Očkovat se patrně nechá jen Kocáb

21. února 2010 v 9:37 | Radomil Hradil

Vlastně pardon, ještě jeden prohlásil, že se příští týden nechá naočkovat: hlavní hygienik Vít. Příští týden totiž začne očkování "subjektů krizových struktur". Z vládních "subjektů" projevil zájem o vakcinaci jen Michael Kocáb.

Aby se vakcín zbavila, chce válda, resp. ministryně Jurásková, zpřístupnit očkování pro každého, počínaje tříletými dětmi, a to co nejdříve. Jurásková nás lživě ujišťuje, že vakcína bude zadarmo, a myslí si, že nevíme, že těch dvě stě milionů nezaplatil nikdo jiný než my sami...Velmi potěšující je projít si on-line rozhovor s M. Vítem. Diskutující se ho většinou ptali, zda konečně hodlá rezignovat na svou funkci, proč šířil poplašné zprávy, zda s ním již bylo zahájeno trestní řízení, zda je zaplacen farmaceutickou lobby apod. Ukazuje to, že mnoho lidí po této prasečí kampani zbystřilo a začalo tušit, odkud vítr vane. Co je ovšem na druhou stranu smutné, je zjištění, s jakou drzostí a bezostyšností lidé jako Vít, krytí příslušnými politickými stranami a jejich sponzory, setrvávají na svých postech a páchají svou činnost. Můžeme si však být jisti jedním: pokud nebudou pohnáni k zodpovědnosti, stejně skončí špatně, něboť jejich chlebodárci je pouze využijí, vymačkají a pak odhodí, zbaví se jich při první příležitosti, aby místo nich nastrčili nové, neopotřebované figurky.

Na nás ovšem záleží, jestli se tohle bude dít donekonečna nebo jak dlouho ještě...

Vláda odebere místo milionu vakcín "jen" 700 000. Lze předpokládat, že nějakých 600 000 z nich nakonec vyhodí, protože si dnes jen těžko lze představit člověka, který by se nechal dobrovolně píchnout. Zatím se ví jen o jednom - o ministru Kocábovi...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama