Květen 2010

Tyranie krav na farme: Conklin Dairy Farm (POZOR! NEVHODNE PRE SLABE POVAHY)

29. května 2010 v 1:57 Konzumný materializmus
idden camera video secretly shot by an investigator with Mercy For Animals at an Ohio dairy farm reveals shocking, malicious cruelty to calves and cows. The video, recorded between April and May, 2010, shows dairy farm workers beating cows in the face with crowbars, stabbing them with pitchforks, breaking their ta More..ils, and punching, throwing, and kicking calves.

Find out what you can do to help at:
http://mercyforanimals.org/ohdairy/Uniklá agenda: Skupina Bilderberg plánuje ekonomickou depresi

19. května 2010 v 17:51 NWO, Illuminati, Bilderberg
- Uniklá agenda: Skupina Bilderberg plánuje ekonomickou depresi
V předzvěsti setkání skupiny Bilderberg, které se očekává 14-17 května v 5-ti hvězdičkovém hotelu Nafsika Astir Palace ve Vouliagmeni v Řecku odhalil investigativní reportér Daniel Estulin šokující podrobnosti o tom, co elita plánuje dělat s ekonomikou v průběhu příštího roku.

Setkání skupiny Bilderberg jsou každoroční porady 150-ti nejvlivnějších osob ve vládě, průmyslu, bankovnictví, médiích, akademické obci a vojensko-průmyslového komplexu. Utajená skupina operuje v rámci "pravidel Chatham House", což znamená, že žádné podrobnosti o tom, o čem se jedná nesmí uniknout do médií a to navzdory tomu, že radaktoři z největších světových novin - Washington Post, New York Times a Financial Times, jsou přítomni na schůzi.

Podle Estulinových zdrojů, které se v minulosti osvědčily jako velmi přesné, je Bilderberg rozdělený ohledně toho, zda dát do pohybu "Buď delší, trýznivou depresi, která odsoudí svět k celým desetiletím stagnace, úpadku a chudoby... nebo intenzivní, ale kratší deprese, která otevírá cestu k novému udržitelnému ekonomickému světovému řádu, s menší suverenitou, ale větší efektivitou."

Tato informace nabývá na váze, pokud zvážíme skutečnost, že Estulinovy předchozí ekonomické prognózy, které byly založeny na únicích ze stejných zdrojů, se ukázaly naprosto přesné. Estulin správně předpověděl hypotéční krizi a finanční krach v roce 2008 na základě toho co mu řekly jeho zdroje ve skupině Bilderberg o tom co elita plánuje na základě toho, co bylo řečeno na jejich setkání v Kanadě v roce 2006 a na konferenci v Turecku v roce 2007.

Podrobné údaje o ekonomické agendě se nacházely v předschůzové brožuře rozdávané členům Bilderbergu. Konkrétněji Estelin varuje, že Bilderberg podporuje falšený obraz hospodářského oživení, aby nalákal investory k investování jejich peněz zpět do akciového trhu, k tomu aby mohli později rozpoutat další masivní pokles, který podle zprávy Canada Free Press vytvoří "masivní ztráty a upalující finanční bolest v budoucích měsících".

Podle Estulina Bilderberg předpokládá, že míra americké nezaměstnanosti dosáhne 14% na konci tohoto roku, a téměř zdvojnásobí současný oficiální údaj, který činí 8,1%.

Estulinovy zdroje mu také řekly, že se Bilderberg opět pokusí o uzákonění Lisabonské smlouvy, což je klíčový bod programu k tomu aby se plně zakotvil federální superstát EU, a to donucením Irska k novému hlasování o dokumentu v září či říjnu navzdory tomu, že již byl zamítnut v národním referendu.

"Jedním z jejich zájmů je neutralizovat hnutí proti Lisabonské smlouvě 'Libertas', vedené Declanem Ganleym. Jedním z plánovaných korků Bilderbergeru je použít kampaň v médiích v USA, která naznačí, že Ganley je financován prodejci zbraní v USA, napojenými na americkou armádu," tvrdí CFP.

Daniel Estulin, Jim Tucker a další zdroje, které v minulosti infiltrovaly setkání Bilderbergu, stále poskytují infomace o agendě Bilderbergu, která se později odehrává na světové scéně, a tak prokazují, že tato organizace není "diskuzní klub", jak tvrdí debunkeři, ale nedílné plánovací fórum pro agendu nového světového řádu.

Skutečně, právě v posledním měsíci se belgický vikomt a současný předseda Bilderberg Étienne Davignon pochlubil, že Bilderberg pomohl vytvořit Euro prvním zaváděním politiky pro jednotné měny počátkem 90-tých let. Plán Bilderbergu na evropský federální superstát a jednotnou měnu pravděpodobně sahá ještě dále. Šetření BBC v odkrytých dokumentech z počátečních setkání Bilderberg potvrdilo, že Evropská unie je duchovní dítě Bilderbergu.

Na jaře roku 2002, kdy váleční jestřábi v Bushově administrativě tlačili na letní invazi do Iráku, Bilderberg vyjádřil svou touhu po odložení, a útok nebyl zahájen do března následujícího roku.

V roce 2006 Estulin předpověděl, že americkému trhu s bydlením bude dovoleno stoupat, předtím než krutě praskne bublina, což se přesně stalo.

V roce 2008 Estulin předpověděl, že Bilderberg vytvářel podmínky pro finanční pohromy, což je přesně to, co začalo o několik měsíců později s kolapsem Lehman Brothers.

Bilderberg bežně napíná svaly při stanovování své role jako krále. Organizace běžně vybírá prezidentské kandidáty, stejně jako řídí kandidáty a premiéry.

Bill Clinton a Tony Blair byli oba připravováni tajnůstkářskou organizací na počátku 1990, předtím, než se stali důležitými.

Spolukandidát Baraka Obamy Joe Biden byl vybrán významnou osobností Bilderbergu Jamesem A. Johnsonem a spolukandidát Johna Kerryho John Edwards byl také vybrán touto skupinou, poté co pronesl vášnivý projev na konferenci v roce 2004. Účastníci Bilderberg dokonce porušili pravidla a aplaudovali Edwardsovi na konci jeho projevu elitářům o amerických politicích. Volba Edwardse byla šokující pro odborníky z médií, kteří očekávali, že pozici zajistí Dick Gephardt. New York Post dokonce uvedlo, že Gephardt byl vybrán a nálepky "Kerry-Gephardt" byly umístěny na vozidla kampaně, předtím než byly odstraněny poté co byl Edwards vyhlášen jako Kerryho číslo dvě.

Zpráva portugalských novin z roku 2008 poukázala na skutečnost, že Pedro Santana Lopes a José Sócrates se zúčastnili v roce 2004 na zasedání v Stresa, Itálii, než se oba chystali stát se premiéry Portugalska.

Několik klíčových rozhodnutí bylo učiněno na loňském setkání Bilderberg ve Washingtonu DC, opět zdůrazňující skutečnost, že tato porada je mnohem více než neformální setkání.

Jak jsme informovali dříve, Bilderberg se obával, že cena ropy zrychluje příliš rychle poté co dosáhla ceny 150 dolarů za barel a chtěl se ujistit že "ceny ropy pravděpodobně začnou klesat". To přesně se stalo v druhé polovině roku 2008, když se ropa opět dostala pod 50 dolarů za barel. Byli jsme zpočátku schopni předpovědět radpidní růst cen v roce 2005, když stála pouze 40 dolarů, protože Bilderberg vyzval k vzestupu cen v průběhu tohoto roku na zasedání v Mnichově. Během konference v Německu, Henry Kissinger řekl svým kolegům, že elita se rozhodla zajistit, že cena ropy se v průběhu příštích 12-24 měsíců zdvojnásobí, což se také stalo.

Také na loňském setkání, bývalá americká ministryně zahraničí Condoleezza spolu s českým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem zformovali plány na podepsání smlouvy o instalování radarové základny USA v České Republice.

K Riceové se na schůzi přidal ministr obrany Robert Gates, který údajně podporoval globalisty z EU aby získal podporu k útoku na Írán. A věřili byste že o pár dní později EU vyhrožovala Íránu sankcemi, pokud nezastaví svůj jaderný program obohacování uranu.

Došlo také k rozsáhlým spekulacím, že "tajné setkání" Hillary Clinton a Baracka Obamy, které bylo provedeno s pomocí taktiky "pláště a dýky", jako je blokování novinářů v letadle, aby nemohli sledoval ty dva dole, se odehrálo na schůzi Bilderbergu v DC.

Teprve se uvidí, jaký druh pokrytí Bilderbergu 2009 mainstreamovými média bude poskytnut, neboť navzdory prokázaným záznamům ústřední role Bilderbergu při ovlivňování následující geopolitických a finančních světových událostí a přes to, že loňské setkání se konalo ve Washingtonu DC, korporátnímédia dohlížela na téměř univerzální blackout o informování o konferenci, jejích učastnících a o předmětech diskuzí.

Opět bude ponecháno na alternativních médiích zaplnit vakuum a vzdělávat lidi o tom, co pro nás globalisté naplánovali na příští rok.

Zdroj: www.prisonplanet.com
Překlad: Be
jbous
http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=unikla-agenda-skupina-bilderberg-planuje-ekonomickou-depresi&cisloclanku=2009050015


Jak by vypadala NASA, kdyby existovalo duševní vlastnictví vědy

18. května 2010 v 12:46 | Miloslav Ponkrác
Nedělejte si iluze, že to tak jednou nebude. Tehdy nastane úpadek vědy a astrologie (můj obor) bude velmi vzkvétat, stejně jako další mimovědecké aktivity. Je to parodie, ale zcela nepochybuji, že se jednou stane realitou.


Ale k příběhu.
Zprávy CNN: NASA se nyní potýká s problémem, kdy musí odložit start další kosmické rakety odlétající směrem k Plutu. Již 3 roky se nedaří dohodnout se s potomky Alberta Einsterna, aby směli při výpočtech použít obecnou a speciální teorii relativity®, protože podle dohody se jakékoli vědecké objecvy chrání 70 let po smrti autora a obchodní práva přecházejí na potomky.

Podstatné je, že potomci Alberta Einsteina chtějí příliš vysoké poplatky a zneužívají toho, že NASA investovala do raketoplánu již kolem 20 miliard USD. "Drží nás v šachu jako rukojmí" řekl nám v soukromí pracovník NASA, který si nepřál být jmenován.

Zároveň se ukázalo, že již příliš mnoho projektů používal Einsteinovy teorie, a jejich produkty jsou již velmi rozšířeny v domáctnosti. Proto spravedlivě se zavádí speciální fyzikálně-teoretický poplatek na odškodnění Einsteinovy rodiny. Vybírá se na každý elektrický přístroj a to ve výši 2% z prodejní ceny.

Polovodičový průmysl se dále obává nároků potomků slavných fyziků, protože kvantová fyzika je dnes prakticky všudypřítomná. Avšak jak se již vyjádřili potomci pana Schrödingera, vyčkají na konec jednání Einsteinových potomků s NASA. Zároveň doufají, že vlády nechtějí potlačovat osobní vlastnictví fyzikálních teorií, a že dostatečně odsoudí všechny piráty plnou silou  spravedlivých zákonů za nelegální použití fyzikálních teorií.

Samotná organizace PIAA (Physical Industry Association of America), která sdružuje držitele práv na fyzikální teorie již podala řadu trestních oznámení. Nedávný případ, kdy 14letá dívka používala mp3 přehrávač s flash diskem na uloženou mp3 hudbu. Její chabá výmluva, že netušila, že ve flash disku se využívá tunelový jev z kvantové fyziky, na který mají nárok němečtí potomci pana Borna bude doufám dostatečným varováním pro všechny. PIAA vypočítala škodu vzniklou z nezaplacených licencí na flash disky na částku 120 miliard USD ročně. Právě ignorováním fyzikálního vlastnictví tak stát přichází o stovky tisíc pracovních míst.

PIAA se oprávněně ptá: "Nejste snad zastánci anarchie, která by chtěla znárodnit fyzikální vlastnictví? Kapitalismus je ten nejlepší způsob a svobodný trh s fyzikálními teoriemi je jistě nejlepší cesta pro budoucí prosperitu."


Bohatší bohatnou, chudší chudnou

18. května 2010 v 12:42 FED, peňažné otroctvo
Bohatší bohatnou, chudší chudnou. Klišé, ale nikdy nebylo tak pravdivé, jako dnes.
Chudí chudnou, platy klesají rychleji než inflace a sociální mobilita téměř přestala existovat.
Zde máme 14 grafů o bohatých a těch ostatních v Americe.


Rozdíl mezi jedním procentem nejbohatších a zbývajících 99 % nikdy nebyl tak výrazný.
Polovina populace vlastní jen 2,5 % majetku. Jedno procento nejbohatších vlastní 33,8 % majetku.
Polovina populace vlastní 0,5 % akcií
Rozdíl v zisku nezi 1 % nejbohatších a 90 % ostatních
Co se růstu platů týče, poslední dvě desetiletí byla skvělá... pro vrcholové manažery
Průměrné hodinové platy stagnují posledních 50 let
Za to úspory klesají
Chudí mají malu šanci, že prorazí do střední třídy
Daňové úlevy republikánů ještě více podpořily rozdíly
Zdanění bohatých je stále nižší
Redistribuce bohatství je v USA mnohem menší než v jiných zemích
Redistribuce bohatství - porovnání USA s Francií
Největší nerovnost je kolem Wall Street a na územích, kde je nafta
Pokud nepatříte mezi jedno procento nejbohatších, máte trošku smůlu

A na závěr si můžete kliknout na seznam dvaceti měst, které ekonomické oživení minulo.


Grécko a Euro

18. května 2010 v 12:38 FED, peňažné otroctvo


"Je nebezpečné mať pravdu vo veciach, v ktorých sa veľkí ľudia mýlia" - Voltaire.


Odmietanie a zatajovanie si skutočnosti považujem za jednu z najväčších pliag modernej doby. Možno práve preto mám vo zvyku tú skutočnosť občas hádzať ľuďom do tváre - čo ma samozrejme nerobí veľmi populárnym, ale takto si aspoň objasníme viacej vecí a názorov.
Do tejto kategórie by som zaradil aj tému pyramídovej hry zvanej Európska Únia a jej finančný kohútik Euro, cez ktorý odtekajú nakradnuté hodnoty.

Takže dnes si zoberieme na mušku Grékov a ich neúnosný dlh. Je to problém dlhodobý a dlhodobo známy. Klamú o ňom už roky, čo dokazuje, že o ňom vedeli (!), no nielen oni. Teraz sa tvária prekvapení, či zaskočení a - po návrhoch, že by mali svoju roztopašnú nezodpovednosť krotiť - už aj urazení. Vyhováranie sa na krízu a cudzie zavinenie je scestné.

Úsporné opatrenia sú možno krokom správnym smerom, ale je to trochu málo a veľmi neskoro, a nezaručujú ani len náznak lepšieho správania v budúcnosti. Gréci v skutočnosti potrebujú riadny výprask. (Tribúny jasajú!)

No riešenie nie je ani pôžička. Tá je nakoniec celkom nepotrebná, pretože peniaze pre Grécko sa dajú vytlačiť - dnes už jednoduchým elektronickým prevodom - v ústrednej banke (ECB). To znamená, že všetky tie politické tance okolo toho, či dajú pôžičku, alebo nie, sú úplne zbytočné a slúžia len na odvrátenie pozornosti.

A vlastne to ani nie je pôžička, ale prerozdelenie straty hodnôt, ktoré Gréci už tak nezodpovedne prežrali.

Po niekoľkých mesiacoch (začiatkom mája) si niekto uvedomil, že táto pôžička vlastne posunie Grécko do ešte väčšieho porušovania maastrichtských pravidiel - čo sa mi zdá skôr súčasťou toho tanca.

A zasa sa nič nerieši, len odďaľuje priznanie si skutočnosti, že Euro krachuje. Ono však krachovalo ešte pred samotným zavedením, ako bolo jasné už pred dvadsiatimi rokmi, ale ľudia vytrvalo odmietajú počúvať, že si strkajú hlavu do slučky. Ten, kto si myslí, že nás v EÚ a najmä v Eurozóne chcú pre naše modré oči a v mene nejakých demokratických ideálov, by už mal konečne prestať čuchať lep, či fajčiť čudné cigarety! Všimnite si, že nikto neberie do úvahy, že sme v EÚ oveľa kratšie než Grécko a v Eurozóne len rok - teda vlastne, v tejto dementnej situácii, k akej miere spolupatričnosti by sme sa mohli hlásiť ?!?

Keďže skutočné riešenie gréckeho problému nejestvuje, predpokladám, že ostatní podvodníci (vlády EÚ) budú obhajovať svoju rozbehnutú pyramídovú hru ešte pár minút dlhšie a že Grécko bez okolkov či obradov vyhodia z Eurozóny.

Grécko je však ešte socialistickejšie (komunistickejšie!) než EÚ a navyše prejavuje všetky povahové črty a maniery rozmaznaného decka, ktorému práve niekto z náručia vytrhol obľúbenú hračku - takže čoskoro nastane riadny cirkus, ktorý sa možno už do konca roka premení na občiansku vojnu. Gréci sa potom - ako vírus - rozlezú po Európe.

Do úlohy rozmaznaného decka sa prebíja aj niekoľko okolitých krajín (teraz sa všetci môžete tváriť nevinne a neveriaco!) - a dopracovali sme sa k ďalšej európskej vojne! Máme sa na čo tešiť!


Predseda amerického FEDu, Bernanke, pripúšťa bezdôvodnú tlač viac ako bilióna dolárov

18. května 2010 v 12:25 FED, peňažné otroctvo


Bernanke pripustil, že centrálna banka vytlačila 1,3 bilióna dolárov, ktoré boli následne použité na nákup cenných papierov krytých hypotékami. Toto šokujúce priznanie vyšlo najavo minulý týždeň pri rokovaní Spoločného hospodárskeho výboru (Joint Economic Committee). Na prekvapenie túto skutočnosť Bernanke bez problémov priznal.

Ešte viac šokujúce je, že ani jedna spravodajská agentúra o tomto odhalení neinformovala. Kongres dokončil hlasovanie o dosť spornej Obamovej reforme zdravotníctva o ktorej sa predpokladá, že zhltne približne bilión dolárov v priebehu desiatich rokov (podľa niektorých zdrojov dokonca dvojnásobok). "Myslím, že sme mohli aj v tomto prípade FED požiadať o vytlačenie bilióna dolárov...", tvrdí G. Hunter, autor anglického originálu tohto článku.
Kongresman Paul vyniesol tiež požiadavku o vytlačení 105 miliárd dolárov na záchranu Grécka. Bernanke odpovedal, že jedna z dohôd lídrov G20 hovorila o vzájomnom záväzku vložiť viac peňazí do MMF, čo by bolo vlastne spôsobom riešenia krízy po celom svete. Za pozornosť stojí najmä použitie termínu "vzájomný záväzok". Podľa Grega Huntera je za touto dohodou snaha G20 o "vzájomné znehodnotenie svojich mien". "Myslím, že toto je dôvod prečo dochádza po celom svete k nárastu cien zlata. Už dávno som hovoril, že nás čaká veľká inflácia."
Podľa Huntera Bernanke svojím vystúpením len odhalil scenár FEDu hovoriaci o tlači peňazí slúžiacich na opravu všetkých vzniknutých finančných problémov. R. Paul tiež predpokladá obrovské problémy mnohých miest a štátov, ktoré sa pri súčasnej situácii stanú čoskoro insolventnými.

Prezident pobočky FEDu v New Yorku W. Dudley je, zdá sa, rovnakého názoru ako jeho šéf: "Skutočnosť, že naša zahraničná zadlženosť je z väčšej časti denominovaná v našej vlastnej mene, je obrovskou výhodou v prípade, že dolár sa dostane pod veľký tlak." Ide o Dudleyho náznak devalvácie dolára? Hunter tvrdí že áno.
Zabij bílé - Jeden běloch jedna kulka (video)

18. května 2010 v 12:23 | Jan Zeman |  Ostatné videa a články
Pro všechny fanoušky fotbalu je zde video ukazující, jak by mohli dopadnout, kdyby se vydali na letošní mistrovství světa do Jihoafrické republiky. Jen pro silnější povahy!

Takže nejde jen o bojkot kvůli prostituci, jak vyzývala švédská ombudsmanka. Mohlo by se stát, že by si hlavy některých zahraničních fanoušků mohli místní výrostci splést s mičudou.
V sobotu 15. května se v Londýně a dalších světových městech včetně Prahy uskutečnil protest proti genocidě páchané v Jihoafrické republice na bílém obyvatelstvu. Na vyjádření solidarity s vražděnými, znásilňovanými a ponižovanými lidmi, kterých jedinou vinou v očích černošské bestiality je barva pleti, byly před ambasádami Jihoafrické republiky položeny bílé květy a kříže.
Krvelačné běsnění černošských gangů a násilnických skupin, které dokážou taková zvěrstva jako zabalit kojence do novin a zapálit, či vrážet naostřené násady od koštěte do ženského rozkroku a prorazit za živa celé tělo bílé ženy až ke krku, mainstreamová média to ignorují. Je toho plný internet, ať už fotografií nebo videonahrávek, ale masových médiích ani slechu. Ignorovaná, zamlčovaná a tiše tolerovaná genocida v Jihoafrické republice je zarážející a svědčí o nekonečném pokrytectví pseudohumanistů a oficiálních propagandistů boje proti rasismu a hanobení rasy.

V agenturách a masmédiích se okamžitě dozvíte o smrti Eugena Terre´Blanche v dubnu t.r., vůdce údajných fašistů Jihoafrické republice (bílých osadníků, kteří se opodstatněně brání černošskému teroru) kterého mimochodem ubili mačetami dva mladí černoši na jeho farmě (že prý jim nezaplatil), ale už se nedozvíte následující údaje:

-od roku 1994, kdy se k moci dostal ANC (Africký národní kongres-černošští socialisti vládnoucí s tamními komunisty - jak upozornil jeden z čtenářů politický to partner naší ČSSD v Socialistické Internacionále) zavraždili a umučili 3800 bílých farmářů (odřezávání částí těl a vyřezávání vnitřností patří k rituálu černošských rasistických gangů, navíc oběti ponižují znásiňováním a nekonečným týráním).

- za posledních 20 let kromě farmářů povraždili černoši okolo 30 000- 50 000 bílých občanů nebo policistů.

- ze země uteklo téměř milión bílých obyvatel do USA, Evropy a Austrálie.

- V Jihoafrické republice nejsou výjimečná znásilnění několikaměsíčních děvčat i chlapců, ročně je tam půl miliónu znásilnění a z toho 40% jsou děti, pachateli jsou na 100% černoši. (mnozí věří, že souloží s pannou se vyléčí AIDS, skupinové znásilnění považuje čtvrtina jihoafrických školáků za zábavu, a odhaduje se, že existuje větší pravděpodobnost, že žena narozená v Jižní Africe bude znásilněna, než že se naučí číst.)

- Denně tam dochází k 89 vraždám.

- Jihoafrická republika je na prvním místě na světě v počtu znásilnění (zdroje OSN) a na druhém místě v počtu vražd.

- vládnoucí ANC schvaluje, aby jeho přívrženci veřejně při jakékoliv příležitosti zpívali píseň "Kill Boer" - Zabij bílého Jihoafričana a má slogan "Jeden běloch jedna kulka" (dovedete si něco takového představit v případě Rómů, kdyby něco takové zpívali terorizovaní daňoví poplatníci v Česku nebo v USA?)

- Vůdce ligy mládeže vládnoucího ANC na Facebooku vyzývá k znásilňování všech bílých dívek a spálení jejich dětí.

Vše toto si představte v případě jiné země nebo typu obyvatelstva (třeba Srbsko Írán, Venezuela...)- vyslalo by tam mezinárodní společenství vojenské oddíly k nápravě situace?

A citát přímé účastnice těchto událostí:

"Farmáři jsou vražděni ve svých domovech, jejich ženy jsou znásilňované a zabíjené. Když děti bílých jezdí na kole po ulici, srážejí je auta řízená černochy...Země je v problémech, víc než třetina nejlépe kvalifikovaných Afrikánců už odešla ze země. Mladé rodiny, které se už nikdy nevrátí...To je země, která hostí Mistrovství světa ve fotbalu 2010. Přeji všem, kteří tam vycestují hodně štěstí. Hrají se svými životy ruskou ruletu."

Novinářka Adriana Stuijt podle svého prohlášení na internetu poslala v červnu minulého roku dopis Mezinárodnímu soudnímu dvoru v Haagu. Ale ani po roce se nic nezměnilo, spíše naopak, situace se ještě zhoršila. Podle multi-kulti levičáků a pseudohumanistů je toto krvelačné běsnění černošských násilníků jakousi spravedlivou odplatou za bělošský apartheid před rokem 1990. Pachateli zvěrstev jsou ve většině případů 20ti letí sadisti, kteří žádný apartheid ani nezažili.

A perlička na závěr - podle průzkumu Kolumbijské univerzity více než 70% dospělých černochů v Jihoafrické republice soudí, že za vlády bílých se žilo lépe.

A ještě otázka: Co na to nositel Nobelovy ceny za mír a laureát Sacharovovy ceny za svobodu myšlení Nelson Mandela, první černošský prezident Jihoafrické republiky. No nic, vždyť běloch není člověk v očích jeho černých bratrů. A nedivme se, tento idol všech pseudobojovníků za svobodu ještě do r. 2008 figuroval na americkém seznamu teroristů. V Jihoafrické republice byl toiž zřejmě vězněn na doživotí i pro spojení s bombovými útoky na restaurace, vlaky a autobusy.
překlad textu M. Mórese J. Zeman
Další informace z více úhlů pohledu v angličtině zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde, zde
Ještě bych chtěl zde zdůraznit, že hlavní dík za otevření tohoto horkého tématu patří tvina.sk, která je velmi dobrým zdrojem alternativních informací ve slovenštině a češtině. Já jen zprávu přeložil a doplnil odkazy.

---------------------------------
Pro čtenáře Zvědavce bych rád dodal malou doušku:
Chtěl bych k tomu dodat, že ačkoli je článek trochu jednostranný - ten problém je evidentně velmi složitý a je to spíš taková už skoro tichá občanská válka - připadá mi to jako s tou Izraelí - jedním možná zveličovaným vražděním se ospravedlňuje jiné jasně marginalizované vraždění, a tak myslím, že je to úhel pohledu naprosto legitimní.
Myslím, že lze sympatizovat s bojem za svobodu, a spousta lidí s Mandelou a ANC i lidsky nejen z důvodů mediální propagandy sympatizovala. S bojem za svobodu a proti ponížení - i když se tomu podle nálady a doby říká buď tak a je to glorifikováno, nebo terorismus a je to zatracováno, ale určitě nelze sympatizovat s viditelnou genocidou.

Myslím, že lidi se můžou domluvit, ale jak dojde na násilí, už žádná domluva moc možná není a konkrétní viníci musí být tvrdě potrestáni - a pokud se to v nějakém státě neděje, nejde už o žádnou republiku, protože tam nevládne zákon, ale o takovou tu demokracii, kdy se dva vlci a ovce demokraticky domluví, co bude k večeři - a tedy nelze určitě doporučovat, aby se v takovém státě konaly nějaké světové sportovní podniky, kde by přece mělo jít v první řadě o propagaci myšlenky fair play. A nemám teď v té souvislosti zrovna na mysli pouze Jižní Afriku... Ono jsou země, kde je mnohem více vražd než v Kolumbii a Jižní Africe, jen se tomu tam říká válka. Jsou i jiné státy, které takové války vedou a říká se tomu zavádění demokracie...

V tomhle  případě se myslím ukazuje, jak mezinárodní propagandistický tlak pseudohumanistických levičáků a použití mezinárodních sankcí institucemi a aktivisty, kteří zřejmě ani moc nevěděli, o čem mluví, nebo měli svou rudou agendu, vedlo k velice prabídným koncům, neboť ono černošské obyvatelstvo a politici evidentně nejsou schopni zajistit bezpečnost a vládu práva v té zemi a zřejmě se o to ani moc nesnaží.

Tady se nabízí pro Zvědavce provokativní otázka - jak by to asi nyní dopadlo v Izraeli, kdyby tam byl bez dalšího zrušen onen sionistický režim - zda by to nakonec neodnesli právě zase ti obyčejní pilní lidi jako v té Jižní Africe, nenahrnuli se tam ekonomičtí uprchlíci z okolních zemí, nezačali se mstít v "holocaustu na třetí" a neskončilo by to ještě hůře, než to tam je, a vrchní sionisti, kteří tam projektují ta zvěrstva, by tam jen nesbalili prachy a fidlátka a neodletěli svými soukromými jety zase někam jinam, zatímco arabi se svými zelenými knížkami by tam rozpoutali stejný ne-li možná ještě horší teror, aby se zmocnili relativně prosperující ekonomiky, přivedli ji zu grund a způsobili další exodus. A ačkoli to není možná přesná analogie, možná by bylo dobré odhodit na chvíli předsudky a alespoň se nad tím zamyslet.


Zlato, stříbro a německé marky

18. května 2010 v 12:21 | Jan Zeman |  FED, peňažné otroctvo


Toto není poplašná zpráva! Jedná se pouze o set informací z internetu. Zájemci nechť si vše sami důkladně ověří, zváží jejich důvěryhodnost, účel za kterým byly publikovány a uváží prosím vícero možných variant jejich významu. Souhra náhod, spekulace, run, měna?

Již před pár měsíci se ke mě dostaly podivné fámy o možném zpětném přechodu Německa z eura na marku. Například tento článek jsem četl již relativně dlouho před jeho vydáním. A z důvodů možného konfliktu zájmů původního zdroje informací  (obchodník se zlatem) jsem jej nedoporučoval vůbec vydávat. Paniky neplodí nic dobrého. Jakkoli informace jsou to jistě zajímavé a najde se jistě spousta těch, co z toho či onoho důvodů má sklon takovým informacím bez důkladného ověření uvěřit - ať už proto, že mají rádi záhady a konspirační teorie, nebo třeba nemají rádi EU a eurozónu, a tak si prostě naivně přejí, aby se zhroutily, nevědíc, že s tím by mohly jít do kopru i jejich pochybné existence. Nejsem sice vůbec přítel eurobyrokracie, vlastně jsem to byl i já, kdo osobně přesvědčil jistého K. , protože je to Kafkárna, a další politiky, aby šli tvrdě  proti Lisabonské smlouvě, ale přecejen co je moc toho je příliš...

Na osudu.cz se ale článek perfektně hodil.
V poslední době ale jakoby se s podobnými články roztrhl pytel. Včera kdosi na známém konspiračním fóru GLP publikoval informaci, že prý viděl natisknuté nové německé markové bankovky a že prý dnes (tedy včera)  zveřejní jejich fotky, samozřejmě nic nezveřejnil, a že prý Anděla Mrkalová bude v pátek hovořit k německému lidu. Objevily se tam v průběhu dne i informace typu, že prý u českých hranic se seřazují tanky "typu Leopard", byly viděny kluba ostnatého drátu apod. To není na internetu nic nenormálního a osobně jsem se při pročítáni dost pobavil, co všechno internacionalizovaní i-panikáři dokážou vyplodit. Nicméně zarážející je skutečně čtenost onoho jediného vlákna - 130 000+ návštěvníků a 40 stránek příspěvků za jediný den. Později vlákno pro jistotu zmizelo z hlavní stránky.

Jaké bylo pak moje překvapení, když jsem následně vlezl na stránku goldprice.org, která kótuje cenu zlata a stříbra, a nalezl tam, že skutečně začala kótovat zlato v DEM. Podle některých zpráv možná už před týdnem. (později jsem byl upozorněn, že to je chyba, a že se tak stalo už v dubnu, pak jsem také zjistil, že již v březnu americká burza bůhvíproč kótovala francouzský frank.)

Kroutil jsem hlavou. A pak se pro zajímavost podíval na graf euro/zlato:
Zde musím odcitovat obligátní Wikipédii:
On 31 December 1998, the European Central Bank (ECB) fixed the irrevocable exchange rate, effective 1 January 1999, for German mark to euros as DM 1.95583 = €1.
Tedy: 31. prosince zafixovala Evropská centrální banka (ECB) neodvolatelný kurs, platný od ledna 1999 pro Německou marku k euru na 1.95583 DM za euro.

Jinže pohlédneme-li na ony grafy, 1663.91 děleno 980.05 rovná se 1,69778 - nikoli nijak 1,95583

A v průběhu sledování trhu se to ještě různě relativně výrazně měnilo. Rovněž tedy trendy (tedy průběh křivek) je zcela jiný. Podobné věci v ještě výrazně růžovějším pro jedny a černějším pro jiné lze vidět i pro stříbro. Posoudit můžete sami - odkaz.
Kdo by měl zájem kótovat drahé kovy v už/ještě neexistující měně? Psychologická operace? Nebo realita.

EUR/DEM fix? Nebo fixování DEM na zlato. Nebo vyfixlovat kamióny téhož?
Na Wikipédii rovněž stojí:
The earliest date was in Germany where the mark officially ceased to be legal tender on 31 December 2001, though the exchange period lasted for two months more. Even after the old currencies ceased to be legal tender, they continued to be accepted by national central banks for periods ranging from several years to forever (the latter in Austria, Germany, Ireland, and Spain).
Tedy: Nejdříve marka oficiálně přestala být zákonným platidlem v Německu  31. prosince 2001, ačkoli perioda pro výměnu národními centrálními bankami se pohybovala od několika měsíců až po navždy (Rakousko, Německo, Irsko a Španělsko).
Na kótování drahých kovů v DEM se evidentně chystá i jeden z dominantních obchodníků s drahými kovy Kitco.
viz. odkaz

Poslal jsem grafy jednomu odborníkovi z ČNB, který si nepřeje být jmenován. Po zajímavé diskusi, která zahrnovala podivování se nad některými zajímavými detaily oněch grafů a internetových odkazů,  tak i aspekty možné nelegálnosti českého členství v EU, jakož historie centrálního a supercentrálního bankovnictví od velké krize 1929 včetně otázky po dosud nepříliš vyjasněném osudu tun českého zlata pod knutou fašistů, komunistů atd. jsme dospěli lapidárně řečeno k závěru, že některý z nejbližších víkendů možná skutečně může být zajímavější než hurikán Katrina.

13. je čtvrtek. Jestli jsem nebyl dostatečně srozumitelný, omlouvám se,  mám jenom jednu hlavu a krk.
Na závěr tedy Švejkovské: To chce klid.
P.S.: Uvažovali jste někdy nad korunou jako symbolem z boží vůle království?

DOPLNĚNÍ: Pozorní čtenáři si všimli několika zásadních věcí.
1. Graf pro DEM/zlato je z 12.4. 2010 a ne z 12.5. 2010 - dosud to tam je ale k vidění viz: odkaz
Toho jsem si upřímně řečeno vůbec nevšiml, že se jedná o duben 2010, ne květen 2010. Obojí bylo 12. :) Čímžto se čtenářům omlouvám, nebyl v tom žádný záměr a beru zpět onu úvahu s poměrem DEM/EUR, protože tímto pozbývá smyslu. Otázkou nicméně zůstává pořád, proč tam je zlato 9-12. 4. 2010 vůbec kótováno v DEM, když ta měna neexistuje. Pokud se podíváme na dlouhodobější grafy, pak všechny končí 2002. Kdo nás tu vodí za nos?
2. Všiml jsem si pak, že stejně jsou tam kótovány i francouzský frank a italská lira. A vzájemně mají identický trend a to i s DEM. Tj. je tam fixní kurz mezi všemi třemi měnami a kurz k euru zhruba odpovídá přepočítávacímu koeficientu DEM/EUR 1.95 DM za euro.


Zpráva Mezivládního klimatického panelu: 5600 nevědeckých citací, strach, katastrofy a politické motivy. Indie z Panelu vystoupila (2.cast)

6. května 2010 v 13:27 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails
Afrika bude hladovět. Úroda poklesne až o 50 %
Kvůli globálnímu oteplování klesne až o 50 % úroda v některých státech v Africe, tvrdí ve zprávě IPCC. Po lidnaté asijské oblasti a velké části Jižní Ameriky tak varování o katastrofických následcích antropogenního globálního oteplování přišlo i na adresu afrických vlád.
"Excelence, zástupci tisku, vážené dámy a pánové. Promlouvám k vám jménem světové vědecké komunity…," začal Rádžendra Pačaurí svůj proslov na summitu věnovaném otázkám klimatu v Postupimi v září minulého roku. Při vystoupení zdůraznil, že v důsledku klimatických změn "by se v některých afrických státech mohla úroda plodin závislých na dešti do roku 2020 snížit až o 50 procent." Citoval přitom závěry jeho IPCC ze 4. hodnotící zprávy (AR4).
Nejenže se tato předpověď objevila v 9. kapitole II. pracovní skupiny, ale také ve výsledném Shrnutí (Synthesis Report), na kterém se jako hlavní autor podílel sám Pačaurí.
"V některých afrických státech by se úroda plodin závislých na dešti mohla do roku 2020 snížit až o 50 procent. Zemědělská produkce včetně přístupu k vodě v mnoha afrických státech bude podle prognóz těžce zasažena. Toto by dále nepříznivě ovlivnilo potravinovou bezpečnost a zhoršilo podvyživenost obyvatel."
- 4. hodnotící zpráva, IPCC 2007
Dr. Richard North se pustil do prověřování, na jakou literaturu ohledně dramatického poklesu úrody v Africe IPCC odkazuje. IPCC citovalo "IISD", což je International Institute for Sustainable Development (Mezinárodní institut pro udržitelný rozvoj). Jde o další nátlakovou skupinu stejného typu jako WWF založenou v Kanadě v roce 1990.

U jejího zrodu stál tehdejší kanadský premiér Brian Mulroney, který chtěl vytvořit "centrum, které bude v mezinárodním měřítku prosazovat koncept environmentálního udržitelného rozvoje", tedy organizaci, která bude protlačovat tuto politiku do dalších států.

Firma o sobě uvádí: "Svět čelí měnícímu se klimatu, ztrátě biodiverzity, nejhorší chudobě a environmentální degradaci . Co to může změnit? Dobré nápady. Kreativita. Nadšení. Inovace. Nastolení změny. IISD se věnuje prosazování změn směrem k udržitelnému rozvoji."
IPCC znovu použilo materiál nátlakové skupiny. Zpráva zaplacená tímto soukromým institutem neměla s vědeckým výzkumem nic společného. Přesto v koši, jak Pačaurí nevědeckým studiím hrozil, neskončila.

Autorem souhrnu prognóz pro úrodu vzhledem ke změnám klimatu je Ali Agoumi, Maročon živící se aktivitami kolem obchodování s emisními povolenkami v rámci mechanismu čistého rozvoje nastoleného OSN. Agoumi pracoval jako konzultant pro firmu Ecosecurities, která se na obchodování s povolenkami specializuje.

Jestliže Pačaurí odmítal dlouhou dobu uznat chybu ohledně předpovědi o tání ledovců posléze za ni nést osobní odpovědnost, protože - jak říkal - nemůže vědět, co se píše na každé stránce, zde o jeho odpovědnosti nemůže být pochyb. Jako hlavní autor tuto předpověď uvedl v souhrnném hlášení, aniž by si její původ ověřil.

Realita: Pačaurí pochybení i chybu odmítá, závěr IPCC je vědecký a hlavně správný.
Kvůli lidské aktivitě sílí hurikány
Zpráva IPCC uvádí, že v důsledku lidské aktivity přibývá a v 21. století ještě přibude katastrof spojených se zvýšenou aktivitou tropických bouří. Nejen Spojené státy tak dle Panelu mají před sebou černou budoucnost. Bývalý viceprezident USA, guru všeho zeleného a v této oblasti úspěšný podnikatel Al Gore, který je díky svému byznysu označován za "prvního uhlíkového miliardáře", rád prohlašuje, že ničivý hurikán Katrina z roku 2005 byl ztělesněním globálního oteplování - že živelnou pohromu si lidé na sebe přivolali sami.

"Pravým jménem hurikánu Katrina je globální oteplování," psaly tehdy noviny.
Mezivládní klimatický panel uvedl, že "je spíše pravděpodobné (> 50 %), že na zvýšené intenzitě hurikánů má svůj podíl i člověk," a také že "je pravděpodobné (> 66 %), že během 21. století budeme svědky zvýšené aktivity hurikánů".

Má to však háček. Analýza dat ukazuje, že co se tropických bouří týče, v atmosféře se neděje zcela nic neobvyklého, bouří v dlouhodobém měřítku nepřibývá. Navíc celková energie naakumulovaná v tropických bouřích je v současnosti na 30letém minimu.

Údaje o hurikánech nezávisle analyzoval i Les Hatton z Kingstone University v Londýně a konfrontoval je se závěry Mezivládního klimatického panelu - tvrzení IPCC jako i jiní vyvrátil.
Ohledně závěru IPCC, že na zvýšené intenzitě hurikánů na podíl člověk, řekl: "Jelikož nedošlo k žádnému významnému nárůstu intenzity hurikánů, těžko v tom vidět, co s tím má společného lidský příspěvek. Prohlášení jako tato nezvyšují důvěru v kvalitu hlášení IPCC."
Předpověď IPCC, že během 21. století budeme svědky zvýšené aktivity hurikánů, Halton komentoval slovy: "Naprostá spekulace stejné kvality jako předešlé tvrzení."
Bill Gray, průkopník v oblasti výzkumu hurikánů a jejich předpovídání, v nedávném článku uvedl, že mezi intenzitou hurikánů a povrchovou teplotou oceánů neexistuje přímé spojení ani z teoretického hlediska.

"Při globálním oteplování nebo globálním ochlazování se teplota svrchní části vzduchu zvýší nebo sníží podle povrchové teploty vody. Vertikální teplotní gradient nebude nijak významně ovlivněn. Nemáme žádné opodstatněné fyzikální důvody věřit, že by se frekvence nebo intenzita hurikánů nějak znatelně změnila, kdyby se globální teploty oceánů měly zvyšovat."
Vedoucím kapitoly o hurikánech ve 4. hodnotící zprávě IPCC byl Kevin Trenberth, jenž figuruje i v aféře ClimateGate. S jeho jednáním a tím, jak tuto kapitolu vedl, ostře nesouhlasil například Chris Landsea, šéf amerického Národního centra pro hurikány. Na protest se spolupráce s IPCC vzdal.
"Osobně už nemůžu s čistým svědomím přispívat k procesu, který je podle mě jednak motivovaný předem vymyšlenými plány a jednak vědecky nepravdivý. Jelikož vedení IPCC neshledalo na jednání dr. Trenbertha nic chybného, a ponechalo ho na pozici vedoucího autora 4. hodnotící zprávy, rozhodl jsem se, že k 4. hodnotící zprávě IPCC již přispívat nebudu."
- Chris Landsea, ředitel amerického Národního centra pro hurikány
Globální oteplování zvyšuje počet katastrof a způsobuje značné škody
V hodnotící zprávě IPCC z roku 2007 se objevilo pojednání o vlivu změny klimatu na počet katastrof, přesněji způsobené škody.
Výroky Klimatického panelu o častějších a sílících přírodních katastrofách v důsledku činností člověka jsou běžným tématem politických i veřejných debat a také tématem médií. Není proto divu, že na summitu v Kodani v prosinci minulého roku byla klimatická změna způsobená člověkem v souvislosti s přírodními katastrofami jedním z hlavních argumentů. Rozvojové státy tehdy požadovaly částku ve výši sto miliard dolarů (asi 1,9 bilionu korun) jako kompenzaci za přírodní katastrofy, na jejichž vzniku mají mít vinu vyspělé státy.

Samo IPCC ve zprávě varovalo, že "svět od 70. let v důsledku extrémních událostí spojených s počasím utrpěl škody, které [rok od roku] rapidně rostly".
Proti tomuto výroku a snaze dávat do souvislosti lidskou aktivitu s přírodními katastrofami a napáchanými škodami se sice postavilo několik odborníků na tuto oblast, ale jejich připomínky IPCC ignorovalo.

Mezivládní klimatický panel svůj závěr přitom opřel o jednu studii, která době psání 4. hodnotící zprávy ještě nebyla ani publikována.
Když v roce 2008 - rok po vydání AR4 - konečně vyšla, její závěr byl zcela jiný než závěr IPCC.
Její autor, Robert Muir-Wood z konzultační firmy RMS, napsal: "nenašli jsme dostatečné důkazy pro tvrzení, že mezi vzrůstem globálních teplot a škodami napáchanými katastrofami existuje statistický vztah."

Dva recenzenti kapitoly hlášení IPCC se proti takovému vztahu hlásaném IPCC rovněž ohradili, ale jejich námitky nebyly akceptovány.
A přesto, že studie Roberta Muir-Wooda vyšla v roce 2008, vztah mezi katastrofami a změnami teplot byl opět pilířem argumentů na summitu v Kodani v prosinci 2009.
Jedním z hlasitých kritiků IPCC ohledně tohoto problému je Roger Pielke, profesor environmentálních věd z Coloradské univerzity, který si studii Muir-Wooda vyžádal pro workshop věnovaný právě tématu živelných škod v roce 2006. Sám je v tomto oboru uznávaným odborníkem.

Pielke marně IPCC upozorňoval, že citace této studie v AR4 a z ní učiněný závěr jsou skrz naskrz špatné.
Řekl, že veškerá literatura publikovaná před i po 4. hodnotící zprávě IPCC ukazuje, že vzrůstající finanční škody kvůli živelným pohromám mají své vysvětlení v sociálních změnách. "A tohle vlastně Muir-Woodova studie potvrdila," uvedl.

Počátkem února Pielke také zjistil, odkud pochází "záhadný graf", který se objevil v zprávě IPCC. V grafu - který hledanou spojitost měl dle IPCC ukazovat - se mísí dvě křivky. Jedna ukazuje průběh výše škod napáchaných katastrofami souvisejícími s extrémním počasím během let 1970-2005, druhá průběh globálních teplotních anomálii v intervalu -0,5 až 0,5 stupně Celsia za stejné období. I letmý pohled přitom neukazuje žádnou korelaci. I kdyby korelace byla čitelná, automaticky neodhaluje kauzální vztah, tedy příčinnou souvislost.

Nicméně jak profesor Pielke zjistil, autorem grafu je opět Muir-Wood, jenž posléze uvedl, že graf sestrojil jen tak, "neformálně". V literatuře se nikdy neobjevil, nikdy nebyl publikován - pro mnohé tak může být záhadou, jak a proč jej IPCC zahrnulo do své zprávy o stavu klimatu.
Přední německý klimatolog Mojib Latif uvedl, že snaha IPCC dát v hodnotící zprávě za každou cenu do spojitosti změnu klimatu, přírodní katastrofy a napáchané škody se nedá označit jinak než podvod na lidech.

S IPCC to však vůbec nehnulo. "Postup IPCC je stále precizní a vědecký," uvedl místopředseda IPCC Jean-Pascal van Ypersele.

Samotné IPCC pochybení odmítlo. Vztah musí existovat, i když závěr autora zprávy, kterou Panel citoval, říká naprostý opak. Vztah musí existovat, i když žádné studie, které by daly za pravdu IPPC, neexistují.
"Média se poslední dobou snaží upoutat pozornost na dvě takzvané chyby ve Čtvrté hodnotící zprávě (AR4) Mezivládního panelu pro klimatickou změnu. První se týká škod napáchaných katastrofami a druhá Amazonského deštného pralesa. Vedení IPCC se na oba případy podívalo a došlo k závěru, že námitky jsou neopodstatněné. Ani v jednom případě jsme nenašli důvody, proč bychom v textu hlášení měli cokoli měnit. Jsme přesvědčeni, že ze strany IPCC v tomto ohledu nedošlo k pochybení."
- IPCC, únor 2007
V ohrožení je 55 % území Nizozemska
Černé vyhlídky má podle IPCC před sebou Asie; lidnatá území kolem Himálaje, kde tamní ledovce měly kompletně roztát už za 25 let - zhoubné následky pro tamní početné obyvatelstvo (více než půl miliardy), které je závislé na vodě z ledovců; Afrika, až o 50 % nižší úroda na srážkách závislých plodin, hladomory, zvýšená podvyživenost obyvatel; Severní Amerika, sílící hurikány, větší škody, podle některých Katrina jako exemplární příklad člověkem způsobeného globálního oteplování; Jižní Amerika, obrovská území Amazonie ohrožená přeměnou deštného pralesa na savanu, fatální dopad na tamní ekosystémy, tedy i obyvatele.

Ale temným proroctvím se nevyhnula ani Evropa.
Všechny kontinenty mohou být zasaženy následky klimatických změn - bude-li stoupat hladina oceánů v důsledku člověkem způsobeného globálního oteplování. Toto je časté varování, třebaže dr. Nils-Axel Mörner, který hladiny moří a oceánů studoval 35 let a 20 let vedl projekt Maledivy (Maldives Sea Level Project), společně s dalšími vědci říká úplný opak.
"Je to lež nejhrubšího zrna," říká o vzrůstajících hladinách a možných následcích Mörner, vědec, který svůj obor obohatil o řadu klíčových objevů, jak v oblasti teorie, tak i pozorování. "Hladina oceánů fluktuuje, nahoru a dolů. Ale už 50 let nestoupá."

Mörner - jako mnozí další - vidí v předpovědích IPCC a použité literatury jednu zásadní chybu. Že se zakládají jen na počítačových modelech a s realitou nemají nic společného.
Mörner dlouhodobě kritizuje to, jak IPCC, Al Gore a další veřejně šíří strach. Je přesvědčen, že to má svůj účel. Trend ve vzrůstu hladiny museli prostě ukázat, což někteří z vědců i přiznali. O "kvalitě" textu IPCC na téma hladiny moří svědčí podle Mörnera i ta skutečnost, že když si pročetl jména 22 přispívajících autorů, ani jeden z nich nebyl odborník na hladiny moří. "Ani jeden."
Nicméně za exemplární případ krajiny ohrožené stoupající hladinou moře si IPCC ve 4. souhrnné zprávě vybralo Evropu, přesněji Nizozemsko.
"Nizozemsko je příkladem země velice citlivé jak na vzestup hladiny moře, tak i říční záplavy, protože 55 % jeho území leží pod úrovní moře, kde žije 60 % obyvatelstva a kde vzniká 65 % hrubého národního produktu (HDP)."
- 4. hodnotící zpráva, IPCC 2007
Skutečnost je však poněkud jiná: Pod úrovní moře se nachází pouze 20 % území Nizozemska, nikoli 55 %.
V této oblasti dále není produkováno 65 % HDP, ale pouze 19 %. Oba údaje pocházejí z nizozemského Centrálního statistického úřadu.

Na tento další problém ve 4. hodnotící zprávě IPCC jako první upozornil nizozemský deník Vrij Nederland. Na tamní politické scéně toto zjištění způsobilo malé zemětřesní. Chyba v hlášení rozzuřila ministryni životního prostředí Jacqueline Cramer, která si vyžádala důkladné prozkoumání kvality hlášení o klimatu, jež používá jako podklady pro svá politická rozhodnutí. A chyba pobouřila zejména tamní opozici.

Předseda IPCC Pačaurí mnohokrát čelil otázkám ohledně ostudných "chyb", které se ve 4. hodnotícím hlášení objevily. Odpovědím se povětšinou vyhýbal. Když se ho ale v polovině února na tyto skandály ptala novinářka Sandra León - která se dotázala i na problém s Nizozemskem, odvětil:
"Ale tam žádné chyby nejsou. Je tam pouze jediná chyba ohledně tání ledovců v Himálaji, a tu jsme uznali. Chci zdůraznit, že to ostatní nejsou chyby (…) To, na co upozorňujete, není pravda. My jsme ty takzvané chyby prozkoumali. Nejsou to chyby a jsme si absolutně jisti, že co jsme řekli, může být doloženo na základě vědeckých informací."
129 zemí na konferenci o klimatu v Bolívii
Neúspěch setkání v Kodani přiměl bolivijského prezidenta Evu Moralese k zorganizování vlastní mezinárodní konference o klimatických změnách a právech planety Země. O plánech informovala média včele s ČTK již počátkem ledna.

Cílem setkání, které se uskutečnilo mezi 20. a 22. dubnem v bolivijském městě Cochabamba, bylo dosáhnout toho, co se nepodařilo v Kodani - donutit státy učinit závazky ohledně oxidu uhličitého a odškodnit rozvojové země, které kvůli aktivitě vyspělých států mají trpět klimatickými změnami nejvíce.

Konference se údajně zúčastnilo několik tisíc lidí ze 129 zemí světa. Nechyběli ani národní delegáti.
"Hlavní příčinou destrukce planety Země je kapitalismus. V městech, kde žijeme, kde ctíme Matičku Zemi, je naším morálním právem říct, že ústředním nepřítelem Matičky Země je kapitalismus," řekl Morales početnému publiku.

"Kapitalismus dosahuje maximálních zisků, prosazuje neomezený růst na omezené planetě. Kapitalismus je zdrojem asymetrie a nerovnováhy světa."
Morales ohledně klimatických změn a jejich dopadů argumentoval takřka vším uvedeným v předchozím textu, i když v poněkud zmateném stylu.

"Globální produkce potravin klesne přibližně o 40 %. Ve světě se zvýší počet hladovějících lidí, kterých již nyní je více než miliarda. Zmizí 20 až 30 procent živočišných i rostlinných druhů. Kvůli globálnímu oteplování roztají polární čepičky, ledovce v Andách i v Himálaji a pod hladinou zmizí několik ostrovů."

Při vystoupení zopakoval požadavek na snížení emisí CO2 ve vyspělých státech o 50 % a zřízení mezinárodního soudu pro klimatické zločiny - soudního tribunálu pro všechny, kteří škodí přírodě a klimatu jakýmkoli způsobem.

"Máme dvě možnosti. Buď zemře kapitalismus, nebo Matička Země."
"Smrt kapitalismu," uzavřel Morales svůj proslov.
Moralese loni předseda Valného shromáždění OSN Miguel Brockmann vyznamenal medailí a titulem "Světový hrdina Matičky Země".

IPCC OSN a Al Gore získali v roce 2007 Nobelovu cenu míru.Zpráva Mezivládního klimatického panelu: 5600 nevědeckých citací, strach, katastrofy a politické motivy. Indie z Panelu vystoupila (1.cast)

6. května 2010 v 13:26 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails

New York pod útokem "klimatických letadel". Autorem katastrofického obrázku je nátklaková skupina WWF -- Klimatický panel přebral její proroctví do 4. souhrnné zprávy o stavu klimatu.
Třetina citací klimatické bible Mezivládního panelu pro klimatickou změnu (IPCC) odkazuje na literaturu, která neprošla vědeckou kontrolou (peer-review). Citovány jsou články z novin, tiskové zprávy nebo také hlášení aktivistických a nátlakových skupin. Vyplývá to ze zprávy čtyřicítky auditorů z dvanácti zemí světa.

Mezivládní klimatický panel, organizace založená a fungující pod taktovkou OSN, vydává zhruba co šest let obsáhlou zprávu o stavu klimatu na planetě Zemi. Poslední čtvrté hlášení sestavené z vybraných dokumentů a nikoli vlastního výzkumu vyšlo v roce 2007.

Zpráva o takřka třech tiscích stránkách je základem dvou souhrnných hlášení, jedním pro politiky, vlády států, a jsou pilířem pro další vývoj volající "k záchraně planety". Boj proti klimatu přitom s sebou nese změny politické, společenské i ekonomické, v lokálních i globálních měřítkách.
"V IPCC používáme výhradně vědecké studie, které prošly přes peer-review [kontrolu provedenou dalšími vědci]. Ať někdo publikuje data v patřičném spolehlivém vědeckém magazínu a jsem si jistý, že IPCC takovou studii převezme. V opačném případě ji hodíme do popelnice."
- Rádžendra Pačaurí, předseda IPCC, 9. listopadu 2009
Vzhledem ke kritice a skandálům, které IPCC a jejího šéfa v posledních měsících provázejí a jež byly minimálně v jednom případě motivovány politicky, se čtyřicítka auditorů rozhodla veškeré citace použité ve zprávě o klimatu detailně prozkoumat.

Zjistili, že z 18 500 citací celkem 5 600 neodkazuje na vědeckou literaturu podrobenou vědecké kontrole. Zjištění je v příkrém rozporu s tím, co tvrdí IPCC a co médiím neustále zdůrazňuje předseda IPCC Rádžendra Pačaurí.

V konečném hodnocení celkem 21 kapitol zprávy složené ze 44 kapitol dostalo nejhorší známku "5".
"Vycházíme pouze z vědecké peer-review literatury. Tak to funguje v IPCC. Nesbíráme jakési novinové články, na jejichž základě bychom činili naše závěry."
- Rážendra Pačaurí, předseda IPCC, červen 2008
"Hlášení z roku 2007 nestojí pouze na výzkumu publikovaném v renomovaných vědeckých žurnálech. Cituje také tiskové zprávy, noviny, časopisy, studentské práce, letáky, polemické články a literaturu publikovanou aktivistickými skupinami." stojí ve výsledcích auditorů.
Šedá literatura je sice do určité míry povolena, ale její podíl v hlášení je přinejmenším zarážející. Zejména proto, jak je hlášení a IPCC prezentováno v médiích a jakou roli hraje při politických a ekonomických rozhodnutích.

Ostatně samo IPCC veřejně hovoří jen o tom, že používá výhradně ověřené vědecké zdroje.
Klimatický panel OSN navíc šedou literaturu nesmí používat jako hlavní zdroj. Přesto se tak stalo.
Skandály IPCC a obavy ze střetu zájmů jeho šéfa Rádžendry Pačaurího - který není klimatolog ani vědec, ale drážní inženýr s doktorátem z ekonomie (oblast podpory zelené - udržitelné - energetiky) a zároveň představitel mnoha vlivných firem zakládajících svůj byznys na zelené energii - rozhořčily i britskou vládu.

Jeden její blíže nejmenovaný představitel na konci ledna Klimatickému panelu OSN oficiálně vzkázal, že musí zaručit, že vědecké studie a standard procesu peer-review je nezlomný. "Musejí světu dát vědět, že 99 % vědeckých tvrzení, na kterých zakládají svou práci, prošlo přes peer-review."

Realita je diametrálně odlišná: navědeckých faktech se zakládají pouze dvě třetiny hlášení.
"IPCC v hlášení používá pouze vědeckou literaturu, jež prošla přes proces peer-review…"
- Agentura AP (Associated Press), únor 2007
základ článků novin z celého světa
V hodnocení auditorů celkem 21 kapitol dostalo pětku - autoři v tom případě citovali literaturu prošlou procesem peer-review méně než ze 60 % -, čtyři kapitoly dostaly známku 4, šest známku 3. Jenom pět kapitol si zasloužilo dvojku a osm kapitol jedničku.
Jinak řečeno pouze 8 kapitol celého hlášení je postaveno na vědecké literatuře, jak si to "zlatý standard" proklamovaný IPCC žádá.
"Lidé mohou zcela věřit závěrům IPCC. Protože všechny vycházejí z vědecké peer-review literatury."
- Rádžendra Pačaurí, předseda IPCC, červen 2008
"Důvody k boji proti klimatu by nebyly tak očividné, jak jsou dnes, kdyby nestály na tak pevném vědeckém základě (peer-review), jaký poskytuje IPCC."
- Ban Ki-Moon, generální tajemník OSN, srpen 2008
Klimatický panel i samotné OSN odmítly audit komentovat. Americké stanici Fox News tisková mluvčí Isabel Garcia-Gill pouze vzkázala, že IPCC o výsledcích ví. Na otázky nechtěla odpovídat. Novináře požádala, aby dotazy poslali e-mailem. Ani na ně však nereagovala.

Rádžendra Pačaurí mezitím napsal článek pro americkou Yaleovu univerzitu. Yale je mu bezesporu blízkou institucí - je šéfem tamního Institutu pro klima a energii (The Yale Climate and Energy Institute), což je jen jedna z vysokých pozic, které předseda IPCC zastává.
Ve svém článku z 20. dubna o hlášení IPCC píše, že "při dokončení 4. hodnotící zpráva citovala zhruba 18 tisíc publikací prošlých kontrolou peer-review."

I když OSN a IPCC potvrdily, že o výsledcích auditu vědí - že z 18 500 citací je 5 600 nevědeckých -, Pačaurímu to nebrání, aby se držel zajetých kolejí v komunikaci s vědeckou obcí i veřejností.

Stovky milionů lidí v ohrožení: Himálaj za pár let zcela roztaje

Poslední 4. hodnotící zpráva IPCC z roku 2007 prorokovala asijskému kontinentu, že do roku 2035 roztají ledovce v Himálaji. Taková událost by z jasných důvodů měla zhoubné následky pro celou přilehlou oblast.

Tamní velké ledovce totiž svou vodou zásobují deset velkých asijských říčních systémů, na nichž jsou závislé stovky milionů lidí. V případě, že by zmizely, více než desetina populace Země by přišla o pitnou vodu.

Předpověď je zcela zcestná a nezakládá se na žádné vědecké studii. Mezivládní klimatický panel tento údaj převzal z hlášení nátlakové aktivistické skupiny WWF (World Wide Fund, Světový fond na ochranu přírody, také Světový fond divočiny), nejbohatší skupiny svého druhu s ročním příjmem přesahujícím 11,5 miliardy korun.
"Ledovce v Himálaji ubývají rychleji než ostatní ledovce kdekoli na světě. S vysokou pravděpodobností zmizí do roku 2035, možná ještě dříve."
- 4. hodnotící zpráva, IPCC 2007
Samotná skupina WWF informaci přebrala z britského popularizačního časopisu New Scientist, magazínu pro laiky.

New Scientist předpověď o tání ledovců získal během jednoho krátkého telefonního rozhovoru v roce 1999 od indického glaciologa Syeda Hasnaina. Ten prý redaktora upozorňoval, že jde o nepodloženou spekulaci. Později však popřel, že by časopisu New Scientist něco takového o Himálaji vůbec řekl.

Hasnain své proroctví o Himálaji ale předal i dalším médiím. V roce 2007 v rozhovoru pro tiskovou agenturu Indo-Asian News Service řekl, že "za 40 let většina těchto ledovců zmizí a nastanou závažné problémy s vodou."

Dále například v roce 2008 pro americkou stanici ABC uvedl, že v polovině století vyschne řeka Ganga. "Jsme odsouzeni ke zkáze."

Svět je malý: Hasnain pracuje jako hlavní glaciolog v soukromém institutu TERI, jehož generálním ředitelem je šéf IPCC Rádžendra Pačaurí.

TERI - založený mocnou indickou skupinou TATA - přitom dostal k dalšímu studiu těchto rychle tajících ledovců grant od amerických charitativních organizací a také od Evropské unie (Pačaurího TERI čerpá finance z projektů dotovaných Evropskou unií, OSN a dalšími - více v článku Šéf IPCC Rádžendra Pačaurí má z "ochrany" klimatu dojnou krávu - vítejte v klimatickém průmyslu).

Pačaurí dlouhou dobu - než se případu se zpožděním chytla světová média - odmítal, že by IPCC pochybilo. Trval na tom, že ledovce v Himálaji jsou v kritickém stavu a tají bezprecedentní rychlostí.

Když ještě v roce 2009 indický glaciolog V. K. Rajna prohlásil, že vědecké studie ukazují, že s ledovci se neděje nic abnormálního a že závěry IPCC jsou chybné, Pačaurí závěr vědců označil za sprostý a řekl, že to, co udělali, není věda, ale magie.

"Nechápu jejich logiku. Zajímá mě, odkud se tato kouzla vzala. Tohle je něco neomluvitelného."
Nepomohlo ani to, že za Rajnovu studii se postavil indický ministr životního prostředí Džajram Rameš, jenž varoval, že lživá zpráva IPCC o Himálaji způsobila díky medializaci mezi lidmi doslova paniku.

"Žádný ze sledovaných ledovců nevykazuje abnormální chování," opakoval přitom Rajna indickým médiím.

Na chybu v hlášení IPCC upozorňoval už v roce 2006, tedy než studie vůbec vyšla, mimo dalších expertů i rakouský glaciolog Georg Kaser. Jeho připomínky adresované IPCC byly zcela ignorovány.

Když byl na tento problém v lednu dotázán Murari Lal, vedoucí autor několika kapitol hlášení IPCC z roku 2007 a člověk, který měl na starost i sekci o himálajských ledovcích, hájil se slovy, že této problematice vlastně nerozumí.

"Nejsem expert na ledovce. Ani jsem tamní region nenavštívil, takže se musím spoléhat jen na publikované výsledky důvěryhodného výzkumu," uvedl.

Zpráva aktivistické skupiny WWF však nemá nic společného s důvěryhodným výzkumem. Navíc Lalův profil na serveru ProClim.ch - který provozuje Švýcarská akademie věd a který slouží k diskusi o změnách klimatu - o jeho znalostech říká něco jiného: Prof. Murari Lal (CESDAC), Odborná kvalifikace: (…), Ledovce.

Za pozornost stojí i to, co znamená CESDAC - je to další soukromá skupina zabývající se klimatem, energií a prosazováním udržitelného rozvoje. Její heslo zní "Učíme se žít se změnou". Spolupracuje s politiky a vládami na mezinárodní úrovni. Murari Lal je jejím ředitelem a předsedou.

Lal se očividně vyzná i v obchodování s emisními povolenkami (uhlíkovými kredity).
Na stránkách aktivistické skupiny WWF (Světový fond na ochranu přírody) jej najdeme ve výčtu tzv. Klimatických svědků vědeckého poradního panelu.

Nejenže Lal spolupracuje s touto nejbohatší nátlakovou skupinou na světě - od které IPCC zprávu o mizejících ledovcích převzalo, ale - jak stojí v jeho profilu -, je nebo byl spolupracovníkem firmy Halcrow Consulting India Ltd., skupiny zaměřené na obchodování s emisními povolenkami.

Obchod s touto komoditou - oxidem uhličitým, plynem, který dává život celé planetě - byl nastartován právě ve jménu nutné reakce k záchraně planety. Na vzniku tohoto nového trhu mají obrovský podíl právě i někteří vědci volající po snižování vypouštění oxidu uhličitého do atmosféry.

U Kjótského protokolu stál i James Hansen z NASA, člověk, který mívá vize o zničeném světě v důsledku klimatických změn a který celou hysterii kolem globálního oteplování odstartoval na konci 80. let. Byť se ani jedna Hansenová katastrofická předpověď za celých 30 let nesplnila, Hansen se dodnes pyšní velkým vlivem a jakékoli snahy jej dostat z půdy NASA selhaly.

O svém vlivu na Kjóto se Hansen pochlubil ve své nové knize s jemu příznačným názvem Útok na má vnoučata: Pravda o blížící se klimatické katastrofě a naše poslední šance zachránit lidstvo. V ní píše, kterak přispěl k přijetí Kjótského protokolu, když na setkání IPCC hovořil s africkým národním delegátem, který po rozhovoru s ním změnil stanovisko a vyslovil se pro Kjóto.

Ostatně myšlenku uhlíkových kreditů, "doporučení" obchodovat s oxidem uhličitým a financovat jiné technologie z veřejných peněz, do státních vlád tlačí právě IPCC, které se rádo schovává za jména vědců a jejich práci, třebaže účel tohoto tělesa - založeného politickým uskupením - i jeho fungování je, jak mnozí argumentují, naprosto odlišný.

"Politická rozhodnutí, která stanovují reálné či nepřímé ceny uhlíku, by mohly vytvářet podněty pro výrobce i spotřebitele, aby významně investovali do výrobků, technologií i procesů s nízkými emisemi skleníkových plynů. Takové politické akce by mohly zahrnovat ekonomické nástroje, financování státem i regulace," uvádí Shrnutí pro politické představitele 4. hodnotící zprávy IPCC z roku 2007.

Uhlíkový trh v roce 2008 dosáhl hodnoty 128 miliard dolarů (2,5 bilionu korun) a bilionovou hranici v dolarech (tj. v řádu desítek bilionů korun) má překonat do roku 2020. Obchod s emisními povolenkami sice provázejí jak propady cen kreditů - předpověď pro rok 2020 může být nakonec hodně scestná -, tak i rozsáhlé podvody (ztráty se platí z veřejných peněz), to však nebrání dalšímu vývoji na tomto poli a dalšímu přelévání financí.

Další prohlídka literatury odhalila, že IPCC ve zprávě o ledovcích citovalo i časopis z trafiky - magazín Climbing pro horolezce - a studentskou práci. Ani jeden z textů neprošel samozřejmě kontrolou vědců. To ani nebylo možné, protože oba materiály se opíraly o svědectví jiných horolezců, resp. horských průvodců. S vědou neměly nic společného. V podstatě se jen zabývaly důvody poklesu zájmu o slézaní ledovců v Alpách a dalších pohořích.

Nepochopitelné je, co a jak IPCC citovalo ze zmíněné studentské práce. Její autor - Dario-Andri Schwörer, aktivista, člen programu TOPtoTOP s fádním cílem zachránit klima - totiž došel k závěru, že za snížený zájem o ledovce může pravděpodobně finanční vývoj (vysoký kurs švýcarského franku k marce). Doslova napsal, že "zda pozorované změny jdou na vrub globálním změnám klimatu, se můžeme jen dohadovat".


Co se týče ledovců v Himálaji, Rádžendra Pačaurí přese všechno trval na údajích o rapidním tání ledovců a i správnosti data 2035, do kdy zcela zmizí. O chybě sice věděl ještě dávno před Kodaní, ale to mu nebránilo, aby se na summitu opět odvolával na závěry IPCC a vybízel k nastartování okamžitého "boje proti změnám klimatu".

Chybu v předpovědi byl pod tíhou okolností nucen přiznat až přednedávnem, a jak řekl, "byla pro něj novinkou". Tato jediná chyba nemůže nic změnit na důvěryhodnosti IPCC ani na dalších závěrech, konsensu vědců ohledně člověkem způsobeného globálního oteplování, uvedl.
Za "himálajský přehmat" však odmítal nést zodpovědnost. Nejenže neuvažoval o rezignaci, i když k ni byl vyzván několika stranami, ale médiím řekl, že se nehodlá ani omlouvat. "To by bylo pokrytecké. Nikdo po mě nemůže chtít, abych byl osobně zodpovědný za každé slovo v hlášení o třech tisících stránkách. "

Řádově miliarda lidí bez vody do 25 let - tohle IPCC a Pačaurí slibovali obyvatelům Asie, pokud jejich vlády razantně nezasáhnou nebo se nepoddají plánům na boj s klimatem Země.
Za pozornost tak stojí další prohlášení Murariho Lala, který jediný přiznal, že chyba s Himálají nebyla chybou, ale politicky motivovaným úmyslem.
"Tvrzení [IPCC o prudce tajících ledovcích] se týkalo několika zemí v tomto regionu a jejich vodních zdrojů. Domnívali jsme se, že pokud toto vyzdvihneme, donutíme tím vlády a politiky k nastartování konkrétní akce [v boji proti změnám klimatu]. Pro tamní oblast to bylo důležité, takže jsme si mysleli, že bychom to do hlášení měli dát."
- Murari Lal, IPCC, 24. ledna 2010
Přesto Pačaurí za toto účelové šíření strachu necítí odpovědnost a nevidí důvod se ani omluvit.
Indie jako jediná zareagovala rázně a spolupráce s Mezinárodním klimatickým panelem OSN se zřekla. Ministr Rameš v únoru oznámil, že vláda založí vlastní klimatický panel, který bude s ostražitostí a vědeckou metodou dohlížet na stav ledovců v Indii.

"Mezi klimatickou vědou a klimatickou vírou je rozdíl. A já jsem pro vědu," řekl Rameš. "Na IPCC se nemůžeme spoléhat." Rameš to zdůvodňuje také tím, že IPCC nedělá vlastní výzkum. "Oni závěry staví na literatuře, kterou si sami vybírají."

OSN o nebezpečí tajících ledovců neinformuje jen přes svůj Klimatický panel. Zprávu o rekordním tempu, s jakým tají, Spojené národy vydaly i v rámci své organizace Program pro životní prostředí (UNEP). V březnu 2008 hlášení přetlumočily světové tiskové agentury včetně ČTK.
"Tání ledovců, považované za jeden z důkazů globálního oteplování, nabralo rekordní tempo. Ve své zprávě to tvrdí Program OSN pro životní prostředí (UNEP). Podle něj hrozí, že některé ledové hory během několika desetiletí zcela zmizí.
Zpráva zveřejněná ve švýcarském Curychu zahrnuje údaje o stavu téměř 30 ledovců z celého světa v roce 2006.
Podle UNEP může mít zmenšování ledovců dalekosáhlé důsledky. Ohrožená je podle organizace především Indie, kde jsou ledovce hlavním zdrojem vody pro místní řeky."
Je úctyhodné, že OSN si ke svému účelu vybrala "téměř 30" ledovců. Problém tak trochu je, že ledovců na naší planetě je 160 tisíc.

Amazonský prales ve velkém nebezpečí - promění se v savanu

IPCC prorokuje katastrofu i Jižní Americe - Amazonskému deštnému pralesu. Tato oblast je velice rozsáhlá (5,5 milionu kilometrů čtverečných) a společná pro několik států; pro Brazílii, Kolumbii, Peru, Venezuelu, Ekvádor, Bolívii, Guyanu, Surinam a Francouzskou Guyanu. Tolik vlád IPCC vyzvalo k záchraně klimatu v jejich vlastním zájmu - jinak se tamní systém promění v savanu.
Klimatický panel OSN i v tomto případě citoval nevědecké hlášení, a to opět aktivistů z WWF a další nátlakové skupiny.

"Tentokrát tvrzení IPCC nebylo podpořeno ani samotným citovaným hlášením. Jde o naprostý výmysl," řekl dr. Richard North, který tento problém detailně prozkoumal.
"Až 40 % Amazonského pralesa by mohlo drasticky reagovat i na sebemenší snížení srážek; to znamená, že tropická vegetace, hydrologický i klimatický systém v Jižní Americe by se mohl velmi prudce proměnit do jiného stabilního stavu, přičemž nemusí nutně docházet k postupným změnám mezi současným a budoucím stavem (Rowell a Moore, 2000). Je pravděpodobnější, že prales bude nahrazen ekosystémy odolnějšími vůči působení více stresů způsobených zvýšením teploty, obdobími sucha a požáry - například tropickými savanami."
- 4. hodnotící zpráva, IPCC 2007
Citovaná "studie" nejenže neprošla procesem peer-review, není ani vědecká a pochází z dílny skupin WWF (opět) a IUCN (Mezinárodní svaz pro ochranu přírody). Jejími autory jsou P. F. Moore a A. Rowell.

První z nich je politický analytik, druhý ekologický aktivista a novinář na volné noze, který píše pro levicový deník Guardian (ten je svými aktivistickými články na téma klimatu a špatně chápané ekologie proslulý).

IPCC v tomto případě udělalo ohromnou chybu, podle pravidel totiž nesmí jako primární zdroj používat šedou literaturu. A navíc Klimatický panel společné hlášení nátlakových skupin poněkud překroutil.

Pravda je taková, jak ukázaly jiné vědecké studie, že Amazonský prales je vůči srážkovým i teplotním změnám odolný.

Tvrzení IPPC v březnu letošního roku vyvrátila i samotná NASA. Pomocí pozorování satelity MODIS zjistila, že mezi suchými a vlhkými roky neexistuje žádný zásadní rozdíl v zelenosti pralesa. Prales nevykázal ani žádné změny při vzácném období sucha v roce 2005.
"Naše výsledky s jistotou ukazují, že prales netrpí tak vysokou citlivostí na pokles srážek," uvedl Sangram Ganguly, jeden z autorů studie.

"Způsob, jakým WWF vypočetlo oněch 40 %, je naprosto chybný," řekl Jose Marengo z brazilského Národního centra pro výzkum vesmíru a člen IPCC.
IPCC jako takové však chybu neuznalo.


Nemeckí vojaci v Afganistane vyzývajú Angelu Merkelovú, aby im vysvetlila, prečo sú vo vojne

6. května 2010 v 12:48 Vojna v Iraku a Afganistane


Nemeckí vojaci si teraz na rukáv pripínajú znak v tvare srdca, ktorým chcú protestovať proti účasti Nemecka vo vojne v Afganistane.  Iní zase začali nosiť nášivku s nápisom: "Bojujem za Merkelovú", čím chcú presvedčiť nemeckú kancelárku, aby im vysvetlila, za čo vlastne bojujú a zomierajú.

Minulý týždeň zahynuli v Afganistane ďalší štyria nemeckí vojaci.  Tento mesiac ich zahynulo už sedem.  A celkovo, od začiatku osem rokov trvajúcej vojny v Aganistane, prišlo o život 43 nemeckých vojakov.  

Tichá vzbura vojakov vo forme nosenia znakov a nášiviek vyvolala u najvyšších predstaviteľov Bundeswehru šokové vlny.  Vojakov tento týždeň upozornili, že je ilegálne našívať si na uniformu neodsúhlasené nášivky. 

Ale vojaci v tábore ISAF v Mazar-e-Šarif si napriek tomu kupujú znaky a našívajú nášivky v ešte väčšom počte.  Najväčščí nemecký denník Bild Zeitung napísal, že tým svojho najvyššieho veliteľa - nemeckú kancelárku žiadajú, aby im jasnými slovami, čierne na bielom, vysvetlila vojnu proti Talibanu.  

Pokiaľ ide o počet, Nemecko má tretie najväčšie nasadenie v Afganistane, po Spojených štátoch a Veľkej Británii.  A nemecký parlament po predĺžení mandátu tejto vojenskej misie teraz odobril vyslanie ďalších 850 vojakov.  Ale politická vôľa nemeckých vojakov bojovať proti nepriateľovi stále chýba.  A v politických stranách, ktoré ich nasadenie pôvodne podporovali,  čoraz väčšmi rastú pochybnosti, či to bolo správne rozhodnutie.  

Daily Mail: "German Troops in Afghanistan call on Angela Merkel to explain why they`re at war"  
http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1267802/German-troops-Afghanistan-Angela-Merkel-explain-theyre-war...


Golfský prúd NESPOMAĽUJE!

6. května 2010 v 12:10 Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails

Aktivisti nemali pravdu ani v prípade Golfského prúdu. Dav aktivistov upozorňujúcich na globálne otepľovanie dostal ďalšiu studenú sprchu. Vedci z laboratória pre výskum prúdových pohonov NASA (JPL) počas pozorovania v rokoch 2002 až 2009 nezaznamenali žiadny, opakujem, ŽIADNY rozoznateľný dlhodobý trend v hlavných oceánskych prúdoch, ktoré ovplyvňujú počasie vo svete.

Prostredníctvom údajov zozbieraných satelitnými výškomermi a plávajúcimi sondami na meranie teploty vody sa Joshovi Willisovi z JPL vo svojom článku v Geophysical Research Letters podarilo spochybniť počítačmi generované čísla, tak vehementne používané už v súčasnosti zdiskreditovaným Climatic Research Unit na University of East Anglia a Medzinárodným panelom OSN pre klimatické zmeny, ktoré sa pokúšajú prinútiť vyspelé krajiny opustiť v mene globálneho otepľovania všetko to, čo ich vyspelými urobilo. Zistenia JPL potvrdil aj profesor Harry Bryden z britského Národného centra oceánografie, ktorý poznamenal, že napriek krátkodobým teplotným výkyvom vo vnútri Golfského prúdu nedošlo k dlhodobej zmene jeho prúdenia spôsobenej spomalením, ako sa predpovedalo.


Je až zarážajúce, ako sa všetky tie údajne brilantné vedecké mozgy mohli mýliť v tom, ako očakávali roztopenie himalájskych ľadovcov, v tom, ako rastúce teploty zapríčinia masívnu neúrodu v Afrike, v tom, že autá produkujú viac skleníkových plynov ako dobytok, či vôbec v tom, že zem sa otepľuje.


Barbara Hollingsworth
Washington Examiner