Dánský premiér obdržel s předstihem varování o pádu Dvojčat

15. října 2010 v 0:26 |  9/11
věděl, ale nepověděl
Během svého posledního rozhovoru pro dánskou televizi přiznal bývalý ministerský předseda Poul Nyrup Rasmussen, že zhruba 5 až 10 minut před pádem Světového obchodního centra dostal informaci, že se blíží katastrofa, což vyvolává další otázky, proč tyto zprávy nebyly přetlumočeny i obětem uvnitř budovy a záchranářům. Bývalý premiér nejznámější dánské televizní společnosti The Danish Broadcast corporation sdělil, že dne 9.11.2001 ráno obdržel vpřed příchodem do své kanceláře, v níž se měla konat schůze o bezpečnosti, čerstvou zprávu o přicházejícím pádu Dvojčat. "Bylo mi řečeno, že první věž brzo spadne…Obdržel jsem tuto informaci asi pět nebo deset minut předtím, než k tomu skutečně došlo, tudíž jsem věděl, že dojde ke kolapsu a katastofa se blíží," prohlásil Rasmussen a dodal, že správa o pádu věže byla potvrzena, jakmile do své kanceláře vstoupil.

Dánský premiér ovšem nebyl jedinou významnou osobou, která informace o brzkém pádu Světového obchodního centra obdržela. Během svého interview s reportérem americké televizní stanice ABC uvedl tehdější newyorský primátor Rudolph Giuliani následující svědectví: "Šel jsem dolů na místo určení, následně jsme pak založili provizorní operační centrum na adrese 75 Barkley Street , kde se shromáždili policejní komisař, požární komisař a hlavní velící důstojník pohotovostního managementu. Právě z tohoto místa jsme pak operovali, když nás zastihla zpráva o blížícím se pádu Světového obchodního centra. To se nakonec zřítilo ještě dříve, než jsme opustili budovu, v níž jsme nakonec zůstali uvězněni na deset až patnáct minut, než se nám podařilo najít východ a vyjít ven. Následně jsme se vydali severním směrem, kam nás následovala spousta lidí." Osm let po útocích nebyl Giuliani schopen vysvětlit, jakým způsobem a proč obdržel včasná varování o této katastrofě obrovských rozměrů, ani proč tyto klíčové informace nebyly předány osazenstvu věží, jež bylo poté, co došlo k nárazu prvního letadla v 8:46, prostřednictvím megafonů a reproduktorů ujišťováno, že má setrvat ve svých kancelářích.

"Někteří lidé-není jasné kolik-se po oznámení varovného systému, že je bezpečné setrvat v jižní věží, vrátilo do svých kanceláří," uvedl deník USA Today s podtitulem "Oznámení zapříčinila smrt." Článek navíc pracuje s tezí, že tato oznámení měla formu rozkazu, nikoli doporučení. Fakt, že některé osoby z politického světa disponovaly informací o brzkém pádu mrakodrapů v desetiminutovém předstihu byl vyšetřovací komisí 9/11 kompletně ignorován. Kdyby se tohoto varování dostalo lidem dlícím v budovách, kteří ještě měli možnost je opustit, mohly být zachráněny stovky životů. Mimoto byly tyto ocelové budovy záměrně konstruovány tak, aby vydržely srážku s civilním letadlem a neshořely, jejich pád je tedy bezprecedentní událostí, jež vyvolává dohady, proč se komise těmito okolnostmi vůbec nezabývala a je i důvodem pro zahájení nových vyšetřování.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cattani Cattani | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 14:40 | Reagovat

No jasnýýýý

2 Lukiňo Lukiňo | E-mail | Web | 6. března 2012 v 21:14 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama