Leden 2013

DARPA představuje Velkého bratra pro 21. století: Argus-IS

31. ledna 2013 v 20:42 Veda a technika
Jediná kamera, která vidí vše na ploše 26 km2. DARPA (Americká agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů) představuje experimentální kameru Argus-IS, kterou v rámci výzkumného projektu vyvíjí BAE Systems.
Snímací čip pro Argus-IS je zkomponován složením 368 drobných čipů podobných těm, které máme v mobilu. Souhrnné rozlišení činí 1,8 GPx (1 800 MPx).

Kamera může být umístěna na letoun, který se vznáší ve výšce 4,5 kilometrů a odtud snímá celé město.

Operátor si vybere část města v reálném čase a sleduje, co se děje. Zároveň může paralelně sledovat až 65 situací ze všech různých míst.


DARPA's 1.8 Gigapixel ARGUS-IS Klikněte pro větší obrázek


Software dokáže rozeznat všechny pohybující se objekty, které následně označí a nezávisle sleduje.

Projekt podléhá určitému stupni utajení, takže se nedozvíme veškeré podrobnosti. Podívejte se na následující video, které poodkrývá současnou technologickou realitu.


zdroj: ac24

EU pozměňuje minulost aneb 1984 v praxi

26. ledna 2013 v 7:36 Európska únia
Evropská unie se uchýlila k nejhorší praxi popsané v Orwellově románu 1984. Přečtěte si tento závažný text, který odhaluje, jak EU pozměňuje...

Evropská unie se uchýlila k nejhorší praxi popsané v Orwellově románu 1984. Přečtěte si tento závažný text, který odhaluje, jak EU pozměňuje oficiální dokumenty a mění minulost. Lež=Pravda.
Začněme citátem z Orwella a pak to srovnejme se současnou praxí EU:

"Jakmile byly všechny opravy příslušného čísla Timesů pohromadě a zkontrolovány, vytisklo se dotyčné číslo znova, původní výtisk byl zničen a opravený výtisk byl zařazen na jeho místo v archívu. Tento proces neustálého pozměňování se používal nejen v novinách, ale …v každém druhu literatury nebo dokumentace, která by snad mohla mít nějaký politický nebo ideologický význam.
Den po dni a téměř minutu po minutě byla minulost přizpůsobována současnosti. Tímto způsobem se dala dokumentárně dokázat správnost každého záměru Strany. Nikdy nesměly zůstat zachovány žádné zprávy nebo názory, které by byly v rozporu s potřebami přítomné chvíle. …Pak už nebylo v žádném případě možné dokázat, že došlo k falzifikaci."
George Orwell, "1984"

EU dělá to samé. Pozměňuje minulost, aby nebylo možno ověřit pravdu. Lež=Pravda. Posuďte sami.
Když EU zakázala, abychom nazývali pomazánkové máslo "pomazánkové máslo", napsal jsem o tom článek. V něm jsem poukázal na to, jak soudci Evropského soudního dvora, kteří neuměli česky, vycházeli z mylných překladů.
Prosím všechny čtenáře, aby si nejprve přečetli můj původní článek a pak se vrátili na toto místo.

Pokud jste si přečetli výše uvedený článek popisující absurdní "kauzu Evropská unie versus Česká republika ve věci Pomazánkového másla", čtěte dál.

EU falšuje minulost
V článku "Evropská unie ztracena v překladu pomazánkového másla" jsem uvedl, jak soudci měli v anglické verzi žaloby, kterou na Českou republiku podala Evropská komise, název produktu "pomazánkové máslo" přeložený jako "butter spread". Upozornil jsem na to, že šlo o mylný překlad, který znamená něco zcela jiného (máslová pomazánka) a že Evropský soud Českou republiku odsoudil nespravedlivě na základě špatného překladu. Soudci se na základě chybného překladu domnívali, že výraz "pomazánkové máslo" znamená něco jiného, než co znamená.
Jeden čtenář mě následně upozornil, že když v mém článku proklikne odkaz, který měl směřovat na anglický překlad, citovaný výraz "butter spread" se tam nevyskytuje. Namísto toho je tam výraz "spreadable butter".
EU se uchýlila se k pozměnění minulosti. Dokument, na který jsem odkazoval, EU pozměnila, ponechala jeho název a překopírovala ho na serveru v adresáři oficiálních dokumentů. Jinými slovy, EU pozměnila soudní dokumenty a kdokoliv bude v budoucnu dohledávat listiny týkající se dávného případu, najde jiné dokumenty, než které měli před očima soudci. Už nikdy nikdo nepozná pravdu. Pravda je přece to, co visí v oficiálním dokumentu EU; každý si přece na něj může kliknout. Lež=Pravda.
Zatím EU ještě nestihla pozměnit text tiskové zprávy soudu, tam je ještě původní výraz "butter spread" zachován, ačkoliv v samotném rozsudku, na který se tiskové sdělení odkazuje, je již překlad opraven:
Tak si to rychle přečtěte, než EU opraví i tento dokument.

Závěr
Netuším, v kolika případech Evropská unie již takto zpětně upravila soudní dokumenty, nařízení a směrnice, které si běžně stahujeme z jejích serverů a považujeme je za skutečnost, vycházíme z nich, hádáme se o nich a dokazujme si na nich pravdu. Na tento případ jsem narazil náhodou, když jsem napsal jeden článek o jedné absurdní kauze.
Ironií je, že zpětným zfalšováním soudních dokumentů si EU moc nepomohla. Její nový překlad "spreadable butter" je významu "pomazánkové máslo" podobně daleký, jako původní překlad "butter spread". "Spreadable butter" znamená "roztíratelné máslo", a rozhodně ne "pomazánkové máslo". Nedivme se, když EU přepíše minulost znovu.
Petr Mach je předsedou Svobodných vyšlo na blog.idnes.cz


UPOZORNENIE

24. ledna 2013 v 21:23 | Martin |  Ostatni
Vitam Vas byvali a novi citatelia.

Volam sa Martin a som byvaly majitel tejto stranky. Nakolko som vytvoril cely dizajn tohto blogu, vzdy som k nemu prechovaval urcity citovy vztah. 3.7.2011 som ho vsak venoval osobe, ktora on prejavila zaujem. Tato osoba vlastni aj ine weby, ktore su viacmenej (minimalne z mojho pohladu) zamerane na to aby zarabali nejaky ten halier. 3.7.2011 som poslal dotycnej osobe "temporary" prihlasovacie udaje, ktore bolo treba zmenit. Doteraz sa tak nestalo, tak som sa rozhodol "prevziat" si stranku spat". Je to z viacerych dovodov. Tych co sem v tom case chodili vedia, ze som ocakaval prirastok do rodiny. Vtedy som si myslel, ze na stranku nebudem mat cas a tak ju radsej venujem. Dcera uz ma rok. Posledny clanok uverejneny na blogu je z 20.6.2012. Tak zaneprazdneny, aby som pol roka neuverejnil clanok nie som. Noveho majitela som sa viackrat snazil kontaktovat bud cez komentar k clanku, alebo cez mail. Komentar bol vzdy zmazany a na mail nikdy neodpovedal. A tych veci je viac.. Beriem to ako nedodrzanie podmienok dohody. Tymto vyzyvam sucasneho majitela aby ma kontaktoval na mail a dohodneme sa co dalej. Ak sa tak nestane do 7.2.2012 (2 tyzdne), beriem to tak, ze o stranku nejavi zaujem a ponechavam si ju.

S pozdravom Martin