Říjen 2011

Al-Kajda bude zasedat v OSN

4. října 2011 v 22:28 Ostatni
Organizace spojených národů schválila místo pro al-Kajdu v globalistickém fóru. Ti, kteří byli označování za teroristy, jsou nyní partneři. Pokolikáté už?

Z Associated Press :
Valné shromáždění OSN odhlasovalo v pátek, že uvolní místo pro zástupce libyjské Národní rady. Tedy přechodné rebelské rady, která vedla k povstání a následně vyhnala Kadáfího.

Rezoluce byla schválena v pátek hlasováním. Výsledek hlasování byl 114-17 pro přijetí, 15 členů se zdrželo hlasování.
Je potřeba si uvědomit, že velké množství členů Prozatímní národní rady v Libyi je napojeno na al-Kajdu.

Infowars.com, PrisonPlanet.com a další servery, včetně historika Webstera Tarpleye, poukázali na skutečnost, že rebelové, které vymyslelo NATO společně se CIA, jsou ovládáni al-Kajdou a byli vytvořeni pro boj proti Kaddáfího skupinám. Jedno uz těchto "stvořených" bojových skupin je Libyjská islámská bojová skupina. Vůdce skupiny, Abdel Hakim Belhaj, je úzce spjat se CIA a al-Kajdou.

Všechna mainstreamová média přitom ignorují skutečnost, že Khalifa Haftar , který byl jmenován hlavním velitelem rebelů 17. března, je dlouholetý spolupracovníkem CIA.

Upozornění na propojení a podporu Al-Kajdy a rebelů přišly ze všech koutů světa, včetně Ruska, Číny, Turecka a dokonce i od papeže.

Podle Tarpleyho, je hlavním cílem al-Kajdy v Libyi akce, která měla a má vést k rozpadu kmenových a sektářských vztahů a k nastolení kriminálního a válečného chaosu. V současné době, al-Kajda obnovila své původní postavení placených partyzánů CIA. Podobně, jako tomu bylo v 80 letech minulého století v Afgánistánu.

Tito "partyzáni CIA" se nyní snaží získat mezinárodní prestiž a legitimitu u Spojených národů, zatímco NATO pokračuje v bombardování civilistů v Libyi.

Hlasování znamená, že al-Kajda bude mluvit příští týden za Libyi na zasedání Valného shromáždění OSN. Jak příznačné pro zahraniční politiku USA, kterou dnes již používá i NATO: "Ten kdo je dnes náš přítel a spojenec může být zítra naším nepřítelem a naopak."

Konspirační teorie o útocích z 11. září - shrnutí

4. října 2011 v 21:26 9/11
Po útocích z 11. září a vydání oficiální verze jejich průběhu Bílým domem se vynořila řada alternativních, konspiračních teorií zpochybňujících oficiální verzi útoků a žádající důkladné vyšetření tragédie. Nejčastější společný prvek jejich stoupenců je podezírání Bushovy administrativy a představitele vojensko-průmyslového komplexu z předem plánované akce, vedené proti vlastnímu národu s cílem získat nového nepřítele, proti kterému by mohli vést válku, oživit ekonomiku a zbrojařského průmyslu. Dále pak naklonit veřejné mínění pro následné válečné tažení do strategicky významných regionů bohatých na zásoby ropy a zemního plynu, přimět občany k ústupkům ze soukromí a navodit atmosféru starch před dalšími útoky. Kromě toho podle zastánců této teorie na základě těchto ústupků si vláda upevnění moc a snadněji se vypořádá s odpůrci a vydělá několik stovek miliard dolarů z pojistných podvodů, ztracených účtů za válečné výdaje a státní zlaté rezervy.

Většina amerických představitelů, novinářů a nezávislých výzkumníků obecně přijala závěr, že Al Kaida je sama odpovědná za útoky. Jednotlivé teorie (které po prvotním šoku vznikaly postupně, v průběhu týdnů a měsíců po útocích) pak ukazují na méně aforistické cíle, všímají si četných nesrovnalostí s oficiální verzí stejně jako motivů a prospěchů, které z tragédie některé firmy nebo jedinci vytěžili; podávají alternativní vysvětlení k tomu, k čemu oficiální verze vysvětlení nedala; narážejí na mnohé podezřelé shody okolností před, při i po leteckých útocích; všímají si časových sousledností jednotlivých linií konspirace jakožto jejích průvodních jevů; a kriticky analyzují postup prezidenta, některých zodpovědných úřadů a činitelů, stejně jako práci oficiální komise pro vyšetřování tragédie.

Tyto konspirační teorie se staly předmětem studia mnoha nezávislých výzkumníků, z nichž někteří poukazovali na tendenční práci s fakty, jejich selektivní výběr nebo citace nevěrohodných lidí nebo svědků. Stoupenci konspiračních teorií byli hned po 11. září ve výrazné menšině a jejich teze obecně nebyly přijímány; po skončení činnosti oficiální komise pro vyšetření tragédie z 11. září a zveřejnění jejích (pro mnohé) nedostatečných výsledků, s nalézáním dalších neshod narušující integritu oficiální verze, s nacházením přímých či nepřímých důkazů podporující jednotlivé alternativní teorie, s poklesem obliby a důvěry americkému prezidentovi stejně jako jeho dvou hlavních válečných kampaní, se situace obrací. Podle průzkumu, provedenému v říjnu 2006 deníkem The New York Times a zpravodajskou sítí CBS News věří oficiální verzi jen 16 % Američanů, dalších 59% si myslí, že Bushova administrativa něco tají. Mezi příznivce alternativních teorií o 11. září zařadila skupina 75 univerzitních profesorů, která jednoznačně vyvrátila některá oficiální vysvětlení po vědecké stránce (například teorii postupného zřícení patro od patra Pancake Theory nebo použití komerční pyrotechnické směsi Thermate)

Jednotlivé otázky

Hlavní prvky těchto konspiračních teorií zahrnují: nesrovnalosti s identitou a schopnostmi atentátníků, suspendování standardních postupů po zjištění unesených letadel, zřícení budov Světového obchodního střediska jako kontrolovanou explozi a miliardový pojistný podvod, zásah Pentagonu řízenou střelou v kombinaci se ztrátou účetních dokumentů, realizaci několik let projektovaných předpřipravených válečných plánů a další.

Neochvějnost konkrétních teorií a pádnost obvinění na adresu zodpovědných míst se různí. Je zajímavé některé z nich uvést. Překvapivě málo z těchto argumentů může být doloženo nezvratným důkazem nebo jinak než více či méně subjektivním výkladem z pořízených záznamů o tragédii - tato "dvousečná zbraň" se však vztahuje i na oficiální verzi.

Otázek je překvapivě mnoho. Přívrženci konspiračních teorií preferují termíny obvinění, "práce zevnitř" (Inside Job), False Flag Operation, "zbraně, z kterých se ještě kouří" (Smoking Guns) nebo, řídčeji, body, které je potřeba spojit (Connecting the Dots), abychom si o 11. září udělali celkový obrázek. Radikálnější z nich odmítají pro své působení označení konspirační teorie ve smyslu spolčení dvou nebo více lidí za kriminálním účelem; naopak tvrdí, že skutečnými konspiranty byla úzká skupina nejvlivnějších osob kolem Bushovy administrativy, armády a stěžejních zbrojařských a průmyslových společností.

Identita atentátníků

* Abdul Azíz Alamari, údajný terorista z letu 11, v minulosti studoval ve Spojených státech amerických (konkrétně v Denveru). Během svého studijního pobytu tam ztratil pas, jak uvedl pro The Daily Telegraph.
* Salemovi Al-Hazmi, jenž měl být na palubě letu 77, se stal obětí krádeže svého pasu též - a to již v roce 1998 v Káhiře.
* jména atentátníků byla FBI známa do necelých 48 hodin po útoku (buď rekordně rychlé nebo předem připravené vyšetřování)
* tato jména ale chybí na listině cestujících, jak ji téhož dne zveřejnila stanice CNN. Z prvního zveřejněného seznamu cestujících byla záměrně vynechána arabská jména
* chybí důkazy (např. pomocí DNA), že tyto osoby byly skutečně na palubě letadel.
* nález nepoškozeného papírového pasu jednoho z únosců (Muhammada Atty) se v souvislosti s totálním zničením obou unesených letadel jeví jako přinejmenším překvapivý
* Muhammad Atta, kterého FBI obviňuje, že jako agent al-Kajdy velel sebevražedným útokům, byl agentem pákistánské tajné služby ISI, která mu v červenci 2001 poukázala na jeho účet v USA sto tisíc dolarů.
* údajně nebyly nalezeny tzv. černé skřínky unesených letadel. Toto tvrzení se ale ukázalo jako liché.
* Minimálně sedm (některé zdroje tvrdí že dokonce devět) z atentátníků mělo být po sebevražedném útoku naživu; se čtyřmi z nich udělal britský the Telegraph rozhovor.

Waleed Al Shehri 23. září 2001 uvedl, že opustil Spojené státy v září 2000, aby si leteckou zkoušku dokončil ve Saúdské Arábii. V době útoků se nacházel v marocké Casablance.
Abdul Azíz Alamari, inženýr Saúdské telekomunikační společnosti, stejného dne pro The Telegraph uvedl, že nemá ponětí, jak létat s letadlem.
Wall M. Al-Sheri, pilot a syn saúdského diplomata v Bombaji, po útocích "osobně mluvil s otcem a se svým synem."
Mohand Alsheri, podle potvrzení periodika The Orlando Sentinel ze začátku října 2001 "není mrtvý a nemá s tím (11. zářím) nic společného." V současnosti žije v Saúdské Arábii.
Khalid Al-Midhar, který se živí jako programátor, v saúdské Mekce, se v okamžik, kdy měl v "jeho" letu 77 zahynout, díval na televizi a později o své roli teroristy uslyšel v přímém přenosu. Doslova uvedl: "Chci věřit, že toto celé byla chyba."
Salem Al-Hazmi, který pracuje v chemické továrně v Saúdské Arábii, poskytl 21. září 2001 rozhovor britskému The Guardian.
Ahmed Alnami, supervizor v Saudi Airlines, a Saeed Alghamdi, který se v té době podroboval pilotnímu tréninku v Tunisu, poskytli rozhovor The Telegraph 23. září 2001. Alghamdi výslovně prohlásil, že "FBI nenašla žádné důkazy o mém zapojení do útoků".
Otec Mohammeda Atty tvrdí, že 12. září přijal telefonát od svého syna.

Nedostatečná nebo pomalá reakce na únosy letadel

* Proč nereagovalo velení severoamerické vzdušné obrany NORAD? Jeho síly se účastnily manévrů na téma únos letadel ve vzdušném prostoru USA, což vedlo k tomu, že zároveň se muselo vypořádat jak s fingovanými tak i se skutečnými únosy.
o První ze cvičení, Vigilant Warrior (bdělý válečník), popsal plukovník Deskins jako "imaginární krizi stanovišť NORADu napříč zemí".
o Druhé, Nothern Vigilance (severní vigílie), plánované měsíce dopředu, zahrnovalo užití stíhaček v oblasti severních teritorií Kanady a na Aljašce.
o Tři stíhačky F-16 ze základny Andrews, 15 mil od Pentagonu, letí 1800 námořních mil na jih na tréningovou misi do Severní Karolíny.
o Navíc, The National Surveillance Office (národní dozorčí úřad) v Shentille ve Virginii se připravoval na cvičení, které simulovalo náraz menšího soukromého letadla do jedné z jeho budov.

Tato všechna cvičení, konaná ve stejnou dobu, zanechávají na obranu celých Spojených států 15 letounů. Toto vedlo k paralyzování a zmatečným pokusům o obranu (operátoři měli na radarech v jeden okamžik 22 cílů a nevěděli, u kterých se jedná o skutečnou situaci unesení letadla a u kterého jde o jedno ze cvičení). Skeptici se ptají, byla-li to pouze náhoda. Logickým vysvětlením je, že NORAD byl před útoky zaměřen především na mezinárodní lety směrem do USA a ne vnitrostátní lety. (Útoky v Londýně ze 7. července 2005 nesou podobné "průvodní jevy".)

* Města New York a Washington brání letecká základna Andrews, situovaná asi 15 mil od New Yorku. Tamní stíhačky a speciálně vycvičení profesionální piloti, kteří jsou v nepřetržité pohotovosti, dokáží dosáhnout New Yorku během asi 4 minut. První náraz se odehrál v 8:46 (let č. 11 do Severní věže), první náznak nestandardního chování, implikujícího únos letadla (ostrá změna kurzu, poté vypnutí navigačního signálu) nastal v 8:13. Již v tento čas měly být NMCC, FAA, a jiné úřady a agentury v pohotovosti a (podle standardních postupů) koordinovaně odvrátit nebezpečí a hájit bezpečnost obyvatelstva. Nic z toho však neudělalo.
* "Bezpečnostní experti si také kladli právem otázku po roli severoamerického systému protiletecké obrany (NORAD), který odpovídá za hájení vzdušného prostoru USA a Kanady před útoky raket, letadel atd. Zmíněné americko-kanadské velitelství disponuje vlastními radarovými stanicemi, raketami země-vzduch americkými i kanadskými stíhači a bitevníky. V oblasti je rovněž řada dalších leteckých základen, jejichž stíhačky jsou schopny během pouhých několika minut dostihnout každý podezřelý stroj. Řečené platí dvojnásob pro hlavní město Washington se základnou v Langley přímo vedle hlavního stanu CIA. Bezpečnostní experti ubezpečují, že takové selhání jako 11. září nelze vysvětlit ani zmatkem po nečekaném přepadu; všechno naopak ukazuje na záměrnou sabotáž systému jako na součást koordinovaného útoku."
* K útokům se den poté vyjádřil mj. i ruský generál, Anatolij Kornukov, který doslova řekl, že je obecně nemožné provést útoky z 11. září tak, jak se ten den odehrály.

Pohyby na burze těsně před 11. zářím

* Záhadné transakce na burze jsou dalším bodem: krátce před teroristickým útokem bylo neznámými osobami uzavřeno velké množství opčních obchodů (s tzv. put options) na letecké společnosti American a United Airlines, Boeing, pojišťovny a na firmy, které měly své úřady v postižených budovách; smysl těchto spekulativních obchodů je, že v předem určený den prodeje bude kurs akcií ležet pod kurzem skončení opce. Konkrétně, 6. září opční obchody tvořily 4násobek, v pátek 7. září 5násobek a v pondělí 10. září 11násobek denního průměru.
* Některá média informovala o 2,5 mil. dolarů z opčních obchodů, o které se nikdo nepřihlásil. Stopy nevedou na Střední východ, ale k významné bance A.B. Brown (nyní pod Deutsche Bank), kde byl do roku 1998 ředitelem člen nejvyššího vedení CIA A.B. Krongard, ke společnostem sídlícím ve WTC a k velkým pojišťovnám. "Ve dnech, které předcházely útokům, byl zaznamenán až šestinásobný nárůst obchodů počítajících s poklesem akcií, než obvykle. Další podobné obchody se odehrály na německých, švýcarských a francouzských burzách." Zisk šel do desítek miliard dolarů.
* "Kdo jsou ty "jisté kruhy", které vsadily obrovské částky na nadcházející velkou krizi? Jeden dobře informovaný bankéř ujišťuje, že to byli lidé z Federal Reserve Bank (Fed): "Fed přímo či nepřímo nakupovala akcie." Federal Reserve Bank, na níž jsou zúčastněni nejmocnější rodiny světa jako Rothschildové, Rockefellerové či Warburgové, nikdy nebyla pod kontrolou americké vlády či parlamentu, a přestože se snaží budit zdání oficiální instituce, jde ve skutečnosti o soukromý podnik. Rockefellerové byli ostatně od samého počátku majiteli World Trade Center. Je to náhoda, že bylo WTC náhle prodáno 23. července 2001, tedy pouhých sedm týdnů před teroristickým útokem?"

Pentagon

* 24. října 2000 procvičuje Pentagon první ze dvou cvičení MASCAL (mass casulties - hromadné ztráty), který simuluje situaci, při které do jedné ze stěn budovy narazí letadlo, a to konkrétně Boeing 757. Předchozí verze tohoto cvičení, které se nacvičovalo již v roce 1989, se účastnil i Charles Burlingame, který později přešel k American Airlines a 11. září pilotoval let 77 předtím, než nad ním měli převzít kontrolu teroristé.
* V červnu 2001 je schváleno nařízení, podle kterého musí být pro iniciování pronásledování uneseného letadla být dán souhlas ministrem obrany (tč. Donaldem Rumsfeldem).
* Pentagon je nejbezpečnější a nejlépe chráněná budova na světě, se svým vlastním protiraketovým systémem patriot (za miliardy dolarů).
* Jediný vzdušný objekt, proti kterému by protiraketový systém Pentagonu nebyl aktivován, je vojenské letadlo nebo střela, která je schopna vysílat signál "přítel".
* Náraz byl veden na východní stěnu, domnělé letadlo však k Pentagonu letělo ze severu. Muselo tak provést komplikovaný obrat o 270° za současného snížení výšky na několik metrů nad zemí a pár stovek metrů před dosažením budovy se střetnout s pěti sloupy, které tvořily konstrukci nebo dopravní značení blízké rychlostní silnice.
* Stočení letounu a sestup do výšky nárazu byl manévr tak náročný, že jej mohli zvládnout jen ti nejzkušenější piloti s mnohaletou zkušeností a tisíci hodinami ve vzduchu (podle výpovědi některých z nich). S pravděpodobností blížící se nule by jej mohl zvládnout terorista, který byl průměrným pilotem lehkého jednomotorového letadla Cesna.
* Byť mohl objekt zasáhnout stěnu na severu, odkud přilétal, po obratu udeřil jediné stěny Pentagonu, která byla zpevněna ocelí a tedy proti útoku jako tento byla teoreticky jako jediná připravena a kde se měla v blízké budoucnosti provádět rekonstrukce, díky dlouhodobě špatnému stavu (to platilo pro většinu Pentagonu, který již delší dobu potřeboval větší rekonstrukci). Zasažené místo Pentagonu byl úřad námořnictva, kde se v tu dobu dokončovaly některé účetní práce. V troskách po nárazu zmizela značná část účtů, výkazů hospodaření a dalších důležitých dokumentů.
* Den před 11. září Donald Rumsfeld ohlašuje, že se z Pentagonu ztratil záznam o vojenských transakcích za 2,3 bilionu dolarů.
* Objekt, který narazil do budovy Pentagonu, měl být údajně mnohem menší než Boeing 757. Svědčit o tom má zejména otvor ve vnějších stěnách budovy; uváděna je i skutečnost, že neexistují žádné fotografie s většími zbytky letadla. Oficiální místa vydala prohlášení, které uvádí, že v troskách byly nalezeny ostatky pasažérů letu American Airlines 77 a jejich identita byla potvrzena i testy DNA. Na místě byly nalezeny i černé skříňky letadla. Existuje i několik svědků, kteří viděli, v inkriminované době letadlo - jejich svědectví se ale rozchází do několika nesourodých verzí verzí. Na mnoha fotografiích jsou vidět i trosky, které by mohly patřit letu AA-77, toto dosvědčují i svědectví záchranářů. Naproti tomu je zaznamenán rozhovor prvních novinářů na místě tragédie s okresní velitelem hasičského sboru, který nebyl schopen říci, kde zbytky z letadla, vážícího téměř 100 tun, jsou.
* Nalezených částí letadla je velmi málo a jedná se o díly, které se - podle reportéra Jamie McIntrye, který byl na místě jako jeden z prvních - "dají sebrat rukou". Jeden z prvních reportérů na místě, Jamie McIntire, vypovídá o žádných známkách, že by Pentagon zasáhlo letadlo. Všechny tyto části po několika hodinách po nárazu opět zmizely a nemohly být analyzovány jako u klasického leteckého neštěstí. Jedna ze součástek, o které oficiální verze tvrdí, že je rotor APU-motoru zadní části Boeingu 757, byla odborníkem identifikována jako součástka z jiného typu - Boeing A-3 warrior.
* Boeing 757 má dva motory, 6 tun těžké, asi 3 m v průměru, vyrobené z oceli a titanu, které po nárazu nebyly nalezeny, stejně jako jakékoli škody na budově, kterou mohly způsobit. Oficiální vysvětlení uvádí, že shořely v oblaku leteckého benzínu. Titan má však mnohem vyšší bod tání než dokáže hořící benzín vyprodukovat, proto je toto vysvětlení vyloučeno.
* Náraz do budovy Pentagonu mělo zaznamenat několik kamer (dopravní, u blízké pumpy, na střeše blízkého hotelu a pak samozřejmě bezpečnostní kamery samotného Pentagonu). Řádově minuty po nárazu se objevili agenti a všechny externí nahrávky zkonfiskovali. Personálu hotelu doslova řekli, že o věci nesmějí mluvit.
* 16. května nezávislá organizace Judicial Watch podala a následně vyhrála žalobu proti americkému ministerstvu obrany, na základě kterého byl Pentagon nucen vydat záznamy snímající stěnu, do které objekt narazil. Pentagon zveřejnil dva záznamy interních kamer. Záznamy mají v obraze titulek "Sep. 12, 2001, 17:39:29, plane" a po synchronizaci těchto záznamů však chybí několik klíčových políček (framů) jak v prvém tak v druhém záznamu, právě těch, které by odhalily, co do Pentagonu narazilo. Boeing 757 ani žádný objekt jeho velikosti v záznamu nelze identifikovat. Podle Judicial Watch existuje celkem 84 záznamů nárazu, ale všechny byly zkonfiskovány během několika málo minut po události (nejvzdálenější pár desítek kilometrů od Pentagonu - z Avion Parkway Chantilly).
* Někteří očití svědkové a pak všichni v budově Pentagonu se shodují na tom, že objekt, který narazil do Pentagonu, zněl popř. i vypadal jako raketa. Taktéž cítili otřesy způsobené šokovou vlnou a zbytky po Corditu, bezkouřové výbušné látce, která se u zápalných raket používá.
* Někteří vyšetřovatelé (amatérští i jejichž práce byla sponzorována) jako Dylan Avery, David Ray Griffin a několik dalších vyjadřují možnost, že objekt, který narazil do Pentagonu, by mohl být i bezpilotní letoun Global Hawk, vzhledem k tomu, že jedna z nalezených součástek motoru odpovídá typu motorů u Global Hawk, a Pentagon (pokud by měl být za touto tzv. false flag operation) by nemusel obětovat svého pilota. Global Hawk, kterého vyrábí americká nadnárodní společnost Raytheon (jež později zaznamenala zvýšené zakázky na americkou vojenskou leteckou techniku), provedl první úspěšný test 15 mil od Pentagonu dva a půl roku před 11. zářím.
* Několik hodin po zásahu agenti a personál Pentagonu sesbíral plechové pláty a další domnělé trosky z údajného Boeingu 757. Existují fotografie identifikující některé z nich, např. seržanta Carmena Burgesse. Několik dní po útoku celý trávník západně od Pentagonu vyplnil vrstvou štěrku, na kterém umístil nový krátce sečený trávník. Tento akt později, na jedné ze svých přednášek, označil David Ray Griffin za "doslovné pohřbívání důkazů".

Zhroucení budov Světového obchodního centra

* Zejména jsou uváděny pochybnosti o příčinách zhroucení obou věží, jejichž konstrukce byla údajně pro takové nehody koncipována a vysokých teplot pro tání ocelové konstrukce dosaženo nebylo; záhadná má být i skutečnost, že věže se nezvrátily, ale teleskopicky sesunuly. Jako vysvětlení se uvádí (opět nepotvrzená) možnost, že obě věže byly odshora až dolů zaminovány. Je však prakticky nemožné, že by věže byly předem zaminovány a nikdo si toho nevšiml. Taktéž neexistují filmové záběry, na kterých by byly viditelné exploze uvnitř budov, které by způsobily jejich zhroucení.

O novějších argumentech teorie vypracované seskupením Architekti za pravdu o 11/p referovaly na podzim 2007 Britské listy - www.blisty.cz. Nová teorie je mimořádně přesvědčivá

Shanskville

* Satelitní fotografie USGS (United States Geological Survey) mapovaly (mimo jiné) i okolí Shanksville před 11. zářím 2001 a díru, v médiích presentovanou jako místo zhroucení letu č. 93, zachytily již v 20. dubna 1994.

Cestující letu 77

* Asi 2/3 cestujících byli lidé, kteří buď pracovali pro americkou vládu (zejména ministerstvo obrany), americkou armádu, překvapivá část v minulosti pracovala v Pentagonu (speciálně pak oddělení Námořnictva, do kterého let 77 narazil), a 3 cestující měli složené pilotní zkoušky. Zbylí pracovali na vedoucích postech v předních amerických společnostech, věnující se výrobě zbraní, letadel a leteckého příslušenství (například antiradarové či autopilotní systémy). Jedná se o firmy účastné ve vládních programech a strategiích ministerstva obrany (EM Solutions, Schmelzer Abtaker, Veridian, Vredenburg, XonTech) nebo o přední americké průmyslové firmy (Boeing, Lockheed Martin, Raytheon, BAE Systems), jejichž výroba je později posílena objednávkami zbraní a vojenských systémů pro odvetné válečné tažení do Afgánistánu a Iráku.

Operace Bojinka

* V roce 1995 byl na Filipínách zmařen teroristický plán nazvaný "Operace Bojinka," který obnášel "únos letadel a útok na významná centra americké demokracie jako Pentagon, Světové Obchodní Centrum, Bílý dům či ústředí CIA." Podrobná dokumentace plánovaných útoků byla předána Američanům. Jak CIA tak FBI o tomto plánu věděly.

Podvratná činnost?

* Přibližně rok před útoky vychází zpráva think tanku Projekt pro nové americké století nazvaná Přestavba americké obrany, která uvádí, že k stimulaci podpory obyvatelstva vojenských operací, které by zemi zajistily geostrategické pozice v klíčových oblastech světa, je potřeba náhlé, katalytické události formátu "nového Pearl Harboru". Události z 11. září zajistily americkému estabilišmentu podporu pro následné válečné operace a mj. zvedly popularitu prezidenta Bushe na historicky vysokou úroveň (přibližně z tehdejších 45 na 90 %).
* Den před útokem byly u obou věží "dvojčat" zamčen přístup na střechu. Vrtulníky záchranářů, které mohly zachránit několik desítek životů, byly odvolány kvůli vysokému žáru nad požárem. Subjektivní závěr, který z toho možná lze učinit, je, že někdo nechtěl, aby svědkové tragédie vypovídali.
* V den útoku, v 6:47 někdo přepnul požární signalizaci budovy č. 7 WTC do osm hodin trvajícího 'TEST MODE' (testovacího režimu), který způsobil, že jakákoli indikace požáru byla považována za simulaci a neobjevila se v kontrolní ústředí budovy.
* V době mezi prvním a druhým nárazem do budov dvojčat byli lidé v druhé, jižní věži Světového obchodního centra ujišťováni, že jim nehrozí žádné nebezpečí a že mohou zůstat na svých pracovištích. Ti, kteří byli na odchodu, byli odkázáni, aby se vrátili. Zastánci obnovení vyšetřování a zejména pozůstalí obětí by v této souvislosti chtěli prostřednictvím nového vyšetřování zjistit, kdo takovýto příkaz vydal.
* Na rozdíl od linek č. 11 a 77, kdy NORAD a FAA nechaly letadla doletět až do budov Světového obchodního centra, letadlo letu č. 93 se zřítilo pouhých 7 minut potom, co převzala armáda kontrolu leteckého provozu. Skutečnost, že motor, zbytky lidských těl a předměty cestujících se našly v okruhu 10 kilometrů, naznačuje, že letadlo se mohlo roztrhnout ještě ve vzduchu. Příznivci konspirační teorie se ale domnívají, že bylo toto civilní letadlo sestřeleno jednou ze stíhaček americké armády právě proto, že se cestujícím podařilo únosce zpacifikovat s úmyslem předat jej po přistání do rukou spravedlnosti.

Psychologická válečná operace?

* O tom, že 11. září bylo psychologickou válečnou operací se brilantně dohaduje hraný film Ty Raubera Kdo zabil Johna O'Neilla
* O podstatě psychologických nátlakových metod médií v souvislosti s 11. zářím pojednává velice kontroverzní článek Kevina Barretta Proroctví o nátlaku

Maření vyšetřování

* Prezident konal akce, ze kterých se dalo vyvodit, že se snaží všemi prostředky ovlivnit, znesnadnit, zpomalit nebo zcela znemožnit nezávislé vyšetření útoků z 11. září. Snažil se do komise dostat svého člověka, odkládal předání požadovaných dokumentů, přikázal omezit aspekty vyšetřování sledující stopy vedoucí do firem nebo úřadů samotných Spojených států, omezil rozpočet komise, ztížil její proces vyžadování dokumentů, … - celá kapitola o Bushově maření vyšetřování je věnována v knize Davida Raye Griffina, Nový Pearl Harbor
* Původním předsedou oficiální komise měl být jmenován Dick Cheney, volba nakonec padla na Dr. Philipa D. Zelikowa. Zelikow působil v národně-bezpečnostním koncilu za George H. W. Bushe, na ministerstvu zahraničí, v minulosti se zabýval a publikoval několik vědeckých článků na téma šíření informací a mýtů (a psychologických aspektů při jejich vnímání), v prestižním časopise Foreign Affairs (č.11-12/1998) je spoluautorem článku "Katastrofický terorimus", ve kterém popisuje omezení občanských svobod v případě úspěšného útoku na Světové obchodní centrum z roku 1993. Na přelomu let 2000 pracoval pro administrativu George W. Bushe a v říjnu 2001 zastával funkci poradce v panelu zahraniční rozvědky (PFIAB), je též blízký přítel Condoleezy Rice. Je též autorem americké bezpečnostní strategie, kterou měl přepsat z původní koncepce Richarda Haasse, tak, aby reflektovala změny přístupu americké zahraniční politice po 11. září a obsahující i studii možného útoku na Irák (tímto úkolem byl pověřen přímo od Riceové). Názorově i rétoricky je velmi blízký ideím, které prosazuje washingtonský think-tank Projekt pro nové americké století. Pro zastánce konspiračních teorií (ale i příbuzné po obětech z 11. září a tzv. Jersey girls) je toto vše dostatečný důvod, aby odstoupil ze svých funkcí.

Hypotéz existuje ještě celá řada, prozatím jsou však stejně neověřeny jako i oficiální vysvětlení. Asi nejvyčerpávající souhrn rozporů oproti oficiální verzi z 11. září (včetně toho, co tomuto datu předcházelo i následovalo) můžete nalézt například na stránkách Killtown's 911 review (anglicky).

Vyjádření oficiálních míst

* Odpověď oficiálních míst odmítá všechna obvinění. Skutečnost, že k tragédii z 11. září mohlo dojít, vysvětluje jako mnohonásobného současného selhání hned několika státních úřadů a vojenských entit - agentur rozvědky, úřadů pro ochranu vzdušného prostoru USA a Kanady (NORAD), různých vojenských operačních středisek, základně v Langley, a dalších. (V této souvislosti zastánci konspiračních teorií o 11. září namítají, že za tato pochybení prakticky nebyl nikdo potrestán.)
* Zprávy vydané NIST vyšetřující pád WTC nepodporují teorii řízeného odstřelu roku 2008. Vyšetřování NIST obsahuje pouze čas uplynutý od nárazu letadla k počátku řícení budovy (Tyto studie nezahrnují zhodnocení celkového kolapsu "dvojčat".)

Hlavní představitelé konspirační teorie

* Michel Chossudovsky - jeho článek Pravda skrytá za 9/11: Kdo je Usáma bin Ládin byl pravděpodobně vůbec první, který zpochybňoval Bushovo trvání na tom, že bin Laden je za útoky na Světové obchodní centrum a Pentagon zodpovědný. Následovala jeho kniha America's "War on Terrorism"
* David Ray Griffin - autor knihy Nový Pearl Harbor - 11.září a vláda George Bushe s podtitulem Znepokojující otázky, komplexně se zabývající většinou otázek, které nebyly dostatečně zodpovězeny. Současně je jeden z prvních, který poukazuje na to, že Amerika (myšleno Spojené státy) potřebuje nový impulz k oživení své ekonomiky a nejlepším řešením k tomu je nová válka. V této knize též věnuje desítky stran kritice práce oficiální komise, které rozvádí v další jeho publikaci Debunking 9/11 Debunking (2007).
* Michael Moore - vymezuje se zejména proti Georgi W. Bushovi, mj. i jeho konání ve dnech předcházejících útoky, samotného 11. září i v době po nich.
* Alex Jones - provozuje radiovou show v Austinu ve státě Texas a coby konspirační teoretik se zabývá i změnami v občanských svobodách americké společnosti po údálostech z 11. září a varuje, že ústupky občanů ze svého soukromí v zájmu zvýšení jejich bezpečnosti v konečné podobě povede k policejnímu státu. V červenci 2001, šest týdnů před útoky předpověděl, že vláda USA pravděpodobně spáchá teroristický akt na vlastním obyvatelstvu.
* Charlie Sheen - jeden z mála herců nebo hollywoodských umělců, který vyjádřil pochybnosti s oficiální verzí útoků. Své názory o motivech a událostech z 11. září poskytl nejdříve 21. dubna 2006 v show Alexe Jonese, později i v jedné z talkshow kanálu CNN.
* Profesor Steven Jones - nejvýraznější z hnutí Scholars for 9/11. Mj. dokázal, že při pádu budov byl použit Thermate.
* James Henry Fetzer (*1940), další z amerických emeritních profesorů, působící na University of Minnesota, který 11. září 2001 věnoval několik přednášek.
* Morgan Reynolds, doktor filosofie, ekonom, emeritní profesor na Texas A&M University a bývalý vysoký úředník Bushovy administrativy - v době útoků byl šéfem centra Criminal Justice Center při Národním centru pro policejní analýzu. Zdůrazňuje důležitost řádné vědecké přezkoumání tragédie z 11. září, konstatuje, že 11. září bylo zorganizováno "zevnitř" (Inside Job) a naznačuje, že vědci a specialisté jsou v současném "bezpečnostním státě" jsou zastrašováni, aby se k tématu vyjádřovali.

Hnutí nesouhlasící s oficiální verzí

* 9/11 Truth Movement ("Hnutí za pravdu o 9/11") - zahrnuje lidi různých společenských vrstev, většinou obyvatel Spojených států (ale i ostatních zemí), kteří zpochybňují oficiální vyjádření Bílého domu k útokům z 11. září a žádají opravdu detailní a nestranné vyšetření této tragédie. Organizace tohoto hnutí je velmi volná, ale existují její internetové kampaně a mezinárodní konference. Stoupenci mají pobočky např. v Atlantě, Chicagu, Londýně, Los Angeles, Manchesteru, New Yorku, San Diegu, San Francisu, Seattlu a mnoha dalších městech i v Evropě.
* 9-11 Visibility Project
* The Citizens' Commission on 9-11
* 911Truth.org - organizace, která požaduje nové vyšetřování a podporuje teorii řízené demolice.
* Hispanic Victims Group
* 9/11 lies.org
* Scholars for 9/11 Truth - skupina založená 15. prosince 2005 Jamesem Fetzerem a Stevenem Jonesem. Mezi 300 lidmi z této skupiny je 75 profesorů středních a vysokých škol. Steven Jones v létě 2006 "byl odejit" ze své domovské univerzity (Young University of Brigham, Utah); v lednu 2007 založil frakci Scholars for 9/11 Truth and Justice
* Pilots for 9/11 Truth - organizace pilotů a leteckých profesionálů za nalezení pravdy za událostmi z 11. září
* A28.org - People's impeach movement - Poměrně masívní hnutí lidí ze všech koutů USA a všech společenských vrstev (včetně samotných vojáků), kteří chtějí dohnat prezidenta a jeho současnou administrativu k odpovědnosti za (podle jejích slov) lži a zločiny, kterých se dopustili. Též si přejí ukončit válečné kampaně v Iráku a Afgánistánu. Pořádají akce, jejichž motivem je slovo impeach - (obvinit, obžalovat, dohnat před soud).
* Architects and Engineers for 911 Truth - asociace architektů a inženýrů žádajících vyšetření událostí z 11. září 2001; bylo založeno architektem Richardem Gagem.