Březen 2012

ACTA - návrat k fašismu?

15. března 2012 v 3:46 NWO, Illuminati, Bilderberg
Evropské komisi (EK) unikly dokumenty, které odhalují, co má následovat po přijetí dohody ACTA. Přesněji jde o nové nástroje a mechanismy, jejichž prostřednictvím se omezí prakticky veškeré dění na internetu včetně svobody projevu.

Uniklé materiály odkrývají šokující informace. Občané v nich jsou například nazýváni "consumers", čili konzumenty a vynucení spolupráce poskytovatelů internetového připojení představuje pojem "cooperation", v překladu spolupráce. Pokud úřady pojmou podezření, že sdílíte nelegální obsah, mohou vám dokonce stopnout zdroje vašich příjmů.

Text jako celek vyznívá velmi podivuhodně, protože obsahuje výrazy, které se běžně v legislativních či vládních materiálech neobjevují.

Materiál je rozdělen do dvou částí: Návrh revize direktivy o právech duševního vlastnictví a Procedury hlášení a vypínání. První z nich hovoří o právech copyrightového průmyslu, které budou po schválení ACTY ještě větší než ty, které má policie. Díky dokumetu totiž autorské monopoly budou moci získat přihlašovací údaje a adresy podezřelých z nedodržování autorských práv. To je něco, co ve většině evropských zemí nemůže legálně dostat ani policie.

Dále se v něm vzpomínají "zrychlené levné procesy s normálními lidmi". Nebudou se zatěžovat soudy a vše se bude řešit velmi rychle. Podezřelému z porušení zákona budou moci kompetentní na základě smlouvy zničit nástroje použité k porušení duševních práv - čili počítač. Dokument také zakotvuje spolupráci tam, kde jedna strana získává a druhá masivní ztrácí. Poskytovatelé internetového připojení budou ze strany copyrightové průmyslu donuceni hlídat internet a postupovat proti svým uživatelům a zákazníkům. Totéž platí i pro vydavatele platebních karet a internetových platebních služeb.

Druhý dokument zatím nemá příliš reálnou podobu. Je však třeba říci, že se zmiňuje o tzv. Caching, tedy ukládání dat o našem chování někde na webu. Už samotná představa, že to tak opravdu funguje, je hrozivá.

Podle všeho tedy jde o, mírně řečeno, kontroverzní materiály, které ukazují, jak bude vypadat legislativní naplnění dohody ACTA. Zmiňované návrhy už vstoupili do zákonodárného procesu a zřejmě nebude trvat dlouho, než nabudou reálnou podobu. V tom případě nás čeká internetová revoluce.

USA: Zákon umožní kontrolu soukromých mailů

15. března 2012 v 3:41 NWO, Illuminati, Bilderberg
Návrh zákona pro posílení kybernetické bezpečnosti Spojených států může výrazně posílit pravomoci amerických tajných služeb a umožnit jim nahlížet do soukromé elektronické pošty. V úterý to uvedli američtí aktivisté za občanská práva ze sdružení American Civil Liberties Union (ACLU). Senátor John McCain, který kritizovanou normu předložil, výtky odmítá.

McCainův návrh počítá s tím, že by se poskytovatelé připojení k internetu mohli dobrovolně zavázat ke sdílení informací s Národní agenturou pro bezpečnost (NSA), která se zabývá ochranou americké komunikační sítě a elektronickou špionáží. Internetoví provideři by podle zákona umožňovali NSA přístup k "aktivitě na síti nebo k protokolům, které jsou spojeny s kybernetickými zločinci nebo které by naznačovaly zločinný úmysl".

Navržený zákon ovšem nijak nedefinuje pojmy "aktivita na síti" ani "zločinný úmysl". Podle ACLU by tak teoreticky bylo možné, že by NSA monitorovala běžné e-maily lidí, v nichž by byl vyjádřen nesouhlas s vládou.

"Je to noční můra pro soukromí. Nakonec by zákon mohl vyústit v to, že by vojenské složky významným způsobem monitorovaly domácí, civilní internet," řekla agentuře Reuters Michelle Richardsonová z ACLU. "Pokud chce vláda sbírat informace, je naprosto nezbytné, aby tak činila prostřednictvím civilní agentury," dodala.

Předkladatel zákona McCain kritiku odmítá.

"Prioritou senátora McCaina při vytváření tohoto zákona bylo zajistit, že se posílí naše bezpečnost. Zároveň ale chce chránit soukromí uživatelů (internetu)," uvedl McCainův mluvčí. Kritici zákona podle něj nadsazují dopady, jaké by norma měla. Mluvčí zároveň zdůraznil, že text zákona bude ještě možné měnit při projednávání v Senátu.