Planeta v ohrožení? Slavný komik Carlin si utahuje z alarmismu

6. září 2010 v 12:50 | Vítězslav Kremlík |  Globálne oteplovanie, modifikácia počasia, chemtrails

Ilustrace

Planeta přežila 4.5 mld let. A vy myslíte, že planeta je v ohrožení kvůli plastikovým pytlíkům? Zažili jsme hladiny CO2 čtyřikrát vyšší. Zažili jsme teploty o 6°C vyšší. To s planetou ani nehne.
Americký komik George Carlin (+2008) si dělal z alarmismu srandu už před lety.
V USA je to velice známý umělec. Právě on na HBO exceloval s žánrem "stand-up comedy", který u nás proslavil pořad "Na stojáka" (s blbou blondýnou  Pazderkovou). Carlin čtyřikrát vyhrál cenu Grammy.


To jen, abyste viděli, že dělat si srandu z ekologických alarmistů je mainstream. Je to vlastně samostatný umělecký žánr. Naši potomci se budou alarmistům smát tisíce let. Klimatický alarmismus byla taková komická epizodka davového šílenství. Vyplašení ratlíci, kteří se děsí vlastního stínu.  Uáá, oteplování. Uáá, je o 0.05°C tepleji, jau jau, pomóooc.

Náš druh přežil střídání dob ledových a meziledových, kdy se teploty měnily až o 10°C. A to jsme prosím tehdy měli jen holý zadek, oheň a pár šutráků. Zvládli jsme to bez jakékoli technologie.
Formy života na této planetě se naučily přežít v tak rozmanitých prostředích jako je mrazivý polární kruh nebo naopak horké pouště, život ovládl oceánské hlubiny beze světla, umí žít i bez kyslíku.
Opravdu někdo věří, že život na Zemi, život v oceánech apod jsou v ohrožení, protože se oteplilo o 0,75°C?


Za české titulky vděčíme překladatelskému projektu V. Jedličky z Reformy.cz.

Klima se mění pořád. Už miliardy roků. Chvíli se otepluje, pak se zase ochlazuje. Přibývá povodní, pak zase ubývá povodní. Živočišné druhy vymírají a místo nich se vyvinou jiné druhy. Ale že by planeta byla v ohrožení?

Viděli jste, jak si planeta poradila s tou ropnou skvrnou v Mexickém zálivu? To má jako být největší ekologická katastrofa v dějinách? Sežraly ji baktérie a byl to nejlepší oběd, jaký si kdy užily. Mňamka. Tyto baktérie odjakživa jedí ropu. Jsou na ropu zvyklé, odjakživa jedí ropu, která přirozeně prosakuje z mořského dna.

A alarmističtí experti jen zírali s otevřenou pusou. Že je planeta takto odolná a přizpůsobivá, to nečekali.

Tahle kamenná dělová koule svištící vesmírem, na které sedíme, ta přežila epizody, kdy vyhynulo přes 90 procent živočišných druhů. Přežila srážky s gigantickými meteority. Přesto evoluce nikdy nezačínala znovu od nuly. Jede se prostě dál, jako by se nechumelilo.
Země je holka do nepohody. Ta něco vydrží.

IPCC se děsí, co se stane, pokud hladiny CO2 stoupnou na dvojnásobek preindustriálních hodnot. Jenže v éře dinosaurů byly hladiny CO2 ne dvakrát, ale čtyřikrát vyšší než jsou dnes. A nemáme žádné záznamy, že by si někdo stěžoval. Jenom vegetace byla bujnější, protože měla více potravy. CO2 je pro rostliny hnojivo, víme? A acidifikace oceánů? Očividně to život prežil. Pokud jsem si všiml, dnes jsou oceány naživu.

500million.jpg
(Obr 1: Hladiny CO2 bývaly daleko vyšší než jsou dnes)

eem.jpg

(Obr 2: Za minulého interglaciálu byly teploty až o 4°C teplejší. I kdybychom vlivem antropogenních emisí CO2 planetu takto znovu oteplili, planeta je v pohodě. Není to pro ni nic mimořádného)

Planeta zažila teploty i o 6°C vyšší než máme dnes. Třeba za éry dinosaurů před 60 miliony lety. Nemusíme ale chodit ani tak daleko. Podle vrtů v Antarktidě to vypadá, že předchozí interglaciál (před sto tisíci lety) byl asi o 4°C teplejší než ten náš.

Takže současné teploty nejsou žádný extrém - naopak máme ještě co dohánět. Planetu takovýmito drobnými výkyvy teplot opravdu nezaskočíme. Ani si nevšimne.
Opravdu myslíte, že planeta je v ohrožení kvůli tomu, že se stopový plyn  CO2 zvýšil z 0.02 na 0.03 procent? Vážně věříte, že po tom všem, co přežila, najednou planetu zničí prdící ovce?
Ovce si párkrát krknou a planeta exploduje?

Reference:
V.Kremlik. What if the temperatures were 6°C higher? http://climatechange.thinkaboutit.eu/think2/post/medie
B.Stenni et al. The deuterium excess records of EPICA Dome C and Dronning Maud Land ice cores. Quaternary Science Reviews 29 (2010) 146-159 http://epic.awi.de/Publications/Ste2009a.pdf
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama