Pandemie skončila, zapomeňte...

26. srpna 2010 v 13:47 | Radomil Hradil |  Pandémia chrípky, očkovanie
Přiznávám, že tento blog poněkud usnul (jak se pozastavuje čtenář v komentáři k minulému článku), tak jako poněkud usnula i celá kauza prasečí chřipky. Humbuk to byl obrovský, mediální masáž jako hrom, miliony očkovaných, desítky milionů nakoupených a teď již zřejmě likvidovaných vakcín, zato nemocných jako šafránu a mrtvých ještě méně - oproti běžným chřipkám mizivý počet.
Ovšem Vítové, Juráskové, Sršňové, Šnajdrové, Prymulové, Beranové a jim podobní se tváří, jako že nic, nebo dokonce jako že to všechno bylo v naprostém pořádku. Lobbyisté z farmakoncernů si mnou ruce, zisky jdou do miliard, politikové si také přišli na své, novináři se už dávno honí za dalšími senzacemi a občané zapomněli. V pracovnách farmakoncernů se možná celá kampaň vyhodnocuje a pracuje se na zlepšení strategie pro příště a v jejich laboratořích se už chystá ono "příště"...

A co je tedy kolem prasečí chřipky nového?

- Pandemie prasečí chřipky definitivně skončila, WHO ji odvolala (http://www.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/pandemie-praseci-chripky-definitivne-skoncila--769493)

- Rakouské úřady se pokoušejí uvalit na Jane Bürgermeisterovou soudní dohled a zbavit ji základních svobod a práv (http://www.novadoba.estranky.cz/clanky/lide-probudte-se_/rakouska-soudkyne-se-snazi-umlcet-alarmistku-jane-burgermeister-tim_-ze-na-ni-uvalila-soudni-dohled)

- Rada Evropy projednala na Parlamentním shromáždění postup WHO při vyhlašování pandemie prasečí chřipky a schválila obsáhlou zprávu, v níž vyjadřuje "velké znepokojení nad způsobem, jakým ve věci pandemie chřipky H1N1 postupovala nejen WHO, ale i příslušné zdravotnické úřady na úrovni Evropské unie a na národní úrovni". (Celý text v němčině si lze přečíst např. zde: http://www.wodarg.de/show/3501357.html)

Nuže, nespěme a vyčkejme věcí příštích. WHO pro nás jistě nějaké nachystá...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jar-Jar-Bings Jar-Jar-Bings | 30. srpna 2010 v 0:28 | Reagovat

A ona vôbec nejaká pandémia bola? Podľa mňa nie. Stačí jedna šikovná správička, niekde v správach a davová psychóza môže začať. Presne v duchu, 100× opakovaná lož sa stáva pravdou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama