Europská zelená tlačenka

23. března 2010 v 10:37 | Jan Zeman |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Ignoruje realita EU nebo EU realitu? Nebo prostě jedou bruselští ouřadové podle plánu, který ignoruje realitu?

V poslední době se značně přemnožily různé aféry kolem globálního oteplování. Napadlo jich už skoro tolik jako sněhu o letošní zimě. Začalo to loni na podzim uniklými emaily z CRU, což efektivně a na poslední chvíli pohřbilo připravovaný Kodaňský monstrpojekt celosvětové daně, pardon kontroly emisí. A od té doby se to pěkně veze. I člověk, který se to snaží sledovat, má problémy to všechno zaznamenat.

Byly nalezeny závažné chyby nejen věcné, ale i v oplatňování vlastních pravidel celého toho procesu vytváření alarmistických zpráv IPCC. A to takové, že vznikají opravdu vážné pochybnosti o vědeckosti celého toho podniku. Byly zaznamenány neméně závažné systematické chyby v procesu výpočtů trendů světových teplot a to ve všech třech hlavních agenturách západu, které se tím zabývají. Že vzniká už závažné a podložené podezření, že byly teploty upravovány směrem nahoru pomocí poměrně sofistikovaného podvodu s daty, připomínajícím zfixlované účetnictví zkrachovalého Enronu do té míry, že se už v určitých kruzích začalo onomu environmentalismu nadávat "enronmentalismus".

Šéf CRU odstoupil. Šéf UNFCC odstoupil rovněž a byl nahrazen vysoce nepopulárním jihoafrickým politikem, který se podle všeho podílel ještě i na apartheidu. Což rozhodně nevypadá, že by se chtěla posilovat vážnost oné instituce OSN, ale spíše podtrhovat její fašistické rysy rýsující se na pláštíku hry na světovou demokracii.

Šéf IPCC, na kterého byly vytaženy zásadní věci co do možného konfliktu zájmů a podvodů s granty, se delší dobu naopak snažil tvářit, jakoby se nic nestalo. Avšak IPCC nakonec - zřejmě na podnět zděšených špiček OSN, která by tak zase mohla ztratit další část své pošramocené důvěryhodnosti a podpory - přece jen započal proces "kontroly škod" a oznámil nezávislý prý audit procesů v IPCC.

Probíhá vyšetřování britského parlamentu. Vynořily se další emaily, dokazující podobné praktiky jako v CRU i v NASA, k čemuž se přidaly důkazy, že tomu je tak nejspíše i v poslední z třetice klimaagentur NOAA, a že to je navíc zřejmě ono pravé "epicentrum" takového ohýbání dat o globálních teplotách, až to celé prasklo. A další emaily dokazující celkem jasně, že se významní klimatologové ještě v únoru pokoušeli o ubohý propagandistický protiútok, který ale neměl žádný moc vědecký základ. A tak dále a tak dále.

Všechny tyto aféry se doslova vrší na blogosféře a velmi často už pronikají i do populárních médií. Například i dříve velmi příkře pro-alarmistický britský levicový Guardian přehodnotil svou politiku, přestal říkat klimaskeptikům "popírači" po vzoru popíračů holocaustu a začal se konečně zajímat, jak to s tím oteplováním tedy je doopravdy. Ostatní britská média si už také delší dobu neberou moc servítky. Lidé jako Gore a Pachauri, kteří před ani ne třemi lety dostali za propagaci onoho oteplování Nobelovu a další ceny, jsou naopak už celkem veřejně označováni skoro za podvodníky.

Al Gore, kterého si ještě před nedávnem Paroubek zval na právě probíhající sjezd socanů, nedorazil. Zřejmě má mnohem vážnější starosti, než se pokoušet přebarvit naši místní oranžovou na globální zelenou, která povážlivě bledne, či v Klausových intencích modrá, nebo spíše začíná na povrch rychle vycházet i politicky rudé jádro celé té blamáže.
Kongresmani v USA z obou hlavních stran se smáli, když jim Obama říkal cosi o "nezvratných důkazech klimatických změn" v tradičním projevu o stavu unie, a ona čím dál bezobsažnější fráze nakonec přišla zřejmě tak směšná i jemu samotnému, že se k nim v oné trapné chvilce sám přidal také. A to už je u tohoto politika přiblblých sloganů co říct.


Co více i bývalý šéf CRU Jones po nějaké době mlčení a prý úvah o sebevraždě veřejně prohlásil, že to slavné oteplování právě v posledních 15 letech - kdy probíhá celý tento cirkus strašením od roztátí ledovců a zaplavení přímořských velkoměst, jednou horkem jednou sněhem, jednou suchem, jednou vlhkem, které prý do Evropy vrátí malárii, až po vyhynutím naopak dobře prosperujících ledních medvídků - se nedá dokázat.

K tomu, aby toho nebylo málo, se množí důkazy, že díky velmi anomálnímu minimu sluneční činnosti může být naopak ochlazování to skutečné, co nás může v příštích desetiletích čekat a co může být skutečným problémem.

Zkrátka celá ona složitě a nákladně budovaná apokalyptická víra v globální oteplování s jasným základem v okultismu kolem tzv. New-Age, produkující či odcizující, jak se to vezme, už stovky miliard v zeleném byznysu a způsobující jen tak mimochodem jednu z největších ekologických a ekonomických katastrof v dějinách zvanou biopaliva, víra, do které tolik politiků investovalo značný politický kapitál - a že je to víra shledal po soudu v Anglii i Nejvyšší soud v USA - se hroutí tak rychle, že by to před půl rokem těžko někdo čekal. Má-li toto být onen "new-age" po pádu starých model, daří se to skoro dokonale. Jen ne v oněch intencích jak určité duchařské kruhy zamýšlely. Skoro to už vypadá, jakoby si oni přísloveční vegetariáni kousli do pěkného kusu pořádně nahnilého vepřového vydávaného na tomto trhu apokalyptických vizí za zeleninu.

O to více mě však zaráží politika čerstvě polisabonského Bruselu - který už veřejně ohlásil, že pravomoce vyplývající ze smlouvy hodlá prý využít maximálně a nastolit tak v Evropě úřednickou diktaturu, která se snad má pokoušet zachránit podobně jako víra v globální oteplování hroutící se eurozónu a státním bankrotem ohrožené země tzv. PIIGS - Portugalsko, Itálie, Irsko, Řecko a Španělsko. V onom předposledně jmenovaném k němu už došlo a v onom posledně jmenovaném to hrozí tak akutně, že už se objevují zprávy, že Německo už možná v hluboké tajnosti aktivovalo plán zpětného přechodu na německou marku, aby v případě lavinového efektu propadu výše zmíněných ekonomik, svázaných eurem, zachránilo, co se dá.

Evropská Komise ale navíc rovněž oznámila, že "uhlíkovou daň", jejíž protlačování bylo zřejmě na globální úrovni hlavním cílem vytváření onoho děsu z klimatické katastrofy způsobované prý emisemi CO2, bude dále prosazovat na evropské úrovni. A to i přesto, že je skoro už jasné, že zbytek světa se na ničem takovém už neusnese, neboť zřejmě uprostřed světové krize financí a důvěry v celý ten velevážně se leta tvářící vědecký humbuk přece jen zafungovaly ony zbytky rozumu a ekonomického pudu sebezáchovy. Takže by to bylo opravdu jen zavedeme evropské daně ber kde ber bez jakéhokoli měřitelného ať už skutečného nebo domnělého dopadu na globální klima.


Proto bychom se měli hlasitě ptát, kam EU svou zpozdilou politikou zavádění evropské daně z uhlíku míří. Je to skutečně "proti všem" (tedy kromě našich zelenavých zlatokopů co by zdanili i dejchání), nebo se prostě tlačí plán, který se někdy v určité fázi udělal, a ignoruje se realita, protože je potřeba odfajfkovat nějaké kolonky v té celé mašinérii formulářů, bez toho, aby se bral ohled na realitu a i když to je škodlivé? Vždyť to jen může dále zdražit už tak dost drahé energetické vstupy a už tak dost regulacemi dobrého a deregulacemi špatného těžce retardovanou ekonomiku jen dále ještě zpomalit.

A k čemu by měl onen výnos oné daně vlastně sloužit? Na další bez dotací tak nerentabilní větrníky apod. aby zelená korupce dále hezky vzvétala? Není to po skandálně doslova protlačení neúspěšné euroústavy přejmenované na Lisabonskou smlouvu za pomoci rozsáhlé politické korupce a v příkrém rozporu i s těmi zcela nejzákladnějšími demokratickými principy zase další podvod chystaný k ještě hlubšímu vyprázdnění kapes evropanů a socialistickému zdebilitování evropské ekonomiky a politiky?

Není už přece jen čas říci konečně dost a odebrat nedospělým bruselským rádoby státníkům jejich hračku, náš kontinent, protože už by nás ona hra na zelené kasíno, kterou zbytek světa už nesměle odpískává, opravdu mohla stát příliš? Nebo budeme dále tupě čekat, až nás rozvrat ekonomiky a morálky pod taktovkou rádoby státních plánovačů desetiletek z ulice zákona v Bruselu jako podobné podniky v minulosti dovede k nějaké té zase totalitě, chudobě či válce?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama