Niki Lauda: Mrak je humbuk

21. dubna 2010 v 20:32 | Vladimír Majer |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Niki Lauda: Mrak je humbuk

Linec - S Niki Laudou osobně u kokpitu absolvoval letoun A320 společnosti "Fly Niki" v neděli let z Vídně do Salcburku a zpátky. Informoval o tom linecký deník OÖN.


Lauda letěl v souvislosti s mrakem sopečného popela.  "Test proběhl zcela bez problémů," napsaly OÖN a citují Laudu po přistání:  "Pro mne to byl nejkrásnější let, modré nebe, nerozumím tomu, co se kolem toho děje." Během letu žádný prach neviděl. Neměl strach ani nedobrý pocit.
Kolem 14.32 hodiny, dvacet minut po startu ve Vídni, přistál v Salcburku. "Modřejší nebe než dnes není," řekl.  V A320 s ním letěli další dva piloti. Letěli ve výšce 6100 metrů. Stroj zůstane v Salcburku ke kontrole, zda se popílek ze sopky nemohl usadit v motoru. V 15.11 hodiny se Lauda vracel jiným letadlem do Vídně.

"Lauda tvrdě kritizoval uzavření vzdušného prostoru," pokračuje linecký deník. Opatření označil za skandální. "Doufá, že po jeho zkušebních letech odpovědní zákaz přehodnotí. "Buď mají sami letět měřit, nebo aerolinkám věřit a přenechat jim rozhodování," řekl. Chtěl prý letět, aby pasažérům a celému světu ukázal, že za těchto podmínek létat lze, uzavírají OÖN a dodávají, že také společnost AUA absolvovala v neděli tři přesouvací lety ze Štýrského Hradce do Vídně.

Odkaz na rakouský tisk: http://www.nachrichten.at/nachrichten/chronik/art58,374323

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama