Červen 2012

Terč Anonymous

20. června 2012 v 10:03 Ostatni
Německá policie ve středu oznámila, že identifikovala 106 počítačových uživatelů, podezřelých ze spolupráce s hackerskou skupinou Anonymous při útocích na servery autorského svazu GEMA zastupujícího textaře, hudebníky a nahrávací společnosti.
Celostátní policie zabavila počítače ve více než sto domech a zadržela 106 členů a sympatizantů hackerské skupiny Anonymous. Napsal německý portál Welt.de. Cílem rozsáhlé policejní akce bylo najít pachatele, kteří se v prosinci loňského roku zúčastnili s hackerskou skupinou Anonymous útoků na servery autorského svazu GEMA zastupujícího textaře, hudebníky a nahrávací společnosti. Pro Welt Online to potvrdil mluvčí Úřadu generálního prokurátora ve Frankfurtu. Kancelář frankfurtského prokurátora zprávu potvrdila a uvedla, že prohledáno bylo deset budov v Hesensku.

Mluvčí společnosti GEMA Peter Hempel pro Welt.de řekl, že Gema je často pod palbou hackerů, na což jsou docela zvyklí. Avšak v prosinci došlo k několika útokům, které vedly k vážným omezením pro zákazníky i zaměstnance GEMA.

Spiegel Online uvedl, že většinu podezřelých tvoří teenageři. Policie využila internetové adresy jejich rodičů, aby jejich vypátrala.

Anonymous se přihlásili k odpovědnosti za hackerský útok na webovou stránku německého autorského svazu GEMA, který vybírá tantiémy pro nahrávací společnosti. GEMA předala internetové adresy útočníků policii, uvedl Welt Online.

Existuje několik druhů útoků

Podle odborníka na internetovou bezpečnost je nejjednodušší a v současnosti nejrozšířenější takzvaný DDoS útok, kdy se útočník nebo skupina útočníků snaží přetížit cílovou službu. "Využívají se na to hlavně tzv. Botnety. Tímto způsobem například útočí Anonymous. Je to síť počítačů po celém světě, které se mohou automatizovaně zapojit do útoku. Dosáhne se to např. tím, že použité počítače jsou infikovány speciálně vytvořeným virem, který v podstatě nic nedělá, jen čeká na povel začít útok spolu s informacemi, kde a jakým způsobem útočit. "

Tento typ útoku je ve své podstatě neškodný, jediné, co způsobí, je odpojení služby uživatelům. Takto byly například znepřístupněny stránky Europarlamentu. Byly přetíženy servery a v daném čase se na web nikdo nedostal. "Bránit se proti útokům takového typu je poměrně komplikované, navíc pokud má útok takovou intenzitu, že zahltí internetovou linku vedoucí k serverům, není šance se rozumně bránit vůbec žádná, "dodává odborník.

Komplikovanější a méně používaný je útok na chyby cílové aplikace. Ten se spíše využívá k získání přístupu k údajům, případně zařazení cílového serveru (ů) do botnetu. Slouží například k získání citlivých údajů, hesel apod.

Co je skutečně za dluhovou krizí Řecka?

20. června 2012 v 10:01 NWO, Illuminati, Bilderberg
Na internetu se rozmohly konspirační teorie o pravém důvodu evropské ekonomické krize, které svým článkem podpořil i Pete Papaherakles. Řek, který od roku 1986 žije v USA a pracuje pro agenturu AFP, tvrdí, že za vším stojí boj o ovládnutí obrovských zásob ropy a zemního plynu nacházejících se těsně u řeckého pobřeží. Jeho domněnky však nikdo oficiálně nepotvrdil.

"Po desítky let byla pečlivě pod kobercem držena znalost existence obrovského pole ropy a zemního plynu ve východním Středomoří, v oblasti mezi ostrovy Kréta, Kypr a Rhodos. Odhaduje se, že mohou zásobovat Evropu po 50 let a jejich cena je odhadovaná na 9 až 12 bilionů dolarů, "píše v článku Papaherakles, podle kterého velký zájem o partnerství s Řeckem při navrtávání těchto zdrojů projevily Rusko, Norsko i další země. Nejpravděpodobnějším kandidátem na partnera v tomto podniku se však v současnosti jeví Izrael.

Když se nově zvolený ruský prezident Vladimir Putin pokusil navštívit řeckou horu Athos během svatého týdne ortodoxní Velikonoc, bylo mu odepřeno vízum, pročež Kreml vyjádřil silnou nespokojenost. Řecko poskytlo výmluvu, že v té době byly v zemi svátky a nemohlo Putinovi zaručit bezpečnost.

Ortodoxní náboženství zaznamenává v Rusku obrovský návrat, po 70 letech komunistického ateismu. Putin byl aktivní při obnově náboženských, kulturních a ekonomických vztahů, které spojují východní Evropu. Mnohokrát se pokusil navázat užší vztahy s Řeckem. V zemi byla dokonce 26. března spuštěna reklamní kampaň ruské vlády, vyzývající občany, aby kupovali více řeckých produktů a jezdili do Řecka na dovolenou. Vzhledem k tomu, že Rusko má 149 milionů obyvatel, ve srovnání s 9 miliony Řeků, mohlo by to mít klíčový vliv na řeckou ekonomiku.

"Rusko také nabídlo Řecko nouzově vyplatit, protože země upadá do spárů západních bank. Putin nabídl půjčit Řecku minimálně 25 miliard dolarů, za 1% úrok. Avšak Papandreovu vláda si vybrala 148 miliard dolarů od MMF a evropských bank, za neskutečných 5,2% a úsporná opatření, která s touto dohodou přišla, "argumentuje Papaherakles.

Rusko bylo drženo mimo i při dalším ropném partnerství s Řeckem. Od roku 1994 se pracovalo na dohodě, že Rusko vybuduje ropovod Burgas - Alexandroupolis, který by přivedl ruskou ropu z Černého moře přes Bulharsko do přístavu Alexandroupolis na severu Řecka. Projekt se však nikdy neuskutečnil.

Stále tedy visí otazník nad tím, proč Řecko nepřijalo nouzové vyplacení nabídnuté Putinem, nebo další nabídky, například z Číny, které by Řekům umožnily udržet si svou suverenitu a vyhnout se bolestem, ponížení a ztrátě majetku, které s sebou dluhová krize přinesla.

Zlé jazyky tvrdí, že důvodem proč je Řecko na kolenou, nejsou přehnané odměny úředníků, špatná fiskální politika, lenost a blahobyt občanů, daňové úniky či machinace kolem rozpočtu, které mají pouze odvést pozornost od hlavního problému, a tím je mocenský boj o obrovské zásoby nejen ropy a zemního plynu, ale i zlata a uranu.

Konspirační teoretici zacházejí ještě dál a říkají, že těmito zástěrkami umlčeli kromě Řeků i celou oblast v sousedství Turecka, Sýrie, Libanonu, Izraele, a pravděpodobně i Egypta a Libye. Proto vlastně "vzniklo Arabská jaro".

Asad: Válka je skutečná a podporována zvenčí – paralela s Lybií?

20. června 2012 v 10:00 Ostatni
Syrský prezident Bašár Asad dnes řekl, že jeho země čelí "skutečné válce", podporované zahraničními jednotkami. Asad v projevu v parlamentu, vysílaném syrskou televizí, uvedl, že Sýrie nečelí politickému problému, ale pokusu o rozkol a destrukci národa.

"To, čemu čelíme, je (pokus) vyvolat náboženský konflikt a nástrojem je terorismus," vysvětlil Asad. Přislíbil, že jeho vláda bude pokračovat v boji proti "ozbrojeným teroristům".

Zároveň syrský prezident zdůraznil, že je připraven na dialog, ale ne s členy exilové opozice. "Dveře jsou otevřené a jsme připraveni začít dialog, ale ne s těmi, kteří jsou spojení se zahraničními mocnostmi," tvrdil syrský prezident.

Podle Asada existuje část opozice, která stále čeká na signály zvenku. Projev syrského prezidenta byl prvním od masakru ve městě Hula, při níž zahynulo přes 100 lidí, z toho téměř polovina dětí.

Asad nabídl podobné poselství jako v předchozích projevech, když z povstání obviňoval teroristy a zahraniční extremisty, přičemž slíbil ochraňovat národní bezpečnost.

Po roce od zahájení revoluce v zemi OSN uvedla, že v Sýrii přišlo o život 9000 lidí, ale od té doby už zemřeli stovky dalších. Syrští aktivisté tvrdí, že během násilí zahynulo 13.000 lidí.

Nabízí se zde určitá podobnost se situací v Lybii. Zahraniční intervence, zprvu rádoby utajená, později zcela veřejná, která vedla k definitivní porážce Kaddáfího. Je snadné ukázat na tři hlavní agresory v této válce: USA, Velká Británie a Francie. Opět těmto mocnostem v Sýrii, podobně jako v Lybii, nejde o práva a úroveň života obyčejných lidí, ale především zde hlavní roli opět hrají peníze a moc.

Disponuje NATO tajnou armádou Gladio?

1. června 2012 v 12:41 NATO
Zní to jako konspirace, ale švýcarský historik Daniele Ganser se domnívá, že v Evropě by nadále mohla fungovat tajná armáda Severoatlantického paktu (NATO), známá jako Gladio.

Daniele Ganser je historik specializující se na moderní historii mezinárodních vztahů po roce 1945 a je autorem několika děl, které vyvolaly vášnivou diskusi. Dnes svou novou knihou "NATO Secret Army" (Tajná armáda NATO) otevírá téma, o které se moc nemluví. Sám tvrdí, že tato tajná armáda je dosud velmi málo prozkoumaným fenoménem. "Celý svět si myslí, že něco takového (tajná armáda NATO) neexistuje. A pak, v roce 1990 italský premiér Giulio Andreotti potvrdil, že evropské země, které jsou členy NATO, mají tajnou armádu. Jejím cílem bylo bránit se vůči sovětské invazi, "uvádí Ganser v rozhovoru pro Hlas Ruska.

Během studené války měla být tato armáda využita podle historika na manipulaci politického klimatu v mnoha evropských zemích. "Historici říkají, že tato armáda ve skutečnosti realizuje teroristické akce zaměřené na změnu politického kurzu v jedné nebo druhé zemi. Když 2. srpna 1980 explodovala v čekárně na nádraží v italské Bologni, vyžádala si 85 lidských životů a asi 200 lidí bylo zraněno. Italská policie tento teroristický čin nejprve připsala Rudým brigádám. Pak však museli přiznat, že viníkem bylo Gladio, "tvrdí švýcarský historik v rozhovoru pro Hlas Ruska:" O měsíc a půl později došlo v Mnichově k teroristickému útoku během Oktoberfestu. Bývalý zaměstnanec východoněmecké tajné služby Stasi, Klaus Ficher tvrdí, že úkolem těchto akcí bylo vyvolat v zemích NATO napětí a potlačovat jakékoliv politické tendence směrem doleva. "

Ganser dále argumentuje německým historikem Erichem Schmidt-Eenboomem, který tvrdí, že jen v Německu tvořily asi 25 procent této tajné armády bývalí příslušníci jednotek SS. Erich Schmidt-Eenboom je německý novinář zabývající se tématy vojenských konfliktů, špionážních her a afér apod. Švýcar ve své knize také tvrdí, že vojáci tajné armády byly vycvičeni na ostrovech ve Středozemním moři a v centrech v Anglii a v USA, zelenými barety a speciálními jednotkami britské SAS. Vyzbrojeni byli / jsou výbušninami, kulomety. Využívaly high-tech komunikační zařízení. V některých zemích byla tato tajná armáda spojována s pravicovými teroristy.

Operace Gladio je podle několika zdrojů tajným označením pro tajné operace NATO v Itálii. Jejich cílem měly být akce směřující proti prosocialistickým organizacím a hnutím. Gladio vzniklo jako polovojenská organizace, která měla čelit možné sovětské invazi prostřednictvím sabotáží nebo partyzánské války za nepřátelskými liniemi. Ganzerova kniha se stala terčem kritiky CIA, která tvrdí, že autor neuvedl v knize žádné důkazy potvrzující existenci a činnost Gladio. Evropský parlament schválil 22. listopadu 1990 rezoluci odsuzující Gladio. Pokud si vzpomínáte na špionážní film "The Bourne Identity" (Bournův mýtus - Agent bez minulosti) s Mattem Damonem v hlavní roli, tak organizace, pro kterou tento agent pracuje má být velmi podobná s organizací Gladio.

Mikročipy, lidé a zvířata

1. června 2012 v 12:40 NWO, Illuminati, Bilderberg
Když se poprvé po světě rozšířila metoda placení pomoví PINu, ozvaly se znepokojené hlasy, že se nevyhnutelně blíží apokalypsa.

Není to ani příliš velký skok do věku, jaký dnes představuje Hollywood, kdy se nebudeme obtěžovat PINem, šekovými knížkami nebo pasy. Všechno o nás bude uloženo v čipu velikosti zrnka rýže, voperovaném do pravé ruky, který bude možno číst nebo sledovat i skrze zdi na velké vzdálenosti. Přesně takový implantovatelný biometrický čip, díky němuž je možno sledovat osobu po zbytek jeho nebo jejího života, byl oceněn jako nejlepší exponát na výstavě International Science Exhibition v roce 2003. Čipy přinášejí evidentní výhody, ale jsme připraveni smířit se i se ztrátou soukromí?

Některé náboženské skupiny varují, že ztráta soukromí je to nejmenší z našich zel. Citují Bibli a varují, že jestliže se společnost vydá na tuto invazivní cestu, bude to neblahé naplnění dávného proroctví:

A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo čele cejch, aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména. To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a to číslo je šest set šedesát šest. (Zjevení Janovo 13, 16-18)

Podle Tima Willarda, generálního ředitele amerického časopisu Futurist, bude každé osobní číslo každého člověka složeno "z nového, globálního osmnáctimístného mezinárodního čísla, které umožní sledovat člověka po celém světě. Willard předpovídá, že toto číslo bude složeno ze tří souborů šestic 6-6-6.

Tato teorie dále předpovídá, že bude existovat jedna světová vláda, rozdělená do deseti národů. Jeden z těchto národů - Evropská unie - je již založen a vytvořen a většina členských států má jednotnou měnu. Jestliže tuto "značku" zavrhneme, nebude pravděpodobně možné brzy vytvořit novou společnost.

Někteří lidé předpovídají, že nebude jiná alternativa - nemnozí se dokonce domnívají, že tento program povinné identifikace již začal, protože vláda tajně injekčně implantuje čipy lidem, kteří prodělávají rutinní operace nebo lékařské zákroky.

Čipy se již samozřejmě začaly vyvíjet pro některé skupiny zranitelných lidí, u nichž hrozí riziko, že se dostanou do nebezpečí - například lidé trpící autismem a lidé s Alzheimerovou chorobou - takže je pravděpodobně jen otázkou času, než se čipové spiknutí rozšíří opravdu masově. Vědci a společnosti vyvíjející tuto technologii tvrdí, že přednosti převáží nevýhody. Její zavedení by však na druhé straně mohlo znamenat, že přichází soudný den.