Britští vědci vynalezli umělý benzin, má být o polovinu levnější a nezávadný

14. února 2011 v 4:51 | Vít Jedlička |  Veda a technika
Ilustrace

To je hotovo. Svět umírá strachem z globálního oteplování, docházející ropy a strašného smogu a vědci mezitím vymyslí benzín z vodíku….

Odkazy na články: ihned.czdailymail.co.uk

Přístroje, kterými si člověk může preparovat vodík a přidávat si ho do paliva jsou na českém trhu již pár let. Jak výrazně šetří klasické palivo a zvyšují dojezdovost vozidla je otázka. Stačí Vám na to přitom jenom zhruba 5 tisíc. a kutilské nadšení.

Dalo se očekávat, že někoho napadne, že vodík se dá smíchat s nějakou jinou méně hořlavou látkou a společně s ní dovede plně nahradit benzín v klasických spalovacích motorech a to bez všech problému, které spalování vodíku přímo přináší.

Auta na vodu byla vždycky problém. Vyrobit více energie při štěpení vody na vodík a kyslík, než se spotřebuje, je prostě problém. Ale následující možné je:

1) Postavit jadernou elektrárnu, jako třeba Temelín, kde se dá vyrobit kWhodina za 1Kč (ne za 6Kč (dříve 14Kč) jako z fotovoltaického panelu);

2) Rozložit vodu na vodík a kyslík;

3) Vodík smíchat s nějakou chytrou nano-substancí a ten nalít do nádrže - to nejspíš nebude během pár let žádný problém.

Není divu, že vědci předpovídají, že výsledný umělý benzín bude významně levnější než ten současný.

Ropa je prostě velmi jednoduše nahraditelná a ropné společnosti se nejspíš budou moci jít brzo klouzat.

Co se ale ropným magnátům, kteří se pravidelně tajně scházejí na Bilderbergu, Římském klubu, Trilaterální komisi nebo Radě pro mezinárodní vztahy (například Rockefeller - Exxon nebo královna Beatrix - Shell) povedlo ještě předtím, než se je podařilo odstavit od koryta?

A) Pořádně zafinancovat Greenpeace a Al Gora, aby zblbli zelenou propagandou co nejvíce lidí. Rockefeller Brothers Fund nainvestoval do Greenpeace přes jeden milión dolarů mezi lety 1997-2005.

B) Prostřednictvím EU nás donutit investovat do "obnovitelných" solárních zdrojů. Podpora solárních panelů nás jako spotřebitelé elektrické energie bude stát 1000 000 000 000 (bilión - cena několika Temelínů). To je 100 000 Kč na občana včetně batolat a důchodců, které v následujících letech všichni zaplatíme! Je to taky skvělý způsob, jak zkorumpovat a morálně zničit střední a vyšší třídu národa, tím, že jim garantujete vysoké výnosy bez rizika na úkor ostatních občanů. Je to stejný ne-li horší problém, než celý státní dluh! Pokud by někdo chtěl zpochybňovat vliv Bilderbergu na EU, je dobré připomenout, že prezident EU Herman von Rompuy před svým zvolením na Bilderbergu slíbil, že bude prosazovat nové "zelené" celoevropské daně! Nebo je dobré připomenout, že se současný předseda Bilderbergu Etienne Davignon nedávno chlubil, jak pěkně to euro na tajných jednáních připravili. Všimněte si, že EU tlačí na drastickou redukci CO2 dlouho po tom, co to ostatní kontinenty přestalo zajímat…DOPLNĚNÍ: Protože se pod článkem rozhořela diskuze na téma nemožnosti nahrazení ropy jadernou energetikou, dovolil jsem si spočítat, že k úplnému nahrazení ropy by bylo potřeba zhruba 6 Temelínů a že jsme podporou fotovoltaiky vylili do kanálu peníze v hodnotě 10 Temelínů. V té souvislosti je dobré připomenout, že ČR má na svém území velká ložiska uranu.

8,89
kWh/lenergetická hodnota litru benzínu
7,31E+09lcelková spotřeba litrů nafty a benzínu

6E+10kWhpočet kWh spotřebovaných ve formě ropy ročně
121E+09kWhvýkon Temelínu ročně

5,408
počet Temelínů nutných k nahrazení spotřeby ropy
1001E+09Cena Temelína
10001E+09Odhadované náklady na dotace fotovoltaiky

10
Počet ztracených Temelínů

C) Cílem EU je nadále získávat 20 procent z "obnovitelných" zdrojů. Nikomu zda se nevadí, že biopaliva škodí 4x víc benzín a že díky tomu 100 miliónů lidí na světě hladoví.
Co se tím dá teď dělat?

1) Nevolit příště kolaboranty s těmito globálními zločinci. V Čechách především strany, které mají zástupce v Rockefellerové Trilaterální komisi nebo na Bilderbergu - Karel Schwarzenberg (TOP09), Alexandr Vondra (ODS),  Jiří Pehe (VV, ČSSD), Pavel Telička (VV, ČSSD), Jan Švejnar (CFR). Nevolit taky všechny ostatní politiky a strany, které dotace pro solární panely a pěstování biopaliv podpořily včetně Zelených a KSČM.

2) Nečekat a kultivovaně vystoupit z EU ještě předtím, než se ostatní evropské země probudí z této blbé noční můry…

3) Vzdělávat se a zajímat se o politiku, aby se něco tak hrozného, jako vstup do EU, již nemohlo opakovat.

PS: Neříkám, že by ČR měla hned začít budovat šest atomových elektráren, jenom upozorňuji do jak absurdní pozice jsme se s fotovoltaikou a centrálním plánovacím mozkem z Bruselu dostali.
PS2: Někomu možná připadá slovo kolaborant příliš drsné, ale když si uvědomíte, že Rockefellerovy fondy financovaly také nacistické ústavy rasové hygiény
Vít Jedlička je zakladatel Reformy.cz a člen Strany svobodných občanů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marek marek | E-mail | 15. února 2011 v 22:52 | Reagovat

Už v roce 2001 vedci na konferenci v Ženevě prohlásili,že máme čistý zdroj energie na bazi vodíku. Jestli mate zájem mohu Vám poslat celou technologii v čestine...jinak jsem rád že se touto problematikou zabyvají i politicke strady...děkuji za článek

2 true-lies true-lies | 16. února 2011 v 0:25 | Reagovat

Ahoj Marek... Určite pošli cez "zprávu autorovi"

3 marek marek | 16. února 2011 v 15:27 | Reagovat

[2]: ...nebyla to Ženeva ale Zurich ,každopádne zpráva je obsáhlá a je to v pdf souboru, tak kdo bude mít zájem můžu mu to poslat na mail

4 Jurgen Jurgen | E-mail | 25. ledna 2012 v 9:38 | Reagovat

nazdar Marek , urcite mi to posli ak sa da , pracujem v tejto oblasti , tak som zvedavý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama