Cenzura vědecké literatury, aneb genetická příbuznost Židu a Palestincu

11. srpna 2010 v 17:05 |  Izrael a Palestína

Prečo je genetika pre židov najväčším nepriateľom ???  V Izraeli a tiež všade na svete.

Václav Hořejší (Profesor imunologie na Přírodovědecké fakultě University Karlovy a v současnosti ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd České republiky) díky ostré diskusi a své ostrakizaci fanoušky židovského státu vydal další stať ke své (tentokrát odborné) obhajobě kritických názorů na ideologickou fanatičnost myšlenek o předurčenosti izraelitů. Zmiňuje vědeckou práci a cituje její závěr, že "Palestinci jsou geneticky velmi blízcí Židům a jiným populacím Středního východu, jako anatolským Turkům, Libanoncům, Egypťanům, Arménům a Íráncům. Archeologická a genetická data podporují názor, že Židé i Palestinci pocházejí z dávných Kananejců, kteří se v dávné minulosti mísili s obyvatelstvem Egypta, Mezopotámie a Anatolie. Palestinsko-židovská rivalita je tedy založena na kulturních a náboženských, nikoli genetických rozdílech".

Pro neznalé: vaše víra se opravdu v genech neodrazí. Můžete tedy zběsile konvertovat mezi muslimy, židy či mormony a DNA se nezmění ani o písmenko. Naopak po dlouhá století pospolu žijící kmeny (např. na ostrově) sdílí a sjednocují svou DNA (spíše jde o degradaci až k fyzické demenci u menší skupiny - např. rodiny) a bez vlivů okolí se unifikují do dohledatelných genetických profilů regionu. My ostatní jsme směsicí genů a semene keltů, germánů, ruských, švédských, francouzských a německých vojáků atp.

Zásadní problém, na který profesor upozorňuje je nevědecká manipulace s vědeckými fakty. I kdyby se studie mýlila, jsou vědecké postupy jak informaci o chybě publikovat. Izrael má však své vlastní metody.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama