Zeman: Hrozba globálního oteplování je hysterie, kterou vyvolali ekologičtí lobbisté

17. února 2010 v 2:34 |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails

Miloš Zeman


nahled
Hrozba globálního oteplování je hysterie, kterou vyvolali ekologičtí lobbisté, řekl agentuře Mediafax šéf Strany práv občanů (SPO) Miloš Zeman. Globální oteplování se s globálním ochlazováním střídá od počátku historie planety, připomíná Zeman.

"Globální oteplování je v lidské historii po tisící prvé. Globální oteplování je v historii planety po miliónté prvé. Stejně tak je zde po tisící prvé a miliónté prvé globální ochlazování," říká Zeman.

Lídr SPO poukazuje na zjištění zahraničních vědců, že posledních pět let se dokonce globální teplota snižuje. "Pokládám teorii globálního oteplování za tvrzení, které je založeno na lidské pýše, tedy tvrzení, že lidstvo svojí emisí skleníkových plynů může způsobit dramatické kolísání teplot na Zemi," vysvětlil Zeman.

Expremiér je přesvědčen, že hysterii týkající se globálního oteplování má na svědomí ekologické lobby. "Solární a větrné elektrárny musí daňoví poplatníci pilně dotovat, aby tyto firmy vydělávaly na obnovitelných zdrojích energie. Nikoho ale nenapadne, že protože slunce svítí jenom někdy a vítr fouká také jenom někdy, potřebujeme vybudovaný systém hnědouhelných, nukleárních a vodních elektráren, protože lidé potřebují elektřinu stále," uvedl Zeman s tím, že investice do obnovitelných zdrojů jsou vyhazováním peněz.

"Kdyby nebyl přijat zákon, který solární a větrné elektrárny bohatě dotuje, nikdo by je nestavěl," shoduje se Zeman s názory prezidenta Václava Klause.

"Já mám na Vysočině tvrz ze 16. století, která byla postavena italským renesančním architektem v době, kdy u nás bylo globální oteplování. Pak přišla malá doba ledová. To znamená, tyto cykly se střídají naprosto nezávisle na lidské činnosti," podává příklad Zeman.

Dalším podobným příkladem je podle expremiéra vývoj krajiny Grónska. "Grónsko, Greenland, tedy Zelená země byla ve 13. století pokrytá pastvinami. Odmítám názor, že těch pár Vikingů a Eskymáků tam vyprodukovalo tolik CO2 a dalších skleníkových plynů, že by v Grónsku způsobili oteplení. Těch 14 farností, které tam pak byly, vymřely hladem, protože tam kvůli globálnímu ochlazení přišel led a záchranná výprava se k nim nestihla dostat," doplnil Zeman.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama