znižovania peňažnej zásoby a deflácie.

FED si myslí, že situáciu vyrieši tak ako už mnohokrát predtým - masívnym nalievaním peňazí do ekonomiky. Avšak kvôli obrovskému objemu úverových peňazí v ekonomike(úvery a ich deriváty majú niekoľkonásobne väčší objem ako celosvetové HDP), musí ekonomiku zaplaviť bezprecedentnou masou úverových peňazí. Problém je však v tom, že znižovanie peňažnej masy pri ekonomickej kríze nie je príčinou problému, ale jeho následkom! Zvyšovanie úverov nie je liečba, ale samotný problém. Príčinou problému nie je pokles nehnuteľností, ani krachy bánk. Problémom je úver, ktorý nemôže byť splácaný ináč ako opätovným zvýšením úveru.
A toto je problém, ktorý vlády a centrálne banky neriešia, iba odkladajú. Za posledných 25 rokov sa im ho podarilo odsunúť viackrát, avšak "prepákovanie" úverov nabralo tak hrozivý rozmer, že oddialiť súčasnú krízu sa im nemusí podariť. Preto majme stále na pamäti, že kríza ešte zďaleka nemusela dosiahnuť svoje dno.


Obama zničil USA

23. února 2010 v 8:45 Barack Obama

- Obama zničil USA

Obamova politika priviedla k tomu, že USA stratili moc a prestíž

Jeffrey Kuner

Veľký historik Arnold Toynbee napísal: "Civilizácie neničia jedna druhú, ale len samy seba." Za prezidenta Obamu Amerika stráca svoj status superveľmoci. Amerika degraduje, postupne sa meniac na krajinu druhej akosti.
Rozpad Ameriky sa udial náhle a s veľkým rámusom - obrovské deficity štátneho rozpočtu, stagnujúca ekonomika, nečinnosť voči radikálnemu islamu a revolučnému socializmu. Obamova politika podkopáva nadvládu USA na svetovej aréne.
Kedysi sme boli svetovým hlavným kreditorom, а teraz sme sa stali hlavným dlžníkom. Tento týždeň Obama zverejnil rozpočet na rok 2011 a celonárodné výdavky, s ktorými počíta, tvoria 3,8 trilióna dolárov a sú najvyššie v celých dejinách USA. Pritom deficit dosiahne rekordnú hodnotu - 1,6 trilióna.
Administrácia sa chvastá: vraj musia robiť "ťažké rozhodnutia". Ale výdavky rastú nielen na obľúbené projekty demokratov. Obama chce minúť 25 miliárd na program zdravotníctva Medicaid, sto miliárd na takzvaný "program pracovných miest", obrovské sumy na programy podpory nemajetných rodín a taktiež na výskumy v oblasti vzdelávania a zdravotníctva. Dokopy celonárodné výdavky stúpnu v porovnaní s rokom 2008 takmer o 30 percent.
Navrhujúc zvýšiť štátne výdavky a deficit, Obama ženie Ameriku smerom k bankrotu. V období medzi rokom 2009 a 2011 Obama pripíše k štátnemu dlhu 3,7 trilióna dolárov. Počas týchto rokov narobí viac dlhov, než sme mali počas prvých 225 existencie nášho štátu. Je to rovná cesta smerom k finančnej samovražde.
Obama vymýšľa obrovské super nákladné programy a umožňuje deficitom rásť do nesmiernej výšky kvôli dosiahnutiu hlavného cieľa: navždy a veľmi výrazne zvýšiť dane, čo dáva vládnucej liberálnej elite oveľa viac moci nad súkromným sektorom. Obama žiada, aby v priebehu desaťročia boli dane navýšené o dva trilióny dolárov. Jeho stratégia, ktorej cieľom je žmýkanie peňazí z bohatých a triedny boj, zadusí ekonomický rast, obmedzí formovanie kapitálu a zmrzačí pracovný trh. Miera nezamestnanosti už teraz tvorí desať percent a počas najbližších rokov, zrejme, ešte viac stúpne.
Obama si myslí, že privádza k svojmu logickému koncu liberálny projekt, ktorý spustil prezident Franklin Roosevelt, ale v skutočnosti, aj napriek tomu, že všetci sú presvedčení o opaku, Roosevelt zo všetkých lídrov, ktorí vládli v 20.storočí, spôsobil USA hádam najväčšiu ujmu; jeho "nový kurz" neobnovil ekonomiku krajiny, ale naopak predĺžil "veľkú depresiu".
Roosevelt často prelínal "ekonomických monarchistov" a predstaviteľov "síl egoizmu", obviňujúc ich z nešťastí, ktoré sa zrútili na krajinu. Jeho vojna proti podnikateľom a bankárom sa dotkla strún v duši národa, ale nijako nepomohla ani prekonať nezamestnanosť, ani zvýšiť efektivitu priemyslu. V skutočnosti spôsobila veľkú ujmu viere v ekonomiku, zabrzdiac tým mimoriadne potrebné investovanie a podnikanie.
Viac ako to, v zahraničnej politike sa Roosevelt pridržiaval liberálneho internacionalizmu. Mnohostranný prístup v diplomacii spôsobil ujmu národným záujmom Ameriky. V priebehu väčšej časti tridsiatych rokov znižoval vojenské výdavky a bol prvý medzi tými, ktorí zaujali nekonfliktný postoj voči nacistickému Nemecku. Roosevelt vedome nerobil nič, keď Židia boli vystavovaní holokaustu, konkrétne napríklad odmietal zbombardovať železnice, po ktorým nacisti vozili Židov do táborov smrti. V Jalte predal Východnú Európu a tá sa dostala do zóny sovietskej okupácie.
Rooseveltova politika sa stala jednou z príčin toho, že vypukla Druhá svetová vojna, zahynulo 50 miliónov ľudí a kresťanské národy Východnej Európy sa dostali do komunistického otroctva. Roosevelt nebol veľký obhajca slobody. Práva naopak: bol globalista a "progresista", likvidoval kapitalizmus vo svojej krajine a dodával odvahu totalitným nepriateľom Ameriky v zahraničí.
Obama dnes opakuje mnohé katastrofické chyby, ktorých sa dopustil Roosevelt. Zdrvujúce zvyšovanie daní a keynesiánske obrovské výdavky z rozpočtu ohrozujú dlhodobé prosperovanie Ameriky. Snažiac sa nafúknuť verejný sektor a míňajúc obrovské peniaze na sociálne programy, vyčerpáva súkromný sektor a stavia trh do podriadeného postavenia voči byrokratickému, korporativistickému štátu.
Obame nestačí vôľa na to, aby rozdrvil islamský terorizmus, je to jasné z toho, že sa rozhodol poskytnúť právo mlčať "teroristovi v spodkoch" Umarovi Farukovi Abdulmutallabovi a taktiež súdiť občianskym súdom Khalida Sheikha Mohameda, ktorý stál za teroristickými útokmi 11 septembra. Správajúc sa zmierlivo voči hlásateľom apokalypsy - iránskym mulláhom - Obama dovoľuje, aby sa dostali k atómovej bombe, čo možno privedie k vojne, ktorá opantá celý Blízky Východ. Obama zradil Východnú Európu, tým, že odmietol stavať sľubované protiraketové základne a nechal región vykĺznuť do sféry vplyvu Ruska.
Obama podkopáva vojenskú moc Ameriky. Znížil náš jadrový arzenál. Jeho pokus vybudovať národný štát z Afgancov - to je nový Vietnam. Príkaz, ktorý dal vojskám, aby sa "vrhali" dopredu bez toho, aby mali jasnú stratégiu víťazstva, odsudzuje USA na uviaznutie v nekonečných bojoch s partizánmi, míňajúc drahocenné zdroje - krv občanov a peniaze. Obama chce, aby homosexuáli, ktorí slúžia v armáde, neskrývali svoju orientáciu, a to podkope jednotu v radoch našich ozbrojených síl, zničiac víťazný duch a oslabiac disciplínu. To je to najhoršie zo všetkého, čo len mohol vymyslieť vedúc dve vojny naraz.
Príroda neznáša prázdnotu. Popri úpadku Západu prebieha dynamický rast kapitalistických krajín Východu. Bohatstvo prúdi do Ázie a za ním tam smeruje aj sila. Hlavný súper USA - Čína posilňuje svoju armádu bezprecedentnou rýchlosťou. Peking predvádza svaly a zároveň vykupuje nemalú časť nášho štátneho dlhu. Pred sto rokmi bola Amerika vo vzťahu voči Britskému impériu tým istým, čím je dnes Čína vo vzťahu k nám: obrovský regionálny líder, ktorý rozhodným krokom vyrazil smerom k svetovej hegemónii.
Obamova politika priviedla k tomu, že USA stratili moc a prestíž. Oslabila nás v ekonomickom, vojenskom aj politickom ohľade. Zvoliac Obamu za prezidenta, Amerika sa pokúsila o samovraždu.
Zdroj: The Washington Times

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.Tajná společenství - Současnost (dokument CZ)

21. února 2010 v 9:45 NWO


Vlády přiznávají, že provádějí teroristické operace pod falešnou vlajkou

21. února 2010 v 9:41 NWO, Illuminati, Bilderberg
Terorismus pod pod falšenou vlajkou (false flag) - vlády útočí na občany a pak obviňují druhé za účelem vytvoření nepřátelství vůči těmto obviněným- byl používán v celé historii
Tato stať poukazuje na přiznání vlád ohledně použití teroru pod falešnou vlajkou.

Například:
 • CIA přiznala, že v 50-tých letech najala íránce, kteří se vydávali za komunisty a provedli v Íránu bombové útoky s cílem otočit zemi proti demokraticky zvolenému prezidentovi. (operace Ajax)
 • Izrael přiznává, že izraelské teroristické buňky působící v Egyptě umístily bomby v několika budovách, včetně diplomatických zařízení USA a na místě zanechali důkazy naznačující, že viníci jsou arabové. (jedna z bomb vybuchla předčasně, takže egypťané mohli určit totožnost pumových útočníků a několik izraelců se později přiznalo.) (další odkazy) (Operace Susannah)
 • Uznávaný bývalý prezident Indonézie přiznal, že vláda měla pravděpodobně roli při bombových útocích v Bali.
 • Bývalý italský premiér, italský soudce a bývalý šéf italské kontrarozvědky přiznal, že NATO za pomoci Pentagonu a CIA provádělo v Itálii bombové útoky a obviňovalo komunisty s cílem získat podporu obyvatel pro jejich evropské vlády a pro jejich boj s komunismem. Jako jeden z účastníků tohoto dříve tajného plánu prohlásil: "Museli jste útočit na civilisty, lidi, ženy, děti, nevinné občany, neznamé osoby vzdálené od jakékoliv politické hry. Důvod byl poměrně jednoduchý. Útoky měly donutit tyto lidi - italskou veřejnost - aby se obrátili na stát a požádali o větší bezpečnost" (odkaz) (Itálie vstoupila do NATO v roce 1949, roky před těmito útoky) (operace Gladio)
 • Jak přiznala vláda USA - nedávným odtajněním dokumentů, které ukázaly že v 60-tých letech americký náčelník štábu podepsal plán na to vyhodit do povětří AMERICKÉ letadlo (za použití propracováného plánu výměny letadel) a dále spáchat teroristické útoky na americkém území, a potom z nich obvinit kubánce, aby se ospravedlnila invaze na Kubu. Viz následující zprávy ABC, oficiální dokumenty a také rozhovor s bývalým investigativním producentem World News Tonight na ABC Peterem Jennigsem. (operace Northwoods)
Existuje mnoho dalších příkladů útoků pod falešnou vlajkou použitých v celé historii dokázaných historickými důkazy. Viz tohle, tohle a tohle. Odstavce výše jsou jen některé příklady přiznání vlád k použití teroru pod falešnou vlajkou.
Nemůžete to nazvat konspirační teorií, když to přiznává samotná vláda.
A netýká se to jen historie:
 • Bývalý poradce Jimmyho Cartera pro národní bezpečnost - Zbigniew Brzezinski - řekl senátu, že by v USA mohl být proveden teroristický útok a z něj falešně obviněn Írán, aby se ospravedlnila válka proti tomuto národu.
 • Bývalý analytik CIA v důchodu, který připravoval denní zprávy pro prezidenta a sloužil jako analytik na vysoké úrovni pro několik prezidentů, podezřívá vládu, že si pohrává se zprávami o teroru, varováními a dokonce s událostmi s samotnými aby shromáždili lidi za vlajku.

Zdroj
Překlad: bejbousHysterie kolem prasečí chřipky se alespoň v České republice mění v komedii.

21. února 2010 v 9:39 | Adam B. Bartoš |  Pandémia chrípky, očkovanie

Tanec hygienika Víta aneb Jak přežít prasečí chřipku


A jako je sv. Vít patronem křepčících, tanečníků, herců a komediantů, patronem povedené komediantské chřipky je hlavní hygienik Michael Vít. Vláda totiž rozhodla, že je to právě on a nikdo jiný, kdo v rukou třímá osud Čechů, když jako jediný může rozhodnout o povinném očkování.

Vítovy tanečky kolem prasečí chřipky vypadají spíše tanec sv. Víta, jak se říká epileptickému záchvatu. Mediální šílenství kolem svinské chřipky totiž právě nejvíce připomíná křeč, záchvatové onemocnění mozku, cukání nervové soustavy, zkrátka padoucnici.

Už v létě nás Vít strašil tím, že náš čeká pandemie. Ta se nedostavila, a to ani přesto, že Světová zdravotnická organizace halasně prorokovala, že půjde o největší pandemii v lidských dějinách.

Česko v nastalé panice objednalo přes milion vakcín a přípravilo plán na to, jak postupovat, až prasečí chřipka bude kácet jednoho Čecha za druhým. Vláda také vytipovala lidi, kteří by přednostně měli dostat vakcínu. To, co původně mělo být něco jako výsada pro ty "důležitější", se nakonec změnilo spíše v danajský dáreček, který si nakonec nikdo nechce vzít.

Když se pak jednotlivé skupiny zaměstnanců, které byly vládou takto poctěny, začaly proti očkování vyloženě bouřit a zájem nebyl ani o dobrovolné očkování, ministerstvo začalo přemýšlet, co s draze nakoupenými vakcínami.

Trpělivost došla i prezidentu Václavu Klausovi, který se kromě toho, že chřipku označil za banální a přirovnal ji k bublině podobné globálnímu oteplování, postavil proti záměru povinně očkovat vojáky a zaměstnance resortu obrany.

Víta také vyzval, aby šel s pravdou ven. Tak máme tu pandemii, nebo ne? ptal se patrona chřipky. Nemáme, musel přiznat patron. Pandemický stav podle něj ale trvá a nouzový plán, jak jej vláda dříve přijala, platí i nadále. Jinými slovy, nebezpečí není žádné, ale na opatřeních nic nezměníme.

Protože ale šlo do tuhého a celá věc hrozila skončit blamáží, když se i sama ministryně zdravotnictví proti povinnému očkování postavila, dostal hlavní hygienik nápad. Do médií rozhlásil, že má chřipku a to rovnou tu, na kterou má on sám dohlížet.

Samu tuto pikantní skutečnost s pobavením komentoval prezident Klaus. Nejen on se ale podivil, proč se Vít nenechal očkovat, když to všem doporučuje a některé by očkoval i násilně pod pokutou deset tisíc korun. To už ale tolik úsměvné není, spíše varovné.

Vít měl možnost nechat se očkovat už loni. Neudělal to. Chtěl se prý očkovat tento týden, vykládá do médií, ale o pár dní to nestihl. Prasečí chřipka byla rychlejší.

Jeho chování však mnohem spíše napovídá, že s námi hraje prapodivnou hru. Lidé ho viděli s chřipkou vykračovat po supermarketu a běžně se pohybovat po veřejnosti. To má jen tři vysvětlení. Buď tedy nemocný není, nebo ho trápí, že pandemie stále nepřichází, a tak se snaží nakazit co nejvíce lidí, aby jí pomohl. Nebo je prasečí chřipka natolik bezvýznamná, že vlastně o nic nejde.

To ostatně sám potvrdil tím, když se chlubil, že ji bez problémů vyléčí čajem s citrónem a do týdne bude fit. Očkování, které měl naplánováno, prý nyní už není důležité, takže ho nepodstoupí.

Nerad bych hlavnímu hygienikoviu křivdil, ale vypadá to, že se jen šikovně očkování vyhnul. Protože tvrdí, že už chřipku prodělal, nebude si muset píchnout vakcínu, kterou tak halasně propaguje. Nikdo ho pak nebude moci obvinit, že se bojí. Šikovně vymyšlené.

Tím si ale zároveň naběhl a celou záležitost pomohl sám zdiskreditovat. Čechům dal příklad, že citronový čaj je lepší než drahá vakcína firmy GlaxoSmithKline. Veřejnosti vzkázal, že se není čeho bát, a pokud je, pak spíše vakcín.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Chřipce se najednou rozrostl počet nepřátel - kritizuje ji už i Miloš Zeman, lidovecký poslanec Ludvík Hovorka, šéf České lékařské komory Milan Kubek. V internetových anketách vítězí osmdesáti procenty ti, kteří by se nikdy očkoval nenechali.

Sv. Vít je jedním ze čtrnácti pomocníků. Je otázka, komu pomáhá Vít hygienik. Pokud někomu, pak jsou to hlavně farmaceutické koncerny, které z chřipky tyjí.

Na závěr připojuji pár rad, jak se s prasečí chřipkou vyrovnat.

1. Nesledujte média. Ta jsou ve vleku farmaceutických firem a tetelí se blahem, když mohou přinést poplašnou zprávu a vyděsit čtenáře. Nedívejte se na televizi, nečtěte noviny a nebrouzdejte po internetových zpravodajských serverech, vyjma Prvnichzprav.cz.

2. Když už se o prasečí / ptačí / jiné (doplňte jméno zvířete) chřipce dozvíte, ignorujte ji. Věnujte se důležitějším věcem a pokud už o prasečí chřipce filosofovat chcete, přemýšlejte raději o tom, kam náš svět spěje, když jsou nadnárodní firmy ochotné vyrobit virus, rozšířit ho do společnosti a pak pod totuto záminkách očkovat lidi. Život pak získá trochu jinou perspektivu.

3. Když už chcete média a jejich informace o chřipce konzumovat, negujte jejich tvrzení. Budou-li tvrdit, že je chřipka nebezpečná, vězte, že je neškodná. Budou-li tvrdit, že neškodné jsou očkovací vakcíny, buďte si jisti, že jsou životu nebezpečné. Bude-li WHO tvrdit, že nás čeká největší pandemie v dějinách, buďte klidní. Pandemie není a nebude, jen nás čeká největší podvod v dějinách.

4. V žádném případě se nenechte dobrovolně očkovat. Tedy alespoň tehdy, chcete-li mít ještě děti a nechcete-li do konce života trpět různými poruchami a doživotně se tak zavázat k odebírání pilulek, tabletek, pastylek a prášků od nadnárodních pilulkových gigantů

5. Kdybyste náhodou onemocněli chřipkou, o které by Vám někdo tvrdil, že je prasečí, nepanikařte. Zalezte do peřin a kurýrujte se horkým čajem s citrónem. To na prasečí chřipku stačí, řekl Vít. Očkovat se nemusíte, vaše tělo si s ní poradí samo. To taky řekl.

6. Neschovávejte se s prasečí chřipkou doma, klidně můžete jít ven. Pan Vít také chodí s chřipkou do supermarketů

7. Mějte rádi prasata / ptáky / jiná zvířata (doplňte), za nic nemohou. Virus vznikl v laboratořích a vyčítat to čuníkům by nebylo fér

8. Pokud jste pro stát nepostradatelní a Vít rozhodne o tom, že je třeba Vás očkovat, nedejte se. Tvrďte, že se bez Vás stát klidně obejde. Když to nepomůže, argumentujte tím, že povinné očkování je proti lidské svobodě

9. Nenechte se očkovat ani v jiných případech. Ani proti běžné chřipce, klíšťové encefalititydě, ani proti rakovině děložního čípku. I kdyby vás o to prosila sama Madelaine Albrightová.

10. Až za rok nastane další pandemie nyní už vylepšeného nového viru (doplňte jméno zvířete) chřipky, postupujte podle bodů 1 až 9.

zdroj


Očkovat se patrně nechá jen Kocáb

21. února 2010 v 9:37 | Radomil Hradil

Vlastně pardon, ještě jeden prohlásil, že se příští týden nechá naočkovat: hlavní hygienik Vít. Příští týden totiž začne očkování "subjektů krizových struktur". Z vládních "subjektů" projevil zájem o vakcinaci jen Michael Kocáb.

Aby se vakcín zbavila, chce válda, resp. ministryně Jurásková, zpřístupnit očkování pro každého, počínaje tříletými dětmi, a to co nejdříve. Jurásková nás lživě ujišťuje, že vakcína bude zadarmo, a myslí si, že nevíme, že těch dvě stě milionů nezaplatil nikdo jiný než my sami...Velmi potěšující je projít si on-line rozhovor s M. Vítem. Diskutující se ho většinou ptali, zda konečně hodlá rezignovat na svou funkci, proč šířil poplašné zprávy, zda s ním již bylo zahájeno trestní řízení, zda je zaplacen farmaceutickou lobby apod. Ukazuje to, že mnoho lidí po této prasečí kampani zbystřilo a začalo tušit, odkud vítr vane. Co je ovšem na druhou stranu smutné, je zjištění, s jakou drzostí a bezostyšností lidé jako Vít, krytí příslušnými politickými stranami a jejich sponzory, setrvávají na svých postech a páchají svou činnost. Můžeme si však být jisti jedním: pokud nebudou pohnáni k zodpovědnosti, stejně skončí špatně, něboť jejich chlebodárci je pouze využijí, vymačkají a pak odhodí, zbaví se jich při první příležitosti, aby místo nich nastrčili nové, neopotřebované figurky.

Na nás ovšem záleží, jestli se tohle bude dít donekonečna nebo jak dlouho ještě...

Vláda odebere místo milionu vakcín "jen" 700 000. Lze předpokládat, že nějakých 600 000 z nich nakonec vyhodí, protože si dnes jen těžko lze představit člověka, který by se nechal dobrovolně píchnout. Zatím se ví jen o jednom - o ministru Kocábovi...


Stanovisko NRL k pandemii

21. února 2010 v 9:36 | Radomil Hradil |  Pandémia chrípky, očkovanie
Pro vytvoření si komplexního obrázku o tzv. pandemii prasečí chřipky je dobré seznámit se také se "Stanoviskem Národní referenční laboratoře pro chřipku k diskusi o pandemii chřipky": http://www.szu.cz/tema/prevence/stanovisko-narodni-referencni-laboratore-pro-chripku-k

Tento náš kompetentní úřad pro věci chřipky se ohrazuje proti "zlehčování až zesměšňování celé problematiky". Proti tomu musím namítnout, že většinou nejde o žádné zlehčování, natož zesměšňování, nýbrž o uvádění na pravou míru, resp. na pravou váhu, neboť naše příslušné úřady (a samozřejmě též mezinárodnímu kapitálu posluhující média) takzvané pandemii a prasečí chřipce připisovaly mnohem větší váhu, než jí příslušelo; z jejich úhlu pohledu se ovšem muselo jednat o "zlehčování"...

V dokumentu se dále píše, že "bagatelizace celosvětového počtu úmrtí (nejméně 15 000) je naprosto nemístná". Ani tady mi není známo, že by docházelo k nějaké bagatelizaci. Vždy se pouze poukazovalo na to, že - při vší úctě ke každému mrtvému - počet těchto mrtvých je více než desetkrát menší než počet osob zemřelých v souvislosti s běžnou sezónní chřipkou. Nehledě na to, že v mnoha případech je nutno považovat příčinnou souvislost mezi přítomností viru prasečí chřipky v organismu člověka a jeho smrtí za vykonstruovanou, tedy že tito lidé zemřeli na jinou nemoc než na prasečí chřipku.

Naopak oficiální místa s velkou pílí bagatelizovala možné negativní zdravotní dopady takzvaných vakcín proti prasečí chřipce. To zase já považuji za nemístné.

S autorkami dokumentu se neshodnu ani v jejich názoru, že nešlo o "uměle vytvořenou mediální bublinu". Myslím, že šlo, a to od samého začátku.

A tak jediné tvrzení, kterému lze přitakat, je, že "střízlivý a racionální pohled na situaci je jistě vhodný". Střízlivost a racionalitu si však zřejmě představujeme každý poněkud jinak...


Řecko je zkušebním polygonem, píše řecký čtenář, NWO chce zcela omezit hotovostní transakce a začít kontrolovat naprosto vše

21. února 2010 v 9:00 NWO, Illuminati, Bilderberg

"Všichni mocní zde mají svoji moc díky odírání Řeků nebo díky vazbě na ty, kteří tak činí."


Christos
(pro www.henrymakow.com)

Je mi 26 let a žiju v Řecku. Píšu tento dopis, abych vás informoval o novém zákonu, který včera Řecko oznámilo.

Řecký ministr financí včera oznámil, že od 1. 1. 2011 budou všechny finanční transakce převyšující 1500 eur zakázány. Pro jakékoliv transakce převyšující 1500 euro bude zákonnými prostředky pouze kreditní karty a šeky. Formálním vysvětlením/zdůvodněním tohoto zákona je, že slouží boji s těmi, kteří neplatí daně. Ale všichni víme, že o to nepůjde…

Zdá se, že nový světový řád si chce z Řecka udělat zkušební polygon pro své nové zákony. V posledních měsících bylo na Řecko útočeno nemilosrdně. Byli jsme nazýváni lháři, podvodníky, podfukáři, zloději. Neustále nám vyhrožují vykázáním z eurozóny a krachem. (Tato obvinění) nejsou pravdivá… Problémem je, na základě jejich obvinění a (virtuálně) špatné situace, že prosadí své experimentální zákony svého nového světového řádu.

Poměrně nová vláda socialistické strany, zvolená před 4 měsíci, zapomněla na všechny své sliby a je odhodlána zavést zákony poskytující ilegálním přistěhovalcům občanství po 5 letech, bez jakékoliv protihodnoty. Je nás tu 10 milionů Řeků a téměř 3 miliony ilegálních přistěhovalců, kteří dostanou řecké občanství a získají právo přivést si sem také své rodiny… V Pákistánu jsou dokonce reklamy hlásající: "Za 5000 euro vás dostaneme do Řecka, kde budete moct zdarma studovat, pracovat, zakládat rodiny a získat pasy EU."…

A teď toto… Předchozí vláda zavedla nové občanky, aby posbírala údaje lidí od narození. Tato vláda zakáže transakce v hotovosti nad 1500 euro, aby nás všechny přiměla mít kreditní karty. Prvním zjevným krokem je zákaz všech hotovostních transakcí, pak sloučit tento nový občanský průkaz s kreditním systémem, pak, no… vložit tuto sloučenou občanku do našich těl…

Morálka našich lidí je nízká, společnost je dezorganizována díky imigraci a propagandě, a nebudeme proti těmto zákonům bojovat. Vy, kteří žijete v západním světě, buďte připraveni, protože totéž plánují pro vás!

POZADÍ

Pokusím se vám poskytnout svůj osobní pohled na podmínky v Řecku.

Především zde neexistuje žádná důvěra v politiky. Většina lidí jim nevěří a ví, že jsou to šmejdi, ale nadále v každých volbách hlasují pro stejné lidi. Děje se tak proto, že slibují výhody, aby získali hlasy. Většina politiků je členem tajných společností a má úzké vazby na americkou a evropskou elitu. Náš současný premiér je dokonce americkým občanem…

Mladý muž žijící v Řecku a nemající žádné konexe je ztracený. Bez konexí ho čekají velké problémy, pokud se chce dostat na dobrou univerzitu (nebo dokončit studium bez úplatků), pokud chce najít práci nebo si vytvořit svoji vlastní aktivitu. Je nucen dát se do armády, zatímco privilegovaní mladí muži s konexemi se tomu nezákonně vyhnou.

A to nemluvím o lásce… Samozřejmě, že krásné ženy si vybírají bohatší muže, ale v Řecku dokonce i ženy s průměrným zevnějškem dávají přednost mužům s plnými kapsami. Upřednostňují dělení se o špičkové muže, než aby měly jednoho muže pouze pro sebe.

A špičkoví muži v Řecku jsou všichni podvodníci. Řecko, mimo několika přírodních zdrojů o odvětví turistiky, nevyrábí nic hodnotného. Korupce je tak velká, že všechny produktivní síly jsou vyčerpány. Takže všichni zdejší mocní muži získávají svoji moc díky odírání Řeků, nebo díky vazbě na ty, kteří tak činí. Ženy (a jejich rodiny) to samozřejmě nezajímá. Dokud je někdo bohatý, je žádoucí, a hodnota člověka je irelevantní.

I přes chatrné ekonomické podmínky (ale ne tak zoufalé, aby si vyžadovaly strašná opatření), mají lidé u moci radost z toho, že útočí na tradiční zvyky, ortodoxní křesťanství a tradiční řecký patriotismus. Chrání ilegální přistěhovalce a zamlčují jejich zločiny. Útočí na křesťanství v médiích, ve školách atd. Odstraňují všechny křesťanské symboly z veřejných míst.

MÉDIA

Řecká média jsou hromadou hnoje. Po většinu dne většina hlavních televizních sítí vysílá show probírající životní styl řeckých "VIP", sexuální vztahy atd. Existuje několik "politických" show a zpravodajství, která se všechna pokouší zakrýt pravdu a odvrátit pozornost lidí na věci triviálního významu. Propaganda je utržená z řetězu. Předešlá vláda byla doslova zničena televizními sítěmi. Ty silně propagovaly současnou vládu, tak silně, že předešlý premiér byl nucen provést nové volby i přesto, že vláda byla u moci pouze 2 roky.

Současný premiér toho nasliboval, ale po zvolení nedodržel NIC. Jen několik dní po volbách začal s plány nového světového řádu. Vytvořil uměle špatnou finanční situaci, aby byl schopen prosadit jakýkoliv zákon, který chce, a navíc dal několika svým přátelům peníze… "Pohrál si" s naším rozpočtem a přesunul některé platby roku 2010 do roku 2009 a příjmy z roku 2009 do roku 2010, aby zvýšil jak náš deficit, tak aby byl v r. 2010 schopen tvrdit, že "zlepšil" naši ekonomiku… To neznamená, že náš předešlý premiér nebyl loutka, jen to, že nebyl schopen vyplnit direktivy nového světového řádu tak, jako nová vláda.

Každý den se objevují velké ekonomické skandály, ale jsou řeckými propagandistickými médii pohřbívány. A většina upřímných lidí je tak zaneprázdněna svými 2 až 3 zaměstnáními, aby mohli nakrmit své rodiny, že s touto korupcí nemohou bojovat. Řekové odpracují v průměru týdně mnohem více hodin, než jak je tomu v jiných zemích EU, dostávají mnohem menší výplaty a platí za stejné produkty více. A díky vlastizrádcům ve vládě nás noviny a média v EU nazývají lenochy. Říkají, že musíme pracovat ještě více a dostávat ještě méně… Samozřejmě, že to není pravda. K odírání Řeků dochází za jejich pomoci. Ale to je dlouhá problematika a nechci se jí zabývat.


ZÁVĚR

Několika slovy… Život v Řecku jde ke dnu. Protože jsem počítačový programátor, mnohokrát jsem přemýšlel, že půjde za lepším do jiné země a budu si vydělávat tam. Ale přesto nechci opustit svůj domov… zatím. Rád bych s tímto systémem bojoval, ale nevidím v tom smysl, protože tento systém je tak dobře zakořeněný, že s ním nemůže bojovat osamocený člověk.

Důvodem, proč jsem vám napsal svůj předešlý dopis, bylo, že tento nový zákon zakazující hotovostní transakce nad 1500 euro je pouze jedním z kroků k bezhotovostní společnosti, a v Řecku je zaváděn jako zkušební fáze. Silně věřím, že je jen otázkou času, než většina západních zemí spatří stejný zákon.

Svět se ocitá na prahu 3. světové války

21. února 2010 v 8:35 NWO, Illuminati, Bilderberg
Svět se ocitá na prahu 3. světové války: je naplánována do nejmenších detailů, vše má začít úderem Izraele na Írán, k hrozným následkům krátké jaderně-biologické války se má přidat ještě geofyzikální katastrofa celoplanetárního rozsahu

Považujeme tyto pravdy za samozřejmé…

Americké "vedení" a jeho nohsledi v korporátních médiích tlačí slaboduchou propagandou na válku s Iránem; lži, které si člověk může během okamžiku ověřit. Pokud jste již nezpozorovali desinformace orwellovského ražení, zastavte se a přečtěte si nyní dva výše uvedené odkazy.
Mnoho lidí se domnívá, že prokázané lži u války v Iráku a Afghánistánu, a konečná válka s Iránem, jsou kvůli kontrole ropy. S tím souvisí teorie, že američtí političtí a ekonomičtí "páníčkové" jsou se svoji propagandou tak spokojeni, a přesvědčeni o správnosti svých závěrů, a že kritická masa lidstva je tak malá, aby je zastavila, že bezostyšně pokračují směrem ke globální nadvládě.

Tento článek poskytuje jiné vysvětlení faktů; se zvýšenou naléhavostí zabránit válce s Iránem, protože ta je plánovaným krokem k započetí třetí světové války.

Projekt Camelot je světově vyhlášeným útočištěm alarmistů poukazující na vnitřní záležitosti vojenských a ekonomických "velkých lží", které miliony Američanů objevují. Níže je na video vysvětlení Billa Ryana rozhovoru s prozřevším insiderem z britských armádních kruhů, který probíral plánování zmanipulované globální války (přepis zde).
Hlavní body Billa Ryana v pěti odrážkách a devíti odstavcích:

 • Je naplánovaná třetí světová válka, která bude jaderná a biologická. Náš zdroj věří, že bude započata během příštích 18-24 měsíců.
 • Podle plánu má začít útokem Izraele na Irán. Buď Irán, nebo Čína budou vyprovokovány k jaderné odpovědi. Po krátké jaderné výměně dojde k příměří. Svět bude uvržen do strachu a chaosu - vše pečlivě zinscenováno.
 • Použije se stav extrémního napětí, aby se ospravedlnila tvrdá sociální a vojenská kontrola ve všech západních vyspělých zemích. Plány na to již jsou aktivovány.
 • Během jaderného příměří je naplánováno tajné použití biologických zbraní. Ty budou zprvu namířeny proti Číňanům. Jak nám zdroj mrazivě řekl: "Čína dostane rýmu." Použití biologických zbraně se rozšíří dále, na západ. Infrastruktura bude kriticky oslabena.
 • To má být pouze začátek. Poté bude spuštěna plná jaderná výměna: "skutečná" válka, s obrovským ničením a ztrátami na životech. Náš zdroj nám řekl, že redukce populace prostřednictvím těchto kombinovaných prostředků má být podle plánu 50%. Tento údaj slyšel uvést na setkání.
Tento strašlivý scénář byl plánován generace. První dvě světové války byly součástí příprav na tuto konečnou apokalypsu - stejně jako centralizované finanční zdroje, jejichž příchod byl urychlen stejně dobře naplánovaným finančním kolapsem z října 2008.

Jako by toto vše nestačilo, náš zdroj spekuluje, že toto vše je děláno v kombinaci s výhledem na nadcházející "geofyzikální událost" - stejný druh události, kterou zažili naši předci přibližně před 11,500 lety. Pokud k této události dojde - ne nezbytně v očekávaném r. 2012, ale někdy v příštích deseti letech - zničí civilizaci jak ji známe, a zastíní dokonce i následky jaderné války.
Položil jsem našemu zdroji otázku: Pokud se očekává katastrofa, tak proč pak začínat třetí světovou válku? Jeho odpověď mi, poprvé, dávala strašlivý smysl.

Skutečným cílem, vysvětlil, je příprava na post-katastrofický svět. Zajištění, že tento "nový svět" (povšimněte si tohoto výrazu) bude takový, jakým ho mocipáni chtějí, s totalitními kontrolními strukturami, které musí být na místě, až ke katastrofě dojde - s výmluvou, kterou populace přijme a bude to požadovat. Stanné právo ve správných, pečlivě vybraných zemích předtím, než ke katastrofě dojde, umožní přežít "správným" lidem a umožní jim v post-katastrofickém světě a na počátku příštího 11,500 letého cyklu prosperovat. To, co se pečlivě plánovalo tajně v globálním měřítku, po několik generací, není nic menšího, než to, kdo Zemi zdědí.

Kdo jsou ti "správní" lidé? Běloši. (pozn. jm: viz má analýza ze srpna minulého roku Vakcína proti tzv. prasečí chřipce - vzít, či nevzít? Chtějí politické a ekonomické elity zajistit očkováním a chemtrailsováním přežití pouze bílé rasy? )To může být důvod, proč je název tohoto projektu Anglo-saská mise. Odtud vyplývá ospravedlnění pro plánovanou genocidu Číňanů - tak, abychom Nový svět zdědili "my", a ne "oni".

Náš zdroj nebyl o plánovaném osudu zemí druhého a třetího světa, jako zemí v jižní Americe, Africe a Asii, informován. Ale předpokládá, že těmto zemím by bylo dovoleno starat se o sebe a pravděpodobně by příliš nepřežily - nebo možná vůbec ne. Dědici mají být totalitní vojenské vlády západních, bílých lidí.

Tento plán je tak odporný, tak rasistický, tak ďábelský, že je téměř neuvěřitelný. Ale vše to souhlasí s tím, co mnoho komentátorů, výzkumníků a alarmistických insiderů již několik let říká. Co se mne osobně týká, je to zatím nejjasnější obrázek důvodu, proč je svět takový, jaký je, a proč jsou tajemství chráněna tak zuřivě: může to vše být o rasové nadřazenosti. Čtvrtá říše žije a daří se jí dobře.

Náš zdroj nebyl kupodivu tak pesimistický. Zdůraznil, stejně jako my a mnoho dalších výzkumníků a komentátorů, že vědomí se probouzí rychle na celé planetě a TYTO NAPLÁNOVANÉ UDÁLOSTI NEJSOU NEVYHNUTELNÉ. Pokud někdy existoval důvod úzké spolupráce, abychom zvýšili povědomí o skutečné hrozbě pro nás všechny, je to tento.

Podívejte se na toto video, poslouchejte pečlivě silné poselství naděje a povzbuzení, a šiřte to široko daleko. Máme v plánu vytvořit titulky v mnoha jazycích - včetně čínštiny. Stavíme se za potenciální velkolepost sjednoceného lidstva, které nezná žádné rasové hranice nebo rozlišování. Ať již ke katastrofě dojde, nebo ne - a mnozí, včetně nás, si myslí, že nedojde - musíme spoluvytvářet naši vlastní budoucnost, vzít si zpět naši moc, a udělat cokoliv můžeme, abychom lidi informovali o nebezpečích kolem nás… abychom mohli být společně silnější, kvůli našim potomkům a kvůli dědictví všech živých bytostí na planetě Zemi.


Je v našem zájmu směřovat k vytvoření světové unie?

21. února 2010 v 8:27 | Ladislav Zelinka |  NWO, Illuminati, Bilderberg

Společně s procesy globalizace dochází i k trendu integrace politické, finanční a ekonomické do velkých světových uskupení, organizací, unií a ekonomických zón, v míře, která v historii nemá obdoby.
Směřuje tento vývoj k provázanosti jednotlivých států a oblastí světa takové, že se bude fakticky anebo i legislativně jednat o jeden jediný světový stát či unii? A je tato představa pro nás prospěšná? Je pro nás žádoucí takovýto vývoj podporovat?

Je potřeba rozlišit dva druhy světoobčanství. Jeden je založen na globální empatii lidí k ostatním lidem a pocitu sounáležitosti obyvatel celého světa. Lidstvo, jako lidé, žijící pohromadě na jedné planetě, představuje další, vyšší stupeň chápání příslušnosti ke skupině. Světoobčanství, jako vědomí příslušnosti k veliké světové rodině, je ušlechtilým morálním projevem globalizující se lidské společnosti. Takový přístup může mít v globálním měřítku jen pozitivní dopad.

Druhou možností chápání světoobčanství je občanská příslušnost ke světovému státu, což vyvozuje existenci světa politicky sjednoceného do jediného mocenského útvaru. Světový stát by mohl být státem federativního typu, nebo volný svazkem autonomních členských států. V prvním případě by existovala stálá federativní vláda jako nejvyšší orgán, společné zákony, nebo alespoň společná ústava, federální bezpečnostní a policejní složky a společná měna. Druhý případ by mohl být srovnatelný s Evropskou unií před Lisabonskou smlouvou a není daleko od současného stavu. Možnost, že by státy měly omezenější autonomii a suverenitu než v případě federace, není pravděpodobná, ledaže by byla uskutečněna násilně.

Téma světoobčanství je obdobou otázky "evropanství". Na příkladu Evropské unie si můžeme učinit obrázek podobného procesu ve světovém měřítku. Zde se střetávají koncepce "evropanství" prvního a druhého druhu a vývoj naznačuje směřování od idealismu duchovní sounáležitosti Evropanů k politickému a mocenskému sjednocování a centralizaci, tedy ke druhému druhu. V souladu se zde řečeným nebude divu, když u některých občanů EU začne docházet k rozčarování.

Proto je potřeba dobře rozlišovat, o jaký druh integrace nám v kterém případě jde. Díky vzrůstajícímu morálnímu a duchovnímu uvědomí lidí v našem globalizovaném světě si řada lidí včetně představitelů náboženství a kultury uvědomuje vzrůstající provázanost a potřebu sounáležitosti. Ekonomický, finanční a politický svět hledá spíše možnosti politického a hospodářského sjednocení. V této souvislosti lze hovořit o nebezpečí zneužití dobrých ideálů pro politické cíle.

Zatímco otázka světoobčanství prvního typu je přirozeně pozitivní, otázka světové unie, tedy světoobčanství druhého typu, je diskutabilní. Potřebuje svět být sjednocen i politicky a mocensky? Bude mít takové uspořádání větší prospěch pro občany, než když budou státy samostatné v dosavadní míře? Ale také: Má svět jinou možnost, když trend vede k integraci a globalizaci? Svět bude pravděpodobně v blízké budoucnosti konfrontován s touto otázkou.
Představa politicky sjednoceného světa má své klady i zápory, nebývalé možnosti i nebezpečí. Samotný stát jako útvar či instituce je jen nástrojem těch, kteří jeho prostřednictvím vládnou, a sám není ani dobrý ani špatný. Pokud bychom chtěli "světový stát", musíme si položit otázku: Jaký? A také kým řízený a pro koho.

Pokud bude svět sjednocen na hospodářských základech, bude jeho podoba jiná, než, když tomu bude tak na základě jiné ideologie. Svět sjednocený v zájmu bankéřů a finančníků by vůbec nemusel být přínosný pro většinu obyvatel. Existence jediné světové vlády má v sobě nebezpečí zneužití moci a nemožnosti odporu proti ní. Mocenský systém se pak může zvrhnout v systém autoritářský, nebo dokonce totalitní. Na druhou stranu může sjednocený svět představovat vrchol lidského vývoje a možnost uskutečnění nejsmělejších a nejhumanističtějších vizí a zaručit světový mír a prosperitu. Míra je ve způsobu provedení a zacílení jeho směřování.
Nechávám ve své stati řadu otevřených otázek a nerozpracovaných témat, na které mohou navázat jiní. Hlavní myšlenkou zde prezentovanou, je existence alternativních možností globální integrace. Svět může být sjednocen nepoliticky, ve smyslu světoobčanství prvního typu, na bázi humanismu a duchovní sounáležitosti, a nemusí být totožný s politickou integrací pod větší mocenský celek.

„Chladná“ data z Klementina vyřazena z globální sítě teplot. Jejich analýza ukazuje, že střední Evropa se neotepluje vůbec

21. února 2010 v 8:19 | Oldřich Klimánek |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
"Chladná" data ze stanice v pražském Klementinu, druhá nejstarší teplotní data na světě, byla vyřazena z Global Historical Climatology Network (GHCN). Důvody nejsou známy. Co je však jasné: tyto historické teplotní záznamy byly nahrazeny uměle upravenými (říká se tomu "homogenizovanými") hodnotami z pražského letiště v Ruzyni - a jak správně hádáte, oba soubory dat říkají o změnách teplot něco zcela jiného.

Na problém upozornil 16. února server ClimateGate.com. John O'Sullivan ve svém článku odkazuje na nezávislou analýzu E. Smitha, blogera vystupujícího pod přezdívkou Chiefio, a jeho čtenáře "Jana". Jan poskytl i soubor dat z Klementina, který si můžete stáhnout zde. (Nevím, kdo přesně je Jan, ale hádám správně, že jde o Jana Zemana? Když tak mně, Jane, napište.)
O'Sullivan napsal, že "spolehlivé klimatologické záznamy z Prahy, které jsou druhé nejstarší na světě, byly ze sítě vyřazeny bez jakéhokoliv vědeckého opodstatnění."

"Klimaskeptici si myslí, že klimatologové česká data zcenzurovali, protože pražské záznamy dokazují, že v Evropě k žádnému oteplení za posledních 200 let nedochází."

Dále v článku uvádí, že bylo zjištěno, že GHCN (se sídlem na Arizonské státní univerzitě) "uřízlo" pražské "teplé" záznamy teplot z čtyřicátých let 20. století. Důvod je prý ten, aby se ukázal trend oteplování a aby "současné" teploty vypadaly výjimečně. "Tento proces úpravy syrových dat (téměř vždy směrem vzhůru), který klimatologové dělají, se nazývá 'homogenizace'". Skeptici dále zjistili, že klimatologové nahradili původní dataset z pražského Klementina z roku 1949 homogenizovanými, teplejšími řadami ze stanice letiště Praha-Ruzyně.

Klementinum se tak zařadilo mezi stovky dalších stanic, které ukazovaly nízké teploty a jež byly z globální sítě vynechány.
"Skeptici jsou rozhořčeni, protože české záznamy jsou po Central England Temperature Record (Středoanglické teplotní záznamy) druhými nejstaršími nepřetržitě získávanými a spolehlivými teplotními záznamy na světě. Jsou známy také jako Středoevropské teplotní záznamy (Central European Temperature Record). Data jsou získávána soustavně od roku 1775 v pražském Klementinu."

Autor článku také nabádá, aby se čtenáři o datových změnách přesvědčili sami: "jedny záznamy naleznete zde, druhé, opravdové z Klementina pro období 1770-2009 zde."

Analýza dat z Klementina, o které se O'Sulliven zmiňuje, ukázala následující: NIC. Na základě analýzy ve střední Evropě za posledních 200 let neexistuje žádný trend oteplování, zjištěná hodnota činí 0,25° C za století. Což při vší úctě nejde prezentovat ani jako šum; s největší pravděpodobností tak data spíše ukazují trend ochlazování - když se uváží vlivy okolí (Klementinum je v centru Prahy, vliv urbanizace, okolního rušivého městského tepla je velký; korekční hodnota v důsledku městských teplotních ostrovů činí asi 0,6 °C…).
Důležité je následující:
"Neupravená pražská data perfektně korelují s nejstaršími záznamy na světě, se Středoanglickými teplotními záznamy, které jsou nepřetržitě dělány už 351 let."
Autor tedy dochází k závěru: dva nejstarší a nejspolehlivější záznamy o teplotách v Evropě ukazují, že po oteplování není vidu ani slechu. "Zdrojem 'oteplování' jsou spíše homogenizovaná a falešná data, uměle upravená klimatology v jejich laboratořích."

Analýza Czechgate podle Luboše Motla

Data z Klementina zpracoval i Luboš Motl.
Luboš Motl, The Reference Frame: Climate CzechGate: Prague's Clementinum censored
A co záznamy ukázaly jemu? NIC. Opět nic. Luboš nejprve správně vybral dvě náhodné hodnoty: V roce 1794 byla průměrná teplota 11,50° C, kdežto v roce 2005 10,88 °C…
Teď vážně.
Nejzajímavější ze získaných výsledků jsou 20leté trendy, kdy - jak Luboš upozorňuje - by se mělo jasně ukázat zrychlené oteplování v naší éře - tedy pokud přijmeme hypotézu alarmistů, že lidská činnost dramaticky ovlivňuje změny klimatu, že urychlujeme (globální) oteplování spalováním fosilních paliv. Graf trendů je níže (podél osy y nejsou teploty, ale trendy).

Dvacetiletý teplotní trend (Klementinum, Praha) / autor: Luboš Motl

V řeči čísel pak výsledky vypadají takto (převedeno na zvýšení teploty za století, hlavně si povšimněte, kde se nachází v žebříčku naše éra):
 • 1779-1798, 9.187 °C/století
 • 1782-1801, 8.317 °C/století
 • 1776-1795, 8.103 °C/století
 • 1778-1797, 7.629 °C/století
 • 1783-1802, 7.407 °C/století
 • 1849-1868, 7.292 °C/století
 • 1777-1796, 7.214 °C/století
 • 1984-2003, 7.125 °C/století
 • 1850-1869, 6.984 °C/století
 • 1780-1799, 6.853 °C/století
Následující čísla zase ukazují 20leté trendy ochlazování (srovnejte si bedlivě největší hodnoty "oteplování" a "ochlazování"):
 • 1821-1840, -10.05 °C/století
 • 1822-1841, -9.338 °C/století
 • 1823-1842, -8.005 °C/století
 • 1824-1843, -7.259 °C/století
 • 1819-1838, -7.029 °C/století
 • 1825-1844, -6.879 °C/století
 • 1820-1839, -6.586 °C/století
 • 1831-1850, -6.582 °C/století
 • 1826-1845, -6.461 °C/století
 • 1830-1849, -6.331 °C/století
Luboš Motl tedy došel ke stejnému závěru jako jeho kolegové: žádné výjimečné chování teplot na konci 20. století se nekonalo. "Mimo to je pravděpodobné, že kdybyste čísla upravili vzhledem k městskému teplu, trend oteplování by zcela vymizel, nebo by se změnil v trend ochlazování," čímž říká totéž, co je uvedeno výše a k čemu došli ostatní.

Na závěr si Luboš posvítil na četnost výkyvů počasí. A to proto, že New York Times otiskl článek člověka, který radí, aby pro změny klimatu nebyly měřítkem teploty (když se nám ztrácí trend oteplování, jak přiznal i Phil Jones…), ale různé výkyvy klimatu/počasí a bůhvíčeho. Samozřejmě, že podle autora článku by poté byl na vině člověk.

Že jsou výkyvy počasí často dávány automaticky do souvislosti s globálním oteplováním způsobeným člověkem, je známá věc: je horko, může za to oteplování. Je zima a hodně sněží, může za to oteplování. Ledovce tají, může za to globální oteplování, ledovce rostou, může za to maskované globální oteplování. Východní bratři prohráli zápas, může za to české štěstíčko a samozřejmě globální oteplování.

Následující graf ukazuje měsíční výkyvy (bráno z pražských dat pro roky 1770 až 2009).


Z toho je patrné, že trend ve výkyvech je jaký? Ano, klesající. K minimálním odchylkám docházelo mezi lety 1905-1915, největší výkyvy byly zaznamenány mezi roky 1865-1875 a v letech následujících.


Globální oteplování: třetina povrchu Země bude poušť. Píše iDnes – a píše výmysl

21. února 2010 v 8:16 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Poušt, de Simpson, Austrálie / foto: Temsabuita, Wikimedia

Nová studie zabývající se degradaci půdy uvádí, že 38 % pevniny je ohroženo dezertifikací, tj. přeměnou území v pouštní oblasti. Nejdůvěryhodnější zpravodajský server na českém internetu toto prezentuje jako efekt globálního oteplování. Nebyl by v tom problém, jenomže autoři se ve studii globálním oteplováním vůbec nezabývali - a toto spojení se nevyskytuje ani v tiskové zprávě Španělské nadace pro vědu a technologie.
Nejprve tedy k tomu, co píše iDnes.
Poušť se chová jako Otesánek. Bobtná, hltá a ukusuje další a další kousky dosud úrodné půdy. Reálně prý hrozí, že spolkne celou třetinu zeměkoule. Částečně si za to můžeme sami, tvrdí v těchto dnech zveřejněná dlouhodobá studie španělských vědců.
Jak vidno, s už tradičně viněným "globálním oteplováním" se nepojí jen takové jevy, jako je tání některých polárních ledovců či ohrožení pobřežních oblastí stoupající hladinou oceánu. Daří se i poušti a vyhrává nad námi. V řadě světových oblastí. Plíživě a jakoby neviditelně, ale vyhrává.
Vědci, a nejen oni, varují: Půjde-li to takhle dál, bude to mít na lidstvo pustošivý účinek.

Studii vedla Montserrat Núñez a vyšla v časopise The International Journal of Life Cycle Assessment. Časopis přirozeně neznám, ale rychlá kontrola ukazuje, že než v něm nějaká studie vyjde, prochází procesem zvaným peer-review, tj. vědeckou kontrolou ostatními vědci (aby se vyloučilo, že takový článek není zcela nesmyslný). Peer-review sice není zcela 100% mechanismus (a bývá i kritizován), každopádně dává článku větší váhu.

Je proto divné, že by tento magazín otiskl článek, který by opět pro lidstvo podával katastrofický scénář kvůli antropogennímu globálnímu oteplování (AGW). Opravte mě, mýlím-li se, avšak počet vědeckých článků, které prošly přes peer-review a obsahují pevná fakta ukazující na reálnou katastrofickou budoucnost v důsledku člověkem způsobeného globálního oteplování, se limitně blíží nule. Katastrofy nám zatím předkládají jen aktivisté, jejich guru Al Gore, politický Mezivládní panel pro klimatické změny - a média.

Stačí pár sekund a člověk zjistí, že server iDnes zkrátka jen rozšířil sbírku svých ničím nepodložených alarmistických článků na téma "antropogenní globální oteplování a jeho zhoubné následky". Nevím, proč média stále chtějí skloňovat slovo "globální oteplování" a zakomponovat je do každého tématu - a za každou cenu ve čtenářích vzbuzovat strach a přesvědčovat je, že si sami chystáme peklo zažehnuté životadárným oxidem uhličitým.
Autor článku prostě automaticky, bez skrupulí, v duchu dnešního trendu šíření hrůzy a děsu z AGW do textu přidal něco, co vědecká studie vůbec neříkala. Neskutečně skutečný trend dnešní žurnalistiky.

Tisková zpráva Španělské nadace pro vědu a technologie shrnující výsledky výzkumu vědeckého týmu, totiž uvádí následující:
Researchers have measured the degradation of the planet's soil using the Life Cycle Assessment (LCA), a scientific methodology that analyses the environmental impact of human activities, and which now for the first time includes indicators on desertification. The results show that 38 percent of the world is made up of arid regions at risk of desertification.
Celá zpráva je například dostupná na serveru Science Daily:
V textu nenajdete nic jako "změny klimatu" ani "globální oteplování".
Navíc zpráva dále uvádí následující:
"Despite improvements in the LCA, it has a methodological weakness, which is a lack of environmental impact categories to measure the effect of human activities such as cultivation or grazing on the soil," Montserrat Núñez, lead author and a researcher at the Institute of Agro Food Research and Technology (IRTA), said.
Kde tedy server iDnes vzal tu fascinující zprávu o apokalyptické přeměně půdy v poušť v důsledku AGW?
Není těžké najít následující článek:
Text vyšel na serveru Softpedia.com, serveru věnovaném počítačovým programům ke stažení (něco podobného jako české Stahuj.cz aj.)
Tamní editor Tudor Vieru napsal:
Global warming is more familiar to people for its potential effects in melting the polar ice caps, and in endangering low-lying countries and coast lines. However, one of its most devastating aspects is the fact that it can effortlessly promote desertification in areas that are already arid, and therefore prone to such a calamity. According to a new survey, which was conducted using the Life Cycle Assessment (LCA), 38 percent of the world's surface meets this criteria, which means that people living here are in danger of eventually becoming trapped in an ever-expanding desert.
Zvláštní náhoda - tento text se kryje s tím, co vydal server iDnes.
Tudor Vieru si "globální oteplování" vycucal z prstu. Poprosil jsem ho o to, aby vysvětlil, kde dezertifikaci oblastí související s člověkem způsobeným globálním oteplováním - touto studií - vzal. Stejně tak bych byl velice rád, aby autor článku na serveru iDnes vysvětlil svým čtenářům, co ho vedlo tento nesmysl napsat. (Ani jeden z nich zatím neodpověděl. Nakonec, můžu se mýlit a mýlil bych se rád…)

Vyvstává tedy řada otázek: To dneska musí novináři automaticky slepě překládat kdejakou nepodloženou věc? Činí dnes novinářům takový problém ověřit si informaci, než napíšou něco, co se nedá označit jinak než lež? Podívat se na tiskovou zprávu Španělské nadace pro vědu a technologie nezabralo více jak pár sekund. Je tedy skutečně nějakým pravidlem vše špatné na světě ověnčit spojeními na antropogenní globální oteplování? Nebo je už normální dělat z milionů čtenářů naprosté hlupáky a krmit je lživými a překroucenými informacemi? Tento trend nikomu z novinářů ani lidem na vedoucích pozicích nevadí?

Člověk neuváženými kroky a špatným zacházením s půdou tuto půdu ničí. Proto rok od roku častěji slýcháváte o zatopených domech v Česku. Ale média už mnohokráte toto přišila na triko "globálnímu oteplování". Srdceryvné reportáže o zničených domech ale nikdy neřekly tu zásadní věc: že za to mohou sami lidé, kteří mění ráz krajiny, kteří půdu, než na ni postaví domy, totálně degradují, a domy staví tam, kde by je kdysi nikdo nepostavil - a nejzničenější půda je paradoxně i nejdražší. Ale naštěstí jsme si našli zcela jiného viníka, který nejde vidět a se kterým se o to hůř a o to razantněji musí bojovat.


Czechgate

21. února 2010 v 8:10 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrailsTak je po Glaciergate, Amazongate, Africagate, Pachaurigate a dalších aférách kolem globálního oteplování na světě další, tentokrát pěkně naše česká.

Nedávno byl publikován další příklad, jak podivně ony "agentury pro měření globálního oteplování", které mají na starosti počítání tzv. "globálních teplot", nakládají s cennými historickými záznamy teplotních měření. Do pozornosti amerických novinářů se dostala skutečnost, že unikátní a velice cenný záznam teplot z pražského Klementina byl těmito teplotními výzkumníky doslova statisticky znásilněn. Na obrázku (v tomto případě z NASA/GISS databáze) můžete vidět, co z něj zbylo: z klementinské teplotní řady byla odstraněna její nejcennější část - začínající v 70. letech 18. století jdoucí do druhé poloviny století 19tého, pak byla řada ustřižena znova v r. 1939, 40. léta zcela vypuštěna stejně jako zbytek záznamu a místo toho byl k řadě přifařen záznam z Ruzyňského letiště a podle něho byl také zničený záznam po amputacích přejmenován. To vše přes to, že měření teplot v Klementinu neustále trvá a k takovéto s prominutím prasárně tedy není žádný metodologický důvod a celá věc oprávněně vzbuzuje závažné pochybnosti. Klementinská řada je jedním z nejdelších nepřerušených záznamů teplot na světě a má tedy výjimečnou hodnotu - a to především právě pro současnou klimatologii, která v poslední době zažehává tolik kontroverzí.

Protože článek Johna O'Sullivana, který přišel s oním aférovým názvem Czechgate, byl částečně založen na mém zkoumání, dovolím si pro zpřesnění podrobnější vysvětlení, jak jsem došel k odhadu oteplení způsobeného městským tepelným ostrovem a od něj k odhadu celkového oteplení v posledních dvou stoletích - tedy číslům vyvolávajícím další závažné pochyby o podkladech strašení globálním oteplením.

Možná, že to bude pro některé i zajímavý příběh - nejen poučný o číslech a historii, ale přinášející i jisté snad morální ponaučení: Pokusím se popsat, jak nás relativně strmý trend oteplování v posledních desetiletích může oklamat k víře, že oteplení v posledních dekádách je nějak velmi vysoké...a nakonec - paradoxně - přinést i svého druhu důkaz, že tomu tak nejspíše moc není.
Takže začněme.

Pokud se podíváme na teploty změřené v Klementinu v posledních desetiletích, dojdeme k těmto číslům desetiletých* průměrů:
1960-1969 : 9,68°C
1970-1979 : 10,08°C
1980-1989 : 10,11°C
1990-1999 : 10,74°C
2000-2009 : 11,34°C

Pokud spočítáme průměrnou teplotu za celou dobu - v Klementinu teploty pravidelně měří od r. 1775, dojdeme k teplotě 9.61°C - a bude okamžitě zřejmé, že oteplení v posledních desetiletích proti průměru bylo opravdu relativně velmi velké: 1,66°C oproti průměru v 60. letech nebo 1.73°C oproti celkovému průměru.

Pokud ale (ve světle relativně krátké historie přístrojového měření teplot) půjdeme daleko do této historie - můžeme též v tom samém záznamu z Klementina objevit teplé desetiletí 1790-1799.

Tehdejší průměrná teplota byla 10,32°C - bylo tedy ještě tepleji než v 80. letech 20 století.

Pokud užijeme základní matematiky, můžeme říci, že rozdíl teplotních průměrů posledního desetiletí a desetiletí 1790-1799 je +1,02°C - oteplení v posledních 200 letech v Praze. Je to jistě významné, ačkoli to není tolik, co nám navrhuje pro naši planetu IPCC.

Ale je toto číslo pravdivé? Nebo je to ještě podstatně méně?

Možná, že si to bude těžké představit, ale nasedněme do stroje času naší fantazie a vydejme se do minulosti.

Ocitneme se v Praze, hlavním městě českého království, kdysi nezávislém, a dokonce dlouhá staletí byvším hlavním městem Svaté Říše Římské - od časů Karla IV, jehož moudrá vláda udělala z tohoto místa jedno ze skvělých hlavních měst gotických časů - centrum kultury a vzdělání na jedné z nejstarších univerzit na světě. Populace Prahy té doby? 40-50 tisíc.

Ale to už je dávno. Nyní jsme na konci 18. století a české království už bylo dávno zabráno - po třicetileté válce - jedné z nejtemnějších dob historie střední Evropy. Času poslední velké náboženské války v Evropě, kdy počet převážně protestantského obyvatelstva klesl o třetinu - po většině díky epidemiím a emigraci - a stará i reformní česká inteligence byla dílem popravena, dílem vyhnána do exilu, zbytek obyvatelstva byl rekatolizován a z Prahy se co do politického významu stalo provinční město - ačkoli nikdy neztratilo svou enigmatičnost křižovatky historických zvratů.

Jsme nyní v r. 1790 a císař Josef II právě zemřel. Byl to on, kdo pod vlivem osvícenství zrušil v r. 1773 řád Jezuitů. A my se nyní nacházíme v jednom z nejvýznamnějších konventů tohoto řádu: Klementinu. Bylo založeno Dominikány v r. 1227 na pravém břehu Vltavy, hned vedle pražského mostu.


Klementinum bylo v 16. století po jejich pozvání do Prahy císařem Ferdinandem I získáno Jezuity - kteří sehráli velice kontroverzní roli nejen v české, ale i celoevropské historii.

Zdržme se ale černobílého vidění náboženské nesnášenlivosti - byli to Jezuité, kdo v letech 1623-1756 přestavěli starý klášter do barokního stylu, který se poté stal jedním z nejdůležitějších center vědění v českém království.

Byli to Jezuité, kteří zde otevřeli důležitou knihovnu - která je tam dodnes - byli to oni, kdo tam založili muzeum matematiky v r. 1751 a byli to oni, kteří tam postavili astronomickou a meteorologickou observatoř - kde v r. 1771 začala dlouhá řada přístrojového měření teploty, která den za dnem přes všechny další převraty, trvá nepřerušena do našeho věku - věku rutinních stálých kosmických misí a též planetárního strašení za účelem zavedení globální daně a vlády.

Zůstaňme ještě chviličku v těchto "idylických" časech, kdy nebyla žádná auta, žádné vlaky, žádné metro, žádná letadla, žádná elektřina, plyn, ropa, žádné automatické ústřední topení, žádné počítače, žádná televizní propaganda a jaderné zbraně, žádné ledničky, žádná teplá voda z kohoutku...

Věk koňských povozů a přikládání do kamen.
Industriální věk právě začíná a je to právě Klementinum, kde se v r. 1791 uskuteční první průmyslová výstava. Populace Prahy těch časů? 75 tisíc.

Jste už unaveni vší tou historií? Dobře, vraťme se. Nyní má Praha 1 290 000 obyvatel - 17x více než v r. 1790 - elektřina je všude, do kamen se už nepřikládá, každý má ledničku, všude počítače, mikrovlnky, digitální televizní propaganda, auta, tramvaje, vlaky, metro, letadla... Kolik to vše dělá - vzpomínáte - v našich 1,02°C?

Díky zádrhelům v procesu vedení záznamů pro výpočet oněch "globálních teplot" - v NOAA a následně GISS a CRU to - paradoxně - můžeme odhadnout. Jakže?
Vzpomínáte si ještě jak GISS (a CRU a NOAA také) skandálně sflikovali onen staroslavný klementinský záznam se záznamy z Ruzyně a vymazali tak jméno Klementinum z klimatologické historie?

A to může být překvapivě náš klíč!
Použijme jejich data, za něž jistě dají ruku do ohně, a porovnejme teplotu v posledním desetiletí s průměrem.

Jak už víme, záznamy z Klementina ukázaly v poslední dekádě rozdíl oproti celkovému průměru +1.73°C. Nyní pojďme do záznamu "Ruzyně" a udělejme to samé - rozdíl poslední dekády (1999-2008 - data z CRU bohužel už neobsahují r. 2009, ale existují dobré důvody, proč to můžeme zanedbat) v homogenizovaných záznamech CRU** z "Ruzyně" oproti celkovému průměru? Vychází 1.24°C.

1.73-1.24=+0.49°C - To je právě teplotní rozdíl, systematická chyba měření, chcete-li, o který všechna ona auta, vytápění a elektrický proud (v literatuře se pro to už vžil pojem "městský tepelný ostrov" a zkratka UHI) uměle zvyšují hodnoty naměřených teplot v dnešním Klementinu -v porovnání byť tedy jen s Ruzyní - nic jiného nemám po ruce - a to zároveň za předpokladu, že budeme pro tento účel zanedbávat možné umělé zvýšení hodnot měření na Ruzyni díky tamnímu čím dál hustějšímu hustému leteckému provozu. Pokud totiž ne, bylo by to číslo jen ještě vyšší.***

A nyní tedy dospíváme do velkého finále: Rozdíl průměrné teploty mezi dekádou 1790-1799 a průměrné teploty v naší poslední dekádě 2000-2009 jsme spočítali na 1.02°C. Nyní od tohoto čísla odečteme naše díky autům, topení atd. umělé zvýšení hodnot teploty naměřených v Klementinu:
1.02 - 0.49 = 0.53°C
A to je naše oteplení mezi dekádami 1790-1799 a 2000-2009.
0.55 děleno dvěma (stoletími) a máme naše číslo "lokálního oteplení":
+0.265°C/století
Nevím, jestli se na naší planetě "katastroficky globálně otepluje" ale ve střední Evropě? - nejspíš fakt ne.


-------------------------------------------
*Pro účely této analýzy počítám arbitrárně desetiletí od nulového roku - důvod je ryze praktický - abych nemusel čekat s tímto článkem ještě rok, než budeme mít všechna měření za r. 2010.
**CRU je zdrojem homogenizovaných dat souboru (Klementinum/)Ruzyne. Teplotní řady z Českých stanic jsou pravděpodobně jedinými z teplotních řad vytvořených v CRU, které jsou oficiálně veřejně dostupné a byly nedávno publikovány českými klimatology L. Metelkou a R. Tolazsem v souvislosti se snahou odvrátit od CRU podezření, že se tam manipuluje s daty. Data jsou překvapivě k dispozici i přes to, že je nedávno v souvislosti se skandálem s uniklými emaily odstoupivší ředitel CRU Phil Jones prohlásil za "ztracené při stěhování". Datasety CRU pro české stanice lze stáhnout zde.
***Kdybychom vlivy letadel nezanedbali vyšlo by nám umělé zvýšení teplotního trendu vlivem městského tepelného ostrova (UHI) z měření v Klementinu ještě vyšší - osobně bych to odhadl na dalších nejméně 0,1°C. Ale zanedbávám to, protože na druhé straně vím, že malý efekt UHI mohl být přítomen i v oněch 90. létech 18. století, kdy měla Praha oněch 75 tisíc obyvatel - ačkoli vážně pochybuji, že to mohlo být tak markantní, jako na dnešní Ruzyni - kde denně odstartuje a přistane velké množství letadel s velmi nezanedbatelným výkonem leteckých motorů. Čistě pro představu - tepelný výkon jednoho jediného leteckého motoru dopravního letadla - jak ve vzletovém tak v brzdícím režimu - je porovnatelný s celkovým tepelným příkonem ze slunečního záření na ploše několika desítek hektarů! Že by to nemělo významný vliv na okolní naměřené teploty (měřící stanice na Ruzyni je pouhých 200m od frekventované vzletové přistávací dráhy 31, přibližně u jejího středu) považuji za naprosto vyloučené. Otázkou zůstává jen o kolik. To přenechávám povolanějším a proto jsem to zatím zanedbal.
Z vyjádření českého historika klimatologie pana Jiřího Svobody: "
"...Pozoruhodné na panelu GISS je, že když jsem jej asi před deseti lety začal používat, tak tam byly běžně dostupné nejstarší řady. Přibližně asi od roku 2004 nebo 2003 byla všechna data zkrácena k roku 1880, protože by se ukázalo, že oteplení [jako v] naší současnosti zde bylo před 200 lety praticky stejné."
Poznámka na závěr: Další příklady unikátních historických záznamů teplot ve světě lze nalézt zde a nechávám na dalších, aby zjistili, jak naše známé firmy NOAA, GISS a CRU naložily s těmito unikátními svědky skutečných teplot v minulosti a možná i zjištění, jak by možný odpočet odhadovaného UHI mohl zatočit s Nobelovou cenou ověnčeným a pilně předstíraným "konsenzem" o "člověkem způsobeném globálním oteplování". Malá nápověda: mrkněte se na záznam z Petrohradu...
Psáno pro climategate.com, kde je článek v anglické redakčně zkrácené verzi zde.


Van Rompuy chce zbourat hospodářskou suverenitu států Unie

21. února 2010 v 7:57 Európska únia

Prezident Evropské unie Herman Van Rompuy v dokumentu adresovaném lídrům sedmadvacítky navrhuje výrazné posílení role Bruselu při formování hospodářské politiky jednotlivých členských států Unie. Informovala o tom agentura AP.

Podle Van Rompuye by měla autorita Evropské komise sahat mnohem dále než jen k dohledu nad rozpočtovou kázní. Unijní prezident mluví v dokumentu, který cituje AP, doslova o "silné ekonomické vládě", kterou EU potřebuje, aby vyšla z krize a zabránila opakování problémů, jimž nyní čelí Řecko.

Van Rompuy zatím není moc konkrétní - detaily jeho plánu by měly být známy příští měsíc - ale základní obrysy už jsou k dispozici. Brusel by měl stanovit pět základních cílů, které se přizpůsobí podmínkám v jednotlivých zemích sedmadvacítky, a unijní experti by pak dohlíželi na jejich plnění.
A co se stane pokud některá země selže? Může přijít o část peněz z unijních fondů a zároveň o důvěru investorů, čímž se jí prodraží další zadlužování, míní Van Rompuy. Pokuty za fiskální nekázeň jsou ovšem možné už podle stávajících pravidel, ale od schválení Paktu stability a růstu v roce 1997 k nim Rada zatím nepřistoupila ani jednou (a že těch prohřešků bylo). Naopak finanční trhy - jak dnes vidíme v případě Řecka - trestají spolehlivě.

Podle unijního prezidenta si Evropa už dále nemůže dovolit velkorysý důchodový a zdravotní systém ani další sociální výhody v situaci, kdy na krizí postižené finanční instituce šly stovky miliard eur a státní pokladnice se propadají do stále hlubších deficitů.

Van Rompuy požaduje, aby se národní vlády vzdaly části svých pravomocí ve prospěch Bruselu, který by byl jakýmsi koordinátorem jednotlivých národních hospodářských politik a také dohlížel na jejich plnění.

Jak ale připomíná AP, předseda Evropské rady bude své vize prosazovat jen velmi obtížně - potenciální voliči jednotlivých evropských lídrů jsou totiž k předávání pravomocí Komisi nebo dalším unijním institucím skeptičtí. To se ukázalo například při anabázi spojené se schvalováním evropské ústavy či Lisabonské smlouvy.

Na druhou stranu je pravděpodobné, že v důsledku krize i řeckých problémů k větší koordinaci hospodářské politiky napříč EU dojde. Pro vytvoření evropské "ekonomické vlády" se v poslední době vyslovila například německá kancléřka Angela Merkel nebo španělská ministryně financí Elena Salgado. Jak by měla fungovat, ale zatím nikdo neví

Prezident EU Herman Van Rompuy se snaží hned od startu svého mandátu ukázat, že chce být skutečným šéfem Unie. V horečných diskusích okolo pomoci Řecku to sice zapadlo, ale předseda Evropské rady v Bruselu minulý týden navrhl, aby se unijní lídři pravidelně (a pod jeho vedením) scházeli každý měsíc. (V současnosti se konají čtyři pravidelné summity ročně plus několik mimořádných.)