Duben 2010

Vedci predpovedajú príchod chladnejších európskych zím

30. dubna 2010 v 5:36 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrailsNa základe novej štúdie britských a nemeckých vedcov publikovanej vo štvrtok, kontinentálna Európa a Británia pravdepodobne uvidí viac nezvyčajne studených zím ako v minulých rokoch, spôsobených nízkou slnečnou aktivitou. Štúdia v "Environmental Research Letters" porovnáva nedávnu nízku slnečnú aktivitu a slnečné obdobie nazývané "Maunderovo minimum" z 2. polovice 17. storočia, kedy dokonca zamrzla rieka Temža v Londýne. Obdobie krutých zím sa často nazýva "malá doba ľadová".

Za posledných 11 rokov bola slnečná aktivita na svojom 90-ročnom minime, čo výskumným pracovníkom University of Reading, Rutherford Appleton Laboratory v Oxfordshire a Max Planck Institute for Solar System Research v Katlenburgu - Lindau poskytlo osobitnú príležitosť na porovnanie historických teplotných rekordov so slnečnou aktivitou a preskúmanie toho, ako je táto skutočnosť spojená s chladnými zimami v regióne.

Ich práca ukázala, že obdobia nižšej slnečnej aktivity ovplyvňujú atmosférické podmienky, vytvárajúc "blokovací" efekt proti teplému atlantickému vzduchu, ktorý by normálne dosiahol región, čo vyúsťuje do studenších zím.

Meteorologické zmeny vplývajú na prúdenie nad regiónom, čo presmerúva zvyčajne mierne západné vetry a umožňuje zaplaviť Európu studeným a suchým vetrom - pomáhajúc celkovo nižšej teplote.

Štúdia hovorí, že podmienky poukazujú na 8 %-nú možnosť, že sa obdobie Maunderovho minima môže objaviť ešte raz.
Vedci ale kladú dôraz na to, že ich nálezy nevyvracajú teóriu klimatických zmien.


"Prízvukujeme, že toto je regionálny a sezónny efekt, súvisiaci s európskymi zimami a nie globálny efekt" tvrdí štúdia a pridáva "prezentované výsledky naznačujú, že napriek hemisférickému otepľovaniu by Británia a Európa mohli zaznamenať viac studených zím, ako v minulých desaťročiach.

K dosiahnutiu tohto záveru britskí vedci spojili údaje zo záznamov teplôt stredného Anglicka, ktoré datujú posledných 351 rokov, s údajmi o slnečnej aktivite, ktoré spracovali špecialisti Maxa Plancka.

Riaditeľ Institute fo Solar System Research Sami K. Solanki povedal, že použil merania magnetického poľa na zmeranie slnečnej aktivity, ale keďže tieto záznamy siahajú len do r. 1900, vedci rekonštruovali staršie úrovne pomocou počítačových simulácií.
Spojenie medzi slnečnou aktivitou a studenou zimou v Európe bolo rozpoznateľné len po tom, čo bol vypočítaný celkový trend globálneho otepľovania.

Preklad: Mike


Oblak popela, který nikdy neexistoval

30. dubna 2010 v 5:12 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Oblak popela, který nikdy neexistoval: Vulkanický mrak nad UK byl jenom 1/20 limitu pro bezpečné létání, k zákazu vedly omyly

Daily Mail, David Rose, Matt Sandy, Simon MacGee, 25. 4. 2010
Překlad: Orgonet
Mail on Sunday může dnes odhalit plný rozsah zmatku s velkým uzavřením leteckého prostoru, který stál aerolinie 1,3 miliardy liber a kvůli němuž 150 000 Britů zůstalo někde trčet - to vše pro údajný oblak sopečného popela, který po celých 5 dní, kdy byly zakázány lety, byl tak tenký, že byl neviditelný.

Jak správně ukazují poprvé publikované satelitní obrázky tzv. "aerosolového indexu", obloha nad Británií byla naprosto jasná a prostá popela z islandské sopky Eyjafjallajoekull.


Pátrání provedená našimi novinami objevila:

    * Pokusy měřit hustotu popela byly narušeny, protože hlavní letoun používaný Meteorologickým ústavem pro tento účel právě nelétal, aby mohl dostat nový nátěr.
    * Počítače Meteorologického ústavu, které již dříve předpověděly pro minulý rok "léto vhodné pro grilování" a pro letošek mírnou zimu, vyprodukovaly spoustu map předpovídajících, že popel pokryje rozsáhlé území, které se může rozkládat od Ruska až po Newfoundland. Ale nad většinou území vůbec žádný prach nebyl, a žádný nebyl vidět ani na satelitech.
    * I když nad Británií v průběhu letového zákazu bylo trochu prachu, maximální hustota naměřená vědci byla jenom dvacetinou toho, co je bezpečného limitu, o němž nyní rozhodli vědci, vláda a výrobci letadel a motorů.

"Nikdy jsme nepochopili, proč byl vydán plošný zákaz - něco, co by se v jiných částech světa nestalo," řekl včera odpovědný zástupce aerolinií.


"Bezpečnost je vždy naší prioritou, ale toto bylo šíleně přehnané. Jak s postupem času opatření byla odvolávána, stále více nás znepokojovalo, že tato politika byla založena na teoretických modelech, které měly malý podklad v realitě."


A Jim McKenna, vedoucí úřadu pro civilní letectví, připustil včera večer: "Je zřejmé, že na počátku krize byl nedostatek přesných údajů. Je také pravda, že po určitou dobu byla hustota prachu nad UK téměř nedetekovatelná."


McKenna řekl, že letecký průmysl "odmítl uznat, že by v souvislosti s islandskou sopkou byl nějaký problém." Trval na tom, že nebylo nic, co mohly úřady učinit jinak, aby zamezily zákazu létání. Ale dodal, že základní změny budou nyní v tom, že se zajistí, aby se podobná věc nemohla v podobné situaci opakovat.


Rozhodnutí uzavřít britský vzdušný prostor bylo přijato poprvé 15. dubna letovou kontrolou NATS. Příčinou byla katastrofální interakce mezi dvěma oddělenými přístupy, kdy jeden se zabývá letectvím a druhý předpovědí popela.


Obojí bylo kupodivu odlišné od opatření, která se provádějí v jiných zemích, kde je létání dotčeno vulkány, jako např. v USA.


Atd. atd.


Pozn. Orgonet:

Atd. atd. Dále se v článku probírají přístupy k létání a popelu, což z mého hlediska už není zajímavé, tak to dál nepřekládám.

Prostě Britové spolu s celou Evropou nechali nachytat na propagandu vojska, které potřebovalo uzemnit celoevropský letový provoz, tak vyvolalo falešný poplach se sopkou, jak se zde již psalo, přičemž hlavní údajný "oblak" samo vyrobilo prostřednictvím nějakých ampulí vyvíjejích SO2, nebo čeho, však mají arzenál nevyčerpatelný. Tímto způsobem se tom se ovšem nikdy mluvit nebude, aspoň ne v běžných médiích.


Objavenie Atlantídy (dokument SK)

30. dubna 2010 v 2:37 Ostatni
Stovky rokov archeológovia hľadali legendárne mesto Atlantídu v severnej Afrike, Európe a dokonca v Karibiku. Pritom sa možno celý ten čas skrývala neobjavená v Južnej Amerike. Tento film prináša novú prekvapujúcu teóriu o záhadnom meste zo starobylej gréckej legendy. Kamery Discovery Channel zaznamenávajú stratenú civilizáciu pochovanú pod Bolívijskými náhornými plošinami. Bohato vizuálny a napínavý dokument vám odhalí úplne nový príbeh starobylej histórie, príbeh v ktorom sa Amerika stala kolískou civilizácie ľudí, ktorí cestovali na východ dávno predtým, ako Kolumbus preplával Atlantik.

51:14


Hlavně se hezky bát. Sopečný týden jako prasečí chřipka

29. dubna 2010 v 3:51 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails

Otázka za dvě miliardy eur: Víte, co je horší, než když letadla zastaví sopečný čmoud? Řešení: Když se později zjistí, že žádný čmoud nebyl a klidně se mohlo dál létat. Něco takového se rýsuje. Velký kouřový týden se možná změní na velký panikářský týden.


Erupce islandské sopky, zastavila letadla.

foto: AP
Erupce islandské sopky, zastavila letadla.

Tím, co hodilo na Evropu deku, nebyla nakonec jen sopka, ale také alibismus a spoléhání na komputery. Omočeno i EU. A asi i způsob života, když se na mikrovlnky pro jistotu lepí varování, že dovnitř nemáme vkládat kočku.

Teď popořadě. Dvě miliardy je cenovka, na niž se vyšplhají škody způsobené uzavřením evropského nebe. Teď se zdá, že k tomu nebyl důvod.
Evropa byla ochromena na základě počítačové simulace. Ta má zásadní slabinu: ukáže, kde všude je sopečný popel, ale neumí zjistit, kolik ho tam je. Když zoufalé aerolinky, třeba British Airways či Lufthansa, vyslaly do vzduchu vlastní měřicí letouny, zjistily, že koncentrace je zanedbatelná.

Ale pravidla z roku 1980 hovoří jasně: když je ve vzduchu sopečný popel, musí letadla zůstat na zemi. Je to skvělé alibi a pohodlný systém. Byrokraté jsou za ním neprůstřelní. Nemají jinou možnost, a tak nemusí vyhodnotit skutečné riziko.

Zatímco zjišťujeme, jestli je na Marsu voda, nejsme schopni rychle změřit, kolik je popílku mezi Vídní a Krakovem, aby rakouský prezident mohl letět na pohřeb polského kolegy.

Jednodušší je rovnou se bát. Sopečný poplach hodně připomíná loňské zděšení kolem prasečí chřipky. A taky paniku po 11. září, kdy jste najednou měli teroristy málem i v altánu na zahradě.
Aby bylo jasno: neříkám, že aerolinky měly jednoduše vyslat letouny s pasažéry do dýmu a čekat, jestli se nezřítí. Ani že jsme chybili, když jsme se připravovali na pandemii chřipky nebo v roce 2001 zpřísnili bezpečnostní opatření. Naopak. Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší, radí zlaté pravidlo přežití.

Potíž je v tom, že my si už jinou možnost než tu nejhorší nedáváme. Nepozorovaně jsme si vyrobili jakousi kulturu paniky. Reakce na rizika je stále přehnanější. A když chcete uprostřed katastrofismu zůstat střízliví, není se kromě vlastní skepse o co opřít.

Zdroje, odkud bereme informace o ohrožení, ztratily věrohodnost: politiky není třeba rozebírat, horší je, že věda je dnes průmyslové odvětví, jehož výstupy jsou často motivované získáváním příjmů.

Možná stačilo okopírovat postupy, jaké má připravené pro sopečný poplach Amerika.
Měřicí letouny zjistí koncentraci popela a podle toho se pružně přesměrovávají trasy. Evropská pružnost vypadala tak, že unijním ministrům dopravy trvalo pět dní, než se sešli u videokonference. Evropská měřicí letadla toho moc nenalétala, protože stejně nebylo proč.
Ale byli jsme hezky v bezpečí. Opravdu?

Když po 11. září 2001 Američané omezili létání a začali jezdit auty, statistika ukázala, že to na silnicích způsobilo dodatečných 2 500 mrtvých. Kolik jich bylo za týden velké sopečné paniky?


Geneticky upravované plodiny usmrtili v USA vyše dva milióny osôb

26. dubna 2010 v 20:40 Prírodné zdroje, životné prostredie
Kremľom údajne obieha zimomriavky naháňajúca správa, ktorú pre premiéra Vladimíra Putina vypracovala Ruská akadémia medicínskych a technických vied, kde sa uvádza, že v Spojených štátoch amerických od roku 2008 zomrelo viac než dva milióny osôb v
dôsledku záhadného ochorenia obilnín, "nanajvýš pravdepodobne" vyvolaného genetickou úpravou plodín, ktoré sa potom potravinami prenieslo na ľudí.  

Toto záhadné, zatiaľ neidentifikované, pľúcne ochorenie, ktoré je teraz príčinou hromadného umierania, sa po prvýkrát objavilo na jar roku 2008 v poľnohospodárskom štáte Iowa, kde sa ním na konferencii o pľúcnych ochoreniach (čo je ironické) v sídle guvernéra nakazilo 36 osôb. 
Americký štát Iowa je jedným z najväčších svetových producentov kukurice a obilia, ale z toho dnes už 99 % predstavujú geneticky upravované druhy, dodávané americkou gigantickou poľnohospodárskou spoločnosťou Monsanto.  Na trhu sú známe ako Mon 86, ďalej Mon 810 (automaticky produkujúce insekticíd, t.j. samé odpudzujú hmyz) a NK 603 (Roundup R), ktoré absorbujú herbicídy.  

Americké obyvateľstvo neinformovali o tom, že podľa štúdie Medzinárodného žurnálu biologických vied, geneticky upravované druhy kukurice poškodzujú vnútorné orgány.  Spoločnosť Monsanto na túto štúdiu okamžite reagovala obvinením, že ich výskum je
založený na "nesprávnych analytických metódach a dôvodeniach" a že navyše "nespochybňuje bezpečné užívanie týchto výrobkov".

Ale ruskí vedci v súčasnej správe uvádzajú, že tvrdenie spoločnosti Monsanto, že ich kukuricu Mon 863 môžu bezpečne konzumovať ľudia i zvieratá, "absolútne nie je vedecky podložené".  A ich tvrdenie potvrdzuje aj správa francúzskej biomolekulárnej
komisie (Commission du Génie Biomoléculaire - CGB), ktorá v správe konštatuje, že "na základe prezentovaných údajov vôbec nemožno dospieť k záveru, že GM kukurica MON 863 je bezpečným výrobkom". 

Závery ruských vedcov ďalej potvrdzuje aj organizácia
Greenpeace International, ktorá v správe pod názvom "MON 863: kronika systematického zavádzania" varuje, že ich kampaň odhaliť a zhodnotiť údaje najnebezpečnejších geneticky upravovaných plodín bezpochyby dokázala, že MON 863 vôbec nie sú vhodné na
konzumáciu.  

Ale na škodu amerického obyvateľstva, ich vládni predstavitelia tieto varovania ignorovali a umožnili na území Spojených štátov v masovom meradle sadiť geneticky upravované plodiny do tej miery, že dnes už 80 % kukurice a 93 % sóje predstavujú tieto nebezpečné druhy plodín a podľa popredného ruského vedca, spomínaného v správe, svet sa dnes v dôsledku toho ocitá na pokraji ekologickej katastrofy "biblických rozmerov".  

A tá spomínaná ekologická katastrofa už prebieha na území Spojených štátov, kde od začiatku roku 2008 po marec 2010 zaevidovali 2 a pol milióna nevysvetliteľných "náhlych úmrtí", čo je 40 %-ný nárast oproti predchádzajúcim dvom miliónom.  V ruskej správe sa uvádza, že takmer všetky úmrtia nastali v dôsledku pľúcneho ochorenia, ktoré pri diagnóze chybne pripisujú iným príčinám, napríklad chrípke, či zápalu pľúc a to preto, aby ľudia neprepadli panike.  V skutočnosti ich však spôsobuje neidentifikovaný rastlinný vírus, ktorému sa podarilo prekonať bariéru medzi druhmi a preskočiť na ľudí. 

Výskum Stredomorskej francúzskej univerzity v Marseilles (Dedier Raoult) potvrdzuje závery ruských vedcov, že po prvý raz v ľudských dejinách rastlinný vírus spôsobuje problémy ľuďom.   Ruskí vedci ďalej tvrdia, že nedávny pokus Spojených štátov o hromadné očkovanie proti prasacej chrípke H1N1, to bol len "veľmi nemotorný pokus" zastaviť šírenie tohto záhadného pľúcneho ochorenia; očkovaním populácie mali v úmysle napraviť nežiadúce účinky geneticky upravenej kukurice, ale - súdiac podľa prístupných dôkazov - všetky doterajšie pokusy boli zatiaľ neúčinné.  ... 


Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho (2.cast)

26. dubna 2010 v 20:33 NWO, Illuminati, Bilderberg

Mainstremová masmédia o tom mlčí, ale internet je takových úvah plný. Hodně se diskutuje například o tzv. novém světovém řádu. Co to vlastně znamená a co vy si o tomto termínu myslíte? Souvisí to s tím, o čem jsme tu dosud mluvili?
Určitě, ten termín znám velmi dobře, to není nic nového, to už existuje od Ligy národů. Plány na zavedení nového světového řádu jsou tady dlouho, je to čistě bělošská záležitost. Ano, je to velmi vhodný termín, jak popsat všechny tyto věci, o kterých můžeme mluvit velmi dlouho. Jeho nastolení probíhá ale desítky let a ještě nebyl nikdy konkrétně završen, i když každá z jeho fází by mohla být považována za jeho završení. Možná toho ale nebude nikdy dosaženo, protože vždy existují nějaké dynamiky, které jdou proti tomu. Je to systém dynamický. "Neue Weltordnung" zavedl svého času i Hitler, ale byl v tom zastaven. Toto slovní spojení vyslovil v roce 1936 při zahajování olympijských her v Berlíně. Svým způsobem existoval nový světový řád, který mohl zavést Stalin, i když nebyl světový, ale v tom internacionalistickém duchu zde byla snaha něco takového zavést po celém světě. Takže nelze rozlišovat levice - pravice. Levice i pravice se mohou stát rovnocenným nástrojem této snahy o nový světový pořádek. Nedá se to ideologizovat, podle mne to je spíše technická záležitost.

- SCHWARZENBERG JE ČLENEM TRILATERÁLNÍ KOMISE

Pokud existují snahy o světovou vládu, pokud existují proponenti jakéhosi nového světového řádu, jak naznačujete, z logiky věci by měly mít vazby i do české politiky, protože cílem těchto myšlenek je spojit celý svět do jedné připravované světové vlády. Takže i u nás musí být lidé, kteří na tom pracují. Pojďme do české politiky. Vidíte tu takové? Pokud ano, kdo to je? Mám na mysli nějaké české osobnosti, které pracují pro zájmy těchto elit.
Vidím. Ale myslím, že na tom úplně nesejde, protože lidé jsou nahraditelní. Když někdo přestane fungovat, protože má s tím třeba etický problém, tak ho odsunou a najdou si třeba někoho jiného, kterého patřičně stimulují, negativně nebo pozitivně.

Dobře, ale můžete někoho jmenovat? Nebo alespoň okruhy lidí? Nebo politické strany, které si s těmito elitami nejvíce zadaly...
Na tom také vůbec nesejde. Politické strany jsou jen nástroj pro to, aby si lidé mohli vybrat. Pak mají lidé pocit, že to mají pod kontrolou, můžou se s tím ztotožňovat. Ale všechny strany jsou naopak pod kontrolou elit, jinak se nedostanou do povědomí. Existuje na to řada instrumentů, jedním z nich jsou ty volební preference, jak jsem už říkal. Nebo přístup do médií.

(následuje exkurz do nedávné historie - sametová revoluce je podle Solise jedním z řady tzv. barevných revolucí, kdy bylo vše ve skutečnosti dohodnuto a do politiky se dostali různí lidé, jako exprezident Havel a podobně...)

Když přeskočíme těch dvacet let, kdo je dnes takovým příkladem lidí, kteří mají napojení na světové elity?

To není jednoznačné. Dochází to jisté míry ke generační obměně, paušálně jsou to původě lidé kteří se točili kolem revoluce, později kolem diplomacie, dnes kolem armády a médií. Propojení může být finanční, politické nebo ideologické. Také do jisté míry etnické... bylo by to asi na dlouho. Jenom bych řekl, že i ten Václav Havel je v pozadí, zatímco Karel Schwarzenberg vede zde takovouto účelovou stranu, která je veškerými prostředky manipulace a propagandistickými nástroji tlačena dopředu proto, aby lidé k ní získali důvěru, aby byli přesvědčeni o serióznosti lidí, kteří jsou ale naprosto neseriózní. Ale asi to funguje, protože spousta lidí z mého okolí vůbec nechápe to nebezpečí, které přichází z okolí této strany. Je to naprosto důsledně prováděná zpravodajská operace, za kterou jsou elementy ze zahraničí.

Nahrál jste mi tím Schwarzenbergem na další otázku. Před dvěma lety se podařilo prolomit tabu, které o těchto věcech v médiích panuje, když se poměrně široce psalo o tom, že Karel Schwarzenberg se ještě jako ministr zahraničí účastnil v USA schůzky tajné skupiny Bilderberg. Jak tato skupina Bilderberg souvisí s daným tématem?
Zcela úzce. O Bilderbergu toho není moc známo, i když už existuje dost literatury. Ta skupina existuje už dost dlouho, trochu se obměnili, ale to jádro je stále stejné. Poté, co byli odhaleni, že existují, si samozřejmě udělali z nouze ctnost a teď se dokonce vychvalují, že jsou skupina elit, které řídí pro blaho všech jeho obyvatel dějiny světa. Je to samozřejmě nehorázné, protože to je tajná společnost ve smyslu, že se veřejně nepublikují jména těch, kteří se shromáždění účastní, za druhé výstupy té konference nejsou zveřejňovány, přitom se jí zúčastňují demokraticky zvolené elementy, i když ta společnost sama není demokraticky volená. Když tam byl Schwarzenberg, který byl volený senátor a byl ve vládě, tak tam vyjednával bez toho, že by měl nějaký mandát. A dosud z toho nepředložil žádný zápis. Což by měl, když tam jede za veřejné peníze.

Neví se, zda tam jel za veřejné peníze. Byl to jeho tajný výlet, tvrdil, že to je jeho soukromá iniciativa.
Dobře, v tom případě ale zcela bezpochyby jel za státní peníze na jednání Trilaterální komise, které je člen. Což je také soukromá organizace založená Davidem Rockefellerem a Zbignievem Brzezinskim (polsko-americký politolog, šedá eminence americké zahraniční politiky, pozn. red.). Brzezinski je dnes shodou okolností šéfem poradců Obamy, takže to je nejvyšší úroveň rozhodování a manipulace. Na toto jednání jel a měl to na stránkách MZV jako termín v kalendáři. Konalo se to tehdy ve Vídni.

Jak víte, že je členem Trilaterální komise?
On je jeden z pěti členů Trilaterální komise...

Myslíte za Českou republiku...?

Ono to není za Českou republiku, to není něco, kam by Česká republika někoho nominovala...

Jasně, rozumíme si, myslel jsem z Čechů...
Tak. Ale musím to opravit, aby nevznikl dojem, že to je něco oficiálního. Je to soukromá lóže lidí - oni tedy za tu dobu, co existují, také chtějí punc toho spiklenectví odstranit, protože jim to je na škodu, komplikuje to život těch členů, když se na to přijde. Logicky - protože tam se za zády občanů dělají plány, které se dotýkají jejich států. Například plán na zrušení států. Paradoxní je, že někdo, kdo reprezentuje stát, jako Schwarzenberg, jede na konferenci, kde se plánuje zrušení státu, státnosti vůbec a nahrazení státu nějakým soukromým fašistickým spolkem majitelů nadnárodních koncernů, nadnárodních společností. To je podle mne vlastizrada a toho se účastní Schwarzenberg.

Jak myslíte to rušení států? Můžete to nějak upřesnit?
Stát se samozřejmě nezruší, aby nebyl. Jen se předá do rukou těchto elit. Kdo to jsou? Majitelé nadnárodních firem, kteří mají zájem, aby tyto oligarchie vlastnily nejen finanční prostředky, ale i vliv i moc. Tím, že jsou nadnárodní, tak toto chtějí prosadit na celém světě.

Jak víte, že Karel Schwarzenberg je členem Trilaterální komise?
Já jsem se v roce 2008 vyptal na jejich seznam.

Oficiálně?
Ano, napsal jsem mailem na Trilaterální komisi, evropskou větev, že bych chtěl vědět, ať mi pošlou aktuální seznam. Poslali mi seznam z roku 2007. Tam jsem našel pět členů. Byl tam Schwarzenberg, byl tam Vondra Alexandr, Kunert Jiří, Telička Pavel. Byl tam Dlouhý Vladimír. To znamená Kunert - UniCredit, tedy bankovní asociace. Telička - lobbista, krátce eurokomisař, ten pořád někde vystrkuje hlavu...

Ten teď nedávno spolu s Janem Švejnarem podpořil Věci veřejné na jejich konferenci...
Ano, moje oblíbená teorie vajíček a košíku - eggs and basket. Není moudré dát všechna vajíčka do jednoho košíku, protože když spadne, všechna se rozbijí. Mnohem lepší je rozmístit vajíčka po různu, tedy do všech možných politických stran. Tak je větší šance, že uspějí. Vajíčka jsou to samozřejmě kukaččí, tak jako Bursík, když vstoupil svého času do SZ, pak se vyklubal a tu stranu obrazně řečeno sežral, poté co vystrnadil veškeré konkurenty.

A co zmíněný Jan Švejnar?

Ten tam na tom seznamu nebyl, ale to neznamená, že tam není dneska. Myslím, že není tak těžké to zjistit. Ale na druhou stranu možná ani není nutné, aby tam byl. Švejnar je asi jenom - a to prosím bez urážky - užitečný idiot, který má nějaký akademický kredit, je pověřen, aby tady vytvořil nějaké zázemí pro šíření těchto neoliberálních teorií, což dělá. Když s tím přišel Bursík na konferenci republikové rady, že ho chce navrhnout jako kandidáta za zelené na prezidenta, nikdo o něm předtím skoro neslyšel. Bursík s ironií sobě vlastní o něm řekl, že se pohybuje v takových těch globalizačních aktivitách - to mu připadalo hrozně vtipné, že prodává zeleným, kteří by měli být proti globalizaci, takovéhoto člověka. Ti mu to spolkli zase jako obvykle i s navijákem. Takhle se dostal Švejnar ke kandidatuře na prezidenta. Což je tedy příšerná věc pro toho, kdo se tím zabývá. Naštěstí tedy nedošlo k jeho zvolení, myslím, že v té době, řekl bych, to byla velká prohra pro tyto kruhy, které by chtěly ovlivňovat světové dění. Byl to krok zpátky. Bylo to v době, kdy se řešil radar. Švejnar by byl určitě jeho velkým propagátorem.

Jak to, že se jim to nepodařilo, když elity disponují takovými prostředky? Kde udělaly elity chybu? Co to znamená?
To znamená, že ten systém je natolik komplexní a jeho dynamika neuchopitelná, že když se to vymodeluje, tak v těch modelech vychází strašně moc možností. Aby došlo k jednomu konkrétnímu scénáři, se musí setkat tolik parametrů, že je opravdu téměř nemožné to uchopit, proto se to musí zkoušet neustále a na všech frontách. Protože toto úsilí je strašně náročně. Ta práce, která za tím je - snažit se implementovat nový světový pořádek - je neuvěřitelná. I přes ty technologické prostředky, které se zdokonalují také proto, aby to vůbec bylo uskutečnitelné. Proto se ti lidé mapují, proto jsou podchycena veškerá data, aby to bylo centralizované a aby se mohlo čím dál tím více manipulovat. To znamená - minule to nevyšlo, teď to vyjde, protože už budeme zase o krok dál v technologiích moci. Například kdo tady prosazoval přímou volbu prezidenta? Možná, že přímá volba prezidenta je technologií, která umožňuje větší manipulaci a větší kontrolu nad tím výsledkem...

Všechna tato jména také spojuje osobnost bývalého prezidenta Václava Havla. Co byste řekl o něm?
Že je členem mnoha podivných mezinárodních skupin a neví o tom, což je zvláštní. Například je členem Římského klubu (The Club of Rome, spolek, který se ve svých oficiálních materiálech netají záměrem na snížení populace lidstva, pozn. red.). Nebo je členem Výboru pro současné nebezpečí (The Committee on the Present Danger, pozn. red.). Mne to překvapuje, že to neví, protože buď to zapomněl, nebo nikdy nevěděl, nebo to nechce vědět. Ptal jsem se ho, zdali jsou jeho zahraničně politické názory ovlivněny faktem, že je v takové skupině a on mi řekl, že si není vědom, že by tam byl. Jak to že ho nějaká skupina může takto zneužívat, dát si ho na webové stránky i s fotografií, aniž by on o tom věděl? A to je skupina, kde jsou dost prominentní lidé, například bývalý ředitel CIA.

Proč Havel podporuje právě zelené?
Ta jeho podpora zelených je trochu zvláštní. Tvrdí, že je zelenej, přitom celý život kouřil, nikdy mu nezáleželo na ničem zeleném. Přitom on podporuje jen zelené Martina Bursíka. To bylo pikantní. Před evropskými volbami podpořil zelené a já jeho podporu uvítal a protože jsem také kandidoval do Evropského parlamentu (za DSZ, pozn. red.), dal jsem jeho podporu na svůj web. Stálo tam: Evropa potřebuje zezelenat. Bude skvělé, když se zelení v Evropském parlamentu rozmnoží i o Čechy. Já si řekl, výborně, my jsme také zelení, to je hezké, že nám fandí někdo, kdo má nějakou reputaci, ať už my si o něm myslíme cokoli. A došlo k tomu, že najednou se ozval Bursík, co to je za nehoráznost, že si to ukradla DSZ. Reagovala na to Havlova kancelář. Jeho tajemnice vzkázala, že Václav Havel dal před volbami do Evropského parlamentu podporu Jiřině Šiklové a Straně zelených, za niž kandiduje. Já to celé samozřejmě udělal jako recesi, ale je fakt, že se hned ozvali někteří lidé od nás, kteří řekli, že okamžitě odstupují z kandidátky, pokud máme podporu Havla.

Havel tedy podporuje zelené proto, že tam má své koně?
Samozřejmě. Ondřej Liška je jeho kůň, Liška pro něj dělal Forum 2000. To je přesně ta parta, která si sem zvala ty ředitele CIA, Woolseyho, všechny tyto disidenty, kteří cestují a žijí z apanáže CIA a podobných spolků, které se věnují podvracení různých režimů.

Už jsme mluvili o Karlu Schwarzenbergovi, ten byl ministrem za zelené...
Ten možná ví jen kulové, co se skutečně děje. Jemu se to možná líbí, být mezi těmi elitami, ale je to spíše takový kavárenský floutek. Kdo žil ve Vídni, tak o něm věděl, co je to za "týpka". Není nic špatného chodit po kavárnách, hospodách a užívat si života. Ano, je to sympatické. A on taky na tuto notu hraje, protože to on umí nejlíp. To není žádný vzdělanec, politik, filosof, to je bonviván, který hraje na notu bonviána a protože naši jsou taky bonviváni, rádi pijí víno - na Moravě a v Čechách pijí rádi pivo, dobře papají, jsou taky trošku lenošiví, když můžou... V tom případě - ano, on může být někomu idolem.

Je pravda, že Schwarzenberg nyní dělá kampaň stylem, že chodí po hospodách, pije pivo a klábosí s lidmi...
Ano, hraje na tuto notu, protože pochopil, že toto je lidem blízké, že to je jejich společný jmenovatel. Co by je také jinak zajímalo? Že má degenerované předky? Dobře. Možná do té míry nikdo degenerované předky nemáme, protože jsme nebyli oběti tohoto křížení ve jménu zachování rodu a pozemků a rodového majetku...

To myslíte vážně?
To se přece ví, že šlechtické rodiny aplikovaly tyto racionální sňatky mezi sebou. To, že to vede k degeneraci, se také ví. Takže říci o někom, že je v důsledku rodinného křížení degenerovaný, myslím není urážkou, ale konstatací faktu. Jestli to bude brát jako urážku, tak by si sám sobě oponoval, protože on přece hraje na notu toho vtipného vídeňského Augustína, který si dělá ze všeho legraci, i ze sebe. Degenerovaní jsme svým způsobem všichni, já jsem to o něm řekl proto, abych ukázal, že obdivujeme něco, co není zas až tak moc obdivuhodné. Já myslím, že kdyby si mohl každý z nás vybrat, tak by raději nebyl degenerovaný. Legraci si z toho dělal přece i Jan Werich v Čochtanovi...

Nechme knížete. V jednom svém příspěvku jste mluvil o Janu Rumlovi a že byl do Strany zelených vyslán, aby ji zachránil. Jak jste to myslel? A proč, pokud Havel tu stranu ovládá už přes ty její stávající funkcionáře?
Do SZ tato klika investovala strašně moc. Oni ten projekt nemohou opustit. Musí ho zachránit. Jako krachující banka nebo firma, do které stále dáváte peníze, abyste odvrátili ten krach. Takže do vyčerpání prostředků oni o to budou bojovat, protože jsou to někomu dlužni. Nemohou dopustit, aby někdo řekl - vy jste neudělali maximum pro to, abyste to zachránili, tedy vy jste se na zkáze tohoto projektu podíleli a dostáváte proto černý puntík.

Rumla by pravděpodobně ještě před rokem ani nenapadlo, že bude členem Strany zelených. To je jasné. Bojují o přežití toho subjektu. Myslím ale, že ten zánik je neodvratný a jak je vidět, tak mobilizovali poslední želené rezervy proto, aby jejich investice nepřišla vniveč. Protože by vypadali jako hloupí Honzové před těmi svými zaměstnavateli. Ale to si zaslouží, protože oni sice velmi pěkně mluví a té politice také jakoby rozumí, ale on žádný strom neroste do nebe...

Ani Topol...
Prosím?

Ani Topolánek. Jaká byla vlastně jeho role? Petr Hájek o něm v knize Smrt ve středu tvrdí, že v ODS to byl zase on, kdo tuto stranu napojil na neokonzervativní kruhy.
Já myslím, že Topolánek vůbec nevidí tak daleko. Ten vidí maximálně někam do zahraniční země na výpis svého tajného účtu a šlo mu akorát o to, aby se nabalil. Nemyslím si, že on byl hybatelem. Hybatelem byl Vondra, za zkázou ODS stál Vondra. Možná, že likvidace ODS nahrála vzniku TOP 09. Ne že by ale ten plán byl cíleně zlikvidovat ODS a paralelně vytvořit TOP09, která by převzala její roli, kde by ale bylo mnohem více kontroly z těchto kruhů. To si nemyslím. Myslím si ale, že krysy opouštějí potápějící se loď. Poté, co selhala v určitých otázkách KDU-ČSL, tak se dal Kalousek dohromady s "pravdoláskou", aby spolu udělali, co udělali. Aby nabídli nějaký záchranný kruh v případě, že by se loď ODS potopila.

Zmínil jste "pravdolásku". Tak se říká příznivcům prezidenta Havla. A ti jakoukoli kritiku do svých řad shazují otázkou - co je špatného na pravdě a lásce? Co je špatného na pravdě a lásce?
Na pravdě a na lásce samozřejmě není nic špatného. Ten paradox - a každý, kdo toto sousloví používá pejorativně, tomu rozumí - je v tom orwellovském duchu, že podle Orwella je v jím vylíčené distopii mír válkou, svoboda otroctvím a nevědomost sílou. Prostě oxymora. Tak si myslím, že právě to je ten vtip, proč se používá termín pravdoláska. Ať už to někdo dělá záměrně, protože zná Orwellův román 1984 a nebo protože to cítí a vidí. Že někdo, kdo se ohání pravdou a láskou, přitom způsobuje nenávist, kamarádí se s ženskou, která říká, že půl milionu dětí, kteří zemřeli v důsledku nějakého embarga, je v pořádku, že to za to stojí - myslím tím Madeleine Albrightovou, která toto řekla do televize v pořadu 60 Minutes a zmiňuje to i ve svých memoárech... Nebo někdo, kdo říká, že bombardování civilního obyvatelstva v Jugoslávii je humanitární, to jsou lidi, kteří rozhodně termín pravda a láska zprofanovali. Za to si mohou oni sami, že když dnes někdo řekne pravdoláska, že to řekne s úšklebkem. Tito lidé, kteří se tady sdružovali pod praporem pravdy a lásky, ho totálně pokáleli lží a nenávistí.

Děkuji za rozhovor


Solis: Nový světový řád? Připravuje se už dlouho (1.cast)

26. dubna 2010 v 20:33 NWO, Illuminati, Bilderberg
<< ROZHOVOR >> Rozhovor se zahraničním expertem Demokratické strany zelených Danielem Solisem nejen o plánech strany Olgy Zubové, ale i o novém světovém řádu a globálních elitách. 


Vaše strana jako jediná z parlamentních nebude znovu kandidovat. Proč to?
Poslankyně Olga Zubová, jejímž jsem asistentem, byla donedávna kandidátem sociální demokracie na pátém, tedy volitelném místě. De facto platilo, že bude poslankyní za Demokratickou stranu zelených (DSZ) i v dalším volebním období. Což se nyní nestane, protože byla jaksi vyhandlována za účast ministra vnitra Martina Peciny, padla tomuto koňskému handlu za oběť. Kvůli tomu naše strana nebude kandidovat, protože jsme naši strategii dlouhou dobu stavěli kolem Olgy Zubové, která je naší nejvýznamnější členkou a předsedkyní strany. Proto jsme nestavěli kandidátky a v momentě, kdy jsme se to dozvěděli, už bylo pozdě. Ale to bylo riziko podnikání.

Co říkáte na osobu pana Peciny, který Olgu Zubovou nahradí?

Nepochopil jsem přesně význam té rošády. My jsme o té výměně se sociální demokracií komunikovali, pro všechny to bylo komplikované, nepříjemná záležitost, nebylo to lehké ani pro ně. Dlouhodobě to rošáda možná mohla mít smysl. Já ale o tom smyslu začínám pochybovat, když se z tisku dozvídám, že Pecina chce v případě volebního úspěchu na ministerstvo vnitra zatáhnout nějaké odborníky s cizí státní příslušností, z USA, nějaké vysloužilé ředitele FBI. To se mi zdá jako šílená myšlenka, která je pravděpodobně neproveditelná. Nevím, kdo za tou myšlenkou je, ale rozhodně to nemůže být příčetný člověk. Stačí si zavolat ředitele Národního bezpečnostního úřadu a zeptat se ho, jak se na to dívá a odkdy je možné, aby na takové vysoké pozici pracovali lidé s cizí státní příslušností a ještě k tomu lidé ze zpravodajských služeb. To se mi nezdá a jsem tím zaskočen.

To vyškrtnutí z kandidátky jste si už s ČSSD vyříkali? A budou se vám za to nějak revanšovat nebo jste se rozešli ve zlém?
Nedá se říci, že revanšovat. Ani jsme se nerozešli ve zlém. Pouze jsme to považovali za nešťastné, protože Olga Zubová by byla rozhodně větším trumfem pro sociální demokracii a protože je to známá osobnost, šarmantní osobnost, má velice kladné lidské vlastnosti a je poslankyně, zná chod Poslanecké sněmovny. Má také mnoho přívrženců, takže by sociální demokracie získala mnoho hlasů, o které teď tímto krokem přišla. Ale ať si ponesou tyto konsekvence.

Co tedy plánujete dál?
Spolupráce se sociální demokracií na nějakých odborných úrovních pokračuje. Budeme také stavět kandidátky do komunálních voleb a do Senátu. Máme mnoho příznivců, mnoho lidí, kteří ztratili víru ve Stranu zelených Ondřeje Lišky a Martina Bursíka a obracejí se k nám.

Asi nemá smysl se vás ptát na to, co si o Straně zelených myslíte...
Ta strana už není stranou lidí, jakákoli demokracie tam už byla zrušena. Úzká skupina věrných opanovala placené posty, dostali telefony jen proto, aby dělali takovou tu práci pořádkových jednotek strany - zakládání základních organizací, šikanování spolustraníků, kteří se nechtěli podrobit režimu, vyhrabávání nějakých špinavých informací. Prostě špína a hnus, totální předlistopadový stav, normalizace.

Máte s tím nějaké osobní zkušenosti?
Co jsem já tam zažil, to bylo příšerné. A to jsem byl jen kritikem, ne někým, kdo byl konkurentem. Nikam jsem pořádně nekandidoval. Pak jsem odešel, protože jsem dělal Olze Zubové asistenta, poté, co Martin Bursík nechal Olgu vyhodit, což byl tedy od něj nerozvážný počin. Je vidět, že ten člověk si nevidí ani na špičku nosu, protože v důsledku toho vláda skutečně padla, když se počet koaličních poslanců snížil. Neustále slýchám obviňování, že Olga Zubová položila vládu... Je to nesmysl. Martin Bursík položil vládu. Mirek Topolánek položil vládu. Tito lidé za to mohou.

Díky Olze Zubové bych naopak řekl, že se tady setkali Medveděv s Obamou, protože Olga Zubová a Věra Jakubková tehdy jako dvě poslankyně, které byly proti radaru, napsaly americkému prezidentovi dopis, ve kterém projevily nesouhlas většiny českých občanů se záměrem tady postavit radar. A vyzvaly naopak Obamu k tomu, aby řešil tuto věc nějakým jiným způsobem, dialogem. Ten dopis Obama skutečně obdržel. A to, že se tato událost odehrála v Praze, je korunovace úsilí nepodpořit radar. Vydatně nám v tom pomohla i iniciativa Ne základnám. Je to výsledek toho, že Česká republika se nestane tím jablkem sváru mezi Ruskou federací a USA. Ostatně jednou z podmínek USA pro stavbu radaru byl souhlas, akceptace obyvatelstva. Ty podmínky nebyly dodrženy, protože lidé tady radar nechtějí.

Ale žijeme v parlamentní demokracii, kde má hlavní slovo parlament a k hlasování nakonec nedošlo, protože bylo odloženo.
Ano, nedošlo k němu. Ale to je spíše jakési diplomatické řešení - odložit něco na neurčito. Od té doby z toho sešlo, dnes po tom neštěkne pes. Ten požadavek Spojených států byl zrušen.

- ELITY, KTERÉ OPOVRHUJÍ NORMÁLNÍM ČLOVĚKEM

Vy jste ale nejen asistent paní Zubové, ale i zahraniční expert DSZ. A člověk s velice neotřelými názory, v české politice nevídannými. Například politici, kteří se odvážili kritizovat prasečí chřipku, by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Ale málokdo zašel ve svých vyjádřeních tak daleko jako vy. Vy jste řekl natvrdo, co se jen šušká - že nemoc je vyvolána uměle, aby skrze následně podávanou vakcínu mohly jisté elity redukovat počet lidí na zemi. Jaké elity a proč by to dělaly?

Já jsem politik spíše shodou okolností, než z vlastní vůle. Jsem spíše analytik, dříve jsem dělal v různých odborných seskupeních, které se zabývaly zahraničně politickými tématy, takže mám jistý vědomostní náskok oproti těm kariérním politikům. Dospěl jsem k těmto závěrům na základě studia zdrojů, které osobně považuji za věrohodné. Prvním člověkem, který toto verbalizoval, byl Dr. Leonard Horowitz, druhým byl bývalý zpravodajec z USA Wayne Madsen. To jsou pro mne důvěryhodné zdroje. Někdy loni v červenci jsem o tom začal publikovat, protože jsem považoval za povážlivé, že něco takového celkem snadno může být dopuštěno a beztrestně prochází. Považuji to také za selhání tajných služeb České republiky, což ale není vůbec překvapující, tady tajné služby podle mého názoru pracují na zakázku politickou, je to i v popisu jejich práce, nemohou vyvíjet samovolně nějakou činnost. Myslím, že k tomu pochybení došlo jen proto, že to bylo zakryto nějakým jménem, jako je Světová zdravotnická organizace (WHO). Co to je? Nějaký nadnárodní orgán? No a? Znamená to, že to je bůh? Není. Že je vševědoucí? Nechybující? Není.

Myslíte, že to je právě WHO samotná nebo lidé v pozadí, kteří ji využívají k tomu, aby skrze ni tuto agendu prasečí chřipky a očkování prosazovali?
Podle mne je WHO nikoli tím motorem, ale pouze vykonavatelem. To je ten instrument, který byl buď za tím účelem vytvořen, aby jednoho dne byl schopen plnit vůli někoho v pozadí a nebo byl přetvořen v případě potřeby.

Ale zpátky k otázce...
Koho je to nástrojem? Nástrojem lidí, kteří si možná myslí, že mají nárok rozhodovat, co a jak na této zemi bude.
Co je to za elity? Zbrojní, tabáková a farmaceutická lobby. Jsou to neofašistické - ve smyslu neokorporativismu - nadnárodní spolky. Lidé, kteří manipulují genetické organismy, kteří píchají vakcíny, které obsahují těžké kovy, rtuť nebo toxické elementy, jako je hliník nebo karcinogenní látky malým miminům. Podle mne to jsou ďábelští lidé, lidé, kterým nezáleží na lidském životě.
Že tito lidé přicházejí s plánem omezovat populaci, mne nepřekvapuje. Já to vidím naprosto v logice věci. Někdo, kdo je schopen píchat rtuť do lidí, je schopen dávat jedy do jejich jídla - například aspartam. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že to je neurotoxin, a je téměř ve všech žvýkačkách, bonbonech. Aspartam, který vyrábí firma patřící někdejšímu ministru obrany USA Donaldu Rumsfeldovi.
Podívejte se, komu ty firmy patří a co dělají, k čemu to vede, jaké jsou důsledky. To je jednoznačné, že to nemůže být dobře míněná záležitost. Je to vrchol cynismu a stojí za tím osoby, kterým vůbec nezáleží na lidech a na jejich blahu a jejich životech. Jsou to naopak lidé, kteří opovrhují normálním člověkem, lidským životem. Jsou to vyvrhelové, ale bohužel jsou stavění do pozic, že to jsou elity, obdivuhodné elity, které jsou nám dávány za vzor.

Myslíte si, že pokud je konečný cíl těchto elit redukce populace, že ona redukce je míněna rasově či podle nějakých civilizačních okruhů, nebo by měla být plošná?
Podle mých informací je to rozhodně rasově motivováno. Spousta lidí, kteří se věnují této tématice, jsou absolventy Rhodese (získali tzv. Rhodes stipendium, podle Cecila Rhodese, britského koloniálního podnikatele a politika /1853-1902/; pozn. red.). V zadání toho stipendia je něco takového, jako že má podporovat vzestup bílé rasy. Bill Clinton, James R. Woolsey (bývalý ředitel CIA, pozn. red.) jsou těmi stipendisty. Je zajímavé se podívat, co je to vlastně za stipendium. Umožňuje studium v Británii na jedné prestižní universitě (Oxford, pozn. red.). V tomto kontextu je také zajímavé zmínit velmi úzkou vazbu mezi Rhodesem a Rothschildem, ale to je kolem roku 1900. V dnešní době je zase zajímavé, že dalším takovým stipendiátem byl Richard N. Gardner, který napsal v roce 1974 velmi důležitý článek "Těžká cesta ke světovému řádu". Ale rozhodně je to tak, že si tito lidé myslí, že bílá rasa je vyspělejší, což je tedy chorá premisa. Na světě je spousta místa pro všechny a kdyby se bohatství dělilo jen trochu střízlivě, tak by všichni měli prostor i podmínky k životu.

Pro člověka, který se s těmito záležitostmi nikdy nesetkal, to zní jako sci-fi. Na základě čeho bychom měli věřit, že takové plány skutečně existují? A podle čeho víte, zda nejde jen o fantazírování několika blouznivců, ale o skutečně promyšlený plán, do kterého jsou zapojeni vlivné osobnosti, jenž disponují takovou mocí a finančními prostředky, aby ho mohly realizovat?
To je přesně ta argumentace, se kterou se setkáváme. Říká se tomu konspirační teorie. To slovo bylo záměrně zprofanováno, aby se okamžitě jakýkoli argument a jakákoli studie mohla označit ke skartování. Já se této tématice věnuji profesionálně od roku 1988, kdy jsem začal své studium na universitě, která byla založena svobodnými zednáři - Svobodná univerzita Brusel. Tam byla obrovská knihovna, bylo tam oddělení Tajné spolky, Zednářství, kde byly i z českého zednářství zajímavé texty, hlavně v němčině. Já jsem hodně času věnoval studiu těch věcí, protože mne fascinovaly. Tehdy jsem na to měl pohled neznalého a určitě jsem některé věci považoval za fantasmagorie.

Všimněte si ale, že systém má dnes už tak sofistikované metody a technologie, má k dispozici věci, o kterých se nám nezdálo, na tom se shodneme všichni. Když porovnáme to, co je dostupné normálním lidem a co je dostupné například armádě, musíme uznat, že tu existuje určitá bariéra.

Navíc mám z profesionálního důvodu ve zvyku srovnávat věci v čase, dlouhodobě. Někdo, kdo každý den usedá k televizi, koukne se na zprávy, přečte si každý den noviny, možná nevěnuje dostatek pozornosti vývoji situace na světě nebo i ve svém vlastním státě v dlouhodobém horizontu. Jen málokdo to dělá. To je jeden předpoklad, jak pochopit ty věci v zákulisí a manipulaci, která zde existuje.

Jakou manipulaci máte na mysli?
Vezměte si třeba jen příklad volebních preferencí. První věc, kterou tady zavedli, je průzkum volebních preferencí. Proč? Protože kdo má možnost dělat tyto studie, okamžitě předem rozhoduje o tom, jaký tady bude systém. Řekne se - zelení mají pět a půl procenta podle průzkumů, proto je pozveme k Moravcovi. Nesmysl. Zelených je pět a půl. Všichni odešli od zelených, polovinu vyhodili, polovina odešla, nikdo je nebude volit po tom, co tu předvedli. Jak mohou dostat preference pět a půl v jižních Čechách, když na eurovolby tam nevytáhl nikdo ze zelených jediný plakát někam na ulici? Já byl v té jejich kanceláři, všechny plakáty tam byly složené u zdi. Je to jenom manipulace s veřejným míněním.

V roce 2006 to fungovalo podobně. Soukup, tehdy ještě přítel Bursíka, vlastnil mediální agenturu, a v ní divizi na průzkum veřejného mínění. Údajné vysoké preference dozajista pomohly, aby se strana stala zničeho nic perspektivní. Politologie i sociologie tyto fenomény dost detailně popisuje. A také psychologie. Člověk je zmapovaným územím, navíc dlouhodobě kultivovaným, jeho činy jsou do jisté míry předvídatelné a také ovlivňovatelné. Stoji na tom celé odvětví marketingu. Není to jen o tom, kolik jogurtů se prodá, když na nich bude fotka dítěte... Zde hovoříme o politickém marketingu. Jak nejlépe prodat voličům svůj produkt - zde politickou stranu - a to i přes to, že její členové lžou, kradou, podvádějí a vedou amorální život. Nemusíme zacházet do detailů. Aktuálních příkladů je mnoho.

To jsme trochu příliš zabrousili do stranické politiky, ale když jste mluvil o manipulaci, prezident Klaus v nedávném žofínském projevu prasečí chřipku zmínil v souvislosti s podvodem globálního oteplování, s válkou proti terorismu a dalšími jevy, které dnes kolem sebe vidíme. Vnímáte je také takto spojitě?
Já obdivuji pana prezidenta Klause, že má tyto informace k dispozici. Což svědčí o tom, že má kolem sebe skvělý tým. A za druhé, že má i odvahu o tom mluvit otevřeně, protože samozřejmě se mu to vrací zpátky formou potrefených hus, které říkají - podívejte se na něj, to je blázen. Následují různé invektivy a spousta lidí, kteří tomu nerozumí, si říkají, o čem vlastně ten člověk hovoří a proč? Kde je jeho motiv? To ho trošku poškozuje. Já jsem opravdu velmi rád, že ten člověk má odvahu v této pozici, kdy to vůbec ani nemá zapotřebí, kdy si může podepisovat zákony nebo je vracet, jezdit si po kraji nebo na státní návštěvy a být úplně v klidu, že ten člověk naopak vystupuje, kritizuje, nedá se, nenechá to tak být. To chce opravdu velkou míru občanské kuráže. Já jsem za to velmi rád, že máme takového prezidenta.

Ale zpět k otázce. Jaká je podle vás mezi těmito agendami souvislost? Co má společného očkování s emisními povolenkami či válkou v Afghánistánu?
Vidím ji tam naprosto jednoznačně. Například nedávno padla vláda v Holandsku - kvůli Afghánistánu. Nevím, jestli to čtenáři vědí, protože samozřejmě celý svět věděl, že padla vláda v České republice během předsednictví (smích), ale kdo z lidí ví, že kvůli Afghánistánu padla vláda v Holandsku? On to vlastně nikdo nesleduje, kde padla jaká vláda. Ten argument, že tady nějaká česká vláda padla, nikoho nikde nezajímá. To zajímalo akorát ty lidi, kteří si nestihli nahrabat prachy, jak to měli v úmyslu a koalice potom byla naštvaná a sršela plameny kolem sebe.

Ale k Afghánistánu. Válka v Afghánistánu potřebuje podporu těch zemí, které se na tomto aktu zločinu a okupace podílej a když jsou lidi zaměstnaní nějakým strachem z prasečí chřipky, svými vlastními životy, životy svých vlastních dětí, tak jim opravdu nezáleží na nějakých životech lidí v Afghánistánu. Jde o to odvádět lidi od tématu, neustále je zaměstnávat, aby si nevzpomněli, co bylo včera, před rokem, před deseti lety, aby neviděli souvislosti, co se tady páchá, že krok za krokem se jim upírá svoboda, že se krok za krokem dostávají do nějakého otroctví.

To ale není jen Afghánistán a prasečí chřipka, těch událostí je strašně mnoho a jsou velice pečlivě připravovány a koordinovány. Uvedl bych například Kjótskou smlouvu (o omezení skleníkových plynů, pozn. red.), která měla být občerstvena v Kodani, což se moc nepovedlo. Lisabonskou smlouvu, jak na to spěchali - honem, honem, aby to bylo. A kdokoli se jim postavil do cesty, byl likvidovaný neuvěřitelným způsobem. To jsou všechno věci, které jsou v harmonogramu a protože se jedná o globální věci, je to hodně komplexní. Musíte zapojit hodně aktérů, hodně rozhodovacích stupňů. Cílem je toto zjednodušit, musíte si vytvořit nástroj k vládnutí, k ovládání lidí. To vládnutí musí být efektivní, jinak se v tom budete babrat a ničeho nedosáhnete.

Tedy, co se děje teď? Děje se to, že NATO bude řízeno úzkou skupinkou. Na tom se pracuje pod Madlenou Albrigtovou (Madeleine Albrightová, bývalá ministryně zahraničí USA za prezidenta Billa Clintona, pozn. red.) a dalšími exponenty tohoto pořádku. To samé bylo s Lisabonskou smlouvou - jak zjednodušit ovládání Sedmadvacítky, aby se nemuselo vše řešit v každém státě zvlášť. A něco podobného by mělo nastat na úrovni celosvětové. Protože byl třeba problém, že něco takového nemohu dělat na úrovni OSN, protože mají stálí členové bezpečnostní rady veto, jsou tam země, které nespolupracují, jako třeba Čína a Ruská federace. Proto existovaly například návrhy Cheneyho (Dicka Cheneyho, bývalého amerického viceprezidenta v administrativě George Bushe, pozn. red.), ale jsou i dnes - to není jen věc neokonzervativců v USA - a to se jmenovalo Koncert demokracií. Plán udělat Spojené národy, jakousi obdobu OSN, jejichž členy by byly, cituji, "země s demokratickým uspořádáním". Tedy země, které by neřekly ne na cokoli, které by dělaly, co jim elity předepíšou, protože to je bolístka demokracií, že jsou politici udržováni laskavostí nějakých sponzorů, majiteli médi, farmaceutickým průmyslem, zbrojním průmyslem.

Přesto se vrátím k té poslední otázce. Prezident Klaus všem těm agendám, které v onom projevu jmenoval, přisoudil jednoho společného jmenovatele - a sice ohrožení lidské svobody. To, co jste říkal vy o Afghánistánu a prasečí chřipce, spíše vypadalo, že chřipka je jen jakousi kouřovou clonou, která má odpoutat pozornost. Ale nejsou spíše tyto jednotlivé agendy společně součástí nějakého většího celosvětového plánu? A pokud ano, tak jakého?
Je to součást nějakého většího plánu, můžeme to na vlastní oči vidět, pokud chceme. A vidíme to pod záminkou boje proti terorismu. To je nejkrásnější věc, kterou vymysleli - a oni už to plánovali dlouho, už od té Wolfovitzovy doktríny (Wolfovitzova doktrína preventivních válek; Paul Wolfowitz, dříve náměstek obrany v Bushových administrativách, poté šéf Světové banky, pozn. red.). Najednou dáváme otisky prstů, komu chceme i nechceme, musíme, abychom dostali pas. Existují biometrické technologie. Stáváme se naprosto průhlednými lidmi. Každý máme mobilní telefon, internetový účet. Věci, které jsou velmi jednoduše přístupné pro někoho, kdo tyto technologie ovládá nebo vyvíjí. Nechci dělat někomu reklamu, ale dobře víme, kdo například založil Microsoft.
Řeknu příklad. Byl tu prodán jeden český mobilní operátor jednomu nadnárodnímu koncernu. A z dobrého zdroje vím, že druhý den tam nastoupili nějací "týpci", kteří o sobě tvrdili, že jsou příslušníky nějaké zahraniční tajné služby a implementovali tam nějaký software, který umožňuje vstoupit do toho systému českého mobilního operátora. Je toto v pořádku? Soukromí téměř neexistuje. Na každém kroku vidíme kamery a ani nevíme, komu patří, kam ten signál z nich jde, kde končí.


Žádný mrak z islandské sopky nebyl, tvrdí Britové

26. dubna 2010 v 20:29 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Nedávné uzavření vzdušného prostoru nad Velkou Británií kvůli sopečnému mraku z islandského vulkánu nebylo nutné, tvrdí Jim McKenna, šéf odboru letové způsobilosti britského Úřadu pro civilní letectví. V pondělí ho citoval server Daily Mail, podle kterého satelitní snímky dokazují, že nad britskými ostrovy nebyl žádný oblak sopečného prachu, kvůli němuž by musely být na šest dní přerušeny veškeré lety.

Satelitní snímek oblačnosti nad Evropou z 15. dubna 2010
FOTO: Met Office, Reuters
Dnes 17:56 - Londýn
"Je zjevné, že na počátku této krize nebyl dostatek jasných údajů. Je také pravda, že po určitou dobu byla hustota popela nad Británií téměř nezjistitelná," řekl McKenna.
Zákaz letů nad britskými ostrovy byl vydán na základě meteorologických počítačových modelů, které znázorňovaly oblak sopečného popela postupující směrem na jih od islandského ledovcového vulkánu Eyjafjallajökull. Údaje o výskytu sopečného prachu v ovzduší měl zjistit letoun BAE 146 Meteorologického úřadu, který však tou dobou schnul v hangáru, neboť byl krátce před tím čerstvě natřen.

Hustota popela prý činila dvacetinu limitu, aerolinky se schtějí soudit

Nové družicové záběry podle Daily Mail údajně dokazují, že nad Británií panovalo jasno a nevyskytoval se zde žádný souvislý oblak sopečného prachu. Hustota popela byla prý natolik nízká, že nepředstavovala pro leteckou dopravu žádné riziko. Server uvádí, že maximální hustota popela činila zhruba jednu dvacetinu limitu, který vědci ve shodě s výrobci letadel a leteckých motorů stanovili za bezpečný.
Letecké společnosti nyní hodlají satelitní snímky využít ve své právní bitvě o milióny liber, které chtějí na vládě vysoudit jako kompenzaci za své ztráty.

Británie přerušila leteckou dopravu na šest dní, v zahraničí tak uvízlo až půl miliónu Britů a letecké společnosti vykázaly ztráty v řádu miliónů liber.
"Osobně se domnívám, že jsme klidně mohli po určitou dobu létat dál," uvedl šéf British Airways Wille Walsh, který je přesvědčen, že totální uzavření vzdušného prostoru bylo příliš tvrdým opatřením.

ČR: Postupovali jsme správně

"Postupovali jsme přesně tak, jako ostatní, a to na základě dokumentu mezinárodní organizace pro civilní letectví. Než byl ten systém změněn, postupovali jsme tak, jak jsme měli, s primárním ohledem na bezpečnost," řekl Novinkám mluvčí řízení letového provozu ČR Richard Klíma.
Satelitní snímek prachu a popela nad Evropou

Satelitní snímek prachu a popela nad Evropou zveřejněný minulý týden
FOTO: Reuters

Spekulace, zda zastavení letového provozu nad částí Evropy bylo bezpodmínečně nutné, nechtěl komentovat. "Počkáme na další analýzy, s nimiž přijde Eurocontrol," řekl Klíma.
České aerolinie a Letiště Praha zaznamenaly kvůli výpadku leteckého provozu následkem prachu z islandské sopky ztráty celkem 150 až 200 miliónů Kč, řekl v neděli v České televizi prezident ČSA a generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.
Řízení letového provozu utrpělo podle ředitele Jana Klase ztrátu 30 miliónů Kč. Domácí lídr charterových letů Travel Service škody odhaduje na 73 miliónů korun, uvedla ČT.


Cesta špatným směrem: Biopaliva škodí čtyřikrát víc než benzin a nafta

22. dubna 2010 v 18:11 Prírodné zdroje, životné prostredie
Přesně v den, kdy Brusel vydal zprávu o škodlivosti biopaliv, český Senát umožnil navýšení podílu biosložky v pohonných hmotách na 4,1 procenta u benzinu a na šest procent u nafty.

Zatímco Senát umožnil ve středu navýšení podílu biosložky v pohonných hmotách, Evropská unie vydala dokument, podle něhož biopaliva mohou vytvářet až čtyřnásobek emisí skleníkových plynů než ropná paliva. Podobnou zprávu již dokazují také výzkumy a oficiální materiály z Británie, Bruselu a USA. Podle nich "zelená" paliva způsobují životnímu prostředí zřejmě větší škody než benzin a nafta.

U benzinu vzroste povinný podíl biosložek od 1. června na 4,1 procenta, u nafty na šest procent. Senátoři dnes k příslušné vládní novele zákona o ochraně ovzduší nezaujali žádné stanovisko. Předloha proto po uplynutí měsíční lhůty poputuje k podpisu prezidentovi republiky. Senátoři se k navýšení podílu vyjadřovali kriticky a zvažovali vrácení novely sněmovně s návrhem na úplné zrušení biosložky.

Vláda původně navrhovala, aby se do benzinu přimíchávalo 4,5 procenta biosložky a do nafty 6,3 procenta. Ministryně životního prostředí Rut Bízková dnes řekla, že schválený podíl je výsledkem jednání mezi zainteresovanými stranami.

Navrhovaný zákon má podle ministryně tři cíle. Prvním z nich je podpora českého zemědělství a zvýšení odbytu zemědělské produkce, druhým posílení energetické soběstačnosti ČR i EU, tedy snížení závislosti na dovozech. Třetím cílem je ochrana životního prostředí prostřednictvím snižování emisí skleníkových plynů. Jak také řekla, snižuje se tím prokazatelně produkce skleníkových plynů.

Cíl zvýšení biopaliv nejistý

Evropská unie si stanovila cíl získávat do roku 2020 deset procent pohonných hmot z obnovitelných zdrojů, stále více výzkumů však ukazuje, že používání biopaliv k žádnému podstatnému omezení emisí skleníkových plynů v čele s oxidem uhličitým nevede a naopak je svými nepřímými důsledky ještě zvyšuje. Získávání nové zemědělské půdy pro pěstování plodin na biopaliva totiž často jde na úkor lesů a mokřin, což ruší veškeré přínosy používání biopaliv v automobilech.

Analýza, kterou Evropská komise k údivu pozorovatelů odstřihla od nedávné souhrnné zprávy o biopalivech a neuveřejnila, zjišťuje, že kvůli bionaftě z evropské řepky se nepřímo uvolňuje do ovzduší 150,3 kilogramu CO2 na jeden gigajoule a u bioetanolu z evropské cukrové řepy je to 100,3 kg. To je zřetelně více než emise 85 kg z běžné nafty nebo benzinu.

Nejhorší dopad z americké sóji

Největší nepříznivý dopad má podle studie bionafta z americké sóji, kde nepřímé emise v důsledku změn využití krajiny a dalších faktorů činí 339,9 kg CO2 na gigajoule. Jen mírně nižší proti ropným palivům jsou emise v důsledku produkce bioetanolu z cukrové třtiny v Latinské Americe a palmového oleje v jihovýchodní Asii.

Oddělení studie od zveřejněné souhrnné zprávy vedlo k tomu, že se od zprávy zčásti distancovala německá konzultantská firma Fraunhofer, která na studii pracovala. Evropská komise však uvedla, že se zprávou nemanipulovala proto, aby skryla důkazy, ale aby umožnila hlubší analýzu problému. Nyní zveřejněná analýza údajně používá metodologii, kterou mnozí podle komise nepovažují za vhodnou.

Na snahu Bruselu utajit kritická zjištění stále více upozorňují ekologičtí aktivisté, kteří původně biopaliva prosazovali, nyní se však od nich odvrátili. "Potřetí za šest týdnů je komise nucena uvolnit studie o klimatických dopadech biopaliv a potřetí tyto studie ukazují, že změny využití krajiny jsou nejdůležitějším faktorem, který určuje, zda mají biopaliva smysl, nebo nikoli," řekla Nusa Urbancicová z aktivistické skupiny T&E.

Závazek ČR: Podíl biopaliv 5,75 procenta

Minulý měsíc komise zveřejnila zprávu, podle níž více než 5,6 procenta podílu biosložky v pohonných hmotách by kvůli změnám krajiny mohlo poškodit životní prostředí a podkopat ekologickou schůdnost biopaliv. Česká republika se už přitom zavázala dostat podíl biopaliv ještě letos na 5,75 procenta.

Biopaliva se stala terčem silné kritiky již v roce 2008, krátce po začátku povinného zavádění v USA a Evropě. Tehdy je kritici v čele se Světovou bankou označili za hlavní příčinu prudkého růstu cen obilnin a potravinové krize v chudých zemích světa. Výzkumy také začaly ukazovat, že biopaliva v celkovějším pohledu nijak nepřispívají k omezení emisí skleníkových plynů, což měl být jejich prvořadý cíl. Kvůli změnám využití krajiny nejsou v tomto ohledu podle některých vědců vyhlídky příznivé ani pro biopaliva druhé generace z dřevin a travin.

Problém: dusíkatá hnojiva

Studie vědců z Británie, Německa a USA zjistila, že paliva z řepky a kukuřice mohou při spalování produkovat až o 70 procent více skleníkových plynů než ropná paliva. Je to kvůli tomu, že při jejich pěstování jsou potřebná dusíkatá hnojiva - spalování produktů z plodin tak vede k tomu, že se uvolňuje oxid dusný, známý pod označením "rajský plyn". Ten má asi 300krát vyšší skleníkový účinek než nejběžnější skleníkový plyn, oxid uhličitý. Skleníkové plyny ze spalování fosilních paliv podle řady vědců vedou k oteplování planety a právě používání biopaliv mělo být jednou z cest k omezení jejich emisí.

Produkce biopaliv v zemích Evropské unie a v USA prudce roste kvůli povinnému nebo daňově subvencovanému nahrazování ropných paliv palivy z plodin. V České republice se musí přimíchávat do motorové nafty dvě procenta bionafty a podíl dražší biosložky se má postupně zvedat.

Přidávání biopaliv do pohonných hmot má vedle zmírnění klimatických změn také snížit závislost na dovozu ropy. Přes roky stará zpráva OECD však vyslovila podezření, že, v řadě případů je to jen další forma podpory politicky vlivných domácích zemědělců.


Záškodníci blogeři...

21. dubna 2010 v 22:08 | Radomil Hradil |  Pandémia chrípky, očkovanie
Mohli bychom si tedy gratulovat: Dokázali jsme to, zkřížili jsme plány farmaceutických gigantů! Jenže... Předpokládám, že v hlavách šéfů farmaceutických koncernů už se líhne plán na další chřipku a jejich laboratoře už možná pracují na "vyšlechtění" dalšího viru. Strategii však bude nutné poněkud změnit, z nedostatků je třeba se poučit. Především bude nutné upravit legislativně možnosti internetu: není přece možné, aby si každý pouštěl do éteru, co se mu zamane. Kam bychom my, byznysmeni, přišli - říkají si v koncernech. Přece nevrážíme miliardy do lobbingu a necpeme je politickým stranám a jejich figurkám jen tak zbůhdarma?!

A tak můžeme předpokládat, že při příští chřipkové kampani už to s blogy, jako je tento, nebude tak snadné. Doufejme jen, že zdravá soudnost obyvatelstva byla prasečí chřipkou 2009 dostatečně vyškolena.

A velký dík těm, kdo se nebáli a řádně se do toho obuli: paní Bürgermeisterové, paní Kopaczové, paní Sacherové a panu Wodargovi, abych jmenoval alespoň ty nejdůležitější.
Děkuji čtenáři Ladislavovi za důležitou zprávu v komentáři k minulému článku. WHO už před časem slíbila, že podrobí vlastní postup při vyhlášení pandemie kritickému zkoumání. Je ovšem nasnadě, že kapři si vlastní rybník nevypustí - a tak i tentokrát se toto kritické zkoumání zřejmě zaměřilo na příčiny, proč prasečí kampaň odstartovaná WHO víceméně selhala. Vinen je internet! A drzí blogeři, kteří si dovolili zpochybňovat nezávadnost vakcíny, nebezpečnost prasečí chřipky a existenci pandemie. Alespoň pan Fukuda z WHO to takto nějak vidí.


Hra o všechno

21. dubna 2010 v 21:34 FED, peňažné otroctvo


Následující informace je zásadní, pro ochranu majetku a jednotlivce v pozdějším věku. Poodkrývá taktiku, hru se slovíčky a vychytralost finančních gigantů. Nabádám vás k používání selského rozumu! Tato pravda je určena pro naše čtenáře, jako bonus v uměle vyvolané krizi, která je pouze ve fázi počáteční. Její hlavní cíl je připravit plošně co nejvíce lidí o své majetky. Ti, co jsou dnes bohatí, zítra už nemusí mít vůbec nic. Je nutné přehodnotit staré způsoby myšlení a být více tvůrčí. Doba je taková, že velkou firmu může pohltit celkem malá společnost, která má však rychlejší a progresivnější systém. Dochází k pročištění trhu. Zažitá pravidla přestávají platit. Ten, co hledá zaměstnání, nikoliv práci, bude zklamán. Končí doba ulévání. Platit se bude pouze za vytvořené hodnoty.

Pravda č.1: Spoření nazpátek a hyenismus. Spoření přes životní a investiční pojištění, je obrovský oficiální podfuk! V Německu bylo před několika lety toto pojištění s dobou trvání nad 20 let dokonce zakázáno. Vzhledem k tomu, že je státní ekonomika navázána na pojišťovny, tak je zákon porušován a vesele se obírají lidi dále. Co se tvoří člověku v prvních letech pojištění? Řekněme v prvních 5 až 7 letech, když pojistku vypovíte, tak je vyplaceno tzv. odbytné. To může být nulové. Nejcennější peníze, které mají hodnotu a nejsou inflací zničené, si stáhne pojišťovna jako provizi! Říká se tomu cena za zajištění. Teprve pak je člověku tvořen kladný zůstatek. Na své se dostává přibližně po 15 letech. Mezi tím však přichází jiný pojišťovák - pardon (!) finanční poradce, který vám profesionálně vysvětlí, že jste uzavřeli "blbost" (a bohužel má pravdu!) a vzhledem k tomu, že potřebuje tučnou provizi, tak vám tedy navrhuje uzavření jiné "blbosti"! A vy vesele souhlasíte, protože profesionálně vyškolený prodejce ví, jak se chovat, jak vás přesvědčit a elegantním způsobem obrat! Protože dalších 5 až 7 let na účtu opět nic nemáte!!! Nutno dodat, že dnes opravdu dochází k tzv. překlápění pojistek. Téměř každý je dnes pojištěný a uznejte, kolik je pojišťoven a různých pojišťovacích makléřů. Všichni chtějí žít! Ale proč na váš úkor? Není provize za sepsání pojistky - několik desítek tisíc korun (!) nějak vysoká? Sdělí vám jako klientovi vůbec někdo tuto skutečnost? Asi ne. Jinak byste jej velmi rychle vykázali z vašeho bytu. Ovšem to nejlepší na konec!

Ukládám si na životní pojistku 1.000,-Kč. Za rok je to tedy 12.000,-Kč a za tyto peníze dnes máte slušný telefon či fotoaparát. Za 20 let (nedej bože, aby smlouva byla na delší dobu, protože to je bláznovství!) uložíte celkem 240.000,-Kč. Kolik vám pojišťovna vyplatí? I kdyby to bylo 100% navíc! A to zcela vážně pochybuju! Tak si nepořídíte slušnou penzi, ale zase ten fotoaparát! A můžete se s ním pak akorát vyfotit! Takovou budou mít totiž vyplacené peníze hodnotu!!! Před 20 lety jste měli za 1000 korun 4.000 housek a dnes jich koupíte pouze 200! A to máme dnes daleko kritičtější ekonomickou situaci a hrozí hyperinflace. Stačí sledovat ekonomické a hospodářské noviny. Když pojistku, tak na riziko. Ne na spoření!

Pravda č.2: Zajistím se chytře a hodnotou. Učme se od bohatých a chytrých. Jaké máme možnosti ochrany majetku? Co si drží dlouhodobě cenu a zachovává hodnotu?

1. AKCIE: Vzhledem k tomu, že se chystá krach na burze, tak si asi moc nepolepšíte. Musíte se v tomto obchodě vyznat. Většinu zisku jinak spolknou poplatky. Přirovnal bych to k automatu a gamblerovi. Nikdy neví, kdy přestat. Riziko ztráty je dnes vysoké. (O tom se přesvědčil i pan Bakala: mínus 25 miliard)

2. NEMOVITOSTI: Vzhledem k tomu, že se hroutí bankovní systém, tak přestávají banky půjčovat peníze. Za následek to mělo výrazný pokles nemovitostí, spoustu realitních kanceláří zkrachovalo a ještě zkrachuje, protože obroda bankovního systému dle analytiků a expertů bude trvat minimálně 20 let. Odhad poklesu cen nemovitostí až o dalších 80%. To je realita! Nebude možnost si půjčit v bance a kupní síla bude pouze na bohatých, kteří mají hotovost. Tedy cca 7% populace.

3. ZLATO: Dá se nakupovat po malých částech a jeho cena dlouhodobě poroste. Dle analytiků za dalších 10 let až 15x. Stříbro dokonce až 50x !!! V roce 2001 Bill Gates nakoupil za 2 miliardy USD stříbro. 4,50 USD za unci (31,1g). Za 8 let jeho majetek narostl 4x. Poradil mu W.Baffet. Stříbro má totiž vysokou technickou hodnotu a je ho málo. Jeho cena je v současnosti politicky potlačována, aby mohly fungovat slévárenské podniky. Bez stříbra nejde udělat slitina. Celosvětové zásoby zlata a stříbra jsou cca 15 let. Jejich význam pro ekonomiku je nenahraditelný. Proto neexistuje síla, která by zabránila růstu cen těchto komodit. Cena vzácných kovů je už několik tisíciletí daná a vždy všechny peníze vychází z jejich hodnoty. Smutné je, že v naší republice se ve zlatě nikdo nevyzná. Tento obchod je novinka.

Ani bankovní úředníci nemají patřičný přehled. Banky jsou na počátku velkého třesku, kdy nezůstane kámen na kameni. Deutsche Bank má 2 biliony EUR závazky, které není schopna splnit! Bercleys Bank 1,4 bilionu Liber… Evropu teprve čeká bankovní smršť podobně jako 700 amerických bank. Tuto informaci jsem vám dal už dnes! Nikdy se tedy v budoucnu nevymlouvejte,"Kdybych to byl věděl…"

Proč vlády, národní banky, Gates, Baffet, Soros, Kellner, Rockefellerové, Rotchildové a další ukládají majetky do vzácných kovů? Protože vědí, že za pár let budou nemovitosti velmi levné. Zlato nabývá na hodnotě a dnes je v počátku raketového startu jeho ceny. Může se vyšplhat na 8000 až 12 000 USD za unci! Za pár gramů zlata si pořídíte v budoucnu velmi lukrativní pozemky či nemovitosti. Kdo z vás pochopí hru této vysoké politiky, nebude nikdy chudobný!


List biskupovi

21. dubna 2010 v 21:30 Náboženský fanatizmus

Vážený pán biskup,
v  médiách sa teraz objavilo video na ktorom je vidieť  streľbu do civilistov a novinárov z amerického vrtuľníka na ulici v irackom Bagdade, k čomu by som rád vyjadril svoj názor.
            Konkrétne Wikileaks. Org zverejnila tajný americký vojenský videozáznam z 12. júla 2007, na ktorom posádka amerického vrtuľníka Apache zabíja na bagdadskej ulici najmenej tucet civilistov, vrátane dvoch reportérov agentúry Reuters.

            Video ukazuje, ako vojaci z vrtuľníka sledujú skupinu ľudí idúcich po ulici. Zrazu sa vojaci rozhodnú, že jeden z civilistov tam dole má granátomet (podľa všetkého to bola kamera v rukách jedného z reportérov Reuters, čo je celkom zreteľne vidieť) a spustia na skupinu paľbu. Zabijú všetkých až na jedného, ktorý je ťažko ranený.  Zatiaľ je počuť dohadovanie sa posádky vrtuľníka, či ho majú alebo nemajú doraziť. Na miesto príde za chvíľu dodávka, ktorej posádka začne nakladať mŕtvych a zranených do vozidla. Vrtuľník zaútočí aj na ňu a zabije pritom niekoľko ďalších ľudí, pričom zraní aj dve deti, ktoré je vidno sedieť v dodávke na predných sedadlách. Jeden z hlasov vojakov vo vrtuľníka poznamená, že za zranenie detí môže vodič vozidla, pretože "priviezol deti do vojny".

            Americká strana potvrdila pravosť videa, odmietla však komentovať skutočnosť, prečo posádka vrtuľníka zaútočila na civilistov na ulici,  aj na tých, ktorí sa obetiam pokúšali pomôcť. Ministerstvo zahraničia SŠA sa k tejto veci na tlačovej konferencii odmietlo vyjadriť a tak podľa všetkého platí predchádzajúci názor Pentagonu, že vojaci konali správne a celá vec sa vyšetrovať nebude. Hoci video jasne ukazuje absenciu akéhokoľvek odporu civilistov, Pentagon v dobe tohto incidentu tvrdil, že jeho jednotky sú "v bojovej operácii proti nepriateľským silám".
    Na internetovej stránke Ministerstva obrany Slovenskej republiky, Ordinariáte OS a OZ SR  ( odkaz tu. http://www.mod.gov.sk/14417/ordinar-pozehnal-kriz-padlych-hrdinov-z-iraku.php?pg=5&day=2010-03-01&art_datum_od=&art_datum_do=&PHPSESSID=bf1f538e31ac48da20259caacd0b354f) som našiel nasledovnú správu:

Ordinár požehnal kríž padlých hrdinov z Iraku

Pamätník v podobe kríža venovaný štyrom padlým slovenským vojakom, príslušníkom ženijnej jednotky, ktorá v rokoch 2003-2007 pôsobila v Iraku v rámci medzinárodnej misie Iracká sloboda, požehnal ordinár OS a OZ SR Mons. František Rábek 29. mája 2009 v Kasárňach SNP v Martine. Pamätník zhotovili vojaci Ozbrojených síl (OS) SR v rámci štvrtej rotácie v máji 2005 v meste Al Hilláh, na pamiatku vojakov, ktorí sa nevrátili z plnenia úloh mimo územia Slovenskej republiky. Je zhotovený z nábojníc a projektilov delostreleckých granátov. Jeho súčasťou je text: Na večnú pamiatku vojakov tragicky padlých v Iraku 8. VI. 2004 a 11. XI. 2006. SLOVCON II. A VII. Pamätník presťahovali spolu s jednotkou aj do mesta Ad Diwáníjah, kde stál až do roku 2007, kedy slovenskú jednotku z Iraku stiahli. V Iraku zahynuli poručík in memoriam Peter Dinga, poručík in memoriam Vladimír Simonides, poručík in memoriam Miroslav Frkáň a rotmajster in memoriam Rastislav Neplech. Slávnosť sa uskutočnila za účasti ministra obrany Jaroslava Bašku, náčelníka Generálneho štábu OS SR Ľubomíra Bulíka, najbližších príbuzných zomrelých vojakov, bývalých veliteľov jednotlivých slovenských kontingentov v Iraku, priateľov a ďalších hostí. Požehnaniu kríža predchádzala sv. omša, ktorú za účasti hostí spolu s dekanom Pozemných síl SR mjr. Mgr. Jurajom Sitašom a vojenským kaplánom mechanizovaného práporu por. Mgr. Jánom Ostapčukom celebroval ordinár Rábek vo vojenskej kaplnke útvaru. Vo svojej kázni upriamil pozornosť prítomných na symboliku kríža, utrpenia s ním spojeného, pričom vyzdvihol obetu štyroch vojakov hrdinov, ktorí položili svoje životy za lepší život irackého ľudu.

     Pamätník, ktorý stojí v kasárňach SNP v Martine  venovaný padlým vojakom v Iraku v operácii, ktorá sa volá Iracká sloboda, je podľa môjho názoru symbolom úpadku rímskej cirkvi a západnej civilizácie ako takej. Pokiaľ by sme sa dožili doby, kedy budú postavení pred medzinárodný súd aj vojnoví zločinci zodpovední za vojnu v Iraku, netreba zabudnúť ani na tých zločincov, ktorí v martinských kasárňach umiestnili túto zvrhlú karikatúru kresťanského symbolu a ktorí požehnaním tohto bizarného pamätníka dali morálne odobrenie vojnovému zločinu.

    Slovenskí žoldnieri, ktorí padli pri okupácii Iraku sú v tejto správe nazvaní hrdinami, ktorí položili životy za lepší život irackého ľudu. V tejto súvislosti si dovoľujem tu uviesť niekoľko najnovších údajov zo štatistiky tejto vojny:

2003-2010   7 ROKOV TRVAJÚCA INVÁZIA DO IRAKU - FAKTY:
 • Nepretržitá občianska vojna, v ktorej zahynuli až 2  milióny Iračanov
 • 4 milióny osirotených irackých detí
 • 1 milión ovdovených irackých žien
 • 800 000 Iračanov zmizlo v tajných väzniciach patriacich rôznym vládnucim stranám, v ktorých často dochádza k nepredstaviteľne brutálnemu mučeniu
 • 340 000 irackých zajatcov je zadržiavaných bez súdu vo väzeniach americkej armády alebo irackej vlády
 • 4 500 000 Iračanov sú utečencami žijúcimi mimo vlasti
 • 2 500 000 Iračanov sú utečencami vo vnútri Iraku
 • Viac ako 50% Iračanov žije pod hranicou chudoby, nezamestnanosť dosahuje 50%
 • 70% Iračanov nemá prístup k zdravotne nezávadnej vode, 80% nemá k dispozícii fungujúce hygienické zariadenia. Rastie počet hnačkových ochorení a cholery kvôli znečistenej pitnej vode.
 • 70% irackých detí nechodí do školy. Viac ako 40% irackých učiteľov, inžinierov vodných stavieb a lekárskeho personálu opustilo po roku 2003 svoju vlasť.
 • Rastie počet irackých žien, ktoré kvôli smrti manžela alebo otca, neúnosnej hmotnej núdzi a kvôli nemožnosti zohnať prácu uchyľujú sa k prostitúcii , v tejto chvíli sa jedná asi o 50 000 žien.
 • Je registrovaných 76 000 prípadov AIDS; pred inváziou a okupáciou neprekročil tento údaj 114 prípadov.
 • Mimoriadne vzrástlo používanie drog medzi mládežou a jej pašovanie, zisk z predaja týchto drog je využívaný na podplácanie vládnych úradníkov s cieľom získať ich podporu a mlčanie, na financovanie volebných kampaní.
 • Vojna v Iraku stojí každý deň 14 miliárd korún, od začiatku už vyše 3 bilióny  dolárov.
 • V Iraku pôsobí okolo 11 400 občianskych združení. Tieto organizácie majú verejné i tajné ciele a o ich financovaní nikto nič nevie.
 • V Iraku pôsobí 126 registrovaných bezpečnostných agentúr zahraničných vlád. Ich deklarovaným cieľom je ochrana ambasád , diplomatov a VIP hostí. Skutočné ciele sú však neznáme.
 • V spojení s týmito agentúrami je zaregistrovaných 43 milícií.
 • Funguje tam 220 novín a publikácií, ktoré platia zahraničné tajné služby.
 • Funguje tam 45 TV staníc, ktoré platia zahraničné tajné služby.

       Oficiálny dôvod pre napadnutie Iraku americkou armádou, t.j. vlastníctvo zbraní hromadného ničenia, bol už dávno preukázaný ako neopodstatnený, resp. vymyslený. Invázia sa konala bez súhlasu OSN, proti zásadám medzinárodného  práva  napriek nesúhlasu medzinárodného spoločenstva, teda sa jedná o vojnové zločiny.

Kontrolu nad obrovským nerastným bohatstvom Iraku si medzi sebou rozdelili ropné korporácie ako americké Exxon-Mobil, Chevron, ConocoPhilips, Halliburton, Hunt Oil a Occidental, holandská Shell, britská British Petroleum (BP), Čínska národná ropná spoločnosť, talianska Eni, juhokorejská Kogas, japonská Nippon Oil, či španielska Resol.

   Keď Slovensko vyprevádzalo prvú skupinu žoldnierov do vojny v Iraku, bojovú zástavu tejto jednotky požehnával vojenský duchovný Armády Slovenskej republiky. Požehnával ju "... v mene boha otca, boha syna a boha ducha svätého". Malé písmena u tejto "svätej trojice" uvádzam zámerne, pretože skutočným bohom otcom je v tomto prípade americký dolár, bohom synom iracká ropa a svätým duchom je zemný plyn.

    Každý normálny človek odmieta a odsudzuje to, čo sa (do nedávna aj s účasťou slovenských žoldnierov) v Iraku deje.

Pán biskup,
vy tým, že nazývate túto vojnu bojom za lepší život irackého ľudu  zrejme  medzi normálnych ľudí nepatríte. Napriek tomu je Vám dovolené vplývať na morálne vedomie mladej generácie slovenského národa a mne nie je jasné prečo je tomu tak.
Na Slovensku sa doteraz ako materiál na výrobu kríža ako kresťanského symbolu používali skôr prírodné zdroje - drevo, kameň a podobne. Ja len dúfam, že Vami posvätený pokus robiť to z projektilov delostreleckých granátov nebude mať u nás pokračovanie, ani dlhé trvanie. Takýto kríž na Golgote nestál.
Izraelské jadrové zbrane

21. dubna 2010 v 20:45 Izrael a Palestína

Izrael až podnes oficiálne nepriznal výrobu a vlastnenie zbraní hromadného ničenia. Medzičasom je ale isté, že Izrael disponuje rozsiahlym potenciálom nukleárnych zbraní. Tento zahŕňa klasické jadrové štiepne- termonukleárne fúzované- ako aj neutrónové zbrane - celkovo odhadované na 400 až 500 náloží, ktorých celková výbušná sila sa odhaduje na 50 megaton. Týmito náložami sú opatrené atómové míny, delostrelecké granáty, torpéda, strely s plochou dráhou letu, rakety a letecké bomby.

Izraelské nukleárne zbrane sa vyrábajú od r. 1962 v Dimone, kde sa nachádza "Izraelské centrum jadrového výskumu" (Kirya Le'Mechkar Gariini - KAMAG). Tam,  za francúzskej pomoci zriadenom atómovom reaktore EL-3, ktorý má výkon najmenej 150 megawattov, sa vyrába plutónium, potrebné na výrobu jadrových zbraní. Konštrukcia bojových hlavíc sa uskutočňuje v dvoch výskumných laboratóriách, totiž v nukleárnom výskumnom centre Nachal Schurek (Merkaz Le'mechkar Gari'ini - MAMAG) a v "Oddelení 20" úradu na vývoj zbraní (Rashut Le'pituach Emtzaei Lechima - Rafael). Atómové nálože sú montované v nukleárnej fabrike v Jodfat. Jadrové zbrane boli viacnásobne testované: v polovici 60-tych rokov viacnásobne v Negevskej púšti v blízkosti izraelsko-egyptskej hranice, ako aj v rámci francúzskych pokusov v Alžírsku, mimo to trikrát spoločne s Južnou Afrikou v atmosfére nad Indickým oceánom, naposledy 22. septembra 1979, keď americký satelit VELA detonáciu náhodne registroval.

Aby bolo možné nukleárne zbrane aj nasadiť, disponujú "Israeli Defense Force" (Izraelské obranné sily) široké spektrum nosných systémov, ktoré zahŕňajú úplnú triádu  pozemných, leteckých a námorných zbraňových platforiem.

Tak napríklad slúžia americké delostrelecké granáty pre poľné nasadenie. V oblasti krátkeho doletu disponuje Izrael od 1976 americkými raketovými delostreleckými strelami systému MGM-52 C Lance, ktoré majú dostrel cca 130 km. Na väčšie vzdialenosti môžu byť nasadené rozličné typy rakiet zem-zem. Raketa YA-1 Jericho I má dolet 500 kilometrov. Je možné, že v 70-tych rokoch bola vyvinutá modernizovaná verzia s označením YA-2. Zhruba 50 rakiet je dislokovaných v silách pri Kfar Zekharya, zhruba 45 kilometrov juhovýchodne od Tel Avivu. YA-3 Jericho II je raketa stredného doletu s dosahom až do 1800 kilometrov. Jej bojové hlavice majú mať ničivú silu 20 kiloton a radarom riadeným letom v konečnej fáze, podľa vzoru rakiet Pershing-II, presne zasahovať ciele. Tak isto cca 50 rakiet je umiestnených na mobilných odpaľovacích zariadeniach vo vápencových jaskyniach pri Kfar Zekharya. Mimo to vyrába Izrael aj trojstupňové nosné rakety Shavit na báze rakiet Jericho, s ktorými od 1988 uviedol na obežnú dráhu okolo Zeme viaceré výzvedné satelity Ofek.

Veľmi flexibilne vie izraelské vojenské letectvo nasadiť jadrové zbrane rôznymi bojovými lietadlami, ktorých dolet sa dá tankovaním vo vzduchu rozšíriť podľa potreby skoro neobmedzene. Lietadlá sú dodávané z USA a vysokovyvinutým izraelským zbrojným priemyslom sú ešte značne bojovo vylepšované. Pre nukleárne nasadenie prichádzajú primárne do úvahy stíhacie bombardéry F-16 Fighting Falcon, ktorých najmodernejšia verzia F-16I sa dodáva od posledného roku, ako aj F-15I Ra'am, ktorý bol daný do služby od 1998. Tento má bez leteckého dotankovania vo vzduchu rádius nasadenia cca 5.500 kilometrov a je vybavený najmodernejšími navigačnými a zameriavacími systémami.

Od 2003 vlastní aj izraelské vojenské námorníctvo schopnosť nasadenia nukleárnych zbraní. Ako platforma slúžia tri Nemeckom v rokoch 1999 a 2000 dodané ponorky Dolphin v celkovej hodnote cca 655 miliónov Euro, skoro kompletne financované nemeckými daňovými poplatníkmi. Tieto sú vybavené strelami s plochou dráhou letu (s označením Popeye Turbo II príp. Deliah), ktorých dolet podľa pozorovaní U.S. Navy v priebehu testu rakiet pred Sri Lankou v máji 2000 predstavuje minimálne 1500 kilometrov.100 let úpadku peněz

21. dubna 2010 v 20:44 FED, peňažné otroctvo


Pojďme společně projít některá fakta. Zjistíme, že papírové peníze se vlastně likvidují téměř pravidelně, případně v určitých periodách. Historicky vzato nebyly peníze nikdy zvládnuty, nebyly pod kontrolou. Jejich tisk láká k rozšiřování ve stále větším množství a tím vlastně vzniká inflace. Peníze nejsou ničím kryté a mají pouze pomyslnou hodnotu, kterou může vláda prakticky kdykoliv škrtnout.

Zaměříme se na dvě hlavní světové měny, které vévodily posledních 100 let, Dollar a Reichmarku. V roce 1904 vznikl tzv. Zmocňovací zákon. Vlády tímto získaly kontrolu nad soukromými financemi. V roce 1914, tedy už po deseti letech sebrali lidem peníze výměnou za státní dluhopisy. Netrvalo ani dalších 10 let, ( Pozor! To je model, který se v současnosti spustil umělou krizí. Může vyvolat hyperinflaci! ) tedy rok 1923, byl rokem evropské finanční katastrofy, nárůsty cen o více jak 685% od roku 1914. Spustila se hyperinflace! Chleba stál v Německu 1 bilion Marek a za i Dollar se přepočítávalo 4,2 bilionu Marek! Další pád peněz nastal po roce 1946. V Maďarsku nahradil 1 Forint 400 kvadriliard Pengo (400 a 27 nul !!!)

V roce 1948 se zrušila Reichmarka. Bez výměny! Nahradila ji Deutschmarka, která vydržela až do roku 2002. Mezi tím však probíhal proces měn u 194 zemí světa více jak 600x (1953 ČSR). Marka při výměně za Euro měla už pouze 5% své původní hodnoty. A co Euro? V roce 2007, tedy po 5 letech své existence ztratilo více než 50% své hodnoty. Houska stála 25 Pfeniků a dnes stojí 45 Centů. Mercedes třídy E stál 45.000 DM a dnes stojí 53.000 EUR. V současné době mezinárodní krycí měna Dollar má zbytkovou hodnotu cca 5%. Je tedy před výměnou. V okamžiku, kdy padne Dollar, končí Euro, protože jej z 80% kryje právě onen Dollar…

Arabové volají po vlastní měně, MMF navrhuje jednu celosvětovou měnu, Amerika, Kanada a Mexiko má už 3 roky natištěno Amero i novou edici Dollarů, Rusko má vytištěnu společnou měnu s Čínou, kterou prezident Medveděv představoval na G8… Co to tedy znamená?

Krize spustila určitý mechanismus a je třeba ji dotáhnout do konce. Připravit celé národy o majetek.

Představte si, že oněch 100 let existovaly dvě rodiny. Jedna si pravidelně odkládala 5% z měsíčního příjmu do peněz a ta druhá do zlata a stříbra… Zatím co ta první několikrát přišla o svůj majetek, tak ta druhá by dnes vlastnila 10 kg zlata a 430 kg stříbra. V dnešní hodnotě cca 570 tisíc EUR!


Deset největších lží o zdravotní péči

21. dubna 2010 v 20:38 Ostatné videa a články
Článek z Ameriky, opět sedící i na naše poměry. Nabádá nás, abychom zůstali zdraví.
Nenechme se zblbnout úlety, kdy někteří vidí v běžné rotavirové nákaze či výskytu sezónního pylu působícího alergické příznaky tajemnou chorobu seslanou tajemnými silami "odshora", možná i ze sopky.

Většinu svého zdraví máme ve svých rukou opravdu my sami.


Deset největších lží o zdravotní péči

Mike Adams, Natural News http://www.naturalnews.com/028623_health_care_America.html
Přel. Orgonet.

Konvenční zdravotní péče není založena ani na zdraví ani na péči. Je v podstatě založena na zakořeněném systému medicínských mýtů, který je hájen a praktikován těmi, kteří mají prospěch z trvalého stavu nemoci. Tento systém medicínských mýtů by také mohl být označen prostě jako "lži", a dnes se chci podělit se čtenáři Natural News o deset největších lží, které jsou propagovány systémem konvenční zdravotní péče v dnešní Americe.

Lež č. 1: Vakcíny vás činí zdravými

Vakcíny se objevily jako největší a nejzáludnější mýtus vytvořený západní medicínou. Myšlenka, že vakcíny vás chrání před infekční nemocí, je zcela falešná, protože např. letošní injekce proti chřipce vás činí náchylnějšími k chřipce v příštím roce. http://www.naturalnews.com/028538_seasonal_flu_shot_vaccines.html
Vrcholem je, že i teoretická krátkodobá účinnost vakcín je ničím proti daleko účinnější ochraně poskytované vitamínem D a dalšími výživovými prvky podporujícími imunitní systém. http://www.naturalnews.com/027385_Vitamin_D_swine_flu_vaccine.html (Dvacet důvodů, proč je vitamín D lepší než injekce proti chřipce)

Lež č. 2: Léky předcházejí nemocem

Big Farma nyní soustřeďuje velký tlak na podávání léků zdravým lidem, jako by to byly výživné látky, které by nějak mohly zabránit nemoci. Například nový tlak na léky proti cholesterolu: dávejte je všem, ať mají vysoký cholesterol nebo ne!
Ale léčiva nepředcházejí nemocem a léky nejsou vitamíny. Vaše tělo nepotřebuje biologicky žádná farmaceutika. Lidé, kteří věří, že potřebují léky, jsou prostě obětmi "uměle vzniklé dohody" mezi chytrou reklamou Big Farma a tlakem na veřejné mínění.

Lež č. 3: Lékaři jsou odborníci na zdraví

Doktoři vůbec nestudují zdraví. Studují nemoci. Moderní lékaři se neučí vůbec nic o výživě, zdravé životosprávě či prevenci nemocí. Pokud čekáte, že váš lékař vám poradí v otázkách zdraví, je to, jako byste čekali od svého účetního, že bude řídit tryskáč. Je to prostě něco, v čem není trénován.
To neznamená, že lékaři nejsou inteligentní lidé. Většina z nich má vysoké IQ. Ale ani génius vás nemůže učit něco, o čem nic neví.

Lež č. 4: Vy při svém vlastním léčení nehrajete žádnou roli

Lékaři, farmaceutické společnosti a zdravotnické instituce chtějí, abyste se domnívali, že vaše zdraví závisí na jejich zásazích. Pokud jim uvěříte, pak skutečně nehrajete při svém uzdravování žádnou roli - vše je řízeno jejich léky, vyšetřeními, chirurgií a zásahy.

Lež č. 5: Nemoc je způsobena smůlou nebo špatnými geny

Západní medicína chce, abyste věřili v mýtus spontánní nemoci - takové, která udeří bez příčiny. To je jako bychom řekli, že nemoc je jakési voodoo, černá magie, a že pacienti nemají žádnou možnost předcházet nemoc svou výživou či životním stylem.
To je legrační: západní medicína prohlašuje, že se řídí vědeckým racionálním myšlením, a přesto celý ten průmysl stále nedokáže přiznat, že chronické onemocnění má vždy svou příčinu, a většinou je ta příčina zcela spjata s výživovými nedostatky, s vystavováním toxickým chemikáliím a s nedostatkem pohybu.
Nemoc téměř nikdy není záležitostí smůly nebo špatných genů.

Lež č. 6: Vyšetření se rovná prevenci

Západní medicína nevěří v prevenci nemocí. Tento průmysl spíše věří ve vyšetření, kterému říká prevence. Ale vyšetření není prevence ani při nejdivočejší fantazii. Ve skutečnosti všechny populární vyšetřovací metody vlastně podporují nemoci.
Například mamografie vydává tolik záření, že způsobuje desítky tisíc onemocnění rakovinou každý rok http://www.naturalnews.com/027558_mammograms_cancer_industry.html, (Rakovinový průmysl prosazuje mamografy, které škodí ženám). Zobrazující barviva používaná při radiologických scanech mohou způsobit hrozné vedlejší účinky, a vyšetření na psychologická onemocnění je jenom skryté získávání pacientů podle schématu vydávajícího se za medicínu.
Skutečná prevence nemocí musí obsahovat prevenci prostřednictvím výživy, poučení pacienta o příčinách nemoci a celoživotní změnu stravovacích návyků. Avšak západní medicína neučí vůbec nic z tohoto. Ba dokonce ani v tyto věci nevěří.

Lež č. 7: Zdravotní pojištění zajistí vaše zdraví

To je oblíbená lež těch, kteří nedávno bojovali za zdravotní reformu sponzorovanou Big Pharmou, a prohnala se nedávnou celou Amerikou. Lež předpokládá, že pouze to, že máte zdravotní pojištění, zajistí jakousi magickou ochranu proti nemoci. Ale ve skutečnosti vás zdravotní pojištění nečiní zdravými. To můžete udělat pouze vy sami svou volbou stravy, vystavení toxickým chemikáliím, cvičením a pobytem v přírodě.
Zdravotní pojištění je ve skutečnosti sázka, že onemocníte. Jak může sázka na nemoc poskytnout jakoukoli ochranu vašemu zdraví. Nemůže. Osobně raději sázím na zdraví, než na nemoc, a způsob, jak to udělat, je investovat do potravinových doplňků, organických výrobků, superpotravin, fyzické zdatnosti a netoxických hygienických prostředků.

Lež č. 8: Nemocnice jsou místa zdraví a uzdravování

Pokud chcete zůstat zdraví nebo se uzdravit, nemocnice je to poslední místo, kde byste měli být. Jsou to nešťastná, nezdravá místa, která jsou zamořena superbakteriemi odolávajícími antibiotikům. V nemocnicích se většinou podává strava podporující nemoci a chybí tam zdraví posilující sluneční svit, a zdá se, že potenciálně smrtonosné chyby v léčebných a chirurgických postupech se stávají v amerických nemocnicích strašidelně běžnými.
Zajisté, jednotky intenzívní péče v nemocnicích hrají důležitou roli v naléhavé péči při zraněních a nehodách - a lékaři na těchto jednotkách intenzívní péče dokážou úžasné věci při záchraně životů - ale pro lidi s chronickými a degenerativními chorobami je nemocnice velmi nebezpečné místo. Pokud skutečně nepotřebujete okamžitou naléhavou péči, snažte se vyhnout nemocnicím.

Lež č. 9: Konvenční medicína je "moderní" pokroková medicína

I když lékaři a zdravotnické instituce se snaží, aby západní medicína byla prezentována jako "pokroková" a "moderní", celý systém je v podstatě žalostně zastaralý a ustrnul dosud v bakteriální teorii nemocí. Západní medicína dosud ani neuznala roli výživy v prevenci nemocí - to, co je vědecky dokázáno již nejméně po několik desetiletí. Západní medicína není schopna uznat medicínu těla a mysli a vesele se domnívá, že mysl při uzdravování nehraje vůbec žádnou roli.
Právě tak západní medicína neuznává bioenergetické pole živých systémů, ani to, že transplantáty orgánů mají paměť, ani že živá strava je kvalitativně odlišná od mrtvé stravy. To myslím vážně: konvenční lékaři stále věří, že mrtvá strava je přesně totéž jako živá strava. (A doporučená výživová pyramida to nerozlišuje…)
"Moderní" medicína není tak moderní, jak se ukazuje. Ve skutečnosti je beznadějně zastaralá a beznadějně potřebuje změnit svůj přístup ke zdraví a zdravému životnímu stylu, pokud chce přežít příštích sto let.

Lež č. 10: Je třeba větší výzkum, abychom našli "léčbu"

Tato lež je obzvláště legrační, protože západní medicína nevěří v žádné "vyléčení" pro žádnou nemoc. Dokonce ani léčbu nehledá! Tato lež je opakována od r. 1960, kdy vědci zabývající se rakovinou prohlásili, že jsou jen krůček od vyléčení rakoviny. Dnes, o pár desetiletí později, domníváte se, že existuje nějaká závažná choroba, kterou západní medicína umí vyléčit? Není ani jedna.
Je to proto, že farmaceutické společnosti vydělávají na nemocných lidech, ne na uzdravených. Uzdravený pacient je ztracený pacient. Takže když lékové společnosti a zdravotní neziskovky prohlašují, že zkoumají, jak vyléčit nějakou chorobu, ve skutečnosti si od vás berou peníze, aby financovaly další výzkum léků, které si dají patentovat a které ve skutečnosti nic neléčí.
Na to si vzpomeňte, až vás budou žádat, abyste přispěli na nějaký výzkum "léčby". Léčby již existují, spočívají ve výživě, rostlinných lécích a naturopatické medicíně, ale spolek Big Pharmy a konvenční medicíny nemá zájem o skutečnou léčbu - chtějí pouze propagovat svou představu o léčbě, při níž pumpují do pacientů spoustu léků, které nic neléčí.

Co je v pozadí deseti lží

Pokud jde o západní zdravotní péči, tak ta má samozřejmě více než deset lží, ale těchto 10 hlavních má možná největší význam pro to, až se budete rozhodovat pro své vlastní zdraví. Tím, že se nenecháte do nich vtáhnout, můžete sami převzít péči o své zdraví a vyhnout se zdravotní pseudopéči tím, že zůstanete  zdraví!
Zůstat zdravý není tak těžké, jak si myslíte, a nevyžaduje to žádné zdravotní pojištění a žádná vyšetření nemoci. Vyžaduje to pouze učinit informované a inteligentní rozhodnutí o tom, co jíst, co si mazat na kůži a jak získat více slunečního svitu a fyzické aktivity. Jakmile učiníte tyto zásadní věci, zjistíte, že už nejste obětí systému zdravotní péče západní medicíny, který je založen na lžích a zastaralých medicínských mýtech.
Je čas pro revoluci v medicíně. Revoluci, která konečně překročí mentální bloky systému medicínských mýtů, který zůstal vězet v roce 1940. Systém medicíny v r. 1940 byl skvělý pro rok 1940. Ale teď už není rok 1940, a teorie choroboplodných zárodků je beznadějně zastaralá, když  jde o základní nemoci, které postihují dnešní populaci. Avšak ti, kteří těží z našeho nečestného, zastaralého systému zdravotní péče, dělají vše, co je v jejich moci, aby nás fixovali v minulosti, založené na zacházení s tělem, jako by se jednalo o chemické bojiště, na němž se útočí na každou nemoc patentovaným lékem.


Niki Lauda: Mrak je humbuk

21. dubna 2010 v 20:32 | Vladimír Majer |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Niki Lauda: Mrak je humbuk

Linec - S Niki Laudou osobně u kokpitu absolvoval letoun A320 společnosti "Fly Niki" v neděli let z Vídně do Salcburku a zpátky. Informoval o tom linecký deník OÖN.


Lauda letěl v souvislosti s mrakem sopečného popela.  "Test proběhl zcela bez problémů," napsaly OÖN a citují Laudu po přistání:  "Pro mne to byl nejkrásnější let, modré nebe, nerozumím tomu, co se kolem toho děje." Během letu žádný prach neviděl. Neměl strach ani nedobrý pocit.
Kolem 14.32 hodiny, dvacet minut po startu ve Vídni, přistál v Salcburku. "Modřejší nebe než dnes není," řekl.  V A320 s ním letěli další dva piloti. Letěli ve výšce 6100 metrů. Stroj zůstane v Salcburku ke kontrole, zda se popílek ze sopky nemohl usadit v motoru. V 15.11 hodiny se Lauda vracel jiným letadlem do Vídně.

"Lauda tvrdě kritizoval uzavření vzdušného prostoru," pokračuje linecký deník. Opatření označil za skandální. "Doufá, že po jeho zkušebních letech odpovědní zákaz přehodnotí. "Buď mají sami letět měřit, nebo aerolinkám věřit a přenechat jim rozhodování," řekl. Chtěl prý letět, aby pasažérům a celému světu ukázal, že za těchto podmínek létat lze, uzavírají OÖN a dodávají, že také společnost AUA absolvovala v neděli tři přesouvací lety ze Štýrského Hradce do Vídně.

Odkaz na rakouský tisk: http://www.nachrichten.at/nachrichten/chronik/art58,374323


Mrak vyrobili manipulátori počasia

21. dubna 2010 v 20:23 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
- Mrak vyrobili manipulátori počasiaProč zavřeli letecký provoz? Učí se ovládat počasí bez chemtrails

Už je celkém jasné, že sopečný oblak nad Evropou je fáma/fikce/výmysl/drzá lež vojenských ovladatelů počasí, kteří si potřebovali vyzkoušet, jak řídit počasí pouze haarpem (tím myslím veškeré druhy klimatických zbraní používajících různá vlnění) bez použití chemtrails. (Dík jednomu ze čtenářů, který je také toho názoru.)

Je zajímavé, jak okamžitě se celá Evropa nechala (a stále nechává) obalamutit, a schovala se před neexistujícím sopečným oblakem. Moc médií je vskutku bezmezná, mohou tvrdit jakoukoli lež, téměř nikoho nenapadne si informace ověřit ... Je to jako v císařových nových šatech, ale dětem, které křičí, že císař je nahý, nikdo dnes neuvěří ...dnes se věří oblbovacím prostředkům.

Myslím, že to bylo tak, že 15. 4. sopka sice právě nesoptila, ale armáda ráno v 7 založila a hnala a přiživovala mrak SO2 (co se zobrazuje oranžově) od Islandu k UK a Evropě, aby měla záminku pro zrušení civilního leteckého provozu. Pro tuto teorii svědčí, že: mrak 15. 4. nevyšel od sopky, ale jaksi se nafoukl až během cesty do Evropy do úžasných rozměrů. Rychlost jeho šíření byla také neuvěřitelná - od 7 do 15 urazil cestu od Islandu k UK a vůbec se nerozplýval, naopak se zvětšoval... Vše je vidět na satelitních snímcích. (Viz zdejší článek Zapínání a vypínání sopky.)

16. 4. sopka opravdu spustila kouř, možná uměle, možná přirozeně, ale její kouř se choval naprosto jinak než 15. 4. Šířil se ze skutečného místa sopky, rychlostí, kterou lze pokládat za přiměřenou ... to už ovšem nikoho nezajímalo. Letecká panika už byla způsobena.

Skutečné nebezpečí nikoho nezajímá. Sopka totiž soptí dál, dnešní oranžový mrak je dobře vidět. (viz foto výše) Proletět  jím cestou do Ameriky by se mi nechtělo. A zrovna tudy se lítá do USA ... doufejme, že to vezmou oklikou.  

Vystavil Orgonet v 19.4.10


Vojenské cvičení: zapínaní a vypínaní sopky

Jak už někdo píše v komentáři, sobotní ráno bez leteckého provozu je neobvykle klidné. Obloha jasná, mráčky přirozené. Takže chemtrailsáci skutečně přestali lítat. To ticho je neuvěřitelné. Už jsme zvyklí na neustálé "dunění" z oblohy, na stálou zvukovou kulisu, kterou ani nevnímáme.  Tak si to chvilku užijme ...

Ovšem nedělejme si iluze, že chemtrailsáci přestali lítat proto, že mají obavy, aby jim sopečný popel neucpal trysky.

Má interpretace je, že to celé je součástí scénáře vojenského cvičení, které spočívá v "poškádlení" sopky klimatickými zbraněmi, následná kontrola uniklého oblaku plynů a jeho vedení na určené místo. Zastavení civilního leteckého provozu - když pro nic jiného, tak to aspoň způsobí problémy ve spoustě oblastí. Chemtrailsová letadla pak nelétají proto, že vlastně neexistují a jsou vydávána za civilní. Anebo z nějakého důvodu potřebují vojáci vědět, co bude s Evropou bez letového provozu. Jinak ovšem nepřestali řídit vzduchové masy potřebnými směry...

A jak tak sleduji vývoj představení se sopkou, vypadá to, že celý děj je skutečně režírován manipulátory počasí. A asi není náhoda, že ve Skotsku  probíhá od 12. 4. mnohonárodní vojenské letecké cvičení Joint Warrior, které se pravidelně koná 2x do roka.

Průběh sopečné akce

Podívejme se, co je vidět na produktu Ash (Popel) družice Eumetsat. Interpretuji to laicky, podle jejich návodu. Sopečný popel je oranžová barva, hnědá barva znamená vysokou (i umělou vysokou) oblačnost. Světlé barvy znamenají nízkou oblačnost.

Před začátkem sopečné akce, 15. 4. v 6.00 UTC, je vidět na jih od Islandu velkou oblačnost zřetelně zpracovanou chemtrails (čáry) a šleháním (díry). Což znamená aspoň tolik, že v té oblasti bylo klimatickými zbraněmi zasahováno.
O hodinu později pak je poprvé zřetelněji vidět z Islandu vycházet směrem k Shetlandám oranžový proužek, který má znamenat sopečný popel. Chemtrailsová oblačnost na jih od Islandu je ještě výrazněji zpracována různými zásahy. Sopečný popel má zjevně připravenou dráhu pro rychlý postup.
Mezi 7.00 a 15. 00 se oranžový pruh popela šíří a pohybuje se velkou rychlostí - v 15.00 už je na u pobřeží UK a asi ještě dále.

V pátek 16. 4. probíhá celoevropská panika, zavírají se letiště.

Sopečného plynu zřejmě není dost nebo se příliš rychle rozplynul, takže experti znovu škádlí Island klimatickými zbraněmi, aby povzbudili sopku. Na snímku 16. 4. v 8.00 jsou dvě zřetelné díry, které znamenají nějaký zásah klimatickými zbraněmi.
Povedlo se, 17. 4. se objevuje znovu oranžový mrak nad Islandem, tentokrát přesně nad sopkou. (Všimněte si, že ve stejnou dobu našlehali ohavnou bouřkovou oblačnost nad Skotsko.)
Poslední snímek, na který se dívám - stav v 11.00 UTC. Sopka kouří pořád, ale nějak se to rozptyluje, možná už nemají v plánu vést to do Evropy.
Animace Eumetsat z 15. - 16. 4. 19.30 - 6.45 UTC ukazuje šíření oranžového mraku - došel až nad sever Německa. http://www.eumetsat.int/Home/index.htm 

Můžete to celé sledovat krok za krokem na Eumetsatu, pak jsou manipulace ještě nápadnější.
Vystavil Orgonet v 17.4.10


Zdroj: Orgonet

IATA: Reakcia na sopku bola neadekvátna

21. dubna 2010 v 20:22 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
- IATA: Reakcia na sopku bola neadekvátnaIATA: Strata aerolínií je asi 250 mil. USD denne

Piatkový odhad dopadu krízy, ktorú spôsobil výbuch sopky na Islande, tak upravil smerom nahor, keď minulý týždeň odhadoval straty na úrovni 200 mil. USD za deň.

PARÍŽ 19. apríla (WEBNOVINY) - Medzinárodná asociácia leteckej dopravy (IATA) v pondelok uviedla, že reakcia vlád európskych krajín na krízu, ktorú vyvolal výbuch sopky na Islande, bola neadekvátna a predpokladá, že jej ekonomické dopady budú pre leteckú dopravu väčšie než po útokoch z 11. septembra 2001. Šéf asociácie Giovanni Bisignani odhaduje, že straty na tržbách v leteckej doprave dosahujú 250 mil. USD za deň a svoj piatkový odhad tak upravil smerom nahor, keď minulý týždeň predpokladal straty na úrovni 200 mil. USD za deň.

Bisignani požaduje urýchlené akcie na bezpečné znovuotvorenie vzdušného priestoru a požaduje zvolanie stretnutia Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo, zriadenej pri OSN. "Musíme sa pohnúť ďalej a nájsť cestu, ako flexibilne otvoriť vzdušný priestor krok za krokom," povedal Bisignani na stretnutí s novinármi v Paríži.

IATA pritom ešte na konci predchádzajúceho mesiaca predpokladala, že odvetvie sa v priebehu niekoľkých mesiacov vráti na predkrízovú úroveň. Dopyt po osobnej leteckej doprave podľa údajov združenia vzrástol vo februári medziročne o 9,5 %, kým dopyt po nákladnej preprave zaznamenal nárast o 36,5 %.

Zdroj: SITA, Reuters

Sopka oberá denne nemecké podniky o miliardu eur


BERLÍN. Nemeckým podnikom spôsobuje islandská sopka denný pokles tržieb asi o 1 miliardu eur. Uviedla to dnes Nemecká priemyselná a obchodná komora (DIHK).
Komora tvrdí, že tieto straty predstavujú dohodnuté ale nerealizované exporty. Nemecké firmy ich denne zabezpečujú nákladnými lietadlami 35 až 40 percent.
Podľa hlavného ekonóma DIHK Volkera Treiera straty nebudú vysoké v prípade, ak sa letecká doprava v najbližších dňoch znormalizuje. Nepodarí sa však podnikom nahradiť straty, ktoré vznikajú zastavením prepravy rýchlo sa kaziacich potravín, najmä rýb a ovocia.
Informovala o tom agentúra DPA.
Zdroj: TASR


Sopečný popol je možno podvod

21. dubna 2010 v 20:21 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
- Sopečný popol je možno podvodEurópania sa nechali obalamutiť ďalšou "prasačou chrípkou". Desivý popol z akejsi sopky ochromil celosvetovú leteckú dopravu. Kto to kedy videl? Takéto veci sa vskutku nedejú každý deň.  Zvyčajne keď sa už niekde letecká doprava zablokuje, vždy je veľa kriku o obrovských finančných stratách, protestoch ľudí, atď.

A teraz? No je tam popol - a hotovo. Budeme všetci pokorne sedieť na letiskách ako ovce a čakať, kým sa zákerná sopka umúdri. Prírodný úkaz, nik za to nemôže.


A čo ak áno? Čo ak je to celé iba podvod? Čo ak  jednoducho vládcovia tohto sveta uznali za vhodné, aby vzdušný priestor počas pohrebu poľského prezidenta zostal čistý?  A vymysleli takýto praktický spôsob ako to zariadiť?

Opýtate sa, ako to urobili? V dnešnej dobe, keď sa na televíznych obrazovkách ukazujú nainscenované vojny, keď existujú zariadenia ako HAARP, ktoré dokáže vyvolať hurikány a zemetrasenia, keď denne sa objavujú správy o manipuláciách s počasím  s pomocou chemtrails, zabezpečiť výbuch  nejakej  sopky nemôže byť problém. Či už fiktívny alebo aj reálny.  A potom nafúknuť mediálnu bublinu o tom, ako príšerne nebezpečné je teraz lietať.

No  a samozrejme, mrak zakotvil kde? Rovno nad Poľskom. A pohreb Kaczynského  odložili? Kdeže, rodina si to nepraje.  Takže je dôvod predpokladať, že medzi týmito dvomi  udalosťami - sopečným popolom a pohrebom poľského prezidenta existuje spojitosť.

Havária poľského prezidenta a špičky poľskej armády nebola doteraz  nijako objasnená -  chvalabohu nikto nikoho zatiaľ neobvinil. Je to mimoriadne ošemetná záležitosť, vďaka takýmto udalostiam začínajú svetové vojny...

No a teraz pohreb, na ktorý  sa chystajú prísť všemožní svetoví lídri. Ďalšia skvelá príležitosť, aby sa niečo zomlelo... Teroristický útok? Ďalšia letecká havária? Ktovie...  Skrátka, myslím si, že sa boja. Zastavenie leteckej premávky je bezpečnostné opatrenie.
Je to moja domnienka, samozrejme žiadne dôkazy nemám - ale po analýze aktuálnych udalostí je takýto predpoklad viac ako  logický. Nuž uvidíme, ako sa zo bude vyvíjať.
Zdroj: Blog skeptika

© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk

Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti  s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toho varovanie na konci každého článku.   


zdroj


Farmaceutický gigant Novartis vydělal na pandemii prasečí chřipky

21. dubna 2010 v 20:08 Pandémia chrípky, očkovanie
Švýcarský výrobce léčiv Novartis si výrazně polepšil díky pandemii prasečí chřipky. Společnost v úterý uvedla, že její zisk za první čtvrtletí tohoto roku vzrostl na 2,95 miliardy dolarů. To je meziročně o třetinu více, loni měl Novartis zisk 7,98 miliardy dolarů.

http://media.novinky.cz/297/192979-top_foto1-fi3jo.jpg

"Velké prodeje a zisk v prvním čtvrtletí podpořily vládní dodávky vakcín proti prasečí chřipce. Prodej byl přibližně o čtyři sta miliónů dolarů lepší, než jaké bylo původní očekávání," uvedla firma v prohlášení.

Vyšší zisky bude mít s velkou pravděpodobností i konkurence. Panika kolem smrtícího viru totiž donutila mnoho vlád po celém světě se předzásobit vakcínami, které ve většině případů nebyly upotřebeny.
Například Česká republika objednala milión vakcín, přičemž 700 tisíc jich musí odebrat. Naočkovat se ale nechalo zatím jen něco přes šedesát tisíc lidí.