Hysterie kolem prasečí chřipky se alespoň v České republice mění v komedii.

21. února 2010 v 9:39 | Adam B. Bartoš |  Pandémia chrípky, očkovanie

Tanec hygienika Víta aneb Jak přežít prasečí chřipku


A jako je sv. Vít patronem křepčících, tanečníků, herců a komediantů, patronem povedené komediantské chřipky je hlavní hygienik Michael Vít. Vláda totiž rozhodla, že je to právě on a nikdo jiný, kdo v rukou třímá osud Čechů, když jako jediný může rozhodnout o povinném očkování.

Vítovy tanečky kolem prasečí chřipky vypadají spíše tanec sv. Víta, jak se říká epileptickému záchvatu. Mediální šílenství kolem svinské chřipky totiž právě nejvíce připomíná křeč, záchvatové onemocnění mozku, cukání nervové soustavy, zkrátka padoucnici.

Už v létě nás Vít strašil tím, že náš čeká pandemie. Ta se nedostavila, a to ani přesto, že Světová zdravotnická organizace halasně prorokovala, že půjde o největší pandemii v lidských dějinách.

Česko v nastalé panice objednalo přes milion vakcín a přípravilo plán na to, jak postupovat, až prasečí chřipka bude kácet jednoho Čecha za druhým. Vláda také vytipovala lidi, kteří by přednostně měli dostat vakcínu. To, co původně mělo být něco jako výsada pro ty "důležitější", se nakonec změnilo spíše v danajský dáreček, který si nakonec nikdo nechce vzít.

Když se pak jednotlivé skupiny zaměstnanců, které byly vládou takto poctěny, začaly proti očkování vyloženě bouřit a zájem nebyl ani o dobrovolné očkování, ministerstvo začalo přemýšlet, co s draze nakoupenými vakcínami.

Trpělivost došla i prezidentu Václavu Klausovi, který se kromě toho, že chřipku označil za banální a přirovnal ji k bublině podobné globálnímu oteplování, postavil proti záměru povinně očkovat vojáky a zaměstnance resortu obrany.

Víta také vyzval, aby šel s pravdou ven. Tak máme tu pandemii, nebo ne? ptal se patrona chřipky. Nemáme, musel přiznat patron. Pandemický stav podle něj ale trvá a nouzový plán, jak jej vláda dříve přijala, platí i nadále. Jinými slovy, nebezpečí není žádné, ale na opatřeních nic nezměníme.

Protože ale šlo do tuhého a celá věc hrozila skončit blamáží, když se i sama ministryně zdravotnictví proti povinnému očkování postavila, dostal hlavní hygienik nápad. Do médií rozhlásil, že má chřipku a to rovnou tu, na kterou má on sám dohlížet.

Samu tuto pikantní skutečnost s pobavením komentoval prezident Klaus. Nejen on se ale podivil, proč se Vít nenechal očkovat, když to všem doporučuje a některé by očkoval i násilně pod pokutou deset tisíc korun. To už ale tolik úsměvné není, spíše varovné.

Vít měl možnost nechat se očkovat už loni. Neudělal to. Chtěl se prý očkovat tento týden, vykládá do médií, ale o pár dní to nestihl. Prasečí chřipka byla rychlejší.

Jeho chování však mnohem spíše napovídá, že s námi hraje prapodivnou hru. Lidé ho viděli s chřipkou vykračovat po supermarketu a běžně se pohybovat po veřejnosti. To má jen tři vysvětlení. Buď tedy nemocný není, nebo ho trápí, že pandemie stále nepřichází, a tak se snaží nakazit co nejvíce lidí, aby jí pomohl. Nebo je prasečí chřipka natolik bezvýznamná, že vlastně o nic nejde.

To ostatně sám potvrdil tím, když se chlubil, že ji bez problémů vyléčí čajem s citrónem a do týdne bude fit. Očkování, které měl naplánováno, prý nyní už není důležité, takže ho nepodstoupí.

Nerad bych hlavnímu hygienikoviu křivdil, ale vypadá to, že se jen šikovně očkování vyhnul. Protože tvrdí, že už chřipku prodělal, nebude si muset píchnout vakcínu, kterou tak halasně propaguje. Nikdo ho pak nebude moci obvinit, že se bojí. Šikovně vymyšlené.

Tím si ale zároveň naběhl a celou záležitost pomohl sám zdiskreditovat. Čechům dal příklad, že citronový čaj je lepší než drahá vakcína firmy GlaxoSmithKline. Veřejnosti vzkázal, že se není čeho bát, a pokud je, pak spíše vakcín.

Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Chřipce se najednou rozrostl počet nepřátel - kritizuje ji už i Miloš Zeman, lidovecký poslanec Ludvík Hovorka, šéf České lékařské komory Milan Kubek. V internetových anketách vítězí osmdesáti procenty ti, kteří by se nikdy očkoval nenechali.

Sv. Vít je jedním ze čtrnácti pomocníků. Je otázka, komu pomáhá Vít hygienik. Pokud někomu, pak jsou to hlavně farmaceutické koncerny, které z chřipky tyjí.

Na závěr připojuji pár rad, jak se s prasečí chřipkou vyrovnat.

1. Nesledujte média. Ta jsou ve vleku farmaceutických firem a tetelí se blahem, když mohou přinést poplašnou zprávu a vyděsit čtenáře. Nedívejte se na televizi, nečtěte noviny a nebrouzdejte po internetových zpravodajských serverech, vyjma Prvnichzprav.cz.

2. Když už se o prasečí / ptačí / jiné (doplňte jméno zvířete) chřipce dozvíte, ignorujte ji. Věnujte se důležitějším věcem a pokud už o prasečí chřipce filosofovat chcete, přemýšlejte raději o tom, kam náš svět spěje, když jsou nadnárodní firmy ochotné vyrobit virus, rozšířit ho do společnosti a pak pod totuto záminkách očkovat lidi. Život pak získá trochu jinou perspektivu.

3. Když už chcete média a jejich informace o chřipce konzumovat, negujte jejich tvrzení. Budou-li tvrdit, že je chřipka nebezpečná, vězte, že je neškodná. Budou-li tvrdit, že neškodné jsou očkovací vakcíny, buďte si jisti, že jsou životu nebezpečné. Bude-li WHO tvrdit, že nás čeká největší pandemie v dějinách, buďte klidní. Pandemie není a nebude, jen nás čeká největší podvod v dějinách.

4. V žádném případě se nenechte dobrovolně očkovat. Tedy alespoň tehdy, chcete-li mít ještě děti a nechcete-li do konce života trpět různými poruchami a doživotně se tak zavázat k odebírání pilulek, tabletek, pastylek a prášků od nadnárodních pilulkových gigantů

5. Kdybyste náhodou onemocněli chřipkou, o které by Vám někdo tvrdil, že je prasečí, nepanikařte. Zalezte do peřin a kurýrujte se horkým čajem s citrónem. To na prasečí chřipku stačí, řekl Vít. Očkovat se nemusíte, vaše tělo si s ní poradí samo. To taky řekl.

6. Neschovávejte se s prasečí chřipkou doma, klidně můžete jít ven. Pan Vít také chodí s chřipkou do supermarketů

7. Mějte rádi prasata / ptáky / jiná zvířata (doplňte), za nic nemohou. Virus vznikl v laboratořích a vyčítat to čuníkům by nebylo fér

8. Pokud jste pro stát nepostradatelní a Vít rozhodne o tom, že je třeba Vás očkovat, nedejte se. Tvrďte, že se bez Vás stát klidně obejde. Když to nepomůže, argumentujte tím, že povinné očkování je proti lidské svobodě

9. Nenechte se očkovat ani v jiných případech. Ani proti běžné chřipce, klíšťové encefalititydě, ani proti rakovině děložního čípku. I kdyby vás o to prosila sama Madelaine Albrightová.

10. Až za rok nastane další pandemie nyní už vylepšeného nového viru (doplňte jméno zvířete) chřipky, postupujte podle bodů 1 až 9.

zdroj

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kolos kolos | 23. února 2010 v 14:13 | Reagovat

na youtube zmizlo video ktere ukazalo mladou zenu jak dopadla po ockovani. ve swedsku napr. zemrelo na ockovani vice lidi nez na chripku.
krome toho do dne se nepodarilo chripkovy virus praseci isolovat a dokazat ze vubec existuje ani pri jednom umrti.
pravdepodobne je to vsechno tuberkuloza, viz ukrajina a who zmenilo pravidla, pred zmenou to zadna pandemie nebyla.
skandal baxter a.g. - jane bürgermeister - 72 kil vakcinu bylo kontarminovano ptaci chripkou, odhalil to cesky lekar!

2 kolos kolos | 23. února 2010 v 14:26 | Reagovat

dodatek k vitaminu c:
citrusove plody dostavaji vitamin c jen kdyz dozravaji na strome a ne v supermarketech

obsah vitaminu c v plodech

citron 53 mg
kedlubna 64 mg
kvetak 73 mg
kiwi 80 mg
zeli 110 mg
paprika 139 mg
petrzel 160 mg
Rakytník řešetlákový 450 mg

nejdulezitejsi je ale pro organismus vitamin d!
ale pozor na chemtraili, uvA paprsky ho nici!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama