Terč Anonymous

20. června 2012 v 10:03 |  Ostatni
Německá policie ve středu oznámila, že identifikovala 106 počítačových uživatelů, podezřelých ze spolupráce s hackerskou skupinou Anonymous při útocích na servery autorského svazu GEMA zastupujícího textaře, hudebníky a nahrávací společnosti.
Celostátní policie zabavila počítače ve více než sto domech a zadržela 106 členů a sympatizantů hackerské skupiny Anonymous. Napsal německý portál Welt.de. Cílem rozsáhlé policejní akce bylo najít pachatele, kteří se v prosinci loňského roku zúčastnili s hackerskou skupinou Anonymous útoků na servery autorského svazu GEMA zastupujícího textaře, hudebníky a nahrávací společnosti. Pro Welt Online to potvrdil mluvčí Úřadu generálního prokurátora ve Frankfurtu. Kancelář frankfurtského prokurátora zprávu potvrdila a uvedla, že prohledáno bylo deset budov v Hesensku.

Mluvčí společnosti GEMA Peter Hempel pro Welt.de řekl, že Gema je často pod palbou hackerů, na což jsou docela zvyklí. Avšak v prosinci došlo k několika útokům, které vedly k vážným omezením pro zákazníky i zaměstnance GEMA.

Spiegel Online uvedl, že většinu podezřelých tvoří teenageři. Policie využila internetové adresy jejich rodičů, aby jejich vypátrala.

Anonymous se přihlásili k odpovědnosti za hackerský útok na webovou stránku německého autorského svazu GEMA, který vybírá tantiémy pro nahrávací společnosti. GEMA předala internetové adresy útočníků policii, uvedl Welt Online.

Existuje několik druhů útoků

Podle odborníka na internetovou bezpečnost je nejjednodušší a v současnosti nejrozšířenější takzvaný DDoS útok, kdy se útočník nebo skupina útočníků snaží přetížit cílovou službu. "Využívají se na to hlavně tzv. Botnety. Tímto způsobem například útočí Anonymous. Je to síť počítačů po celém světě, které se mohou automatizovaně zapojit do útoku. Dosáhne se to např. tím, že použité počítače jsou infikovány speciálně vytvořeným virem, který v podstatě nic nedělá, jen čeká na povel začít útok spolu s informacemi, kde a jakým způsobem útočit. "

Tento typ útoku je ve své podstatě neškodný, jediné, co způsobí, je odpojení služby uživatelům. Takto byly například znepřístupněny stránky Europarlamentu. Byly přetíženy servery a v daném čase se na web nikdo nedostal. "Bránit se proti útokům takového typu je poměrně komplikované, navíc pokud má útok takovou intenzitu, že zahltí internetovou linku vedoucí k serverům, není šance se rozumně bránit vůbec žádná, "dodává odborník.

Komplikovanější a méně používaný je útok na chyby cílové aplikace. Ten se spíše využívá k získání přístupu k údajům, případně zařazení cílového serveru (ů) do botnetu. Slouží například k získání citlivých údajů, hesel apod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama