FED slaví svoji stoletou vládu nad USA aneb okamžik pravdy pro Tea Party

4. listopadu 2010 v 21:39 | Michal Semín |  FED, peňažné otroctvo

Ilustrace
Kdo by se domníval, že právě skončené americké volby rozhodují o tom, jaké léky budou použity k uzdravení churavého amerického hospodářství, bude s největší pravděpodobností zklamán. Institucí, která o finanční a hospodářské politice v USA ve skutečnosti rozhoduje, totiž není americký Kongres, ba dokonce ani prezident. Je jí soukromý kartel nejmocnějších amerických bank a s globálním finančnictvím spojených rodů.

Ano, právě takovou institucí je americká centrální banka - Federální reservní systém. Není to vláda USA, ale FED, jenž rozhoduje o tom, kolik peněz bude v oběhu a jakou mírou inflace bude americký dolar zatížen. Od roku 1913, kdy byla americká centrální banka založena, ztratil americký dolar 96% ze své původní hodnoty.

Nevím, zda je tedy co oslavovat, nicméně velcí hráči amerického (?) finančního světa se domnívají, že důvod k oslavám existuje. Proto se ve dnech 5. - 6. listopadu 2010 schází výkvět finančního světa v budově na Jekyll Island, kde byl v roce 1910 vytvořen systém centralizované finanční kontroly, uvedený v život legislativním aktem o tři roky později.

Politika FEDu vedla v posledních desetiletích k tak enormnímu nárůstu dluhu, z něhož se americká společnost v rámci stávajícího politicko-hospodářského systému nebude moci vykoupit. Dnes FED rozhodl, že v rámci druhé fáze kvantitativního uvolňování nakoupí do konce prvního pololetí příštího roku dluhopisy za 600 miliard dolarů. Každý, kdo má i jen elementární ekonomické vzdělání, musí vědět, že se inflačními penězi problém s dluhovou spirálou nevyřeší, ba právě naopak. Jen se tím oddaluje ničím neodvratitelný okamžik konečného zúčtování.

Domnívám se, že FED nikdy neměl v úmyslu sloužit americkému lidu, ale jen zájmům velkých bank, jež jej vytvořily. Proto chápu, že chce slavit. Chce-li však slavit i americká společnost, bude pro to muset ještě něco učinit. A to nic menšího, než svrhnout režim, na jehož vrcholku není ani lid, ani jeho zvolení zástupci, nýbrž nikým nevolený FED. Go, Tea Party, go!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama