Červen 2010

Prominentní izraelský psychiatr Moše Jatom, který v průběhu své kariéry léčil ty nejvážnější formy mentálních poruch, byl včera nalezen mrtev ve svém domě v Tel Avivu. Zastřelil se.

18. června 2010 v 20:17 Izrael a Palestína
V dopise na rozloučenou napsal, že izraelský premiér Benjamin Netanyahu, který byl jeho pacientem po devět let, "z něj vysál život".

"Více už toho nesnesu," napsal Jatom v dopise. "Loupež je vrácení dluhu, apartheid je svoboda, míroví aktivisté jsou teroristé, vražda je sebeobrana, pirátství je zákonné, Palestinci jsou Jordánci, obsazení je osvobození, není konec těmto protikladům. Freud napsal, že rozum zvítězí nad pudovým hněvem, ale Freud nikdy nepotkal Bibi Netanyahu. Ten člověk je schopen tvrdit, že Gandhi vynalezl nájemní kapsáře.

Psychiatři jsou zvyklí, že lidé mají tendenci upravovat pravdu ve snaze vyhnout se emocionálně nepříjemným věcem, ale Jatom byl zřejmě šokován tím, co nazval "vodopádem lží" proudícím z jeho nejvýznamnějšího pacienta. Osobní poznámky Jatoma odhalují postupnou desintegraci své vlastní, dříve nezdolné osobnosti hroutící se pod palbou sebestředných a vypočítavých zdůvodnění Netanyahua.

"Jsem z toho úplně v šoku," řekl soused Jossi Bechor, jehož rodina často trávila společnou dovolenou s rodinou Jatoma. "Moše byl ztělesněním plně integrované osobnosti a měl za sebou úspěšnou léčbu nejméně tuctu schizofrenních pacientů, než se stal osobním lékařem Bibiho. Nic nenaznačovalo, že se tento případ nějak lišil od předchozích."

Ale lišil se. Jatom postupně propadal depresi z naprostého nedostatku zlepšení, z toho, že se mu nedařilo přivést Netanyahu k uznání reality. Při snaze ovlivnit Netanyahu myšlení utrpěl několik šoků, které v jednom zápise ve svém diáři charakterizoval jako "černou díru vlastních rozporů".
Poprvé se mu to stalo, když Netanyahu tvrdil, že útok z 9. září byl "dobrá věc.". Podruhé, když při jednom sezení Netanyahu trval na tom, že Írán a nacistické Německo jsou identické. A třetí šok utrpěl, když premiér deklaroval, že íránský jaderný program jsou "létající plynové komory" a že Židé žijící kdekoliv "žijí permanentně v Osvětimi". Jatomovy snahy zklidnit hysterii Netanyahu byly pro něj nesmírně emočně náročné a pravidelně selhávaly. "Vždy argumentuje stejně," napsal si do svého diáře. "Že židé jsou na pokraji vyhubení z rukou rasistických gojimů a jediná věc, která tomu může zabránit, je provedení konečného masakru."


Velká cholesterolová lež

18. června 2010 v 20:09 Pandémia chrípky, očkovanie

My lékaři se vším naším vzděláním, znalostmi a autoritou si často vybudujeme dost velké ego, které nám pak ztěžuje přiznat, že jsme se mýlili. Takže tady to je. Otevřeně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty. Mnoho let jsem praktikoval s dalšími prominentními chirurgy, označovanými za "tvůrce veřejného mínění". Bombardováni vědeckou literaturou, neustále na seminářích, jsme my, coby tvůrci veřejného mínění, trvali na tom, že onemocnění srdce je prostě důsledkem zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.

My lékaři jsme se mýlili


Jedinou přijatelnou léčbou bylo předepisování léků na snižování krevního cholesterolu a diety s velmi nízkým obsahem tuků. Pochopitelně jsme trvali na tom, že taková dieta sníží hladinu cholesterolu a výskyt onemocnění srdce. Odchýlit se od těchto doporučení bylo považováno za kacířství a mohlo vést až k žalobě.

Nefunguje to!

Tato doporučení již nejsou vědecky ani morálně obhajitelná. Už před lety bylo zjištěno, že skutečným důvodem onemocnění srdce jsou záněty stěn tepen, a toto zjištění vede pomalu ke změně způsobů, jakým budou onemocnění srdce a další chronické nemoci léčeny.
Dlouhodobě praktikovaná zavedená dietetická doporučení vyvolala epidemii obezity a cukrovky, jejichž následky úmrtností, lidským utrpením a ekonomickými dopady porážejí veškeré morové epidemie v historii.

Ačkoliv 25% lidí bere drahé statiny, a i když jsme snížili množství tuku v potravě, zemře tento rok na onemocnění srdce více Američanů, než kdykoliv dříve.
Statistiky American Heart Association ukazují, že 75 miliónů Američanů trpí onemocněním srdce, 20 miliónů má cukrovku a 57 miliónů je jí ohroženo. Tyto nemoci postihují stále větší počet stále mladších lidí.

Jednoduše řečeno, bez zánětů v těle není možné, aby se cholesterol usazoval na stěnách tepen a způsoboval onemocnění srdce a mrtvice. Bez zánětů by se pohyboval volně tělem, jak to příroda zamýšlela. Jsou to záněty, kvůli nimž se cholesterol usazuje.
Zánět není nic komplikovaného - je to jednoduše přirozená obrana těla před nepřáteli, jako jsou bakterie, toxiny nebo viry. Zánět je ve své funkci ochrany těla před těmito bakteriálními a virovými vetřelci dokonalý. Pokud ovšem tělo neustále vystavujeme zraněním toxiny nebo potravou, k jejímuž příjmu není uzpůsobeno, dojde k něčemu, čemu se říká chronický zánět. Chronický zánět je přesně tak škodlivý, jako je akutní zánět prospěšný.

Který rozumný člověk by se vědomě vystavoval potravinám a jiným látkám, o nichž ví, že mu poškozují tělo? Dobře, možná kuřáci, ale ti se k tomu alespoň rozhodují dobrovolně.
My ostatní jsme se jednoduše drželi doporučené stravy, obsahující nízké množství tuků a vysoké množství polynenasycených olejů a sacharidů, aniž bychom tušili, že si tím permanentně poškozujeme tepny. Toto opakované poškozování vede ke vzniku chronických zánětů směřujících k onemocnění srdce, mrtvicím, cukrovce a obezitě. Ještě jednou to zopakuji. Nízkotučná dieta, kterou nám po léta doporučovala zdravotní věda, způsobuje poranění a záněty tepen.
Co je největším viníkem chronických zánětů? Odpověď je jednoduchá: je to přebytek jednoduchých vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny produkty, které jsou z nich vyrobeny) a nadměrná konzumace rostlinných olejů omega-6, jako jsou sójový, kukuřičný a slunečnicový, které se nachází v mnoha zpracovaných potravinách.

Představte si na chvíli, že si drsným kartáčem opakovaně přejíždíte přes kůži, dokud nezčervená a takřka nezačne krvácet. Řekněme, že to budete dělat několikrát denně po dobu pěti let. Pokud dokážete snášet bolestivé kartáčování, budete mít nakonec na kůži krvácející, oteklou infikovanou oblast, jejíž stav se bude s každým dalším kartáčováním zhoršovat. To je dobrý způsob, jak si představit proces zánětu, který vám možná právě teď probíhá v těle.
Nezáleží na tom, kde k zánětu dojde, jestli uvnitř nebo na povrchu vašeho těla, jde vždy o totéž. Nahlédl jsem do tisíců a tisíců tepen. Nemocná tepna vypadá, jakoby někdo vzal kartáč a opakovaně rozdíral její stěny. Potraviny, které jíme, několikrát denně vytvářejí drobná poranění, na něž tělo opakovaně odpovídá tvorbou zánětů.
Ačkoliv máme rádi sladkou koblihu, tělo na ní odpovídá poplachem, jakoby dorazil nepřítel vyhlašující válku. Potraviny plné cukru a jednoduchých sacharidů nebo zpracované s oleji omega-6, aby vydržely déle v regálech supermarketů, jsou již dlouho základem naší stravy. A tyto potraviny pomalu otráví každého.

Jak vede snězení obyčejné koblihy k tvorbě zánětu a onemocnění?


Představte si, že si na klávesnici vylijete sladký sirup a získáte představu o tom, co se stane s vašimi buňkami. Když sníme jednoduchý sacharid, jako cukr, hladina cukru v krvi rychle vzroste. V odpověď začne slinivka vylučovat inzulín, aby přesunul cukr do buněk, kde bude uskladněn jako zásoba energie. Pokud jsou buňky plné a další glukózu nepotřebují, nepřijmou ji.
Jakmile plné buňky extra glukózu odmítají, hladina cukru v krvi vzroste, což vede k další produkci inzulínu, a cukr je proměněn na tuk a uskladněn v tukových tkáních.

Co má toto všechno společného se záněty? Hladina cukru v krvi je udržována ve velmi úzkém rozsahu. Nadbytečné molekuly cukru se totiž navazují na různé bílkoviny, které pak poškozují stěny tepen. Opakovaná poškození vedou k tvorbě zánětů. Když si několikrát denně zvednete hladinu cukru v krvi, je to totéž, jako byste rozdírali citlivou vystýlku svých tepen kartáčem.
I když to nevidíte, buďte si jisti, že k tomu dochází. Během pětadvaceti let jsem viděl více než 5000 pacientů, a všichni měli jedno společné - záněty v tepnách.

Vraťme se ke koblize. Tato nevinně vypadající dobrota obsahuje nejen cukr, ale byla upečena v jednom z mnoha omega-6 olejů, například v sójovém. Brambůrky a hranolky se smaží v sójovém oleji. Polotovary jsou vyráběny s omega-6 oleji, aby se prodloužila jejich životnost v supermarketech. Ačkoliv omega-6 oleje patří mezi esenciální - jsou součástí každé buněčné stěny, která kontroluje výměnu látek mezi vnitřkem buňky a okolím - musí být konzumovány ve správném poměru k olejům omega-3.

Pokud se tato rovnováha posune ve prospěch přílišné konzumace olejů omega-6, produkují buněčné membrány blokovací chemikálie, tzv. cytokiny, které přímo způsobují záněty. Dnešní strava obsahuje extrémní nepoměr těchto olejů. Tato nerovnováha se pohybuje mezi 15:1 až do 30:1 ve prospěch omega-6. To znamená obrovské množství cytokinů vyvolávajících záněty. Optimální zdravý poměr by měl být 3:1.

Aby to bylo ještě horší, nadbytečná váha, kterou sebou díky těmto potravinám nosíte, vede k tvorbě přeplněných tukových buněk produkujících velké množství pro-zánětlivých chemikálií, které poškození způsobená vysokou hladinou cukru v krvi dále zhoršují. Proces, který začal koblihou, se promění v začarovaný kruh, který vede k onemocnění srdce, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a nakonec Alzheimerově nemoci.

Nelze utéct před skutečností, že čím více konzumujeme připravených a zpracovaných potravin, tím více si každodenně přidáváme k zánětům. Metabolizmus lidského těla není navržen k zpracování potravin plných cukrů a olejů omega-6.

Existuje pouze jediný způsob, jakým záněty odstranit, a tím je návrat k potravinám bližším přírodnímu stavu. K budování svaloviny potřebujete více bílkovin. Vybírejte velmi komplexní sacharidy, jako například ovoce a zeleninu. Omezte nebo eliminujte zánětlivé oleje omega-6 jako kukuřičný a sójový a zpracované potraviny, které je obsahují. Jedna lžíce kukuřičného oleje obsahuje 7,280 miligramu omega-6. Sójový ho obsahuje 6,940 mg. Používejte místo nich olivový olej nebo máslo z mléka krav živených trávou.

Živočišné tuky obsahují méně než 20% omega-6 a jsou mnohem méně zánětotvorné, než údajně zdravé rostlinné oleje. Zapomeňte na "vědecká fakta", která vám tak dlouho vtloukali do hlavy. Ve skutečnosti neexistují vůbec žádná vědecká fakta, podle nichž nasycené rostlinné tuky způsobují onemocnění srdce. Vědecká fakta, podle nichž nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, jsou také velmi slabá. A protože dnes už víme, že cholesterol není příčinou onemocnění srdce, jsou obavy ze saturovaných tuků ještě absurdnější.


"Cholesterolová teorie" přišla s doporučením jíst potraviny bez tuků nebo nízkotučné, a to pak vedlo k vzniku "potravin", které nyní způsobují epidemii zánětů. Doporučením, aby se lidé vyhýbali saturovaných tukům a upřednostňovali potraviny s vysokým obsahem olejů omega-6, udělala medicína obrovskou chybu. Dnes tu máme epidemii zánětů tepen, vedoucí k onemocněním srdce a napomáhající dalším tichým zabijákům.

Co můžete udělat? Dejte přednost skutečným potravinám, které ještě jedla vaše babička a vyhněte se těm, které vaše matka nosila či nosí z regálů supermarketu plných polotovarů. Eliminací zánětlivých potravin a přidáním esenciálních živin z nezpracovaných potravin můžete napravit poškození tepen způsobené dnešní typickou stravou.

MUDr. Dwight Lundell


Robert Murphy: Dolar brzy zanikne

17. června 2010 v 16:27 FED, peňažné otroctvo
"Nejsem se vůbec jistý, zda dolar bude existovat touto dobou za deset let. Myslím, že je docela dobře možné, že v té době budou Američané používat úplně jinou měnu," tvrdí americký ekonom Robert Murphy.

* Ve vaší knize Politicky nekorektní průvodce kapitalismem tvrdíte, že kapitalismus ve skutečnosti nezpůsobuje ekologické škody. Jak to?

Typickou výhradou vůči kapitalismu je, že je velmi krátkozraký; lidé v kapitalistické společnosti nejsou prý motivováni starat se o budoucnost a tak podobně. Není tomu tak. Jsou to právě soukromní vlastníci, kteří se starají o své zdroje, o svůj majetek. Farmář nikdy nevybije všechna svá prasata, když najednou stoupne cena vepřového. Bude se snažit prasata v dostatečném množství uchovat tak, aby byla schopná reprodukce. Důvodem, proč firmy vylévají odpad do řek a jezer je, že ta vodstva jsou ve vlastnictví vlády. A politiky to nezajímá. Kdyby ovšem ta vodstva byla vlastněna privátně, soukromníci by dohlédli, aby jejich majetek nebyl ničen. Když srovnáme kapitalismus a komunismus, co se šetrnosti k životnímu prostředí týče, vítězí jasně kapitalismus.

* Kapitalisté však prý drancují nerostné zdroje. Například ropu. Dojdou její zásoby?
Ne. I kdyby zítra přilétli mimozemšťané a vysáli třeba 95 procent veškeré světové ropy, surovina nedojde. Jenom její cena stoupne na tisíce dolarů za barel. A lidé ji tak postupně nahradí něčím jiným. Vždy bude existovat nějaké množství ropy - menší a menší, ale ložiska nikdy nevyschnou zcela, do posledního doušku.

* Dobře. Vyletí tedy ceny ropy v blízké budoucnosti někam velmi vysoko?
Nemyslím si to. I kdyby spotřeba pokračovala současným tempem, jsou v zemi zásoby suroviny, jež vystačí doslova na celá staletí. Zvláště uvážíme-li, že ropu lze pomocí nových technologií dobývat i tam, kde to dříve nebylo myslitelné. Domnívám se, že když vezmeme v potaz schopnost lidského rodu inovovat a vynalézat, člověk přejde na substituty ropy dlouho předtím, než by mohlo dojít k jejímu spotřebování. Fosilní zdroje zkrátka nikdy úplně nevypotřebujeme.

* Kapitalismus a volné trhy jsou dle vás svazovány regulacemi a či centrálními bankami. Přejete si třeba zrušení Fedu, americké centrální banky. Stane se tak jednoho dne?
Nemyslím si to. Centrální banka je tak mocná a vláda na ni tak spoléhá, že si to nedokážu představit. Pravda, může být radikálně transformována, může být například včleněna pod drobnohled nějakého výboru Kongresu či tak podobně, ale rozhodně si nemyslím, že bude zrušena. Co se může stát, je, že bude utvořena jedna centrální banka pro USA, Kanadu a Mexiko, a pak už nebude Federální rezervní systém existovat v nynější podobě. Ovšem nemyslím si, že by někdy v dohledné době nastala v USA úplná peněžní svoboda.

* V souvislosti s měnovou unií zmíněných států kolují fámy o nové měně amero, jež by nahradila dolar. Věříte, že nakonec vznikne?
Tím jsem se dosud hlouběji nezbýval. Nedokážu říci, nakolik je to pravděpodobné. Jsou-li však zvěsti kolem amera pravdivé, jediný způsob, jak přimět Američany, aby na novou měnu přešli, je vytvořit takové podmínky, které zruinují dolar. A když pohlédnu na to, co dělá Bernanke v čele Fedu, opravdu to nedává smysl - tedy lépe řečeno, smysl to dává právě a pouze v případě, že skutečně zamýšlí zničit dolar. Vždyť i ti, kteří míní, že centrální bankou příliš přiškrcená peněžní nabídka počátkem třicátých let přivodila velkou depresi, se nyní musí divit, že se Fed nepoučil a vyplácí úroky z rezerv komerčních bank. Tím přece těm bankám dává podnět, aby nepůjčovaly, aby nenavyšovaly peněžní nabídku. Bernankeho činy zkrátka nejsou ani v souladu s tím, co on sám hlásal jako přední expert na velkou hospodářskou krizi, když ještě působil v akademické sféře.

* Myslíte, že tedy americké administrativě může jít skutečně o to, zničit dolar a vytvořit novou měnovou unii? Není to už přitažené za vlasy?
Řeknu to takhle. Nejsem se vůbec jistý, zda dolar bude existovat touto dobou za deset let. Myslím, že je docela dobře možné, že v té době budou Američané používat úplně jinou měnu. Otázkou pak bude, zda to bylo úmyslné, či zda to byl jen důsledek nějakého vymknutí se kontrole. Nevím, nevím, co se Bernankemu honí hlavou a co se děje za zavřenými dveřmi zasedaček Fedu. Ale jak říkám, krajně podivné je, že Bernankeho činy neodpovídají dokonce ani jeho vlastní ekonomické teorii.

* Myslíte, že je v zájmu vlády či velkých bank mít jinou měnu? Vytvořit novou měnu?
Ano. Zákulisní mocní, velmi bohatí lidé, mohou osobně značně profitovat z velkých otřesů, z velkých změn. Když budou třeba očekávat pád dolaru, dobře vydělají spekulováním na jeho pokles, na nákupu zlata či stříbra. A myslím, že existují skupiny velmi bohatých lidí, kteří touží činit kroky směřující k utvoření světovlády; míní, že svět bude nejlépe řízen jednou rozhodující silou. Soudím, že existují velmi mocné skupiny, které by rády viděly, aby různorodost měn skončila - model Evropské měnové unie se jim velice zamlouvá. Chtějí obdobu Evropskou měnové unie nastolit v Asii, v Severní Americe a jinde.

* Kdo jsou konkrétně ti lidé?
Standardní odpovědí bývá, že jde o členy Bilderbergské skupiny či Council on Foreign Relations. Mnoho lidí si také myslí, že svět řídí David Rockefeller (poslední žijící vnuk legendárního ropného magnáta Johna Davisona Rockefellera, pozn. red.). Ale, jak říkám, věnuji se spíše užším ekonomickým tématům než biografiím těchto lidí. Samozřejmě, mnozí teď opáčí, že to jsou jen konspirační teorie. Na druhu stranu je prostě pravda, že skupiny jako Bilderberg sdružují nejmocnější lidi planety. A je velmi naivní si myslet, že jediné, o čem se při setkáních baví, je, jakou četli v poslední době knížku či jaká se jim zamlouvá divadelní hra.
Rozhovor vedl Lukáš Kovanda, Auburn, USA.

Robert "Bob" Murphy (33)
Americký ekonom a konzultant, jenž je též autorem úspěšné knihy Politicky nekorektní průvodce kapitalismem. Dříve pracoval jako analytik v investiční společnosti proslulého ekonoma Arthura Laffera, strůjce hospodářských politik v éře prezidentování Ronalda Reagana. Murény spolupracuje s řadou výzkumných organizací, jako je Pacific Research Institute, Ludwig von Mises Institute či Institute for Eneregy Research.
Připraveno ve spolupráci s časopisem Týden - www.tyden.cz


Zfalšované záběry napadení své zásahové jednotky natočili Izraelci zřejmě na sesterské lodi Mavi Marmara, Karadenizu

15. června 2010 v 7:17 Izrael a Palestína

Izraelci zřejmě zfalšovali video, ve kterém údajně posádka mírových aktivistů turecké lodi Mavi Marmary napadá izraelské vojáky. Je otázkou, o jaké video se vlastně jedná. Jedni tvrdí, že právě jeden den Izraelcům trvalo, než narychlo natočili a masmédiím předložili zfalšované video. Jiné zdroje uvádějí, že se jedná o záběry z dřívějšího cvičení izraelské armády. Buď jak buď, v této chvíli vychází najevo, že podle některých znaků se zřejmě ona bitva neodehrává na Mavi Marmara, ale na sesterské lodi  Karadeniz (dnes brázdící světové moře zřejmě pod názvem Dream, po přejmenování lodi také zmizely z jejího trupu všechny nápisy).
Zde je několik záběrů obou sester a pak detailů lodi Karadeniz.

zde obě lodi pohromadě

loď Dream již bez nápisů (rok 2006)


Že by to Izraeli znovu prošlo?

9. června 2010 v 0:30 | Tereza Spencerová |  Izrael a Palestína
benny-barack

Tlak na mezinárodní vyšetřování izraelského masakru na palubě Mavi Marmara postupně slábne, nejspíš hlavně proto, že Obamova administrativa svou původní výzvu k vyšetřování významně "modifikovala".

Izrael by se nejraději vyhnul jakémukoli vyšetřování, pro jistotu ale už ustanovil vlastní armádní komisi, která vše nestranně prošetří.

Premiér Netanjahu prý doposud odmítal jen mezinárodní vyšetřování, ale někteří členové jeho vlády nechtějí ani to interní. Patří k nim mimo jiné ministr obrany Ehud Barack, který vládě poradil "počkat ještě dva tři týdny, všichni na všechno zapomenou a tlak na nás zmizí".

Šéfka opozice (a zároveň jedna z hlavních strůjců loňské agrese do Gazy) Tzipi Livniová v Knessetu předložila návrh na vyslovení nedůvěry vládě, protože podkopává postavení Izraele ve světě a izoluje ho. Netanjahu jí na to odpověděl, že opozice musí stát po boku vlády, když je další flotila "na obzoru", a připomněl jí, jak opozice loni důsledně podporovala vládu, v níž Livniová zastávala post ministryně zahraničí, při masakrech v Gaze.

Mezitím vyšlo najevo, že Izrael vyzval Spojené státy, aby mu dodaly další bomby pro letectvo a zároveň rozšířily své muniční sklady, které mají v Izraeli. Seznam zbrojního materiálu odráží izraelské strategické výhledy na příští roky, které počítají i s eventualitou tzv. dlouhé války, v níž bude izraelské letectvo muset současně útočit na mnoho různých cílů.

Egypt mezitím oznámil, že vzhledem k tomu, že izraelská blokáda pásma Gazy se ukázala jako naprosté selhání, otevře Káhira svůj hraniční přechod do Gazy v Rafahu, a to na neurčito. Potíž je ovšem v tom, co si vláda prezidenta Husního Mubaraka, už od 70. let prodloužená ruka americké zahraniční politiky v regionu, pod pojmem "otevření hranice" představuje. V praxi totiž Egypt zatím z Gazy pouští ven jen lidi se stálým pobytem v zahraničí a pacienty potřebující naléhavou lékařskou pomoc, a nedovoluje, aby se do Gazy dostalo větší množství humanitární pomoci. Egypt totiž už v minulosti slíbil, že nikdy oficiálně neotevře hranice s Gazou bez souhlasu Izraele a palestinské samosprávy.


Skupina Bilderberg pred výročným stretnutím v Španielsku nanucuje verejnosti svoju agendu

9. června 2010 v 0:16 NWO, Illuminati, Bilderberg

Médiá v Európe a v západnej hemisfére, kontrolované skupinou Bilderberg, sa pred výročným stretnutím tejto skupiny v dňoch 4. až 7. júna v Sitges v Španielsku snažia presvedčiť verejnosť, aby sa zmierila s jej dvoma hlavnými cieľmi: s americkým útokom na Irán a s finančnou pomocou pre Grécko a iné krajiny Európskej únie.  

Už pred týmto plánovaným tajným stretnutím v Bilderberg v prísne stráženým hoteli Dolce v Sitges, čo je rekreačné stredisko asi 18 km od Barcelony, sa v americkom kongrese vynorila otázka výpomoci MMF peniazmi amerických daňových poplatníkov, aby bolo možné pomôcť Európe.  Kongresman Mike Pence (R-Indiana) predniesol návrh, aby MMF už neposkytoval európskym krajinám žiadne "pôžičky", kým sa všetky členské krajiny EÚ nebudú držať vlastných ústavných obmedzení, pokiaľ ide o dlh, čo máloktorá z nich robí. 

Senátor Jim DeMint (R-Južná Karolína) predložil podobný návrh v senáte.  Ale už samotná hrozba, že by sa mohol schváliť podobný zákon, donútila demokratov v senáte odsúhlasiť dodatok k finančnej legislatíve, podľa  ktorého sa zakazuje Spojeným štátom mať účasť na takých záchranných balíčkoch, u ktorých je jasné, že peniaze sa sotva vrátia späť.  Dodatok schválili hlasovaním v pomere 94:0.  

"Amerika teraz ani zďaleka nie je schopná dať do poriadku svoj vlastný fiškálny dom a toto je najhorší čas žiadať amerických daňových poplatníkov, aby si od Číny požičali ďalšie peniaze na záchranu nejakých cudzích krajín", povedal DeMint.  

Bilderbergovcami kontrolovaný Washington Post 20. mája vyzval, aby sa MMF udelili moci akéhosi "globálneho diohliadateľa".  Skupina Bilderberg zneužíva finančnú krízu v Grécku a v iných krajinách EÚ na to, aby sa MMF premenil na svetové ministerstvo financií pod správou OSN.  "To si zrejme vyžiada globálnu agentúru ako MMF" vysporiadať sa s týmto problémom, píše Post, pripisujúc ten názor Liliane Rojas-Suaréz z Centra pre globálny rozvoj.  

A vojnové štvanie skupiny Bilderberg pokračuje.  Podľa výrokov Michaila Slobodinského (na stretnutí Trilaterálnej komnisie - AFP 24. mája 2010) Rusko a Čína zhodne podporili rezolúciu, odsudzujúcu iránsky neexistujúci "jadrový program". 

Zamýšľaný izraelský letecký útok je stále ešte na stole.  

Cieľom skupiny Bilderberg a Trilaterálnej komisie je, aby Spojené štáty uskutočnili letecký útok na Irán, ktorý by financovali americkí daňoví poplatníci a zaplatili zaň aj krvou.  Izrael má jadrové zbrane už od roku 1962 a pritom nepodpísal zmluvu o nešírení jadrových zbraní a odmieta akékoľvek inšpekcie svojich inštalácií.  Obama stále vyzýva k novému "medzinárodnému poriadku" a v podobnom duchu sa niesol aj jeho prejav ku kadetom na West Point, z ktorých niektorí pravdepodobne zomrú na Blízkom a Strednom východe.  "Jedine medzinárodný poriadok, o aký sa snažíme, sa môže vysporiadať s výzvami našich čias", povedal.  Prezident, ktorý verne slúži skupine Bilderberg, na sebe nikdy nemal oblečenú americkú uniformu.  

"Nás nedefinujú hranice", povedal, stojac pri mexickom prezidentovi Felipeovi Caldaeronovi.  Odstránenie štátnych hraníc a vytvorenie "Americkej únie" spolu s Mexikom a Kanadou, to je jeden z hlavných cieľov skupiny Bilderberg.  ... 


Legendární novinářka odchází z Bílého domu kvůli výrokům o Izraeli

9. června 2010 v 0:11 Izrael a Palestína


WASHINGTON - Devětaosmdesátiletá novinářská legenda Helen Thomasová, nejdéle sloužící zpravodajka v Bílém domě, po téměř 50 letech opouští sídlo amerických prezidentů. Veteránka, která v Bílém domě zažila deset prezidentů a na tiskových konferencích tu tradičně sedávala v první řadě, doplatila na svá slova o Izraeli z konce května. Mimo jiné řekla, že Židé by měli opustit Palestinu a vrátit se do Německa a Polska. Později se za své prohlášení omluvila, dnes pak oznámila, že odchází do důchodu.

Thomasová před dvěma týdny na zahradní slavnosti v Bílém domě označila Izraelce za okupanty. "Řekněte jim, ať sakra vypadnou z Palestiny.

Nezapomínejte na to, že tito lidé (Palestinci) čelí okupaci a je to jejich země. ... (Židé) by se měli vrátit domů, do Polska, do Německa, do Ameriky a jinam," odpověděla Thomasová na otázku, zda by se nějak chtěla vyjádřit k Izraeli.

Nahrávka s novinářčinými výroky se dostala na internet a vyvolala značné pobouření. Mluvčí amerického prezidenta Baracka Obamy Robert Gibbs dnes v Bílém domě před novináři Thomasovou kritizoval. Její poznámky pronesené v Bílém domě 27. května na oslavě židovského odkazu označil za urážlivé a trestuhodné. "Samozřejmě, že, jak předpokládám, neodrážejí názor většiny lidí tady, a rozhodně ne administrativy," uvedl mluvčí.
Od novinářky se distancovala i asociace zpravodajů z Bílého domu. Krátce před její rezignací uvedla, že zvažuje, že Thomasovou připraví o čestné místo v první řadě na tiskových konferencích v Bílém domě.

Thomasová se za své vyjádření omluvila a vyjádřila nad ním politování. "(Mé výroky) neodrážejí mou upřímnou víru, že mír zavládne na Blízkém východě jen tehdy, když všechny strany pochopí potřebu vzájemného respektu a tolerance. Snad ten den přijde brzy," napsala na svých internetových stránkách. Rozruch, který se ve Spojených státech kolem jejích slov strhl, tím ale neuklidnila.

Bývalý mluvčí prezidenta George Bushe Ari Fleischer například uvedl, že by Thomasová měla opustit společnost Hearst Newspapers, pro niž v posledních letech pracovala jako sloupkařka. "Měla by přijít o práci. Jako Žida a někoho, kdo s ní pracoval a měl ji rád, mne to pobuřuje," uvedl Fleischer. Thomasová se stala zpravodajkou z Bílého domu v listopadu 1961 za prezidenta Johna F. Kennedyho.

Pracovala pro agenturu UPI, ve které strávila 57 let. Postupně v Bílém domě získala výsadní postavení. Svého zaměstnavatele opustila v roce 2000, kdy agenturu koupil korejský reverend Sun Myung Moon. Poté až do současnosti pracovala pro Hearstův mediální koncern. Na dnešní tiskové konferenci ale už místo doyenky washingtonského novinářského sboru zůstalo neobsazené.


IS-REAL-HELL

9. června 2010 v 0:06 Izrael a Palestína

Obrazová galéria izraelských masakrov, ktorých sa dopúšťa na palestínskych civilistoch. Nevhodné pre mladistvých.

Gaza Horror: Updated Large Photo Gallery of Gaza Massacre by Israel
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=12012%3E%20&aid=12012


Nové Dukazy ukazují, že vláda USA má létající talíř

8. června 2010 v 23:40 UFO fenomén

Aniž by se odhalilo příliš mnoho podrobností o mé práci, které by mohly zavést vládu k odhalení toho, kdo jsem, hodlám vám sdělit mimořádnou zprávu tohoto měsíce (červen 2007). V současné době jsem v Nevadě, tam, kde sídlí Area 51 a která je známá po celém světě kvůli UFO. Je tu dost pozorování nato, aby to zaměstnalo i ty největší organizace, ale já vám chci říci jak a kde najít roswellský disk.

Ovšemže je toto místo tajné, podle kompasu jej však najdete blízko jihovýchodní strany Mt. Charleston, která se vypíná nad Las Vegas. Od června 2007 jsem si tajně dopisoval s Projektem Disclosure ohledně místa, kde disk spočívá.

Mám vysokou hodnost u letectva. To mě umožňuje pracovat u Air Force v Nellis, což je oblast o které se předpokládá, že je tzv. "čistá" od mimozemšťanů.

Koncem května 2007, když se disk objevil, jsem napsal "hledačům velkých disků", že jim sdělím, co se tady děje. Vláda tento disk neschovává vůbec v hangáru, jak píší všechny knihy.
Existuje příliš mnoho úředníků, kteří jej hledají v budovách, kde by mohl být spatřen a vyfotografován. Drží jej nad blízkým městem, kde by mohl být spatřen pouze za použití vojenského přehledového radiolokátoru. Myslel jsem nejprve, že zavolám policii, ale jediný způsob jak jej uvidět nebo dokázat bylo pouze právě vojenským radarem, což velitelé základny nehodlali povolit. Takže, kdo by mě věřil bez důkazů?


Celý problém jsem nastínil ve strojírenské smluvní firmě z Tropicana. Zeptal jsem se jich, zdali nedědí o nějakém způsobu jak zaměřit "letadlo" bez použití radaru. Jinými slovy, kdybych neměl žádný radar, jak bych mohl najít cíl, kdyby byl přímo nad hlavou?

Jejich inženýr navrhnul přístroj "CCD imager" nazývaný též "ICX 429 ALEX View," nejlepší Sony infračervený senzor. Tento inženýr řekl, že kdyby zaměřený objekt vydával infračervené světlo a byl by v okruhu 180 km, čip senzoru by jej viděl. Na obrazovce by to nebyla velká skvrna, ale měla by se objevit jako skupinka bílých pixelů. S dobrými čočkami byste byli schopni jej přiblížit až k bodu, kdy jej CCD zachytí.


Nikomu z nich jsem neřekl, že imager chci použít k zaměření roswellského disku. Přístroj ICX 429 nebyla zakázaná technologie a můžete si jej dokonce objednat na dobírku online. Trvalo to pouze 48 hodin, než mi jej poslali rovnou do kanceláře a za pár dní jsem byl schopen zaměřit talíř bez větších potíží. Když jsem jej uviděl poprvé, vyrazilo mi to dech. Prostě "seděl" ve vzduchu bez hnutí. Nepohyboval se ani doprava, ani doleva. Dokonce ani nevypadal, že by létal. Uvědomil jsem si, že tam prostě jen visí! Ta zatracená věc se tam vznášela. Nemohl jsem tomu uvěřit. Drželo to svou pozici lépe, než jakákoli helikoptéra jakou jsem kdy viděl.

Udělal jsem několik snímků a poslal je Richardu Hallovi, Dennisu Balthaserovi a Projektu Disclosure.

První odpověď byla od Projektu Disclosure. Po krátké debatě mezi pracovníky, kteří monitorují emailovou korespondenci, poslali všechno Dr. Stevenu Greerovi. Když Greer uviděl tvar talíře, chtěl se hned setkat a chtěl cokoli, co jsem k tomu měl.

Tým Projektu Disclosure se přijel podívat na talíř až z Phoenixu. Phoenix byl totiž shodou okolností také prvním místem, kde se udělaly fotky známého "roswellského letadla", které vypadaly jako "podpatek" a které vyfotil William Rhodes v červenci 1947. O tom, ale později.
Ve dvě hodiny odpoledne začal fotograf Projektu Disclosure nastavovat imager, zatímco jsem já čekal opodál, doufaje, že disk tam stále je, abych nevypadal jako podvodník. Objekt spatřili asi ve 14:40 místního času. Chtěli hned vypálit CD. Stali se totiž prvními badateli, kteří viděli vznášet se objekt na základě předem naplánovaných nebo předem určených podmínek.

V současné době Projekt Disclosure plánuje druhou výpravu, aby vyhodnotili místo znovu, možná ještě před konferencí X-Conference v Gaithersburgu v Marylandu, která se bude konat 14. září.
Zde je seznam otázek, na které jsem odpovídal Greerovi a které se mají stát součástí svědeckých důkazů v jejich evidenci. Otázky jsou z 11. srpna 2007:

Greer: Jaká je účast na projektu ARV? Jak dlouho jste pracoval na letecké základně a jaká byla vaše hodnost?

Jsem plukovníkem AIR Force. Do záležitostí s diskem jsem se zapojil od té doby, co jej v květnu 2007 přivezli. Nejprve to ale nebylo nic, co by upoutalo vaši pozornost. Základna měla být od takových věcí oproštěna.

Greer: Jak dlouho jste na ARV byl? Měl nějaké specifické jméno nebo kód?

Má to kód. Každému operátorovi, který si toho všiml na přehledovém radiolokátoru, bylo řečeno, že je to výzkumné letadlo a aby se na to dále neptal. To je vše, co vím.

Greer: Kdy byl vyroben poprvé? Víte, odkud byl model použit ke zpětnému inženýrství a odkud byl ARV získán?

Ne. Byl jsem na projektu až když se přestěhoval sem. Nic o tom, kde to bylo dříve mi nebylo řečeno.

Greer: Je v tom lidská posádka, nebo ne?

Nikdy jsem žádné piloty neviděl.

Greer: Jaký druh pohonného systému se tu používá?

To nevím.

Greer: Má to na palubě nějaké zbraně?

Ne.

Greer: Můžete potvrdit v jaké výšce to spočívá? Pohybuje se to alespoň občas?

Disk je přibližně 18 km (10 mil) nad zemí. Je to dost vysoko na to, aby se udržel mimo dosah civilního radaru. Má to akční rádius asi 30° vpravo a vlevo, podle toho, odkud se na to díváte.

Greer: Jestliže to pravidelně létá, kde se dělaly zkušební testy?

Disk se nikdy nepřemisťuje a zkušební lety se nikdy nedělaly. To je proto, aby disk nehledalo příliš mnoho lidí. Vláda jej drží tam, kde je, aby omezila počet složek potřebných k udržení tajemství.

Greer: Proč je disk schováván v atmosféře a ne v hangáru? Jaký účel to má, mít jej nad městem?

Můžu vám říci, proč není v hangáru. Není tam schováván proto, protože by existovalo příliš mnoho bezpečnostních úniků. Do dnešního dne disk nikdo nikdy nevyfotografoval v hangáru. Slétává dolů pouze při brzkých ranních hodinách, kdy by bylo obtížné jakékoli "náhodné" vyfocení.

Greer: Fotograf se zmiňoval, že nejlepší doba pro zahlédnutí je mezi 13:30 až 16:30 odpoledne, kvůli sluneční koroně, která blokuje disk od toho, aby byl spatřen. A co před a po těchto hodinách, co zabrání tomu, aby nebyl spatřen?

Jediná věc, která tomu zabrání, je nedostatek světla potřebný k fotografování.

Greer: Existuje více jak tento nebo podobný letoun vznášející se v atmosféře, o kterém víte?

Ten jediný je zde. Nemohu vám to ale zaručit. Pokud existuje ještě jeden v Novém Mexiku nebo v Arizóně, věděl bych to.

Greer: Existuje nějaká dokumentace, o které víte, která podpírá tyto informace?

Domnívám se, že je to největší vládní tajemství a jistě je popis tohoto projektu evidován jako něco jiného, takže nikdo neví, že je to ve skutečnosti disk.

Kdyby tento projekt existoval, byl by ho dělal někdo jiný již dlouho předtím.

FOTOGRAFIE WILLIAMA A. RHODESE


Arizona, 7. července 1947

Při ranním rozbřesku 7. července 1947 udělal William Rhodes slavnou fotografii objektu ve tvaru "podpatku" severně od Phoenixu a 9. července ji uveřejnil v "Arizona Republic" a v některých dalších novinách. Tento incident si získal mnoho pozornosti od vojenské zpravodajské služby, která okamžitě, krátce nato, zabavila všechny kopie novin a i Rhodesovy negativy. Podle některých roswellských svědků byl objekt ve tvaru "podpatku" s dutinou v zadní části hrany. Rhodesovy fotografie také ukazují bílou skvrnu poblíž středu objektu, který se původně přiblížil ze západu doprovázen svištícím zvukem. Avšak po opsání třetího kruhu nad hlavou Rhodese se zvuk zcela vytratil.

Tato fakta se objevila na přední straně "Arizona Republic" a následně nato se objevila i v prvním vydání časopisu "Fate". Dále pak také v "Opinioned Oregonian" a v srpnovém čísle UFO Magazínu (vol 22. No. 8).

Rhodes řekl, že poté, co jej objekt obkroužil, odfrčel na jihozápad neuvěřitelnou rychlostí - znovu aniž by dělal nějaký zvuk - ale zanechal po sobě dvojici kondenzačních stop.
Pro Williama Rhodese, vědce samouka, začal celý incident brzo ráno 7. července, když seděl ve svém domě a uslyšel zvuk. Později řekl, že: "... si myslel, že je to létající talíř." Řekl, že si vzal brašnu na foťák a rychle vyběhl z domu, když spatřil objekt ve tvaru "podpatku" jak pluje na jihozápad. Odhadoval jej asi na 20-30 stop v průměru a pohyboval se rychlostí 100 mil za hodinu, ve výšce asi 1000 až 2000 stop (300 až 600 metrů). Měl čas udělat jen dvě fotky.
Talíře byly uveřejněny o dva dny později v novinách jako zvětšeniny v obrácené poloze a vystřiženy z fotografie. Roy Palmer z "Flying Saucer Magazine" nepřesně prohlásil, že US Army Air Force zkonfiskovala na 64000 výtisků.

O týden později, po publikování fotografií v "Arizona Republic", navštívil Rhodese agent FBI a úředník zpravodajské služby z Hamilton Camp (Kalifornie) a pokládali mu mnoho otázek ohledně jeho pozorování. Souhlasil v dobré víře, že zapůjčí fotky odborné skupině důstojníků na "vyhodnocení".

O měsíc později, když se Rhodes ptal, kdy mu fotky vrátí, odpověděli mu z Washingtonu, že to není možné. O šest měsíců později na začátku roku 1948, požádala Air Force, aby přišel na Wright-Pattersonovu základnu v Daytonu, Ohio k rozhovoru. Rhodes odmítl.
Krátce nato, se u jeho domu objevili dva členové technického leteckého zpravodajského ústředí a ptali se ho podruhé. Rhodes, unavený ze všech potíží, úředníkům oznámil, že to je naposled, co bude mluvit o tom, co viděl a vyfotil v roce 1947.

UFO magazine 2007

Preklad: Karel Rašín


Prozrazený dokument skupiny Bilderberg z roku 1955 načrtává plán jednotné evropské měny

6. června 2010 v 16:51 | Paul Joseph Watson |  NWO, Illuminati, Bilderberg

Dokument ze zasedání skupiny Bilderberg v Německu roku 1955 dokazuje, že už tenkrát - desítky let před formálním představením - diskutoval Bilderberg vytvoření Evropské unie a jednotné měny. Opět jsou tak vyvracena tvrzení historiků, že Bilderberg nemá vliv na světové události.

Dokumenty ze schůze, která se konala 23. až 25. září 1955 v grand hotelu Sonnenbichl v Garmisch-Partenkirchen v Západním Německu, byly včera zveřejněny na webové stránce Wikileaks.

Jak jsme poprvé psali v roce 2003, investigativnímu týmu BBC bylo dovoleno (mp3) nahlédnout do dokumentů Bilderberg a bylo potvrzeno, že EU a euro jsou duševním dítětem Bilderberg. Zdá se, že BBC tým studoval stejný dokument, jaký se objevil na Wikileaks.

V roce 2009 přiznal současný předseda Bilderberg, belgický vikomt Étienne Davignon, že Bilderberg pomohl vytvořit euro, když poprvé v roce 1990 představil politickou agendu pro jednotnou měnu.

Nicméně nyní prozrazený dokument ukazuje, že plány na vytvoření společného evropského trhu a společné měny existovaly desítky let před tím.

Závěrečná zpráva ze schůzky z roku 1955 hovoří o "důrazné potřebě spojit opět německé národy s národy Evropy do společného trhu."

Dokument rovněž načrtává plán "dospět v nejkratším možném čase k nejvyššímu stupni integrace počínaje společným evropským trhem.

Jen o dva roky později, v roce 1957 se narodila první inkarnace budoucího Evropského hospodářského společenství (EHS) tvořená společným trhem mezi Belgii, Francii, Německem, Itálii, Lucemburskem a Holandskem. V následujících dekádách toto společenství rostlo, až se z něj stalo oficiální Evropské hospodářské společenství - jeden z pilířů Evropské unie, která byla oficiálně založena v roce 1993.

Závěry Bilderbergu z roku 1955 potvrzují usnesení, že "zřejmě bude lepší vytvořit společný trh formou smluv, než nějakou vyšší autoritou." A skutečně. EHS bylo založeno formou smlouvy podepsané 25. března 1957 v Římě.

A stejný postup je dodržován až do současnosti. Lisabonskou smlouvu, kterou se státy zříkají obrovské části své suverenity, podepisují prezidenti a premiéři evropských zemí, namísto aby byla arbitrárně vytvořena nějakou novou autoritou - tato metoda umožňuje snáze zakrýt fakt, že vytvoření federálního EU superstátu je totalitní už ze své podstaty.

Přesto budou patrně historikové tvrdit, že myšlenka společného evropského trhu zde byla kolem roku 1950, a že Bilderberg prostě jednal o tehdejších politických myšlenkách.
Ale to stejné nemůže být řečeno o společné evropské měně, která až do roku 2002 vůbec neexistovala ve formě fyzických bankovek a mincí, a která byla poprvé oficiálně představena veřejnosti v roce 1992 v Maastrichtské smlouvě.

"Evropský mluvčí vyjádřil obavu z toho, jak dosáhnout společné měny; podle jeho názoru bude nutno nejprve vytvořit centrální politickou moc," praví se v dokumentu.
Přesně podle tohoto schématu se to také stalo. Euro nebylo zavedeno dříve než byla vytvořena centrální politická moc - samotné EU.

Dokument rovněž podtrhl potřebu dovést německy mluvící lidi do společné Evropy co nejrychleji s tím, že bez "společné Evropy" bude ohrožena budoucnost.

Účastník ze Spojených států potvrdil, že Amerika nepolevila ve své nadšené podpoře myšlence integrace, nicméně existují značné rozdíly v v tom, jak toto nadšení manifestovat. Další mluvčí ze Spojených států vyzval evropské přátelé, aby pokračovali v unifikaci Evropy a kladli při tom menší důraz na ideologické rozpory, především mají jednat prakticky a rychle.

Navzdory řadě doložitelných příkladů toho, že návrhy probírané na setkáních Bilderbergu se později měnily ve skutečné politické a geopolitické události na světové scéně, etablováni mediální historici se stále vysmívají a zpochybňují nezávislé badatele, kteří se odváží tvrdit, že sto padesátka nejvlivnějších a nejmocnějších světových zprostředkovatelů, jednatelů, bankéřů a diplomatů scházející se v uzavřeném kruhu, a projednávající budoucnost planety, se může rovnat něčemu více, než pouhému neformálnímu diskuznímu klubu, a nazývají taková podezření "konspiračními teoriemi.

A skutečně, čirá zaslepenost historiků tvrdících, že akce, která přitahuje titány vlád, průmyslu, bankovnictví, podnikatelů a akademiků, na které jsou důrazně diskutovány nejpalčivější globální problémy dne za vzájemného souhlasu nesdělovat nic médiím, nemá vliv na budoucí světové události, je tou nejsměšnější "konspirační teorii" kdy představenou.

Agenda příští schůzky Bilderberg chystané na 14. až 17, května do Vouliagmeni v Řecku už byla částečně odhalena investigativním novinářem Danielem Estulinem. Jedním z chystaných bodů schůzky je rozpoutání pomlouvačné kampaně zaměřené vůči anti-lisabonským aktivistům a politikům formou hanlivých, zesměšňujících článků v médiích. Snahou bude umlčet opozici proti superstátu EU, který Bilderberg tak pečlivě kultivuje už od svých prvních schůzek v šedesátých létech - skutečnost potvrzena vlastními vnitřními dokumenty a nikoliv konspirační teorie.


NACISTICKÉ KOŘENY ‚BRUSELSKÉ EU‘

6. června 2010 v 16:39 Európska únia
Co jste se už vždycky chtěli o bruselské EU dovědět, ale nikdo se vám to neodvážil říci!

Přinášíme Vám recenzi Vladislava Herinka knihy: NACISTICKÉ KOŘENY 'BRUSELSKÉ EU'

http://info-wars.org/wp-content/uploads/2010/04/nazi-roots_int_250px.jpg

Kdo považuje zde zobrazenou titulní stránku knihy za urážející, svůj názor po jejím přečtení zaručeně změní. Váha důkazů je natolik drtivá, že o oprávněnosti hákového kříže na tomto místě nemůže být sebemenší pochyby.

Když jsem ji sám zahlédl čirou náhodou v internetu, hledaje materiál o norimberských procesech s nacistickými válečnými zločinci, myslel jsem, že to je jen jakýsi "kunderovský žert". Rudá hvězda by se za určitých okolností snad dala považovat za dobrý začátek designu nového loga Komise EU, ale hákový kříž? Cesty boží jsou někdy nevyzpytatelné a brouzdání globální džunglí informací o to víc. Zajímal jsem se původně o odtajněné spisy norimberských procesů, především o případ Mengele, který byl, jak jsem se k svému překvapení kdysi dověděl, odsouzený v nepřítomnosti tribunálem v Norimberku za vraždu ca. 3000 židovských dvojčat a 40.000 dalších obětí, které poslal do plynu, "jen" k doživotnímu odnětí svobody. Jiní vyfasovali za méně provaz. Mimochodem jak se později ukázalo, v okamžiku rozsudku roku 1947 nebyl Dr. Mengele vzdálený od Norimberku víc než 2 hodiny jízdy autem.

Co jsem ale nakonec v archivech našel, bylo neméně otřesnější než skutečnosti o věru neuvěřitelném diletantství tehdejších německých úřadů při pokusech o jeho dopadení. Čím si osvětimský "anděl smrti" asi tak mohl být jist, když si nechal argentinskými úřady vystavit pas na jméno José Mengele (sic!), s nímž pak v 60. letech "inkognito" procházel letištními kontrolami? Hesenská zemská vláda po desetiletích spánku šípkové Růženky teprve roku 1985 vypsala na jeho dopadení na tehdejší dobu astronomickou sumu 1 milion marek, kterou zainteresované organizace navýšily o dalších 6 milionů. V době, kdy se dotyčný už 6 let zpovídal ze svých hříchů v očistci poté, co se před svými pronásledovateli prokličkoval na věčnost přes zátoku u Sao Paula, kde se r. 1979 utopil.

Nechal jsem tedy pátrání po stopách "anděla smrti", který tak rafinovaně unikl spravedlivému trestu. Nicméně stránky http://www.profit-over-life.org/index_en.html, http://www.dr-rath-foundation.org/ a http://www.relay-of-life.org/ mi to vynahradily a přinesly spoustu zajímavých novinek o postmoderních andělech a archandělech, jejichž aktivity nebyly a nejsou o nic zkázonosnější než habilitační aktivity osvětimského řezníka s tuplovaným doktorátem. Když jsem si dočetl knihu s hákovým křížem na obálce, bylo mi definitivně jasné, že to žádný kunderovský žert není.

První otázka, kterou si člověk v takovém okamžiku položí, je, jak je možné, že veřejnost se dovídá o skutečné povaze vzniku bruselské EU od nevýdělečné soukromé nadace, a ne např. z některého z veřejnoprávních médií? Nota bene 63 let po ukončení norimberských procesů se zástupci farmaceutického koncernu IG Farben a teprve v okamžiku, kdy poslední podpis Lisabonské smlouvy byl pouhou formalitou?

Je možné, že orgány Evropské unie si samy dnes už vůbec neuvědomují, z jak jedovatého substrátu 12 let po 2. světové válce vyklíčily? Odpověď na tyto otázky najdeme právě v knize mezinárodního týmu autorů Paula Anthonyho Taylora, Alexandry Niedzwiecké a Matthiase Ratha NACISTICKÉ KOŘENY 'BRUSELSKÉ EU'.

Česká veřejnost byla o vzniku, účelu a činnosti orgánů Evropské unie informována od samého počátku výlučně zástupci těchto orgánů a jakákoliv byť sebekonstruktivnější kritika na jejich adresu je vnímána jako politicky nekorektní či dokonce jako antievropská. Vzpomeňme, co se před rokem chystala podniknout skupina psychiatrů v případě, že by prezident Václav Klaus odmítl Lisabonskou smlouvu podepsat. Můžeme být opravdu zvědavi, pro koho budou tito pánové chystat svěrací kazajku, až si přečtou tuto knihu. Nicméně od června 2009, kdy byly desetitisíce stránek protokolů z norimberských procesů odtajněny a na webových stránkách resp. zdezde veřejnosti zpřístupněny, a kdy pravda o skutečné povaze bruselské EU vyšla konečně najevo, vyzní i ta sebeostřejší kritika ex post spíš jako nevinné škádlení.
Pro pamětníky a oběti přeživší holocaust není tajemstvím, že klíčovou roli v jedné z nejhorších tragédií lidstva sehrál chemický a farmaceutický koncern IG Farben, podle lokality pobočky v Osvětimi svého času nazývaný též IG Auschwitz. Ale málokterý z nich si dnes asi ještě vzpomene, že 7 kilometrů od hlavního vyhlazovacího tábora v Osvětimi se nacházel průmyslový areál o rozloze 24 km2 (8 x 3km), na němž se nacházela tehdy největší chemička světa, kterou tam mateřský koncern IG Farben postavil a kde do úmoru dřeli a v plynu umíraly desetitisíce moderních otroků a pokusných lidských morčat z celé Evropy. Vyhlídky, že by v téhle továrně na smrt přežili víc než 6 měsíců, byla nulová.

Ti nezkompromitovanější členové představenstva a dozorčí rady koncernu IG Farben byli v poválečných procesech s nacistickými zločinci odsouzeni k dlouholetým nepodmíněným trestům odnětí svobody. Co však bylo veřejnosti donedávna s ďábelskou vynalézavostí utajováno, je, že hned po odpykání trestu opět zasedli na klíčová místa v představenstvech a dozorčích radách koncernů, jež vznikly rozbitím resp. restrukturalizací původní I.G. Farben: BASF, Bayer a Hoechst.

Jeden ze zakládajících členů Evropského hospodářského společenství, organizace, z níž se Evropská unie nakonec vznikla, německý právník a prominentní nacista (člen NSDAP 1933 - 45) prof. dr. Walter Hallstein např. roku 1939 jako univerzitní profesor a člen Svazu "ochránců práva" - samozřejmě nacistického - veřejně podpořil norimberské rasové zákony a rasistickou pseudofilozofii "krve a půdy". Poté, co Hallstein dotazník, po válce mu předložený Američany v rámci procesu denacifikace, padělal a veškeré své nacistické aktivity nejen že popřel, ale dokonce se snažil vyvolat dojem, že i on sám se stal 'obětí nacizmu' (v knize najdeme fotokopii dotazníku), se roku 1957 stává prvním a zakládajícím prezidentem Evropské komise. Na fotce z r. 1957 dokumentující podpis tzv. "Římské smlouvy", jejímž logickým vyvrcholením je ta "Lisabonská", sedí tento 'vlk v rouše beránčím' hned vedle prvního poválečného západoněmeckého kancléře Konráda Adenauera. Stejně jako dnes jeho nástupci, i on úřadoval bez demokratické kontroly 10 let jako prezident Evropské komise, čímž položil základní kameny, na nichž pochybné a nedemokratické struktury 'bruselské EU' dodnes fungují.

Dalším nacistou v Norimberku odsouzeným za válečné zločiny a otrokářské aktivity koncernu IG Farben byl Fritz Ter Meer, jenž roku 1956 po odpykání trestu přesedl z vězeňské pryčny rovnou na křeslo předsedy správní rady koncernu BASF. I on je dnes považován za jednoho z architektů korporativní moci 'bruselské EU'.

A jak se říká, do třetice všeho dobrého, v Norimberku obžalovaný, ale zázrakem trestu uniknuvší Carl Wurster, který se už roku 1952 stal v nově založené chemičce BASF předsedou správní rady. Také on je považován za jednoho z 'otců zakladatelů EU'. Do roku 1945 člen dozorčí a správní rady firmy DEGESCH, Deutsche Gesellschaft für Schädlingsbekämpfung, Německé společnosti pro potírání škůdců (rozuměj "hmyzu"), pobočky koncernu IG Farben, která vlastnila mimo jiné i patent na výrobu neblaze proslulého insekticidu Zyklon B. Ten, jak známo, se skvěle osvědčil ve vyhlazovacích táborech i při potírání milionů židovských "škůdců". Carl Wurster se po válce celá desetiletí navíc profiloval i v roli zákulisní deus ex machina evropské integrace a jako mimořádně vlivný lobbyista chemického průmyslu a poradce špičkových politiků ve Spolkové republice. Především dlouholetý kancléř Helmut Kohl, pro něhož se r. 1959 stalo místo referenta ve Svazu chemického průmyslu v Ludwigshafenu odrazovým můstkem jeho závratné politické dráhy, si Wursterova poradenství velmi vážil. Mimochodem jedno náměstí v centru města dodnes nese jméno tohoto prominentního poradce. Na níže citované webové stránce lze shlédnout autentické archivní dokumenty, např. projev hlavního žalobce v norimberských procesech s válečnými zločinci v koncernu IG Farben, Telforda Taylora, včetně videozáznamů z norimberských procesů, uložených v archivu Stevena Spielberga v Muzeu na památku obětí holocaustu ve Washingtonu. Na stráncezde, se dočteme další podrobnosti, jimž uvěřit také nebude lehké. Zvlášť pamětníci, šest desetiletí krmení báchorkami o vznešených pohnutkách a cílech evropského sjednocení pod modrou vlajkou s dvanácti kruhově seskupenými žlutými hvězdami, si budou připadat jako v Jiříkově vidění.

Dovolím si na tomto místě nabídnout výňatek z úvodu této pozoruhodné knihy, jejíž česká verze se připravuje.
?

V knize Nacistické kořeny 'bruselské EU' vás budeme informovat o věcech, jimž mnozí čtenáři zpočátku nebudou - z pochopitelných důvodů - ochotni uvěřit. Budou si patrně říkat, že kdyby tak dalekosáhlé, v této knize dokumentované historické údaje byly skutečně pravdivé, určitě by se o nich bývali doslechli už dřív. http://www.relay-of-life.org/Ale právě z toho důvodu považujeme za svou povinnost čtenáře nejen povzbudit, aby si tuto knihu z naší webové stránky stáhli, ale aby naši stránku navštěvovali a dokumenty ze zdrojů na ní uvedených studovali.
Téměř tři čtvrtě století byl svět udržován v klamné představě, že 2. světovou válku má na svědomí jakýsi uvřískaný psychopat Adolf Hitler se svou suitou rasisticky motivovaných magorů, nacistů. Skutečnost je ale jiná: 2. světová válka byla především dobyvačnou válkou, která probíhala v režii petrochemického a farmaceutického koncernu, jehož cílem bylo ovládnutí multibilionového globálního trhu v oblasti vznikajících patentovaných chemických výrobků.

Oficiální dokumenty amerického Kongresu a tribunálu s válečnými zločinci v Norimberku jednoznačně dokazují, že 2. světová válka byla tehdy největším a neblaze proslulým petrochemickým a farmaceutickým kartelem své doby, německým IG Farben, jehož součástí byly firmy Bayer, BASF, Hoechst a další chemičky, z logistického a technického hlediska nejen připravována, ale především umožněna. Jak obžaloba v Norimberku nakonec jednoznačně prokázala, bez zmíněné účasti koncernu IG Farben by ke 2. světové válce ani nemohlo dojít.

V této knize se dále dovíte, že už 1. světová válka, druhá největší tragédie 20. století, byla ve skutečnosti prvním pokusem o světovládu, iniciovaným zástupci těch samých korporačních zájmů. Navíc poté, co oba pokusy o vojenské podmanění Evropy a celého světa selhaly, zmíněný petrochemický a farmaceutický Kartel investoval do třetího pokusu: dobýt Evropu ekonomicky a politicky nastolením loutkové 'bruselské EU'.

Proto vůbec nepřekvapuje, že nábor klíčových aktérů pro bruselskou EU probíhal v líhních technokratů, kteří už měli plány pro poválečné uspořádání Evropy připravené - pod kontrolou koalice nacistů a Kartelu. Tato kniha vám poslouží jako úvod k pochopení pohnutek a strategie satrapů tohoto kartelu, kteří se po válce jednoduše převlékli z vojenských uniforem do elegantních šedých obleků, přičemž jejich metody a cíle nedoznaly změny hodné zmínky. Nejznámější z nich byl Walter Hallstein, první prezident tak zvané 'Komise Evropské unie'.

Odpověď na otázku, proč jste vlastně ještě nikdy neslyšeli o těchto otřesných skutečnostech, je v podstatě jednoduchá: po roce 1945 Kartel investoval stovky miliard dolarů do dezinformační kampaně, jejímž prvořadým cílem bylo, přepsat evropské a světové dějiny a zahladit tím stopy své zločinecké minulosti. Tato nesmírně nákladná kampaň, zastírající korporační původ obou světových válek, byla evidentně podmínkou třetího pokusu Kartelu o dobytí a kontrolu Evropy - tentokrát pod vlajkou bruselské EU.

Kartel byl nepochybně zainteresován na tom, aby s pomocí bruselské EU získal kontrolu nad Evropou, aniž by temný původ sadby, z níž vzklíčila, vyšel najevo. Tento plán, jak vidno, nakonec selhal. Zveřejnění naší knihy a desetitisíců autentických dokumentů znamená, že experimentu bruselské EU zvoní hrana. Žádný demokrat, žádná organizace, žádná politická strana teď už nebudou moci podpořit třetí pokus o dobytí Evropy.

Tato kniha je zároveň jedinečnou šancí pro politiky a politické strany, kteří Kartelu doposud sedaly na vějičku a bruselskou EU podporovali, aniž by měly sebemenší potuchy o jejím původu nebo chápali její skutečný záměr. K těm bohužel patří i 27 hlav států, které svým podpisem 'Lisabonskou smlouvu' stvrdily, přičemž většina z nich si neuvědomovala, že tím zároveň schválila i 'zmocňovací zákon', jímž Kartelu a jeho satrapům spadla kontrola Evropy do klína. Tito politikové a politické strany teď mají jedinečnou příležitost toto 'nedopatření ' napravit a podporu modelu Evropy, vybudovaném na lži a klamu, veřejně odvolat.

Dovolujeme si čtenáře povzbudit a požádat je, aby nám pomohli šířit poselství této knihy dál - v rodině, mezi přáteli, kolegy v práci a ve svém bezprostředním okolí, v obci. Navíc je naléhavě žádáme, aby své politické zástupce na lokální, regionální, národní a nadnárodní úrovni konfrontovali s informacemi v této knize obsažené. Tím je postaví před dilema: buď i nadále strkat hlavu do písku a tím bezhlavě podporovat nastolení diktatury korporačních zájmů v Evropě, nebo se rozhodně postavit za demokracii, zdraví a životní zájmy milionů Evropanů. To, k jakému rozhodnutí vaši politici ve svém postoji k bruselské EU dospějí, bude nejdůležitějším zásadním rozhodnutím jejich politické dráhy.

Poté, co poslední pokus Kartelu o kontrolu Evropy roku 1945 selhal, jednou z nejčastěji uplatňovaných výmluv jeho politických satrapů bylo, že o tom "nevěděli". Po zveřejnění této knihy už ale žádný politik nebude moci něco takového tvrdit a pokračovat v podpoře 'bruselské EU'.
Čeho je teď z historické perspektivy nejvíc zapotřebí, je, aby lidé začali konečně jednat. To je obzvlášť naléhavé, protože politici v mnoha evropských zemích se nechali korporačními zájmy petrochemického a farmaceutického Kartelu natolik zmanipulovat, že už přestali být nezávislými reprezentanty zájmů svých voličů. Budoucím garantem svobody, demokracie a nezávislosti evropských národů se nyní může stát jedině široké, lidové hnutí.

http://img.youtube.com/vi/Kk09_1b8pzU/0.jpg

http://aftermathnews.files.wordpress.com/2007/11/eu_nazi_soviet_.jpg

http://brianakira.files.wordpress.com/2009/03/eu-nazi-flag1.gif

http://4.bp.blogspot.com/_i8FwMhaHO7M/StE95NikeYI/AAAAAAAABgA/JC8m-WAS3i0/s400/eu+nazi+flag.gif


Bilderberg 2010 – reportáž z místa činu (1)

6. června 2010 v 16:36 NWO, Illuminati, Bilderberg
Bilderberg 2010 – reportáž z místa činu (1)

Reformy.cz:

Nejdříve krátce o Bilderbergu:
  • Každoroční přísně tajné setkání světových elit se tento rok koná v španělském malebném městě Sitges.
  • Mezi členy setkání patří američtí prezidenti a předsedové komisí EU a zástupci ropných a mediálních koncernů.
  • Američtí představitelé se těchto schůzek účastní i přesto, že jím to výslovně zakazuje americký zákon Logan Act, podle které jsou tajné schůzky představitelů USA trestným činem.
  • První setkání skupiny Bilderberg proběhlo v roce 1954 v Nizozemském hotelu Bilderberg, podle kterého se skupina jmenuje.
  • Prvním předsedou skupiny Bilderberg se stal bývalý vysoce postavení člen SS - nizozemský princ Prince Bernhard
  • Mezi prominentní členy Bilderberg skupiny patří David Rockefeller - zakladatel Trialterální komise (členové Telička, Vondra, Švejnar), čestný předseda Rady pro mezinárodní vztahy (CRF), jehož fondy financovali vznik OSN i ústavy nacistické rasové hygieny.
  • Současný předseda Bilderberg skupiny se v rozhovoru pro internetové noviny EUobserver pochlubil, že Bilderberg skupina hrála zásadní roli při vytváření společné evropské měny Euro.
  • Cílem Bilderberg skupiny je jedna světová korporátní vláda, která má být dosažena prostřednictví postupné regionální integrace (EU, NAFTA…) a následné zapojení těchto regionů pod jednotnou správu OSN.
  • Daniel Estulin, autor knihy "Skutečný příběh skupiny Bilderberg" vystoupil na základě pozvání evropské frakce Evropa svobody a demokracie (EFD) 1. června na půdě evropského parlamentu. Jeho vystoupení neslo název "Směrem ke globální vládě s.r.o.". Celé vystoupení najdete na našich překladatelských stránkách www.mustwatch.eu. Prosíme o pomoc s přepisem anglických titulků a překladem do češtiny
Reportáž z místa konání konference:

Tak jsme po dlouhé jízdě dorazili do malebného městečka Sitges. Sitges je nejenom zajímavé setkáním skupiny Bilderberg, ale je to také


Na pláži jsme kromě Gayů potkali také českého umělce, který se v Sitges živí tvorbou soch z písku - můžete vidět jeho vizi Bilderbergu
jedno z hlavních evropských Gay turistických center. To jsem si v průvodci přečetl a byl jsem na to připraven, ale páry Gayů projíždějích skrz město v růžových broucích oblečení do růžových námořnických oblečků mě přeci jenom trochu vyvedli z rovnováhy.

Předtím, než jsme se jeli ubytovat do naše kempu, který s areálem hotelu Dolce přímo sousedí, jsme se pokusili do přísně střeženého hotelu vjet autem. Samozřejmě nás patrola policistů dovnitř nepustila, za to nám den poté jejich kolegové důkladně prohledali celé auto.

Areál Hotelu Dolce chrání odhadem 200 uniformovaných policistů a 200 tajných policistů. Bydlí s námi dokonce i v kempu. Když jsem včera chtěl hotel z kempu vyfotit hned ke mě přiskočil jeden tajný policista s tím, že pokud si hotel vyfotím, tak mi kameru zabaví. Nad hlavami nám neustále krouží helikoptéra vybavená kamerou. Zatím se nám nepodařilo zjistit, jestli je španělská policie skupinou Bilderberg najatá nebo chrání skupinu "gratis". Fotograf pracující pro nezávislého reportéra Charlieho Skeltona (bydlí v bungalovu hned vedle nás), který píše pro britské noviny Independent, byl zatčen na 32 hodin do vazby. Jiní novináři byli nuceni mazat obsah svých kamer a fotoaparátů.

Protestující z Německa u vjezdu do hotelu

Na internetu se objevil seznam účastníků tohoto roku. Vypadá to, že tento rok se nebude účastnit nikdo z České republiky. Na základě fotografii z letiště se nám podařilo potvrdit několik z nich.

Tento rok poprvé zavítala na Bilderberg i větší média (RT, CNN, The Independent), ještě před deseti lety byste o


setkání v médiích nenašli jedinou zmínku.  Stejně jako všichni ostatní tyto média pouze čekají před hlavní branou hotelu, jestli se jím podaří přes černá skla zachytit přijíždějící hosty. Žádná tisková konference Bilderbergu se totiž nekoná. Ještě dnes, když například na stránkách největší světové tiskové agentury Reuters zadáte hledat slovo Bilderberg, tak nic nenaleznete. Hlavní mediální řetězce totiž uzavřeli nepsanou dohodu, že o Bilderberg skupině psát nebudou.
Kompletní seznam přítomných médií:

- The Independent (britské noviny)
- El Periodico de Catalunya (španělské noviny)
- TVE National Broadcasting
- EFE Chanel International
- T5 Spanish TV
- Antena 3 TV Spanish TV
- CNN+ (španělská verze)
- TV3 Gallart Televisiion of Catalunia
- La Sexta TV
- Kuerto TV Gruppo Prisa
- Russia Today
- USD France
- Independent Filmers
- AFP American Free Press

Přítomni jsou také zástupci organizace We Are Change z Anglie, Belgie, Německa, Rakouska, Slovinska, Švýcarska a České republiky.

Interview s Jimem Tuckerem

Včera se konala v hotelu na pláži tisková konference Jima Tuckera autora knihy "Deniček skupiny Bilderberg". Na konferenci dorazil také Daniel Estulin. S oběma jsme natočili interview, které Vám po našem návratu zprostředkujeme.Odborníci na prasečí chřipku byli placení farmaceutickými společnostmi

6. června 2010 v 16:17 Pandémia chrípky, očkovanie

Vědci, kteří vypracovali předpisy pro Světovou zdravotnickou organizaci, které vládám doporučily, aby nakoupily obrovské množství vakcín proti prasečí chřipce, dostali předtím zaplaceno od farmaceutických společností, které na prodeji vakcíny vládám vydělaly. Uvádí to zpráva British Medical Association a Bureau of Investigative Journalism. Předpisy pro Světovou zdravotnickou organizaci vypracovali tři vědci, kteří předtím dostali honoráře za jinou práco pro firmu Roche, která vyrábí Tamiful, a GlaxoSmithKline, která vyrábí Relenzu.

Podle finančních analytiků vydělaly farmaceutické společnosti z prodeje těchto léků až 7 miliard dolarů. Některé země, jako Polsko, se odmítly podřídit panice a vakcíny nekoupily. Naproti tomu Británie za vakcíny proti prasečí chřipce vydala až 1 miliardu liber. Britská vláda zahájila vyšetřování okolností tohoto případu.

Rada Evropy vydala v pátek zároveň ostře kritickou analýzy, v níž poukazuje na nedostatek otevřenosti ohledně plánovaní opatření proti pandemiím.


Irán se zbavuje 45 mld kolabující evropské měny, vymění je za zlato a dolary

6. června 2010 v 16:14 FED, peňažné otroctvo
Paul Joseph Watson
Státy Zálivu také začínají utíkat z kolabující jednotné měny


Centrální banka Iránu se chystá zbavit 45 miliard euro, výměnou za zlato a dolary, jak se státy Zálivu také připravují na úprk z nemocné jednotné měnu, uprostřed dluhového zmatku v Evropě, který hrozí dezintegrací celého regionu.

Podle internetové stránky íránské státní Press TV již centrální banka Iránu začala s konverzí svých eurových rezerv do zlata a dolarů, jako reakci na "klesající spirálu" eura, jako prvním krokem třífázového opatření, jak z této měny utéct.

Zpráva také tvrdí, že státy Zálivu také začínají s konverzí svých eurových rezerv do dolarů a zlata, protože někteří předpovídají, že jednotná měna by se příští rok mohla propadnout na paritu s americkým dolarem.

"Toto nové rozhodnutí přichází v době, kdy finanční krize, která začala v USA asi před dvěma roky, vyústila do silného znehodnocení dolaru, což přinutilo íránskou vládu, aby nařídila nahrazení dolaru v devizových rezervách země eurem," dodává zpráva.

To je vše z doby, kdy firmy v New Yorku akceptovaly platby v euro, jak tato měna začala převládat nad poraženým americkým dolarem.

Evropská centrální banka v posledních dnech s měnovými trhy nestoudně manipulovala, ve snaze zachránit euro, které bylo ve volném pádu.

Když se včera propadlo na 1,2111, zaznamenalo euro vůči dolaru rychlé zotavení, a vzrostlo zpět na 1,2339, což je denní pohyb 250 pipsů a ukazuje to na jasnou intervenci, která má "všechny znaky opilého keynesiánce na setkání rakouských ekonomů", uvádí Zero Hedge.
Ale zatímco intervence centrální banky by v minulosti měnu nahoře několik dní nebo týdnů, euro se okamžitě opět propadlo, což naznačuje jasnou krizi důvěry a to, že tato měna se nachází v konečném ústupu.

Zlato dosáhlo v posledních měsících rekordní výše vůči všem hlavním měnám, protože zůstává jediným uchovatelem bohatství v době ekonomického chaosu a znehodnocujících se nekrytých peněz.

Poptávka po drahých kovech opět dosahuje horečnaté fáze, kdy americká mincovna oznámila, že prodala v květnu 190,000 jednouncových zlatých mincí American Eagle, největší množství za jediný měsíc za 11 let.

Kupující v Evropě rovněž zoufale spěchají s nákupem skrovného množství dostupného zlata, kdy řecká centrální banka nyní prodává jednouncové mince za ekvivalent 1700 dolarů, téměř o 500 dolarů nad spotovou cenou.
"Dokud budou vlády pokračovat v boji se spirálovitě se vršícími dluhy a budou nuceny nahodit tiskárny, zlato bude měny nadále překonávat, situace, která se pravděpodobně nijak brzy neznění," napsali jsme 30. dubna.

Nyní zlatí býci, jako Peter Schiff, předpovídají neuvěřitelné - že zlato by se mohlo vyšplhat na 10,000 dolarů za unci, jako důsledek dramatického propadu v dodávkách, v důsledku toho, že se těží výrazně méně zlata. Těžební společnosti nyní musí vrtat až do hloubky 2,3 míle, aby se k tomuto žlutému kovu dostali, na místech jako Jižní Afrika, zatímco centrálním bankám stačí pouze stisknout tlačítko, aby zvýšily zásoby znehodnocujících se nekrytých peněz.


Aktivisté z napadené flotily byli stříleni do hlavy z bezprostřední blízkosti

6. června 2010 v 15:36 Izrael a Palestína

Pitva devíti tureckých občanů, kteří zahynuli při izraelském útoku na aktivistickou flotilu směřující do Gazy, ukázala, že byli zasaženi celkem třiceti projektily ráže 9 milimetrů; mnoho z nich bylo vystřeleno z bezprostřední blízkosti, informuje Guardian.

Devět tureckých mužů na palubě lodi Mavi Marmara bylo podle tureckého pitevního nálezu zasaženo celkem třicetkrát, a pět z nich bylo zabito v důsledku poranění hlavy způsobeného střelbou.

Šedesátiletý Ibrahim Bilgen byl čtyřikrát zasažen - do spánku, do prsou, do boku a do zad. Devatenáctiletý Fulkan Dogan, který měl také americké občanství, byl střelen pětkrát ze vzdálenosti menší než 45 centimetrů do tváře, do týla, dvakrát do nohy a jednou do zad. Dva další muži byli střeleni čtyřikrát, a pět z devíti obětí bylo zasaženo buď do týla, nebo do zad, prohlásil Yalcin Buyuk, místopředseda turecké rady pro forenzní medicínu.

Zdá se, že během nejkrvavější části útoku izraelského komanda střelili izraelští vojáci každou minutu jednu osobu. Jeden muž byl zastřelen do týlu ze vzdálenosti 60 cm a jiný byl zastřelen kulkou mezi oči. Kromě 9 mrtvých bylo postřeleno dalších 48 osob a šest aktivistů zůstává nezvěstných, takže počet mrtvých zřejmě vzroste.

Nové informace o způsobu a intenzitě zabíjení zpochybňují izraelské tvrzení, že izraelští vojáci prý stříleli jen v sebeobraně.

"Vzhledem k velmi znepokojujícím důkazům, které jsou v přímém rozporu s linií izraelských médií a z nichž vyplývá, že Izraelci se k tomuto incidentu stavějí velmi selektivně, je nyní nutně zapotřebí, aby došlo k mezinárodnímu vyšetřování této záležitosti," řekl britský poslanec Andrew Slaughter, člen nadstranické parlamentní skupiny pro Británii a Palestinu.
Izrael uvedl, že počet kulek v těle mrtvých osob nezpochybňuje skutečnost, že "izraelští vojáci stříleli v sebeobraně".

V sobotu se v Londýně bude konat demonstrace protestujících z celé Británie, kteří budou požadovat, aby se Izrael zodpovídal ze svých činů.

Irská loď Rachel Corrie, kterou podporují členové hnutí Free Gaza, pokračuje v plavbě směrem ke Gaze. Yossi Gal z izraelského ministerstva zahraničí konstatoval, že si "Izrael nepřeje konfrontaci", ale požádal, aby loď polula do Ashdodu, nikoliv do Gazy.


Bilgerberg pokládá lidi s „příjmy“ za hrozbu pro své plány

6. června 2010 v 15:18 NWO, Illuminati, Bilderberg

Šokující rozhovor mezi organizátory konference Bilderberg, zaslechnutý novinářem z London Guardian, odhaluje, že elitáři, kteří se právě scházejí v hotelu Dolce Sitges ve Španělsku, vidí lidi "s příjmy" jako ohrožení svých aktivit, což vyzdvihuje fakt, že záměr globalistů je oslabit střední třídu a snížit životní úroveň. 

Detaily rozhovoru byly zveřejněny na blogu Charlieho Skeltona, novináře, který jako poslední opustil hotel Sitges před zahájením schůzky Bilderbergu. http://www.guardian.co.uk/world/blog/2010/jun/03/bilderberg-spain-charlie-skelton

Zvyšující se uvědomění, mediální zveřejňování a protesty namířené proti skupině Bildeberg tuto tajnou organizaci děsí, protože globální probouzení ohledně aktivit nového světového řádu se stále zrychluje.
Během Rady o zahraničních vztazích v Montrealu minulý měsíc prominentní člen Bilderbergu Zbigniew Brzezinski měl ke kolegům elitářům přednášku o tom, jak nebezpečí "globálního politického probuzení" ohrožuje plány hnutí na vytvoření jediné světové vlády. http://www.prisonplanet.com/brzezinski-decries-global-political-awakening-during-cfr-speech.html .

"Poprvé v celé lidské historii je lidstvo politicky probuzené - to je zcela nová realita - po většinu lidské historie tomu tak nebylo," řekl Brzezinski, a dodal, že lidé se stávají vědomými "globálních nerovností, nespravedlností, nedostatku respektu a vykořisťování."

Podobné pocity byly vyjádřeny organizátory schůze Bilderbergu ve Španělsku tento týden, podle novináře Charlie Skeltona z London Guardian, který ve svém nejnovějším článku podává detaily o fascinujícím rozhovoru mezi Bilderbergy, kteří jsou zjevně stále rozrušeni tím, jak hlasitě na ně megafonem křičel Alex Jones na schůzce v r. 2006 v Ottawě, Kanada.

"Oni byli velmi blízko hotelu," řekl jeden. Druhý vypadal šokován a zeptal se: "Pokusili se někdy zaútočit?" Potřesení hlavou a odpověď: "Ne, ale bylo to velmi hrozivé". A třetí se přidal: "To je negativní stránka bohatého státu. Lidé mají dost prostředků, takže to mohou dělat - je to permanentní hrozba."
Z tohoto krátkého útržku konverzace můžeme vyvodit dvě velmi důležité věci.

Za prvé, Bilderbergové nesnášejí, když se jim věnuje pozornost, a zuří kvůli snahám aktivistů, v kombinaci s šířením Internetu jako nezávislého mediálního prostředku, což vrhlo v posledních letech více světla na jejich tajné intriky. Nyní se velice obávají toho, že budou zcela odhaleni a že protestujících budou tisíce, namísto současných desítek aktivistů, kteří každoročně oficiálně protestují. Nedávná shromáždění v Turecku a Řecku přitáhla stovky protestujících, ale jestliže si více lidí uvědomí fakt, že Bilderberg má větší vliv na světové události než G20, celá jejich existence bude ohrožena, protože jejich setkání budou neustále narušována.

Za druhé, organizátor Bilderbergu, který žertoval s faktem, že "lidé mají dostatečné příjmy", aby mohli cestovat tam, kde se scházejí Bilderbergové, a protestovat proti jejich aktivitám, nám říká vše, co potřebujeme vědět o podstatě jejich činnosti. Tito elitáři nemohou vystát skutečnost, že několik lidí z té nemyté masy stále ještě má dost finančních prostředků, aby prosazovalo svá práva, a proto se globalisté tolik snaží snižovat jejich životní úroveň vyššími daněmi, přísnými opatřeními a odvody z CO2, které se připočítají ke spotřební dani.

Elita vidí prosperující střední třídu, a dokonce i ty, kteří stěží vycházejí s příjmem, jako "hrozbu" pro svůj mocenský monopol. Svým slibem "postindustriální revoluce" http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/6247199.stm , spojené se "zelenou ekonomikou, která ve skutečnosti ochromí prosperující ekonomiky" http://www.prisonplanet.com/rand-paul-savages-obamas-catastrophic-green-economy.html doufají v to, že uvedou populaci do takového stavu, že jejich hlavním zájmem nebude protestovat proti 200 elitářům, kteří se scházejí v luxusním hotelovém středisku, ale budou se zajímat prostě o to, kde sehnat další jídlo.

Jak zdůrazňuje Skelton, jedinou hrozbou pro Bilderberg je, že lidé zjistí, co se ve skutečnosti děje za jejich zavřenými dveřmi.http://www.guardian.co.uk/world/blog/2010/jun/03/bilderberg-spain-charlie-skelton

"Co je to za hrozbu? Tito lidé, kteří se zajímají o nespravedlnost světa, by mohli rozvinout transparent nad policejním kordonem. Mohli by vykřičet svůj hněv nad šíleností zisky hromadících nadnárodních korporací, jejichž předsedové popíjejí pivo s našimi zvolenými členy vlády. To je ta permanentní hrozba. Dovolte, abych si odplivl." http://www.guardian.co.uk/world/blog/2010/jun/03/bilderberg-spain-charlie-skelton

Podívejte se na klip s jedinou věcí, které se Bilderbergové hrozí - veřejné odhalení - a obzvláště megafonu Alexe Jonese a všech protestujících, kteří věnují pozornost letošnímu shromáždění zločinných plutokratů v Sitges ve Španělsku.
Je Měsíc černobílý?

6. června 2010 v 15:12 Vesmírny program

Je to zvláštní, ale kvalitní fotografie Měsíce jsou poměrně těžko k sehnání. A navíc jsou téměř všechny černobílé. A i ty, které se prezentují jako barevné, ukazují Měsíc pouze v odstínech šedé. Je možné, aby vesmírné těleso postrádalo barvy? Náš Měsíc je nám nejbližší těleso, a přesto ho tak málo známe. Dalo by se čekat, že bude do dnešní doby pomocí satelitů povrch Měsíce zmapován do největších detailů, tak jako je mapován povrch Země. Současná technika je přeci natolik vyspělá, že by se daly pomocí satelitu na oběžné dráze číst noviny. Rozlišení fotografií pořizovaných z vesmíru je obrovské, o kvalitě barev nemluvě.


Přesto, když vyhledáme fotografie Měsíce na stránkách NASA a ESA, najdeme až na výjimky šedé, nevýrazné obrázky.


Zdání bezbarvosti Měsíce podtrhují zejména fotografie z misí Apollo. V dnešní době už jsou ovšem pochybnosi ohledně jejich pravosti. Rozbor snímků spíše ukazaje na to, že jsou to padělky pořízené ve studiu. (Dobrý je dokumentární film What happened on the Moon (Co se stalo na Měsíci)).

Některé fotografie vypadají, jakoby byly vytvořeny spojením barevných a černobílých snímků, některé vypadají celkově nedůvěryhodně. Je možné, že se skutečně jedná o podvrh a šedý prach na snímcích nemá nic společného se skutečným měsíčním materiálem.


Celkem zajímavý je projekt Clementine, na jehož základě byla vytvořena virtuální mapa Měsíce, která posloužila i k vytvoření virtuální mapy Google Moon-obdobě Google Earth. I tyto mapy jsou ale černobílé. Nebo je Měsíc samotný černobílý?
Když se podíváme na fotografie jiného vesmírného tělesa-Marsu, rozdíl je neskutečný. Přestože je Mars nesrovnatelně dále a je méně prozkoumaný, nebyla k němu vyslána lidská posádka a celkově by se dalo očekávat, že pořizování dat zde bude obtížnější než v případě našeho blízkého souputníka, tak fotografie Marsu máme i velmi detailní a sytě barevné.


Nedostatek kvalitních fotografií Měsíce se zdá být podezřelý. Není nám úmyslně zkreslována skutečnost za nějakým účelem? Možná černobílý Měsíc nevyvolává tolik zájmu a tím i otázek. Možná je pro někoho příhodnější udržovat povědomí o něm jako o šedém, mrtvém, chladném tělese.

Přesto i v archívech NASA se navzdory všem šedivým obrázkům nachází i jeden barevný, pořízený sondou Galileo, když na své pouti míjela Měsíc. Oproti předchozím snímkům, například těch získaných sondou Clementine, zde oplývá řadou barevných odstínů od nahnědlé po nazelenalou a některé krátery navzdory očekávání nejsou bílé, nýbrž září modro-bílým světlem. Jedná se o první snímek ve skutečných barvách? Co si máme myslet o těch předchozích?


Nakonec jsem při pátrání narazil na ten nejzajímavější snímek. Je barevný a Měsíc je na něm v největším rozlišení, jaké jsem kdy viděl. Ten snímek nebyl pořízen NASA, ale amatérským astronomem pomocí dalekohledu ze Země!

Je na stránce http://www.thelivingmoon.com/43ancients/02files/Moon_Images.html a vznáší další závažné otázky: Jaktože nejlepší snímek Měsíce pochází od amatérského astronoma a ne od bohatě financovaných vesmírných agentur s nejlepší dostupnou technikou? Jaké barevný Měsíc skrývá tajemství?


Na obrázku je nalevo snímek z Clementine, napravo zmíněný barevný z Galileo

Ladislav Zelinka


Odkazy:

(1) www.nasa.gov
(2) www.esa.int/
(3) www.thelivingmoon.com/43ancients/02files/Moon_Images.html
(4) www.nrl.navy.mil/clm/
(5) en.wikipedia.org/wiki/Satellite#Spacecraft_bus_or_service_module
(6) www.mapy.cz
(7) moon.google.com nebo www.google.com/moon/


Mesačný podvod: Striebristý? Nie!

6. června 2010 v 15:11 Vesmírny program

kp.ru | Akej farby je mesiac? Zdanlivo hlúpa otázka. Je predsa vidieť na nebi. Striebristý, miestami šedý. No len z diaľky. Z takej vzdialenosti, ako my pozeráme na Mesiac, je také akékoľvek kozmické teleso bez vegetácie, atmosféry, vody a bude sa trblietať odrážajúc slnečné svetlo. Iná vec je naša planéta - prebleskuje bielymi oblakmi a modrými oceánmi. Ak sa pozrieme na fotky, ktoré nasnímali americkí astronauti, keď pristáli na Mesiaci, tak aj zblízka je buď biela alebo šedo-striebristá, na slnku a v tieni tmavá. Slovom čierno-biela - ako v starom kine.


NASA z nejakého dôvodu skrýva skutočnú farbu nášho suseda

Je zvláštne, že na snímkach je Mesiac úplne bez farby. Je vylúčené, aby miestna pôda bola všade rovnako šedá, - nechápe známy výskumník anomálnych javov Joseph P. Skipper a podozrieva NASA z podvodu, ktorý zo záhadných príčin trvá už veľa rokov. Podľa Skippera podvod spočíva v tom, že sú všetky mesačné snímky, vystavené na oficiálnych stránkach s voľným prístupom - upravené. Z nejakých dôvodov bola z povrchu Mesiaca odstránená skutočná farba objektov.

Je Mesiac hnedý?Bádateľ nedávno našiel snímok, ktorý potvrdil jeho konšpiračnú teóriu. Na stránke NASA sa nachádza obrázok: http://history.nasa.gov/alsj/a17/AS17-134-20387HR.jpg
Na fotke je Eugene A. Cernan - veliteľ posádky «Apollo-17» (http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/serial-posledny-clovek-na-mesiaci, pozn. red.), ktorý bol na Mesiaci v decembri roku 1972. Vystúpil spolu s pilotom lunárneho modulu Harrisonom H. Schmittom.
Cernan umiestňuje americkú zástavu a sám seba fotografuje držiac kameru v natiahnutej ruke. Schmitt chodí okolo lunárneho modulu, ktorý sa nachádza pred Cernanom.
Zástava aj skafander astronauta sú jasné a farebné. A mesačný povrch - čierno-biely. Ako obyčajne.
Ale pozor! Pozrite sa na sklo helmy. V nej sa odráža lunárny modul aj povrch, na ktorom stojí.
Snímok z paluby «Apolla-10»: východ blankytnej modrej Zeme nad hnedým Mesiacom.
Povrch je hnedý. A to je pravá farba Mesiaca.

- Neviem prečo NASA odfarbuje fotky, - hovorí Joseph Skipper. - Pravdepodobne niečo taja. Veď tým, že falšujú pravú farbu objektu, maskujú jeho štruktúru. A štruktúra zase môže vydať nejaké podrobnosti, ktoré zrejme nemáme dostávať z pohľadu nezasvätených.
Podľa stanoviska výskumníka - časť fotky proste nedopatrením zabudli vyretušovať. A podvod sa odhalil.

Úprimní chlapci z «Apolla-10»

Posúdiť «správnu» farbu celého Mesiaca na základe jedného odzrkadlenia v helme by bolo unáhlené. Niečo málo hnedkasté sa tam odrážalo. Avšak existujú aj iné «dôkazy». To najhlavnejšie je svedectvo členov posádky «Apolla-10». V máji 1969 bol pilotom lunárneho modulu ten istý E. A. Cernan, veliteľom T. Stafford, pilotom veliteľského modulu J. Young. Astronauti vyberali miesto pristátia podľa N. A. Armstronga a B. Aldrina, ktorí mali prví vystúpiť na Mesiac.
Cernan a Stafford sa neukotvili k veliteľskému modulu a priblížili sa k povrchu na 100 metrov. Videli jeho farbu zblízka, o čom vypracovali podrobnú správu a spravili fotografie.
V správe posádky «Apollo-10» je čierne na bielom napísané, že Mesiac je miestami svetlo-hnedý, niekde hrdzavo-hnedý alebo farby tmavej čokolády. No žiadna šedá.


Na niektorých snímkach spravených z paluby «Apollo-10» je dokonca zelená so žiarivo-hrdzavými zmeskami.
Zvláštne, snímky Cernana, Stafforda a Younga boli posledné, na ktorých bol Mesiac farebný. Potom už len čierno-biela.
Mimochodom, niečo zvláštne našli aj astronauti z «Apollo-17», priamo vedľa miesta výsadky. O tomto je tiež podrobné video. Žiaľ, samotný nález Američania neukazujú. Ale zreteľne sa dajú počuť nadšené a veľakrát opakujúce sa výkriky: "Nemôžem uveriť... To je neuveriteľné... Je oranžový... Akoby tu niečo zhrdzavelo". Reč ide o podklade, hornine, ktorú sa astronauti pokúšajú zhromaždiť do vrecka. Pravdepodobne ju priviezli na Zem. No čo to bol za nález, nikto doteraz neoznámil.

Nejaké tajomstvo tu je!

Letec-kozmonaut CCCP Alexej Leonov, ktorý sa priatelí so Staffordom, o farbe Mesiaca hovorí: celá záležitosť je na filme, ktorý astronauti nasnímali a v odraznej vlastnosti.
- Každý človek vníma farbu subjektívne, - hovorí Alexej Archipovič.
- Jeden vidí hnedý odtieň, ďalší iný odtieň. A fotografia - to sú umelo vytvorené vrstvy. Každý film obsahuje 3 farby a ich kombináciu. Výsledok závisí od spracovania. Záleží od uhlu svetelného prúdu. Jedna pozícia osvetlenia - jedna farba, ale ak slnko stúpa - vzniká iná farba. Jedna a tá istá farba povrchu môže odrážať rôzne dĺžky vĺn v závislosti od uhlu dopadu. Tak vznikajú rozdielne farby.
Alexandrovi Archipovičovi verím. No aj tak nepochopím: najprv sa Mesiac odrážal tak, že bol hnedý a potom sa začal odrážať tak, že sa na farebnom filme stal čierno-bielym.
Bude tu nejaké tajomstvo.

Vladimir Lagovskij

Preklad: Danica U.

Ako sa robia medicínske štúdie...

6. června 2010 v 15:00 Pandémia chrípky, očkovanie
"Keďže robíme z lekárov obchodníkov, nútime ich naučiť sa obchodnícke triky." Bernhard Shaw
…Nasledujúca metafora pochádza z knihy "Ein medizinischer Insider packt aus" (Znalec medicínskeho zákulisia odhaľuje), od Prof. Dr. Petera Yodu.

Chcel by som vám na tomto (priznávam cielene drastickom) príklade ukázať, ako sa v súčasnosti robia štúdie. Predpokladajme, že som predavač ponožiek a chcel by som do svojej obchodnej stratégie v budúcnosti zahrnúť trh "onkologických pacientov nosiacich ponožky". Dal by som si vypracovať nasledujúcu štúdiu: Všetci muži s rakovinou prostaty budú skúmaní, akej farby sú ich ponožky.

Bez ohľadu na to, čo v tej štúdii budem sledovať, jedna skupina celkom určite dopadne lepšie, ako druhá. Predpokladajme že v skupine s modrými ponožkami prežilo 6 % a v skupine so sivými ponožkami iba 4 %. Pre moju reklamu (vytlačím ju samozrejme na lesklom papieri a lekárom tú štúdiu predstavím v 5-hviezdičkovom hoteli) by to znamenalo: Modré ponožky zvyšujú prežitie o 50 %.

Potom potrebujete ešte nejakého vedca, ktorý teraz vysvetlí, prečo nositelia modrých ponožiek žijú dlhšie. Mohlo by sa napríklad uviesť, že modré ponožky vyžarujú vo vlnovej oblasti 400-500 nanometrov, a najnovšie výskumy z USA (to vždy zaberie) jasne ukazujú, že ak sa rakovinové bunky prostaty v laboratóriu ožarujú touto vlnovou dĺžkou, tak sú rýchlejšie zničené. A ešte nesmieme zabudnúť na formulku: Výskumy treba samozrejme ešte zintenzívniť, ale už prvé výsledky sú tak sľubné, že je tu nádej, že za 3-4 roky uvedieme na trh optimálne "rakovinové ponožky".

Čo je na tom skutočne uletené, tieto výskumy, údaje a závery pre takúto štúdiu by vôbec nebolo potrebné falšovať, pretože všetko povedané by bola vlastne pravda." A čoskoro by sa už vôbec nediskutovalo o tom, či ponožky vôbec pomáhajú, ale iba o tom, ktoré ponožky pomáhajú viac. No a onedlho už aj ten posledný človek bude presvedčený o tom, že ak chce rakovinu vôbec prežiť, tak jedine s ponožkami.

Ide o cirkulárny záver: Rakovina je zlá a smrteľná. Ak vás môže niečo zachrániť, tak iba chemo. Či chemo vôbec zaberá, sa nesmie overovať, pretože chemo je predsa jediná záchrana pre pacientov. Z etických dôvodov by sa nesmeli robiť štúdie o tom, čo sa deje s pacientmi, ktorí nenosia žiadne ponožky, pretože ponožky sú jedinou šancou na prežitie, o ktorú nesmie byť nikto pripravený.

Mimochodom, presne takto je zdôvodnená chemo-"terapia". Mechanizmy pre lieky a terapie sú tie isté, ako v príklade s ponožkami…


Zdroj: Pripravovaný preklad prednášky 5 prírodných biologických zákonov, preklad ďurino máj 2010

Priznanie sa jedného bývalého riaditeľa Big Pharmy (veľkej farmaceutickej firmy)-SK
John Rengen Virapen s kariérou vo farmaceutickom priemysle začal ako jednoduchý zástupca-predajca liekov, až sa stal riaditeľom švédskej pobočky americkej farmaceutickej spoločnosti Eli Lilly, jedného zo svetových farmaceutických gigantov, ktoré tvoria takzvanú Big Pharmu. Po tom, čo prežil život ako boháč z Orientu, kde mu nebol odopretý žiadny luxus, Rengen odišiel do dôchodku, oženil sa a mal syna. Tým, že videl, ako sa oficiálna medicína starala o jeho syna, si (ako sám hovorí) uvedomil hrôzu zločineckej mašinérie, ktorej on sám bol členom 35 rokov. Preto sa dal na pokánie a rozhodol sa verejne odsúdiť (prostredníctvom knihy a série konferencií) skutočnú tvár farmaceutického priemyslu. Samozrejme, môžete si položiť otázku, prečo bolo také ťažké pre Rengena poukázať na túto pravdu už 10 či 20 rokov predtým, a prečo čakal až do dôchodku, aby pochopil a videl negatívnu stránku veci. Ale my nechceme poukázať na morálnu stránku tejto osoby. Oveľa viac nás zaujíma, čo nám chce povedať. Nevraví nič nové, čo by sme ešte nevedeli alebo na čo nemáme podozrenie, ale je dôležité poznamenať, že ide o prvé verejné priznanie sa k vážnemu skutku korupcie vo vláde, schváleniu liekov, ktoré spôsobili stovky tisíc obetí po celom svete. Ktovie, či sú aj u nás všetky lieky schválené "slobodným a zodpovedným posúdením" zamestnancami ministerstva zdravotníctva?


Mezi oběťmi izraelského útoku i občan USA

4. června 2010 v 9:42 Izrael a Palestína
mrtvola-lod

Izrael odmítl rezoluci Rady bezpečnosti OSN, která vyzývala k mezinárodnímu vyšetřování masakru na palubě turecké lodi. "Je u nás standardním postupem po vojenských operacích, zvláště po těch s oběťmi, že provádíme promptní, profesionální, transparentní a objektivní vyšetřování podle nejvyšších mezinárodních norem," prohlásil mluvčí premiéra Netanjahua Mark Regev.

Izraelské komando přepadlo tureckou loď v čele Flotily svobody a zabilo tam až 19 lidí, včetně devatenáctiletého občana Spojených států. Izrael k útoku vydal jen silně zcenzurované video, na němž je i záběr na zlomený prak, s nímž se humanitární aktivisté bránili samopalům izraelských vojáků. Izrael hned po několika hodinách masakr označil za sebeobranu a obvinil posádku lodi ze spojení s Al Kajdou. Premiér Netanjahu pak včera použil nově i termín "loď nenávisti".

Mediální mašinérie izraelské vlády navíc vinu za masakr shodila na Turecko a v Izraeli na podporu zabíjení vyšly do ulic tisíce lidí. Masivní podpora agresivních válek není v Izraeli ničím novým, nicméně schvalování masakru civilistů na humanitární lodi, která je vydávána bezmála za "existenciální hrozbu" Izraeli, je přece jen novinkou. Demonstranti v ulicích nosili fotografie tureckého premiéra Erdogana s hitlerovským knírkem a čertovskými rohy, označovali ho teroristu a ministr zahraničí Avigdor Lieberman prohlásil, že za "všechno plně může" Turecko a ještě ho stihl přirovnat k Íránu.

Napětí mezi Tureckem a Izraelem narůstá už pěkně dlouho a nynější přirovnání Turecka k Íránu mu rozhodně nepomůže, tím spíš, že nynější kritika Turků, že neberou zmasakrování svých spoluobčanů v mezinárodních vodách s úsměvem, zdá se přece jen už poněkud mimo přijatelnou mez.

Ztráta Turecka coby spojence přitom může být pro Izrael citelná a zařazení Turků rovnou do "tábora nepřátel" může mít důsledky katastrofální, neboť Turecko je v rámci NATO jednou z klíčových zemí. Otázkou už tak jen je, jestli v izraelské vládě ještě někdo uvažuje rozumně.