POZVÁNKA - Současná situace a možnosti řešení izraelsko-palestinského konfliktu: Goldstoneova zpráva OSN ke Gaze

17. února 2010 v 3:27 |  Spolupráca / podpora / akce
POZVÁNKA
Současná situace a možnosti řešení izraelsko-palestinského konfliktu: Goldstoneova zpráva OSN ke Gaze

Centrum globálních studií, společné pracoviště Filosofického ústavu AV ČR a Univerzity Karlovy v Praze a sdružení Přátelé Palestiny Vás zvou na seminář, který uvede Dr. Marek Hrubec, v úterý 23. února 2010, od 10:00. Místo konání: Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1, sál 206.
  • Mgr. Michal Broža: Goldstoneova zpráva a její dosavadní osud v OSN
  • Dr. Norman Finkelstein: Obsah Goldstoneovy zprávy a možnosti řešení konfliktu na Blízkém východě
  • Dr. Jan Kavan: Součastný stav diplomatických jednání na Blízkém východě
Diskusi bude moderovat Jan Májíček. Příspěvky a diskuse budou v anglickém jazyce.

Dr. Norman H. Finkelstein, známý odborník na blízkovýchodní problematiku, během své akademické kariéry vyučoval politickou teorii a o izraelsko-palestinském konfliktu na Brooklyn College, Rutgers University, Hunter College, New York University a DePaul University. Noam Chomsky, známý americký lingvista a filozof a též kritik izraelské politiky, Finkelsteina označuje za velice důkladného akademika. O jeho práci a osudu mluví Chomsky např. ve své knize Understanding Power (Porozumět moci) v části nazvané The Fate of an Honest Intellectual (Osud poctivého intelektuála). Finkelsteinovy práce byly přeloženy do více než 40 jazyků. Poslední právě vydaná kniha: This Time We Went Too Far: Truth and Consequences of the Gaza Invasion (Tentokrát jsem zašli příliš daleko: Pravda a důsledky invaze do Gazy) se zabývá útokem izraelské armády na palestinském území. Mezi jeho další knihy patří: The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering, New Edition 2nd Edition (2003), Beyond Chutzpah: On the Misuse of Anti-Semitism and the Abuse of History (2008), Image and Reality of the Israel-Palestine Conflict, New and Revised Edition (2003), A Nation on Trial: The Goldhagen Thesis and Historical Truth (1998), The Rise and Fall of Palestine: A Personal Account of the Intifada Years (1996).
Seminář uvede Marek Hrubec z Centra globálních studií a Masarykovy demokratické akademie a své příspěvky budou prezentovat rovněž Michal Broža z Informačního střediska OSN v Praze a Jan Kavan, bývalý předseda Valného shromáždění OSN.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama