Přelom: Hyperkorektní panenský "antisemitismus" včera historicky poprvé zjemna ve zpravodajském pořadu ČT

24. února 2010 v 21:01 |  Ostatné videa a články
Přelom: Hyperkorektní panenský "antisemitismus" včera historicky poprvé zjemna ve zpravodajském pořadu ČT


Tak je to tady. Už ani šéfredaktoři a editoři zpravodajství ČT nechtějí být za kretény. Naše mladá demokracie unese hovory téměř o všem, ale téma židovský a holocaustu bylo až do pondělí, 22. února 2010 tabu. Tedy, abychom si rozuměli. Samozřejmě stálá, oficiální historická linie byla jasná a několikrát týdně divákům či posluchačům nejen veřejnoprávních médií připomínána.
Kdokoliv by se pustil do Izraele, třeba v souvislosti s jeho brutálními útoky na Palestinu, či Libanon, byl velmi zastaven mysteriózním zaklínadlem: "Ale Holocaust!". A většinou obviněním z antisemitismu hned vzápětí. A antisimita přece rovná se fašista. Že jste jen kritizovali válku? Dobrá, kritizovat se může, ale dobře si musíte rozmyslet, koho vlastně chcete kritizovat. To si zapamatujte pro všechny režimy, jakkoliv se budou prohlašovat za svobodné.
To vše se mění. Tedy ne ve světě, tam se to tu a tam přihodí, ale je to zcela něco nového v České republice.

Těžko říci, nakolik vyprovokoval šéfredaktora Událostí, komentářů, k pozvání amerického politologa Finkeltestina fakt, že mu Česká akademie věd zrušila a zakázala domluvené vystoupení. Asi si vzpomenete, když před nějakým časem nenechali vystoupit Davida Duka. Byly toho plné noviny. Chtěl jsem sem dát odkaz na zrušení vystoupení Finkelsteina, bohužel jsem žádný nenašel. Ticho po pěšině. O tom se nesmí mluvit, tedy psst!

Připomeňme, kdo je Finkelstein. Je to Žid, jehož rodiče postihl holocaust, byli věznění v koncentračním táboře. Přežili. A on nyní tvrdí, že se holocaustu zneužívá k obraně jakéhokoliv izraelského, nebo někdy i amerického konání. Napsal o tom několik knih, tou asi nejznámější je Průmysl holocaustu: Úvahy o zneužívání židovského utrpení. Finkelstein ještě ani nebyl v Praze, a některé blogy už ho zvládli pořádně pomočit.
Moderátor se pustil do vedení rozhovoru jako naprostý panic v této otázce. Nevěděl čeho se dotknout a čeho ne, aby to nebolelo. Pečlivě si hlídal každé politologovo slovo a bohužel ho moc rozmluvit nenechal. To se dalo očekávat.
Podívejte se na záznam pořadu, až naskočí na stránkách České televize (22:00, 22.2.2010, ČT24). Jestli tedy vůbec naskočí. V očích ostříleného moderátora Martina Veselovského byl totiž chvílemi znát naprostý panický strach až panika. Věděl, že se pohybuje na tuze tenkém ledě. Editor mu za tím účelem pořídil berličku, naproti nebezpečnému židovskému politologovi seděl český zastánce židovských práv , bývalý pan ředitel Židovské obce v Praze, pan Jelínek. To nikdy nebývá zvykem, pokud je tam zahraniční host, nikdy nemá názorového oponenta. Událostí a komentářů už jsem viděl moc a nikdy se nestalo to, co včera. Všimněte si, jakým způsobem manipulativně vedl moderátor veřejnoprávní, údajně nezávislé České televize, kterou všichni povinně platíme svými příspěvky, debatu. Přesně podle ideologických příruček. Ocejchovat a pak se chvíli kolem toho točit, potvrzovat a vyvracet. Ke cti moderátora k nezávislosti a k zahraničnímu hostovi neslouží ani to, že nechal Jelínka mluvit podle mého hrubého odhadu možná více, jak 50% času.

Finkelstein se držel poměrně statečně, já už bych asi noviáři dál pár facek, s manipulativním vedením rozhovoru mám konec konců své zkušenosti s podoběn nezávislým plátkem, jako je Česká televize - Respektem. A tak jak říká Finkelstein: "Čeho se tady v České republice bojíte, proč se o tom nesmí mluvit?" Ale to už spocený moderátor diskusi raději ukončil. Inu, jiný kraj, jiný mrav. My v ČR musíme být vždy papežštější, než papež. Lidé se i 20 let po tzv. pádu totality bojí stínů. Mají to zaseté hluboko v sobě ještě z dob socialismu. A režim jim dává stále dobře najevo, o čem se nyní smí, a o čem v žádném případě nesmí mluvit. Češi nejsou blbí, jen se bojí. A proto dobře rozumí. Nechtějí mít totiž zbytečné problémy, v Československu si vždy totalitní režimy doslova podávaly ruce a jeden střídal druhý.

Teze o židovské světové nadvládě samozřejmě neplatí, Protokoly sionistických mudrců jsou podvrh starý mnoho desítek let, to, že se některé události skutečně dějí tak, jak je v nich prorokováno, je čirá náhoda a místy i fikce a výplod choré mysli konspiračních teoretiků či praktiků. O to více je mi záhadou, proč se v masmédiích celého světa smí mluvit o Izraeli a holocaustu jediným, společensky přijatelným hyperkorektním způsobem. Je to snad už jediné téma, které zůstává na Zemi totální TABU. Vždy, když se o něčem nesmí nebo nechce mluvit, je zaděláno na obrovské budoucí trable, protože to časem vyhřezne s potlačovanou silou o to více. Doufejme, že se začnou i v této otázce ledy spíše uvolňovat, než dále tuhnout. Doufejme, že budou z vězení propuštěni někteří lidé tázající se po skutečném počtu židovských obětí druhé světové války, anebo budou zbaveni svobody i lidé, kteří zpochybňují počet mrtvých Rusů v druhé světové válce, nebo počet Iráčanů v nedávné agresi na Irák.

Očekávám, že některé židovské organizace budou, tak jak je jejich zvykem, proti Finkelsteinově vystoupení v České televizi hlasitě protestovat. To je ale jedno. Už se stalo. Z České televize včera zaválo (zatím jen) pár minut svobodné diskuse. A připomínám, že Vláďu Stworu vydávajícího Zvědavce za něco podobného před pár měsíci málem čeští prokurátoři zavřeli. Inu, ledy tají rychle. Možná máme krátce před listopadem 89. A možná taky ne. Možná, že se české děti skutečně již brzy začnou učit, že Jan Žižka byl jeden z nejhrůznějších evropských zakladatelů terorismu.


Více o Finkelsteinovi i Britské listy zde.
Aktualizace: 12:13 Aktuálně nejde pořad v archívu ČT přehrát. Zdá se, že má Úřad předsedy vlády, stále populárnějšího nikým nevoleného / dosazeného "rabína" Fischera, který zakázal i přednášku na půdě ČSAV (zdroj), opravdu dlouhé prsty. Předsednictvo vlády znovu rozhoduje, co smíme slyšet, nebo vidět. Píše se únor 2010.
Aktualizace 17:33: Jediný záznam, který v tuto chvíli jede, je TENTO. Je dostupný bohužel pouze divákům s velmi rychlým připojením.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kolos kolos | 25. února 2010 v 0:25 | Reagovat

Hedy Epstein tam v te listine zidovskych antisemitu chybela, i kdyz ma jiz 86 let porad se aktivne podili na protestech a dokonce je pomaha organizovat.
snad se lidi konecne zbudi.

2 TS TS | 2. března 2010 v 0:02 | Reagovat

záznam je zde:
http://media.bloguje.cz/837127-norman-finkelstein.php

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama