Září 2011

Írán chce vyslat k pobřeží USA válečné lodě

28. září 2011 v 22:52 Ostatni
Teherán - Írán údajně plánuje vyslat k atlantskému pobřeží Spojených států svá válečná plavidla. Informuje o tom ve středu stanice CNN s odvoláním na íránská média.
"Námořnictvo íránské armády bude mít poblíž hranic Spojených států mocné zastoupení," citovala státní agentura IRNA admirála Habibulláha Sajárího. "Ze stejného důvodu, proč je arogantní světová velmoc poblíž našich námořních hranic, tak i my, s pomocí našich námořníků a v souladu s nejvyšším právem, budeme mít silnou přítomnost poblíž námořních hranic Spojených států," dodal íránský admirál. Americké ministerstvo obrany tyto informace nekomentovalo. Íránská státní televize Press TV s odvoláním na agenturu IRNA uvedla, že Írán chce také převelet svou 16. flotilu do Adenského zálivu u afrických břehů. Námořnictvo tam má chránit íránská plavidla před útoky somálských pirátů. Na konci srpna vyslala íránská armáda ponorku a válečnou loď na hlídkovou misi do Rudého moře. Plavidla se mají zaměřit na boj s pirátstvím. V únoru letošního roku proplula dvě íránská válečná plavidla Suezským průplavem do Středomoří. Bylo to poprvé od islámské revoluce v roce 1979, co válečné lodě Íránu propluly tímto kanálem do Středozemního moře. Do Rudého moře se lodě vrátily na začátku března. Teherán opakovaně ujišťuje, že jeho vojenské aktivity nepředstavují žádné ohrožení pro jiné země - podle Press TV mají čistě odstrašující účel.


NATO prodlužuje misi v Libyi o 90 dní

22. září 2011 v 2:10 NATO
Amerikou vedená Severoatlantická aliance prodloužila vojenské operace v Libyi o 90 dní.
"Operace Unified Protector byla právě prodloužena o 90 dní," citovala AFP diplomata, který si přál zůstat nejmenován a který mluvil po setkání ambasadorů NATO v Bruselu ve středu.

Rozhodnutí bylo vydáno, protože současný mandát NATO pro Libyi, který zahrnoval letecké útoky na vojenské cíle, embargo zbraní a bezletovou zónu nad zemí, má vypršet 27.září.

Západní lídři vyjádřili jasné záměry pokračovat v tom, co dělají, dokud se jim nepodaří dopadnout Kadáfího.
Dle mého názoru, Kadáfímu nezbývá nic jiného než se skrývat, protože USA a NATO nemají v plánu jej zatknout, ale zabít. Paralela s Usamou bin Ládinem.IKEA využívala k práci politické vězně v NDR

15. září 2011 v 23:15 Ostatni
Švédský nábytkářský řetězec IKEA využíval práci politických vězňů v bývalém východním Německu. Píše to webový portál Local, který vychází z informací německé televize WDR.

Televize v reportáži informovala, že IKEA za studené války měla v NDR několik továren na nábytek. Jedna stála ve městě Waldheimu, hned vedle tamní věznice.

Z archivů komunistické policie Stasi vyplývá, že v továrně pracovali především odsouzenci. Ve waldheimské věznici přitom bylo mnoho politických vězňů.

Byl mezi nimi Hans Klare odsouzený za pokus o útěk do západního Německa.

"Žili jsme v horním patře továrny, za zazděnými okny. V dolním patře, kde byly stroje, jsme pracovali," líčil v televizi bývalý vězeň. "Neměli jsme žádní ochranné pomůcky, pracovali jsme bez rukavic jako otroci."

V dokumentech Stasi je citován zakladatel IKEA Ingvar Kamprad. "Využívání práce vězňů je v zájmu každé společnosti," měl prohlásit věhlasný továrník a obchodník.

IKEA v prohlášení popřela, že by věděla o práci vězňů v jejích továrnách.

Kamprad založil IKEA v roce 1943. Rok před tím vstoupil do organizace Nové švédské hnutí, která v severské zemi prosazovala nacismus.

Jeho minulost je dávána do souvislosti a atentáty na obchody IKEA.

EU už mě vážně štve

14. září 2011 v 23:44 | Admin |  Money Money Money
Evropská unie už mě vážně dost štve. Nejprve mě namíchli s tím, co si navymýšleli s naším rumem a tvarůžkama a dneska jsem se zase pěkně namíchl u televize, při reportáži o tom, že cukr bude zdražovat. Na tom, že se nějaké produkty, plodiny nebo energie zdražují není nic divného, protože toho jsme svědky velice často. Mě hlavně naštvalo to, co předcházelo zdražení cukru.
Oni totiž páni v Bruselu, aniž by pohli svými zadky a přesvědčili se na vlastní kůži, jak se věci mají, tak na základě nějakých statistik a výpočtů, udělali zásadní rozhodnutí. Takzvané "o nás bez nás". Rozhodli, že se u nás produkuje moc cukru a tím pádem trpí ostatní evropští producenti cukru. Chudáčci.
Takže Češi, vynálezci kostkového cukru, museli zavřít velké množství cukrovarů, přestali pěstovat cukrovou třtinu a ...dostali jsme se tam, kde jsme. Do situace, že musíme cukr dovážet, už tak za drahé peníze a vzhledem k tomu, že je cukru nyní v Evropě nedostatek, tak bude ještě dražší, což povede k zdražování v dalších oblastech působení, ve kterých hraje nějakou roli cukr. Takže nám zdraží cukrovinky, víno a já nevím co všechno ještě a kromě toho čekají lidi, podnikající v byznyse, kterého se nějak cukr dotýká dny boje o přežití. Ó skvělá to instituce ta EVROPSKÁ UNIE!!!

Němci na svém území "hostí" tisíc teroristů

14. září 2011 v 15:19
Berlín - Kolem tisícovky islamistů, "potenciálních" teroristů, žije v Německu a 128 z nich je schopno provést atentáty. Upozornil na to v pondělí německý ministr vnitra Hans-Peter Friedrich, kterého cituje agentura AFP.
"Máme téměř tisíc lidí, které můžeme označit za potenciální islamistické teroristy," řekl ministr v rozhovoru pro deník Bild. Z tohoto čísla je až 128 lidí "nebezpečných" a schopných podniknout teroristický útok.

V této skupině je 20 případných atentátníků, kteří prošli výcvikem v táborech islamistických skupin. Jejich pohyb sleduje kontrarozvědka, ujistil ministr.

Friedrich nicméně nevěří, že by Německo mohlo zažít vlastní 11. září. "Máme širokou škálou moderních bezpečnostních metod a vyšetřování provádíme v samém srdci extrémistických sítí," prohlásil ministr.

Teroristická síť Al-Káida je po smrti zakladatele a vůdce Usámy bin Ládina oslabena, podle Friedricha představují větší nebezpečí jednotlivci postupující na vlastní pěst, protože se hůře identifikují a hledají.

Vydělávejte díky placeným článkům s Posts Genius

Barma platila KLDR za zbraně rýží, odtajnil WikiLeaks

14. září 2011 v 15:18 Ostatni
Rangún - Barmský režim exportoval do Severní Koreje rýži a další zemědělské produkty výměnou za zbraně. Vyplývá to z depeší americké diplomacie zveřejněných skupinou WikiLeaks, informujeo tom agentura AFP.
Ve zprávě americké ambasády v barmském Rangúnu z července 2009 stojí, že Barma vyvezla do KLDR na 20 tisíc tun rýže. Depeše navíc zmiňuje, že Barma "exportuje rýži a další zemědělské komodity do Severní Koreje výměnou za zbraně už více než pět let". V dokumentu se hovoří o konvenčních zbraních.

Ze zveřejněných depeší kromě toho vyplývá, že Washington podezříval barmský režim již řadu let z toho, že má tajný jaderný program, se kterým mu pomáhá Pchjongjang.

Potvrzuje to i z práva Organizace spojených národů (OSN) zveřejněná loni v listopadu. V ní se píše, že Severní Korea zásobuje Barmu stejně jako Írán a Sýrii zakázaným jaderným a balistickým zařízením.

Od března má Barma civilní vedení, které po kontroverzních loňských volbách vyměnilo vojenskou juntu. Ve vládě je nicméně mnoho bývalých velitelů.


CIA dříve úzce spolupracovala s libyjskou rozvědkou

5. září 2011 v 0:54 CIA, FBI, KGB.....
Dokumenty nalezené v budově libyjské Agentury pro vnější bezpečnost ukazují na spolupráci mezi americkou Ústřední zpravodajskou službou (CIA) a tajnou policií vůdce Muammara Kaddáfího, uvedl deník Wall Street Journal. Informovala o tom v sobotu agentura AFP.

CIA za vlády exprezidenta George Bushe převážela do Libye podezřelé z terorismu a navrhovala libyjským vyšetřovatelům otázky k výslechu.

V roce 2004 chtěla CIA zavést svou stálou pobočku v africké zemi. O tom vypovídá korespondence mezi vysokým představitelem CIA Stephenem Kappesem a tehdejším šéfem libyjských tajných služeb Músou Kúsou. O úzké spolupráci vypovídají i oslovení v dopisech, "Drahý Múso" a "Steve".

"Mějme na paměti tehdejší kontext: v roce 2004 Spojené státy úspěšně přesvědčily libyjskou vládu, aby se vzdala svého jaderného programu a pomáhala zastavit teroristy, kteří aktivně ohrožovali Američany ve Spojených státech i zahraničí," vysvětluje pro Wall Street Journal nejmenovaný americký představitel policie.

Dokumenty nalezli pracovníci organizace Human Rights Watch.

Teroristé mohou zaútočit malými letadly, varuje FBI

5. září 2011 v 0:53 CIA, FBI, KGB.....
Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost a FBI vydaly několik dnů před výročím útoků na newyorská dvojčata varování před hrozbou teroristických útoků organizace Al-Káida pomocí malých letadel. Informuje o tom v neděli portál americké televizní stanice CBS News.

V souvislosti s desátým výročím útoků nemají americké zpravodajské orgány žádné "konkrétní či důvěryhodné informace" o přípravě konkrétních útoků Al-Káidy či jejích spojenců. Spojené státy však raději zvýšily bezpečnostní opatření v celé zemi.

Podle zprávy amerických bezpečnostních sil, která byla vydána v pátek, na začátku roku teroristi zvažovali útoky prostřednictvím malých letadel. Údajně si chtěli pronajmout soukromá letadla a naplnit je výbušninami.

Al-Káida rovněž plánovala výcvik pilotů malých letadel. Instruktory pilotů pak chtěla rekrutovat mezi sympatizanty v západních zemích.

Letecká doprava v současné době podléhá podstatně přísnějším bezpečnostním opatřením, než tomu bylo před deseti roky. Al-Káida však stále považuje útoky v letadlech za nejúčinnější.

Využití malých letadel k teroristickým útokům není podle mluvčího amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost Matthewa Chandlera žádnou novinkou. Po útocích v roce 2001 americká vláda zakázala létat tisícům práškovacích letadel, neboť se bála jejich možného použití při dalších útocích.

V roce 2002 americké úřady překazily plán Al-Káidy nasměrovat několik malých letadel na americkou válečnou loď. O rok později pak Američané odhalili plán teroristů vletět s malým letadlem napěchovaným výbušninami do amerického konzulátu v pákistánském Karáčí.

Při útocích 11. září 2001 zemřelo v New Yorku 2753 lidí.

Existuje zoznam svedkov zlikvidovaných počas procesu s Haradinajom

1. září 2011 v 12:16 Kosovo
Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) tvrdí, že počas procesu s kosovským expremiérom Ramushom Haradinajom svedkovia neboli zabíjaní. Existuje však dokument, v ktorom sú presne uvedené mená zavraždených svedkov i okolnosti, za ktorých boli zlikvidovaní.

Uviedol to v stredu srbský spravodajský server RTS, ktorý tento dokument získal od srbskej špeciálnej prokuratúry pre vojnové zločiny. V dokumente sa uvádza, že zabíjanie svedkov v Kosove - dokonca i tých, ktorí boli chránení haagskym tribunálom - sa začalo už v roku 1999.

Obsahuje mená 26 zavraždených svedkov, vrátane bývalých funkcionárov niekdajšej Kosovskej oslobodzovacej armády (UCK) a tzv. Ozbrojených síl Kosova (FARK), ako aj spolupracovníci kosovského exprezidenta Ibrahima Rugovu či šéfa FARK Tahira Zemaja. Niektorí boli zlikvidovaní ešte pred príchodom misie NATO (KFOR) a OSN (UNMIK) do Kosova. Pri menách svedkov sa uvádza aj čas, miesto a spôsob, akým boli zlikvidovaní. V niektorých prípadoch sú uvedené aj mená podozrivých objednávateľov. Niekoľkokrát sa medzi nimi objavuje aj meno Ramusha Haradinaja, uviedol RTS.

Srbský prokurátor pre vojnové zločiny Vladimir Vukčevič minulý týždeň pre srbské médiá povedal, že počas procesu s Haradinajom a ďalším bývalým funkcionárom Fatmirom Limajom bolo zabitých alebo zastrašených viac ako 40 svedkov. Nasledovali však dementi z Haagu. "Jedného svedka zrazil džíp, druhý bol zabitý nožom pri podniku, ďalší dvaja zahynuli za neobjasnených okolností pri dopravnej nehode - vozidlo bolo zapálené. Na piatich bol spáchaný atentát pomocou strelných zbraní, pričom traja z nich boli v programe ochrany svedkov," uviedol Vukčevič.

Podľa stredajšieho vyhlásenia hovorkyne OCTY Nermy Jelačičovej sú "absolútne nepresné" tvrdenia o tom, že svedkovia boli počas procesu s Haradinajom a Limajom likvidovaní. Obnovený proces s Haradinajom sa začal pred tribunálom 18. augusta.

Na pojednávaní 22. a 23. augusta odmietol odpovedať na otázky prokuratúry i obhajoby korunný svedok. Prokurátor Paul Rogers na úvod pojednávania vyhlásil, že Haradinaj, bývalý veliteľ separatistickej Kosovskej oslobodzovacej armády (UCK), sa počas vojny za nezávislosť Kosova v roku 1998 podieľal na bití, mučení a vraždách kosovských Srbov a Albáncov podozrivých zo spolupráce so srbskými bezpečnostnými jednotkami. Haradinaj sa ICTY vzdal po zverejnení žaloby v marci 2005, krátko po nástupe do funkcie premiéra Kosova. Ide o prvý opakovaný proces v histórii medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY).

Spolu s Haradinajom sú obžalovaní aj bývalí bojovníci UCK Idriz Balaj a Lahi Brahimaj. Balaja pred troma rokmi tiež oslobodili, Brahimaja odsúdili na šesť rokov väzenia. O zopakovaní procesu rozhodli na základe argumentov, že prvý proces zmarilo zastrašovanie svedkov.


Bahrajn: spojenec USA zabíjí děti... Takže kdy zasáhne NATO ?

1. září 2011 v 11:31 Ostatni
To je tvář oběti státního teroru proti civilistům v, USA a Velkou Británií podporovaném, Bahrainu. Toto je poslední oběť v protivládními protesty cloumajícím království Bahrajn - chlapec byl zastřelen policií. Bohužel ale, tento fakt, ani události z posledních dnů v Bahrajnu nebudou mít žádný vliv na vztahy mezi USA, Velkou Británií a Bahrainem. O napadení suverenního státu prostřednictvím NATO, ala Libye, ani nemluvě. Žádný zásah na ochranu lidských práv. Žádné volání po změně režimu. Žádné žádosti po mezinárodní tribunál zločinů.


Čtrnáctiletý Ali Jawad Ahmad byl zabit 30. srpna. V den slavnostního ukončení ramadánu. Lidé v Bahrajnu byli šokováni "brutálním zabíjením nevinných" a mlčením západních spojenců.

Teenager byl v davu mladých lidí, kteří se shromáždili v mírovém protestu po ranní modlitbě v převážně šíitské vesnici Sitra, volali po svržení monarchie.

Bahrainské protesty proti autokratickému vládci pokračují téměř sedm měsíců bez ohledu na to, že vojenský zásah např. v Saúdské Arábii doslova rozdrtil prodemokratického hnutí. Téměř 40 civilistů bylo zabito státními silami, povstání začalo v polovině února, tisíce dalších utrpěly zranění, lidé byli vězněni, mučeni nebo vyhozeni z práce.

Odolnost demonstrantů je o to pozoruhodnější, že jejich počínání je provázeno chladnou lhostejností ze strany Washingtonu a Londýna, a také většinou mainstreamových médií.

Zatímco západní vlády rychle odsoudily vládce Libye a Sýrie, pro údajné porušování lidských práv a zahájily totální vojenský útok - ty samé vlády nadále poskytují plnou podporu diktatuře Al Khalifa v Bahrajnu.

Mainstreamová média poslušně následovala západní vlády. Zatímco BBC, CNN atd. odešli "informovat" o situaci do Libye a Sýrie, kde zcela subjektivně vytváří prozápadní propagandu, stejná média prakticky ignorují situaci v Bahrajnu, kde je prodemokratického hnutí podporováno většinou populace.

Je ironií, že Saúdská Arábie a Bahrajn, stejně jako další státy Perského zálivu jako Katar a Spojené arabské emiráty, poskytli diplomatickou a vojenskou podporu intervence NATO v Libyi a Sýrii, přičemž hlavním uváděným důvodem byla obrana lidských práv v Libyi a Sýrii. Přesto tito samovládci současně vraždí ve svých zemích neozbrojené civilisty a to za nečinného přihlížení západního světa.

Je sotva uvěřitelné, že Washington a Londýn si nevšímají teroru v Bahrainu v posledních měsících, a především masivního, nevybíravého použití slzného plynu na civilistech. Bahrajn - bývalý "protektorát", Británie - má úzké vazby mezi ministerstvem vnitra a britskými ozbrojenými složkami. Je zde také domov páté flotily amerického námořnictva, odkud je sledován celý Perského zálivu a Arabské moře až k pobřeží Somálska. Území Bahrajn je méně než 60 kilometrů dlouhé a jen 17 kilometrů široké.

Bylo zjištěno, že nejméně tři americké společnosti, jsou dodavateli slzného plynu do Bahrajnu, včetně technologií, všichni se sídlem v Pensylvánii.

Bylo také vypozorováno, že novější typy kanystrů slzného plynu, které nejsou opatřeny obvyklé označení výrobce, jsou větší, tudíž produkují mnohem více kouře, a účinky jsou mnohem silnější, což způsobuje u oběti křeče ne nepodobné příznakům působení nervových plynů.

Takže vzhledem k tomu, že režim v Bahrainu může zabíjet civilisty a děti bez reptání z Washingtonu či Londýna, potažmo celého západního světa, pak můžeme logicky dojít k závěru, že jejich ušlechtilé zásahy do Libye a Sýrie jsou úplně o něčem jiném než o lidských právech.


OSN povstalcom poslala miliardu eur v hotovosti

1. září 2011 v 8:54 Libye
Do Líbye odleteli v stredu v podvečerných hodinách lietadlá francúzskeho vojenského letectva, v ktorých sa nachádzajú bankovky s astronomickou hotovosťou. Až 1,8 miliardy líbyjských dinárov (v prepočte asi miliardu eur) vytlačili vo Veľkej Británii a odovzdajú ich do líbyjskej národnej banky, informovala spravodajská stanica BBC.

O uvoľnení hotovosti rozhodla Organizácia Spojených národov na rokovaní svojho výboru. Peniaze zmrazili ešte vo februári po tom, ako Muammar Kaddáfí násilne potlačil opozičné demonštrácie.

Peniaze majú pomôcť líbyjskej vláde uhradiť štátnym zamestnancom meškajúce výplaty. O finančnej pomoci vojnou zničenej krajine by sa malo hovoriť aj na štvrtkovej konferencii v Paríži. Účasť na nej okrem iných prisľúbil aj francúzsky prezident Nicolas Sarkozy spoločne s britským premiérom Davidom Cameronom.

WikiLeaks zveřejnila záhadný soubor. Jde o "důležité oznámení"

1. září 2011 v 8:48 Live Leak
Skupina WikiLeaks ve středu zveřejnila zašifrovaný soubor. Na sociální síti Twitter před tím upozornila své stoupence, aby se připravili na "důležité oznámení", informuje ve čtvrtek agentura AFP.

Kontroverzní skupina ponechala obsah 571megabajtového souboru, který nejde otevřít bez hesla, zahalen tajemstvím. Klíč hodlá odkrýt "ve vhodnou chvíli".

Minulý rok v červenci aktivisté z WikiLeaks umístili na internet "pojistkový soubor" o velikosti 1,4 gigabajtu, který byl rovněž zaheslován. Odtajnit ho chtěli ve chvíli, kdy se dostane do problémů zakladatel WikiLeaks Julian Assange.

Ten se v současné době pokouší vybojovat zamítnutí dřívějšího rozhodnutí soudu o jeho vydání do Švédska. Čtyřicetiletý Australan je v severské zemi podezřelý ze znásilnění.

Julian Assange je v domácím vězení od prosince 2010. Žije u svého přítele, ale hlídá ho elektronický čip a platí pro něj zákaz vycházení. Londýnský soud v březnu vydal souhlas s jeho vydáním do rukou švédské justice.

WikiLeaks je "whistle-blower" skupina, tedy sdružení "práskačů". Publikuje neveřejné nebo tajné dokumenty, které pocházejí z prostředí vlád, státních institucí a korporací.

Na sklonku loňského roku začala zveřejňovat depeše americké diplomacie.